Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 220 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 4382

Thread: ConsoleGames FIFA Championship for PlayStation 3

  1. #3241 SP
    Member ossaur's Avatar
    as vrea eu o amanare pentru maine. nu stiu daca voi putea fi prezent pe PSN decat dupa ora 22.
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Donbassil si Gavingi76 - verific eu in seara asta deadline-ul; asta in cazul in care nu se ofera altcineva pentru a castiga dreptul la o amanare in plus.

  2. #3242 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    Liga 1,Etapa 1
    TheSpider ( B.Munchen ) - DonLuLu ( Chelsea ) 1-2
    DonLuLu ( Atl.Madrid ) - TheSpider ( B.Dortmund ) 6-3

  3. #3243 SP
    Member HoriaHG's Avatar

    LIGA 1 - Etapa 1

    HoriaHG(PSG) – Tonynho(Dortmund) 0-3


    Tonynho(Arsenal) - HoriaHG(PSG) 0- 2

  4. #3244 SP
    Junior Member Alex_Stef's Avatar
    Liga II - Etapa 10

    DonBassil (Arsenal) - Alex_Stef (Liverpool) 2-2

    Alex_Stef (Swansea) - DonBassil (Everton) 2 - 4

  5. #3245 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by ossaur View Post
    as vrea eu o amanare pentru maine. nu stiu daca voi putea fi prezent pe PSN decat dupa ora 22.
    pentru ca amanarea ceruta de tine sa fie validata, e nevoie ca adversarul tau sa posteze pe forum ca accepta acest lucru. nu se mai accepta amanari facute in alt mod.

  6. #3246 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    Cupa GRUPA C, Etapa 1
    DonLuLu ( Spurs ) - Tonynho ( Inter ) 3-3
    Tonynho ( Al-HILAL ) - DonLuLu ( blackpool ) 0-1

  7. #3247 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    NU sunt de acord cu amânarea.

  8. #3248 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    De jucat pana joi 21.02.2013 ora 22:00 etapa 1 din cupa

    Grupa B
    DonBassil - Rokococo
    Gabrielcrist - Kostelinho

    Grupa C
    TheSpider - SilviuGabriel

    Grupa D
    Nightcrawl3r - Ossaur

    Nu uitati de regulile:

    "4.5) In cazul in care 2 jucatori nu se inteleg privind ora de disputare a unei etape, atunci ei vor intra pe PSN in ziua de deadline la ora 21:00 si isi vor astepta adversarul pana la ora 21:15. Daca adversarul nu intra, vor castiga cu 3-0 la masa verde, daca intra atunci se vor juca meciurile. Daca unul din jucatori intra in intervalul respectiv dar refuza sa joace meciurile, pierde la masa verde.
    4.6) In cazul in care un meci dintre doi adversari nu a fost disputat si nici-unul dintre ei nu anunta din timp reprogramarea, ambii vor pierde cu 0-3."

    "5. Amanarile meciurilor

    5.1) Toti jucatorii primesc din la inceput de sezon dreptul la o amanare (cu acordul adversarului).
    5.2) Cei care doresc sa aibe posibilitatea sa isi amane mai mult de un meci pe sezon (va reamintesc ca numarul maxim acceptat de meciuri intr-un sezon este de 3 indiferent de motiv si problemele aparute) vor trebui sa verifice deadline-urile (perioada de 15 minute in care jucatorii care nu si-au jucat meciurile trebuie sa fie prezenti pe PSN). Pentru verificarea unui deadline primiti dreptul la inca o amanare.
    5.3) Daca la sfarsitul sezonului un jucator mai are dreptul sa isi amane x etape, cele x etape vor fi reportate pentru sezonul viitor. Exemplu: Gvingi mai are dreptul la o amanare la sfarsitul sezonului, drept urmare in urmatorul sezon va incepe cu dreptul la 2 etape amanate.
    5.4) Daca un jucator anunta pe forum ca va verifica deadline-ul si din diverse motive nu o mai poate face, trebuie sa gaseasca inclocuitor pentru aceasta sarcina in randul celorlalti jcuatori sau admini. Daca nu o face si nu verifica deadline-ul, intr-o prima faza i se vor retrage 5 puncte in campionat (la sfarsitul sezonului si 3 in cupa (la sfarsitul fazei grupelor; in cazul in care aceasta faza a fost depasita, nu se mai face si sanctionarea in cupa), iar daca incidentul se repeta in cadrul aceluiasi sezon este eliminat din competitie."

  9. #3249 SP
    Member ossaur's Avatar
    ok, dar putem sa jucam meciul joi pana la ora 19.45 sau dupa 21.45?
    Quote Originally Posted by Nightcrawl3r View Post
    NU sunt de acord cu amânarea.

  10. #3250 SP
    Junior Member gabrielcrist's Avatar

    Amanare

    Vreau si eu o amanare a meciului de cupa cu kostelinho, tinand cont totusi ca am jucat aproape toate meciurile...si ca nu am reusit sa jucam in weekend-ul trecut, ca nu aveam activ contul de vg...MULTUMESC DE INTELEGERE!

    P.S. - am jucat doua meciuri, cele mai frumoase de altfel, cu moarteapasiuni...man, posteaza, te rog, rezultatele...daca ai acces la ele inaintea mea multumesc

  11. #3251 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by gabrielcrist View Post
    Vreau si eu o amanare a meciului de cupa cu kostelinho, tinand cont totusi ca am jucat aproape toate meciurile...si ca nu am reusit sa jucam in weekend-ul trecut, ca nu aveam activ contul de vg...MULTUMESC DE INTELEGERE!

    P.S. - am jucat doua meciuri, cele mai frumoase de altfel, cu moarteapasiuni...man, posteaza, te rog, rezultatele...daca ai acces la ele inaintea mea multumesc
    Vorbeste intai cu Kostelinho. Apoi sa posteze si el pe forum confirmarea/infirmarea amanari.

    Quote Originally Posted by Spike View Post
    pentru ca amanarea ceruta de tine sa fie validata, e nevoie ca adversarul tau sa posteze pe forum ca accepta acest lucru. nu se mai accepta amanari facute in alt mod.

  12. #3252 SP
    Junior Member gabrielcrist's Avatar
    ...am vorbit cu el telefonic, cred ca n-ar avea de ce sa nu fie de acord, dat fiind ca avem cam acelasi tip de program / viata de familie ...multumesc!

  13. #3253 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Gabrielcrist ai amanare pentru 48 de ore in cazul meciului de cupa (noul deadline va fi sambata ora 22:00). Atentie, daca nu revii cu o noua postare, consider ca esti de acord cu noile conditii de mai jos. In acest moment ti-ai consumat dreptul la o amanare primit la inceputul sezonului. Va trebui sa verifici un deadline ca sa primesti dreptul sa initiezi o alta amanare in acest sezon. Daca nu o faci si vei mai avea nevoie ulterior de o noua amanare, indiferent de motivul pentru care o vei cere nu ti se va acorda.

    In cazul amanarilor se introduc aditional urmatoarele reguli in Regulament:
    * Pentru a amana un meci este nevoie sa postati pe forum acest lucru, sa mentionati numarul de zile in care consta amanarea si sa rugati adversarul sa posteze pe forum in scris ca este de acord cu amanarea. Daca adversarul nu mai doreste sa intre pe forum si sa confirme amanarea meciului dar va da acordul pentru acest lucru, cel care a initiat amanarea va posta ca X este de acord cu amanarea. Atentie: daca X vine ulterior pe forum si zice ca nu a fost de acord cu amanarea meciului pentru data de ..., iar cel care a initiat amanarea nu are o dovada fizica cum ca X si-ar fi dat acceptul sa amane meciurile, atunci cel care a initiat amanarea meciurilor si a mintit ca ar avea acceptul adversarului pierde cu 0-3 si in plus este penalizat in campionat cu -6 puncte. De aceea, pentru a avea o dovada, va recomand ca in aceste cazuri sa contactati adversarul pe mess sau prin sms.
    * amanarile se dau pana la maxim 2 zile daca e vorba de meciurile din cupa si pana la maxim o saptamana daca e vorba de un meci din campionat. Nu puteti pune insa noul deadline, intr-o zi in care unul din cei 2 jucatori implicati are stabilit deja alt deadline. specifiicati in momentul in care postati numarul de zile in care consta amanarea.
    * Nu contactati pe mess sau telefonic adminii ca sa cereti o amanare. Atat timp cat ati indeplinit toate conditiile expuse in primul paragraf si aveti dreptul sa amanati meciuri, nici un admin nu se va impotrivi cererii voastre.

  14. #3254 SP
    Member rokococo's Avatar
    Am vorbit cu DonBassil şi am stabilit să amânam etapa din cupă până luni dacă se poate

  15. #3255 SP
    Member DonBassil's Avatar
    Sunt de acord!

  16. #3256 SP
    Member ossaur's Avatar
    Toata lumea amana meciuri....

  17. #3257 SP
    Junior Member gabrielcrist's Avatar
    ...s-a marcat, spike, voi disputa meciul pana sambata!

    Oricum, no offence, nu prea inteleg de ce atata agitatie in comentarii pentru amanarile astea, cel putin in cazul meu - jucator nu vechi ci foarte vechi, ba chiar ex-organizator (pentru vreun an-doi) eu unul am disputat aproape toate meciurile din liga deja - mai am dubla cu Silviugabriel, iar in cupa deja am jucat 50% din meciuri, si solicit o amanare cu kostelinho tocmai pentru ca n-am reusit efectiv sa ne intalnim pe VirginGames in week-end...am fi putut juca friendly, dar i-am respectat decizia de a juca pe VG (cf. regulament)

    So please chill and just play FIFA for fun! It is

  18. #3258 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    gabrielcrist - ideea e sa tratam toti userii cu aceeasi unitate de masura. daca era altcineva in locul tau, i-as fi zis exact aceleasi lucruri. iar ce ti-am scris tie am gandit si ca un exemplu pentru altii care poate se vor afla in situatia ta.

    rokococo ai amanare pana luni la ora 22:00 in cazul meciului de cupa cu DonBassil. Va trebui sa verifici un deadline ca sa primesti dreptul sa initiezi o alta amanare in acest sezon. Daca nu o faci si vei mai avea nevoie ulterior de o noua amanare, indiferent de motivul pentru care o vei cere nu ti se va acorda.

    O mica rectificare:
    * amanarile se dau pana la maxim 2 zile daca e vorba de meciurile din cupa (incepand cu ultima etapa din faza grupelor si pana la finala) si pana la maxim o saptamana daca e vorba de un meci din campionat sau de un meci din cupa faza grupelor (-ultima etapa). Nu puteti pune insa noul deadline, intr-o zi in care unul din cei 2 jucatori implicati are stabilit deja alt deadline. specifiicati in momentul in care postati numarul de zile in care consta amanarea.

    ---------- Post added 21-02-2013 at 04:56 PM ----------

    Quote Originally Posted by ossaur View Post
    Toata lumea amana meciuri....
    e problema fiecaruia ce face atat timp cat stie sa isi dramuiasca numarul limita de amanari de care poate beneficia. vrei sa mai poti amana meciuri dupa ce ti-ai consumat amanarea bonus primita la inceput de campionat, verifici un deadline si mai primesti dreptul la o amanare. cert e ca nu se vor da amanari pe datorie sau pe caiet . cine isi consuma amanarile disponibile si nu poate sa fie prezent la un deadline pierde cu 0-3 indiferent de motivul pentru care absenteaza.

    ---------- Post added 21-02-2013 at 05:07 PM ----------

    De jucat pana joi 21.02.2013 ora 22:00 etapa 1 din cupa

    Grupa C
    TheSpider - SilviuGabriel

    Grupa D
    Nightcrawl3r - Ossaur

    De jucat pana sambata 23.02.2013 ora 22:00 etapa 1 din cupa

    Grupa B
    Gabrielcrist - Kostelinho


    De jucat pana luni 25.02.2013 ora 22:00 etapa 1 din cupa

    Grupa B
    DonBassil - Rokococo

    Nu uitati de regulile:

    4.5) In cazul in care 2 jucatori nu se inteleg privind ora de disputare a unei etape, atunci ei vor intra pe PSN in ziua de deadline la ora 21:00 si isi vor astepta adversarul pana la ora 21:15. Daca adversarul nu intra, vor castiga cu 3-0 la masa verde, daca intra atunci se vor juca meciurile. Daca unul din jucatori intra in intervalul respectiv dar refuza sa joace meciurile, pierde la masa verde.
    4.6) In cazul in care un meci dintre doi adversari nu a fost disputat si nici-unul dintre ei nu anunta din timp reprogramarea, ambii vor pierde cu 0-3.

    5. Amanarile meciurilor

    5.1) Toti jucatorii primesc din la inceput de sezon dreptul la o amanare (cu acordul adversarului).
    5.2) Cei care doresc sa aibe posibilitatea sa isi amane mai mult de un meci pe sezon (va reamintesc ca numarul maxim acceptat de meciuri intr-un sezon este de 3 indiferent de motiv si problemele aparute) vor trebui sa verifice deadline-urile (perioada de 15 minute in care jucatorii care nu si-au jucat meciurile trebuie sa fie prezenti pe PSN). Pentru verificarea unui deadline primiti dreptul la inca o amanare.
    5.3) Daca la sfarsitul sezonului un jucator mai are dreptul sa isi amane x etape, cele x etape vor fi reportate pentru sezonul viitor. Exemplu: Gvingi mai are dreptul la o amanare la sfarsitul sezonului, drept urmare in urmatorul sezon va incepe cu dreptul la 2 etape amanate.
    5.4) Daca un jucator anunta pe forum ca va verifica deadline-ul si din diverse motive nu o mai poate face, trebuie sa gaseasca inclocuitor pentru aceasta sarcina in randul celorlalti jcuatori sau admini. Daca nu o face si nu verifica deadline-ul, intr-o prima faza i se vor retrage 5 puncte in campionat (la sfarsitul sezonului si 3 in cupa (la sfarsitul fazei grupelor; in cazul in care aceasta faza a fost depasita, nu se mai face si sanctionarea in cupa), iar daca incidentul se repeta in cadrul aceluiasi sezon este eliminat din competitie.
    5.5) Pentru a amana un meci este nevoie sa postati pe forum acest lucru, sa mentionati numarul de zile in care consta amanarea si sa rugati adversarul sa posteze pe forum in scris ca este de acord cu amanarea. Daca adversarul nu mai doreste sa intre pe forum si sa confirme amanarea meciului dar va da acordul pentru acest lucru, cel care a initiat amanarea va posta ca X este de acord cu amanarea. Atentie: daca X vine ulterior pe forum si zice ca nu a fost de acord cu amanarea meciului pentru data de ..., iar cel care a initiat amanarea nu are o dovada fizica cum ca X si-ar fi dat acceptul sa amane meciurile, atunci cel care a initiat amanarea meciurilor si a mintit ca ar avea acceptul adversarului pierde cu 0-3 si in plus este penalizat in campionat cu -6 puncte. De aceea, pentru a avea o dovada, va recomand ca in aceste cazuri sa contactati adversarul pe mess sau prin sms.
    5.6) Amanarile se dau pana la maxim 2 zile daca e vorba de meciurile din cupa (incepand cu ultima etapa din faza grupelor si pana la finala) si pana la maxim o saptamana daca e vorba de un meci din campionat sau de un meci din cupa faza grupelor (-ultima etapa). Nu puteti pune insa noul deadline, intr-o zi in care unul din cei 2 jucatori implicati are stabilit deja alt deadline. specifiicati in momentul in care postati numarul de zile in care consta amanarea.
    5.7) Nu contactati pe mess sau telefonic adminii ca sa cereti o amanare. Atat timp cat ati indeplinit toate conditiile expuse in primul paragraf si aveti dreptul sa amanati meciuri, nici un admin nu se va impotrivi cererii voastre.

  19. #3259 SP
    Junior Member gabrielcrist's Avatar
    ...multumesc, spike, in ideea de exemplu am si scris cele de mai sus

  20. #3260 SP
    Member SilviuGabriel's Avatar
    Cupa, Grupa C, Etapa 1

    TheSpider (Arsenal) - SilviuGabriel (PSG) 1-1
    SilviuGabriel (Al-Hilal) - TheSpider (Utrecht) 0-0

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 220 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 579 Last Post: 29-08-2011, 14:23
  2. Replies: 706 Last Post: 11-07-2011, 13:37
  3. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  4. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  5. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts