Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 54 of 54

Thread: Journey

  1. #41 SP
    Member Darku's Avatar
    Am luat ieri Journey de la Altex (super pret BTW), am primit 3 jocuri full si inca 3 jocuri foarte simple + 3 teme dinamice si multe avataruri de PSN.

    Am jucat ieri prima data Journey.....nu cred ca am cuvinte sa explic cum e jocul. E jocul care il asteptam de multa vreme... Este actiune/aventura insa fara tehnici de lupta, nu poti omora si nu poti fi omorat, insa chiar si asa fara sa adaug spoilere au fost momente si de frica, spaima, ingrijorare.
    Jocul e emotionant si fara a spune un cuvant sau o litera, pe bune termiasem jocul, mesajul transmis a fost foarte clar si abia la urma mi-am dat seama ca nu a fost scos nici un cuvant si nici o litera citita si totusi mesajul a fost clar.
    De-a lungul calatoriei am intalnit alti 5-6 calatori care ultimul din ei m-a ghidat si ajutat in locurile dificile si in 2 am terminat jocul.
    Foarte atmosferic jocul...sper sa mai joc azi inca macar o data.

    Imi place cum functioneaza multiplayerul, nici un ID de PSN, nu ai chat sau alte chestii prin care poti lasa un mesaj, totul se face prin sunetele scoase de personaje si prin meditatie, zbor, salt, comunici prin orice numai nu prin cuvinte.
    RECOMAND!

  2. #42 SP
    Junior Member demeternorbi's Avatar
    L-am terminat ieri si a fost miraculos! Una dintre cele mai frumoase experiente de gamer din viata mea.
    O opera de arta, te marcheaza. Acum ma pot gandi doar la diseara cand ajung acasa de la servici si o sa-l joc din nou. E mai mult de un joc, e o experienta frumoasa.
    Integrarea PSN-ului este foarte subtil si placut. Discul contine o gramada de extra-uri foarte frumoase. Nu o sa ma despart niciodata de jocul asta, nu o sa-l vand.

  3. #43 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Eu personal ... l-am jucat neconectat la psn ... o experienta foarte placuta ... sunt curios cum e si e in MP ( nu ai multe trofee dar din cate am vazut sunt greu de obtinut ) ... Oricum la ce pret are Altex ... cam da rusine la foarte multe site-uri ... + tona de extra's care sunt de " umplutura " de blueray ... Eu recomand Journey + Flower ... oricum la 90 RON ... cred ca iesi mai ieftin decat 2 download-uri de pe PSN

  4. #44 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa 4 ani de cand am l-am terminat prima data, am ramas din nou blocat in nivelul cu muntele. Au trecut 4 ani, l-au lansat si pe PS4 si tot n-au fost in stare sa repare porcaria aia de glitch. Pacat ca nu imi pot cere banii inapoi, e inadmisibil ca dupa 4 ani tu sa nu repari un glitch game-breaking.

  5. #45 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Ce glitch? Eu am terminat jocul de 4x si nu am intalnit probleme

  6. #46 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Este un glitch chiar la sfarsit, dupa nivelul cu zapada, cand ai "mega" fularul si urci muntele si daca din greseala treci prin acele cascade, ajungi dupa texturi, "in munti", iar de acolo nu mai ai cum sa iesi. Am patit-o si acum 4 ani cand l-am jucat prima data, si aseara cand l-am rejucat pentru prima oara de atunci.

  7. #47 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mie mi-a dat crash chiar la final. Eram si cu un partener si urma sa luam trofeul pentru coop. Pentru mine a stricat toata experienta, si din cate am citit nu sunt singurul care a avut problema asta. Pacat, ca jocul e foarte frumos, dar compania nu merita decat faliment. Astia au pus 3 joculete intr-un format fizic si nici macar nu au adaugat DLC-urile. Flow are un singur DLC cu un singur trofeu si daca vreau sa fac 100% trebuie sa mai platesc 13 lei. Thanks, but no thanks.

    In alta ordine de idei, se ofera cineva sa jucam ultimele 2 nivele impreuna? Doar de alea 2 e nevoie pentru Companion.

  8. #48 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Sunteti foarte norocosi amandoi . Ca tot mi-am adus aminte acum, ultima oara cand am jucat am intalnit spre final un individ care era alb in loc de rosu. Cum iti schimbi culoarea? Stie cineva?

  9. #49 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Unlock the Hidden White Cloak

    Complete the task prompted by the "Transcendence" trophy, which is to acquire all Scarf upgrades hidden in the game. You can do this over multiple playthroughs. Once you acquire the trophy, head to the start of the game (or just pause the game and select "Chapter Select". This option is unlocked after completing the game once). From the center of the area, look to the right and you will see three large cloths sticking out from the ground. Go over to them and simply walk into them. Your cloak will now be white and the scarf you start off with will be longer. Unlike the red scarf, the white scarf will automatically regenerate scarf power once you land after jumping.
    At least 5 characters.

  10. #50 SP
    Member sahara's Avatar
    Ma ajuta si pe mine cineva sa fac trofeele companion si wonder? PSN UnlivingMovie73

    Mersi.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  11. #51 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pt level design + sunet (sa zicem) nota 9
    pt gameplay nota 5

    rezulta nota 7

    pare un demo al unui joc ce urmeaza sa iasa.. super scurt si boring in mare.

  12. #52 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Stai jos, ai nota 4. Și mâine să te prezinți cu părinții, altfel nu treci pragul clasei.

  13. #53 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    L-am luat de pe Steam cu 2 euro in incercarea de a juca dinnou dupa ce pe PS3 nu am reusit sa il inteleg. Mai bine beam doua beri de banii aia, sigur eram mai fericit. Poate si doar poate daca l-as fi jucat in 2012 m-ar fi surprins putin faptul ca mai apare pe acolo un individ care de fapt e controlat tot de un om. Dar acum in 2024 mi se pare extraordinar de prost jocul. Sari ca boul prin nisip si culegi bucati de cape ca sa sari iarasi. Nu ai nici o idee de ce sari si unde te duci. Pur si simplu te preumbli pe acolo in speranta ca o sa aiba o logica umblatul aiurea. Joc cu emotii? Singura emotie ce am simtit-o a fost uimirea: ce naiba au vazut altii la jocul asta de e asa de laudat. Mi s-a confirmat iarasi proverbul cu pomul laudat.

  14. #54 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O sa presupun ca e troll foarte fin^

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-05-2013, 01:27
  2. Un sequel Journey, putin probabil By Dant3 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 06-03-2013, 15:21
  3. Fable: The Journey By Nash in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 12-08-2011, 00:47
  4. Journey Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 4 Last Post: 02-08-2011, 22:39
  5. SMT: Strange Journey Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 17-03-2010, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts