Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 164 of 220 FirstFirst ... 64 114 154 162 163 164 165 166 174 214 ... LastLast
Results 3,261 to 3,280 of 4382

Thread: ConsoleGames FIFA Championship for PlayStation 3

  1. #3261 SP
    Member ossaur's Avatar
    Scz. daca am deranjat ultimul post era oarecum retoric in contextul in care am cerut o amanare iar partenerul meu a refuzat categoric. Dreptul lui, ghinionul meu ca ma aflu in grupa ce el, dar neffind prima data ma asteptam.
    Oricum vis a vis de felul in care fiecare isi dramuieste numarul de amanari si cum isi joaca meciurile, cred ca ar trebui interpretat regulamentul si din alt punct de vedere. Si anume: din ce cauza am ajuns eu la deadline? din cauza ca altcineva nu si-a jucat meciurile la timp. Si atunci de ce trebuie sa fiu si eu sanctionat. Se poate vedea ca am avut disponibilitate, mi-am jucat 90% din meciuri(inclusiv cupa) in timp ce adversarul meu nu a reusit nici macar sa inceapa vreun joc.
    Nu mi se pare fair, mai ales ca am facut un efort tocmai in ideea de a juca, si am cerut o amanare de 45 min(pana la 21.45) dar nu am primit nici un raspuns. Mi se pare ca sunt de ajuns frustrarile pe care ti le ofera gameplay-ul jocului, si de accea cred ca ar trebui sa evitam sa ne provocam frustrari unii altora. Rog admin-ii sa aiba in vederea aceasta situatie pentru campionatul viitor

    Enjoy ...




    e problema fiecaruia ce face atat timp cat stie sa isi dramuiasca numarul limita de amanari de care poate beneficia. vrei sa mai poti amana meciuri dupa ce ti-ai consumat amanarea bonus primita la inceput de campionat, verifici un deadline si mai primesti dreptul la o amanare. cert e ca nu se vor da amanari pe datorie sau pe caiet . cine isi consuma amanarile disponibile si nu poate sa fie prezent la un deadline pierde cu 0-3 indiferent de motivul pentru care absenteaza.[COLOR=Silver]

  2. #3262 SP
    Junior Member Alex_Stef's Avatar
    Cupa Grupa C - Etapa 3

    Alex_Stef (Borusia Dortmund) - TheSpider( Atletico Madrid) 3 - 0

    TheSpider (Bayern) - Alex_Stef (Manchester City) 1-1

    ---------- Post added 21-02-2013 at 10:16 PM ----------

    Liga II - Etapa 2

    Alex_Stef (Borusia Dortmund) - SilviuGabriel (PSG) 3 - 1

    SilviuGabriel (Sandnes Ulf) - Alx_Stef (Fredrikstad FK) 0 - 3

  3. #3263 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    gvingi, don - verific eu deadline-ul

  4. #3264 SP
    Member Kostelinho's Avatar
    Bv Ossaur, bine punctat.
    Sunt situatii si situatii, iar cei trei organizatori ar trebui sa analizeze si alte aspecte.Nu numai sa biciuiasca regulamentul .

  5. #3265 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    iar altii decat sa fie spirituali mai bine ar veni cu solutii concrete

  6. #3266 SP
    Member maghear's Avatar
    in weekendul asta voi fi acasa si cine vrea sa joace liga 1 sau cupa grupa A sa dea un mesaj pe telefon daca nu o sa fiu pe psn

  7. #3267 SP
    Member Kostelinho's Avatar
    Pai concret, in cazul lui Ossaur, ar trebui sa-i acordati amanarea cu toata opozitia lui Nightcrawl3r.

    In weekend-ul trecut am stat online pe psn ,peste 24 de ore insa nu am reusit sa joc decat 2 etape,
    Am contactat mai multi colegi ( online si ei pe psn) insa unii nici macar la salut nu au raspuns (printre ei si Nightcrawl3r)
    Il anunt pe acesta cale ca etapa cu el o voi juca duminica 24.02.2013 , la ora deadline-ului.

  8. #3268 SP
    Member DonBassil's Avatar
    De acord cu tine, insa regulamentul actual este de partea lui Nightcrawl3r. Poate pe viitor ne gandim sa schimbam ceva in privinta asta, a meciurilor pe care unii dintre noi le joaca preponderent la deadline!

  9. #3269 SP
    Junior Member cosmind27's Avatar
    Parerea mea este ca daca te'ai inscris intr'o competitie trebuie sa'ti joci meciurile la timp. Amanarile nu cred ca'si au locul in regulamentul asta, pentru ca se va ajunge mereu la tot felul de situatii cand unii vor nemultumiti din anumite motive. Daca nu ti'ai jucat meciul pana la data si ora stabilita, ai pierdut meciul cu 3-0 si astfel se pune capat oricaror discutii. Daca stii ca nu poti disputa meciurile in timp util de ce te mai inscrii?? sa'i incurci si pe ceilalti? Trebuie luata o decizie cu care sa fim cu totii de acord.
    Pentru staff...pe viitor puneti si voi distante egale intre etape, m'am uitat acum pe programul meciurilor si variaza, cand sunt 3 zile diferenta, cand sunt 4 zile.

  10. #3270 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    De jucat pana joi 21.02.2013 ora 22:00 etapa 1 din cupa

    Grupa D
    Nightcrawl3r - Ossaur
    E trecut de 22:00 si rezultatul acestui meci nu a fost postat, in ciuda faptului ca ambii oponenti au fost pe PSN intre 21:00 si 21:15. Potrivit regulamentului ambii jucatori ar trebui penalizati cu pierderea meciului cu 0-3. Ca sa fim putini mai maleabili, asteptam rezultatul pana la ora 23:59, dar daca pana atunci nu e postat atat Ossaur cat si Nightcrawl3r pierd cu 0-3. Fara comentarii si lamentari ulterioare!!!

  11. #3271 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    CUPA - Grupa D
    Nightcrawl3r ( Chelsea ) - Gvingi76 ( Galatasaray ) 3-0
    Gvingi76 ( Suwon Bluewings ) - Nightcrawl3r ( Nottingham Forest ) 2-1

    ---------- Post added 21-02-2013 at 11:04 PM ----------

    Quote Originally Posted by cosmind27 View Post
    Pentru staff...pe viitor puneti si voi distante egale intre etape, m'am uitat acum pe programul meciurilor si variaza, cand sunt 3 zile diferenta, cand sunt 4 zile.
    Pai saptamana are 7 zile. Sunt miercurea si duminica etapele.

  12. #3272 SP
    Member rokococo's Avatar
    Cupa
    Grupa B
    Etapa 1

    DonBassil ( PSG ) - Rokococo ( Atl.Mineiro ) 2 - 1
    Rokococo ( NY Red Bulls ) - DonBassil ( Al-Hilal ) 1 - 0

  13. #3273 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar

    Exclamation

    Cupa

    Grupa D


    Nightcrawl3r ( Chelsea ) - Ossaur ( Barcelona ) 4 - 3
    Ossaur ( Barcelona ) - Nightcrawl3r ( Chelsea ) 1 - 2


    Da, este trecut de 23.59 . M-am uitat la meci si la altele ...etc. Vreti sa il considerati , bine . Nu vreti , ma retrag din campionat [si nu e niciun santaj in caz ca se gandeste vreunul la asta ]



    @
    ossaur : 1. Se contacteaza telefonic omul (nu ai facut-o) ; 2. Am refuzat pt ca avand in vedere circumstantele am decis sa adopt si eu atitudinea de nesimtit (care nu-mi sta in fire) campionatul asta sa vad cum e. (avand in vedere ce s-a intamplat ieri si in fiecare campionat in care am participat de cativa ani incoace)


    De ce am decis asta acum !? Pt. ca am si eu 1 sapt. vacanta dupa sesiune, sunt plecat si nu intru decat la 21.40 ieri cand Maghear a plecat dar a zis ca accepta sa amanam daca accepta si "organizatorii" . Acestia nu au acceptat (2/3) pt ca ar fi impotriva asa-zisului "regulament" . Parca era vorba de obiectivitate dar aici numa' asta nu a fost.

    .

  14. #3274 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eu zic sa stergem regulamentul si sa joace fiecare cand si cum vrea.

    4.3) Se vor disputa 2 etape(meciuri tur-retur) din liga pe saptamana(Miercuri si Duminica) si un meci din Cupa(Joi). In cazul in care nu se poate juca inainte de deadline, userii trebuie sa anunte reprogramarea meciurilor pe forum pana la deadline dupa ce iau legatura cu adversarul prin orice mijloc posibil, prioritar fiind telefonul. Nu se accepta reprogramari daca nu este sunat adversarul in timp util.
    Definitivarea inscrierilor si listarea etapelor s-a facut in 14.02. In mod normal prima etapa trebuia sa fie in 17 dar am zis la dam oamenilor timp sa-si programeze jocurile. Nu ai dat nici un semn pana nu a fost trecut pe forum faptul ca ai pierdut cu 0-3. Nu poti sa vi dupa ce ai pierdut deadlineul si ca ceri amanare. Daca stiai ca esti plecat trebuia sa ceri amanare cand ai plecat. Daca ajungeai la timp si jucai nu se contoriza amanarea.

  15. #3275 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Nightcrawl3r - de acum incolo joci si postezi rezultatele conform Regulamentului sau iti amani meciurile din timp cu acceptul adversarului in masura in care mai ai acest drept. Nu ma intereseaza ce faci tu in viata personala si cum iti dramuiesti timpul. Ori intri in rand cu restul ori ne parasesti.

    Update la Regulament: "Daca rezultatul nu e postat pe forum pana la ora 23:00, atunci ambii jucatori pierd cu 0-3. Nu va conta daca unul din adversari a promis celuilalt ca va posta rezultatele, asta e intelegerea voastra si tine de voi daca o respectati sau nu."

    De acum Regulamentul se va aplica la sange indiferent de cine e vorba, cat de nou e, cate sezoane a jucat, cu cine e tovaras, etc. Jucati-va meciurile la timp ca sa evitam discutii inutile si timp in plus pierdut de noi organizatorii.

    De jucat pana sambata 23.02.2013 ora 22:00 etapa 1 din cupa (restanta)

    Grupa B
    Gabrielcrist - Kostelinho


    De jucat pana duminica 24.02.2013 etapa 2 din Liga 1 si 2

    LIGA 1 - Etapa 2 (24/02/2013)

    Nightcrawl3r - Kostelinho
    Tonynho - DonLulu
    TheSpider - Asteptau

    http://cgfifaclub.blogspot.ro/

  16. #3276 SP
    Member Mariush's Avatar
    am mai spus-o si sezonul trecut si o repet. Cat de greu e sa iti joci meciurile pana la dead line-ul specificat? Ai alta treaba, nu ai timp? Atunci no problem, nu mai participi si gata. Apare ceva imprevizibil care iti acapareaza tot timpul, dupa ce te-ai inscris? Nicio problema, anunti, te retragi, la revedere.

    Post-ul lui Spike de exemplu, si daca ai uitat ca ai meci de jucat, ti se da mura-n gura.

    Multi de aici avem familii, locuri de munca, diferite responsabilitati, ba chiar in unele cazuri si mici diferente de fus orar... si tot reusim sa ne respectam deadline-urile....

    Ceea ce multi uita, e ca organizatorii fac treaba asta pe gratis.

  17. #3277 SP
    Member maghear's Avatar
    Hai sa nu mai fim asa copii si sa respectam cat de cat organizatorii. Regulamentul e clar si concis, nu avem ce comenta. Cand ne-am inscris in campionat am citit regulamentul si am fost de acord cu el. Nu stiu de ce unii asteapta de multe ori deadline-un, chiar asa de importante sunt acele 6 puncte intr-un campionat in care locul 1 castiga doar respectul celorlalti competitori?

  18. #3278 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    Aviz celor de mai sus ,legat de "organizatori" si "regulament" : Am organizat si eu vreo 3 sezoane in trecut pe ComputerGames campionat de FIFA (acum nu-mi mai permite timpul) dar in situatiile astea nu "actionam" la 6 minute de la incheierea deadline-ului si mai lasam de la mine in situatii de genul . Vorbiti de "regulament" de parca ar fi Sfanta Scriptura (care nici Ea nu e respectata de majoritatea oamenilor)


    In fine, eu pun punct aici conversatiei chiar daca nu sunt de acord cu abordarea situatiilor de genul si nici nu voi fi vreodata. Numai bine.

  19. #3279 SP
    Member maghear's Avatar
    Liga I Etapa 4

    maghear (Real Madrid) - iasmin90 (Man city) 1-1
    iasmin90 (Ajax) - maghear (Marseille) 0-1

    Cupa Grupa A Etapa 3

    maghear (Bayern Munchen) - iasmin90 (Barcelona) 5-1
    iasmin90 (Atletico Madrid) - maghear (Borussia Dortmund) 1-3

  20. #3280 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Liga I Etapa 10
    TheSpider(BVB) - Iasmin90(AcMilan) 3-2
    Iasmin90(ManCity) - TheSpider(Barca) 7-2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 164 of 220 FirstFirst ... 64 114 154 162 163 164 165 166 174 214 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 579 Last Post: 29-08-2011, 14:23
  2. Replies: 706 Last Post: 11-07-2011, 13:37
  3. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  4. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  5. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts