Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 91 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1816

Thread: Killzone 3

  1. #1001 SP
    Banned Trip's Avatar
    [url]

  2. #1002 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Cand incerc sa intru in multiplayer imi apare eroarea 10002 .
    O fi cazut serverele dimineata ? WoW

  3. #1003 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Stai linistit, nu este de la tine.

  4. #1004 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Mai incearca, eroarea asta mi-o dadea si mie aseara, dar am tot incercat si pana la urma s-a conectat. Cred ca sunt serverele supraaglomerate.

  5. #1005 SP
    Member s0whaT's Avatar
    asa e gucoza
    pana la urma mi a mers si mie
    O impresie : E destul de "fain" jocul , chiar si cu botii
    Merita cumparat pentru multiplayer daca single ul e doar 4 ore jum..
    Merge perfect cu un move

  6. #1006 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    asa e gucoza
    pana la urma mi a mers si mie
    O impresie : E destul de "fain" jocul , chiar si cu botii
    Merita cumparat pentru multiplayer daca single ul e doar 4 ore jum..
    Merge perfect cu un move
    Killzone 3 Campaign is 8-11 hours | N4G

  7. #1007 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    asa e gucoza
    pana la urma mi a mers si mie
    O impresie : E destul de "fain" jocul , chiar si cu botii
    Merita cumparat pentru multiplayer daca single ul e doar 4 ore jum..
    Merge perfect cu un move
    campania SP nu e 4 ore, stai linistit (in caz ca nu ma crezi Killzone 3′s Game Length: The Truth | Gaming News and Opinion at TheSixthAxis.com uite ce a declarat un oficial GG pe twitter �That �4.5 hours� number is a misunderstanding of the �best time� stat,� said the Tweet. �Normal playthrough time (including deaths) is 8-11 hours.�), in plus esenta jocului sta in MP.

  8. #1008 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In sfarsit am reusit sa joc cu Move. Calibrarea aia e ciuata, in rest setarile sunt bune pe default. Dar tot nu reusesc sa intru in mp

  9. #1009 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Diseara tot asa facem brigada de dominare strategica? Hai ca de maine scapati de mine pana apare jocu full

  10. #1010 SP
    Member maweryck's Avatar
    care unde v-ati facut pre-comanda ? De unde credeti ca-l primesc mai repede ? Ma gandeam ca shopto sau gameshop ar fi cele mai bune alegeri ...
    Ceva alte editii (collector's sau helghan )? Collectors daca nu ma insel vine cu controller jungle green .///...ceea ce nu ma intereseaza iar Helghan-ul mi se pare cam prea scump ..plus ca nu am gasit decat la webpredator ..si zona 1 .Ma intereseaza zona 2 ca am cont pe UK ...
    Sugestii ..de unde sa-l cumparam ?

    Bafta

  11. #1011 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dacă vrei Hellgast Edition zona 2, singura opțiune �n momentul ăsta este Robert Dinu, �nsă o să-ți ajungă pachetul pe la jumătatea lui martie ...

    Iar un preț foarte bun pentru ediția normală ai aici (și-l primești și la timp, cel puțin așa se laudă rosiani).

  12. #1012 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Ceva alte editii (collector's sau helghan )? Collectors daca nu ma insel vine cu controller jungle green .///...ceea ce nu ma intereseaza iar Helghan-ul mi se pare cam prea scump
    Cel cu controller este Limited Edition: Killzone 3 Limited Edition Bundle - Sony PlayStation 3 (PS3) - ShopTo.Net

    Mai este si Collector's Edition: Killzone 3 Collector's Edition - PlayStation 3 - GAME.co.uk dar poate fi cumparat doar prin Robert Dinu si o sa ajunga abia pe 17-18 Martie. Aceasta editie contine: Steelbook Case, Retro Map Pack, dynamic theme, soundtrack si 24 de ore cu toate abilitatiile deblocate si XP dublat.

    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    ..plus ca nu am gasit decat la webpredator ..si zona 1 .Ma intereseaza zona 2 ca am cont pe UK ...
    Nu conteaza zona contului de pe care joci. Zona jocului nu trebuie sa fie aceeasi cu a contului. Doar in cazul in care vrei sa cumperi DLC-uri o sa fie nevoie ca acestea sa aiba aceeasi zona ca si jocul.

  13. #1013 SP
    Member Caponescu's Avatar
    daca faceti al 3-lea clan vreau si eu.

  14. #1014 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Cel cu controller este Limited Edition: Killzone 3 Limited Edition Bundle - Sony PlayStation 3 (PS3) - ShopTo.Net

    Mai este si Collector's Edition: Killzone 3 Collector's Edition - PlayStation 3 - GAME.co.uk dar poate fi cumparat doar prin Robert Dinu si o sa ajunga abia pe 17-18 Martie. Aceasta editie contine: Steelbook Case, Retro Map Pack, dynamic theme, soundtrack si 24 de ore cu toate abilitatiile deblocate si XP dublat.



    Nu conteaza zona contului de pe care joci. Zona jocului nu trebuie sa fie aceeasi cu a contului. Doar in cazul in care vrei sa cumperi DLC-uri o sa fie nevoie ca acestea sa aiba aceeasi zona ca si jocul.

    Va functiona un DLC cumparat de pe PSN UK pentru joc zona 2, dar jucat pe cont US? Nu mai stiu daca la KZ2 era posibil...

  15. #1015 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Va functiona un DLC cumparat de pe PSN UK pentru joc zona 2, dar jucat pe cont US? Nu mai stiu daca la KZ2 era posibil...
    Da, va functiona.

    Eu la Killzone 2 am avut joc zona 1 + DLC-uri luate de pe PSN US si am jucat pe cont de Romania.

  16. #1016 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cateva versiuni ale Wallpaperului pe care l-am facut
    Attached Images Attached Images killzone3.jpg killzone4.jpg killzone5.jpg

  17. #1017 SP
    Member faxiu's Avatar
    Am prestat ceva ceva aseara si am ajuns la concluzia ca este un "must have". Poate ne mai vedem diseara, intentia mea este sa ma acomodez pe deplin cu Move pana se lanseaza.

    ---------- Post added 07-02-2011 at 10:30 AM ----------

    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    for better MOVE controlls, you must make these settings:

    from top to bottom:
    0%
    40%
    50%
    50%
    NONE
    HOLD
    HOLD

    and after calibrating, crosshair sensitivity 40% maxim 50%
    """
    iar la calibrare, cand trebuie sa tintesti cele 2 puncte pe display, nu tine MOVE-ul spre display. ci lasa mana in pozitie relaxata, si tinteste spre PS Eye, dar mai sus stanga apoi cand apare cealalta tinta spre ecran, tinteste tot spre PS Eye,dar spre jos dreapta.
    Eu personal ma impac mai bine cu un 40/40/50/50 poate chiar mai mult la primul dar dupa ce imi impregnez miscarea in subcostient. Nu am nicio problema cu plimbatul tintei pe tot ecranul fara camera movement, ba chiar mi se pare mai convenabil. Un oarecare stress ar interveni la intoarceri si cotituri dar te poti obisnui cu accelul pe care il ia cand dai mai mult stg/dreapta. Cum este primul FPS la care am avut rabdare sa invatz MOVE, e loc de improvement considerabil.
    Am vrut sa testez si cu arma dar accesul anevoios la si m-a facut sa abandonez ideea.

  18. #1018 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Daca ar fi pus pe controller inca un analog stick in locul butonului de move, cu care sa poti muta camera, iar cu motion doar sa pui tinta pe "camera" atunci ar fi fost perfect.
    Mai greu de invatat cred, dar pana la urma ar fi fost mai precis.

    Alt lucru pe care nu-l inteleg e de ce nu-l pot bloca sa nu pot scoate tinta din deadzone, ci doar sa-mi mute camera cand incerc sa fac asta.

  19. #1019 SP
    Member TaSe88's Avatar
    dupa am tot testat si retestat, am ajuns la concluzia urmatoare: cu cat se misca tinta mai incet pe ecran, cu atat mai bine.
    urmatoarele setari ar trebuii sa fie cat mai bune pt cei ce folosesc MOVE.

    de sus in jos:

    10%
    20%
    10%
    60%
    CAMERA
    HOLD
    HOLD

    apoi la Calibrate Motion Controller cand te intreaba sa tintesti acele 2 puncte pe ecran, nu o faceti. in schimb tintiti spre PS Eye, in stanga sus, si apoi in dreapta jos. Ca si cum ecranul vostru ar fi unde este PS Eye-ul. la ultimul pas, puneti sensitivitatea pe 10%. adica primul nivel dupa 0.
    Pt cei ce vor sa se intoarca mai repede in joc, sa mareasca Chrosshair Sesitivity. eu prefer 10-20%

    inca ceva. cand calibrati MOVE-ul, la primul pas cand trebuie sa tineti mana spre camera, nu o faceti. adica lasati mana pe genunchi in pozitie de relaxare. ca acea pozitie sa fie centrul ecranului (tinta) altfel,cand lasati mana relaxata, crede ca misti tinta si se misca imaginea in jos.
    simplu..ciao!

  20. #1020 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Scuzele mele daca a mai fost postata stirea.
    Clan support and official tournaments are also planned, and in order to keep the multiplayer mode fresh and competitive, the leaderboards will be reset every month to give players another chance to leap up the rankings.

    EL33TONLINE: News - Gamescom 2010: Killzone 3 presentation details multiplayer features and goals

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 91 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts