Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: ScreenShot-uri din jocurile de pe PS3

  1. #1 SP
    Banned nurv's Avatar

    ScreenShot-uri din jocurile de pe PS3

    Salutare!

    Cum se pot face capturi de ecran din jocurile rulate pe PS3? In conditiile in care nu sunt developer pe PS3 si nu am acces direct la frame buffer-ul consolei. Eu de acasa, pot face screen shot-uri ptr jocurile rulate pe PS3?

  2. #2 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Hmm ...buna intrebare...Si eu sunt interesat de asta... Dar am impresia ca nu se poate.
    In cel mai fericit caz, cu un box de captura extern profesional ...

  3. #3 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    pai
    iei un aparat foto bun...si faci poza la ecran

  4. #4 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Pai cika ultimul/sau penultimul firmware a introdus aceasta optiune, insa numai pentru jocurile care suporta asa ceva. Se pune jocul pe pauza, apoi din meniul photo ar trebui sa fie disponibila optiunea. Eu am incercat prima oara pentru POP Clasic, imi trebuiau la review, insa nu se poate. Nu am mai incercat la alte jocuri.

  5. #5 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Pai cika ultimul/sau penultimul firmware a introdus aceasta optiune, insa numai pentru jocurile care suporta asa ceva. Se pune jocul pe pauza, apoi din meniul photo ar trebui sa fie disponibila optiunea. Eu am incercat prima oara pentru POP Clasic, imi trebuiau la review, insa nu se poate. Nu am mai incercat la alte jocuri.
    Am ultimul update de firmware, dar nu apare optiunea respectiva. Imi poti spune mai exact unde o pot gasi? Am facut pasii care i-ai apecificat tu.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tphase: am inteles ca momentan optiunea este disponibila doar pentru jocurile care au suport pt. screenshot function. Din pacate, Sony nu a binevoit sa ne dea si noua o lista or something cu jocurile care stiu asa ceva. Probabil ca ei au implementat functia cu gandul la Home...

  7. #7 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tphase: am inteles ca momentan optiunea este disponibila doar pentru jocurile care au suport pt. screenshot function. Din pacate, Sony nu a binevoit sa ne dea si noua o lista or something cu jocurile care stiu asa ceva. Probabil ca ei au implementat functia cu gandul la Home...
    Sa nu fie cu supararea intrebarea de n00b: se poate cumva face captura de ecran XMB?

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nici un joc nu suporta screen-shot in momentul asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Noi screenshot-uri din Lost Planet 2 By consol3 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 14-05-2009, 20:54
  2. Screenshot-uri noi din UFC 2009 By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 13-03-2009, 20:17
  3. Screenshot-uri noi din Free Realms By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 09-03-2009, 02:26
  4. Noi screenshot-uri din Skate 2 By Khan in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 20-09-2008, 00:39
  5. 4 Screenshot-uri noi din Skate 2 By Mika in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 12-09-2008, 15:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts