Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Probleme Conexiune Internet Ps3

  1. #1 SP
    Junior Member hock3yboy's Avatar

    Probleme Conexiune Internet Ps3

    Pana acum 2 zile nu am avut nici o problema, am folosit consola si pe internet.
    Am instalat toate updateurile etc.
    Precizez ca nu am internet wireless, sau prin modem. Isp-ul este rds, cu user si pass. Pur si simplu am scos firul de internet din calc si l-am cuplat in consola, si pana aseara nu am avut nici o problema.
    Acum imi da eroarea "80130182" imi spune ca username si passu nu sunt corecte desi am aceeasi treaba
    pe Pc, si nu am nici o problema.
    Am refacut setarile de 7 ori, aceeasi treaba de fiecare data.
    Daca aveti vreo idee este bine venita. Multumesc anticipat.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca zici ca nu e nimic altceva modificat... atunci aproape sigur ti-au activat verificarea pe MAC. Caz in care, de fiecare data cand schimbi, trebuie sa suni la ei sa le spui ca ai schimbat placa de retea. Optim ar fi sa-ti iei un router, clonezi MAC-ul... si legi tot ce ai in spate la router. Bafta !

  3. #3 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Asa imi facea si mie pe vremuri cand scoteam cablul din PC fara sa-i dau disconect/disable.

  4. #4 SP
    Junior Member hock3yboy's Avatar
    Da, am rezolvat problema. SI eu m-am speriat ca ar putea fi vb despre verificarea macului. Din fericire, era ceva mult mai simplu. SI anume serveru rds ramanea blocat, adica chiar daca dadeam disconnect , ramanea useru meu acolo.
    AM dat telefon la rds, au dat reset, au rezolvat.
    Multumesc ptr ajutor.
    Ps. Care mai aveti probleme de genu meu, pur si simplu inainte sa scoateti firu din comp, dati disable la retea. Nu mai ramane user blocat.

  5. #5 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Oricum ar fi, rds face filtru dupa MAC, nu ca sa blocheze accesul ci ca sa identifice user-ul (cel putin asa sustin ei), si dureaza cam 2-3min pina iti da drumul la net daca schimbi adresa hard.

  6. #6 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Foloseam intr-un timp un softulet pe nume Mac Shift pentru momentele cand mutam cablul de net din PC in laptop si-mi trebuia sa pun la laptop MAC-ul pe care-l stia RDS-ul la PC. Nu am mai gasit link catre soft, revin daca dau de el.

  7. #7 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Nu e necesar sa folositi un soft, se poate face din Windows direct schimbarea in urmatorul mod:
    Device Manager, se selecteaza Network Controller (sau cum ii spune placii de retea), se alege Properties si se cauta Network Address in tab-ul Advanced. Scrieti acolo MAC-ul fara spatii sau linii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox One necesita conexiune la internet By Dant3 in forum Console News
    Replies: 24 Last Post: 09-06-2013, 08:39
  2. Ghid Conexiune optima Internet - Consola By Iulian in forum Console Club
    Replies: 7 Last Post: 05-10-2011, 16:25
  3. Replies: 6 Last Post: 08-09-2011, 13:02
  4. PS3 probleme cu conexiunea la internet!!! By onizuka_ffx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-02-2011, 22:51
  5. Conexiune internet By maniac360 in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 14-04-2009, 19:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts