Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 220 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 4382

Thread: ConsoleGames FIFA Championship for PlayStation 3

  1. #1241 SP
    Member adicodlea's Avatar
    HoriaHG( Villareal) - xslvry (Tottenham) 0:1
    xslvry( Bayern.M ) - HoriaHG (Manchester C. ) 0:4

  2. #1242 SP
    Member ossaur's Avatar
    Nightcrawl3r, daca vezi acest mesaj sunt pe PSN dupa ora 21.30, poate juca si noi. Nu stiu cum sa iau altfel legatura cu tine. Ms.

  3. #1243 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    MVP-ANY ( Aston Villa ) - thedeadman14 ( Porto ) 0-2
    thedeadman14 ( Aston Villa ) - MVP-ANY ( Arsenal ) 6-3

  4. #1244 SP
    Junior Member MVP-ANY's Avatar
    Confirm!

    MVP-ANY ( Aston Villa ) - thedeadman14 ( Porto ) 0-2
    thedeadman14 ( Aston Villa ) - MVP-ANY ( Arsenal ) 6-3

    ---------- Post added 11-07-2011 at 07:37 PM ----------

    MVP-ANY ( Aston Villa ) - Donbassill( Liverpool ) 2-0
    Donbassill( Arsenal ) - MVP-ANY ( Aston Villa ) 1-2

  5. #1245 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    xslvry - tin cont doar de deconectarile care apar in player hub. in cazul de fata jucati de la scorul care era timpul ramas + 5 minute. dc i se mai deconecteaza o data dinamovistului in timpul jocului ai 3-0

    ics11 - sa inteleg ca l-ai sunat, i-ai lasat un sms si el tot nu a binevoit sa raspunda? oricum ar fi intri conform regulamentului in seara asta pe psn si il astepti intre 22:00 si 22:15. dc nu intra ai 3-0. dc nu intri nici u pierdeti amandoi cu 0-3.

    Donbassil va supraveghea in seara aceasta deadline-ul. L-am rugat sa va dea add, dar ar fi ok sa-i dati voi inainte.

    De jucat pana luni 11.7.11 ora 23:00

    Liga B
    Nightcrawl3r - ossaur
    wackorine - ics11

    De jucat pana miercuri ora 23:00 etapa 2.

    Am facut uptade pe site cu rezultatele de pana acum: http://fifa11-cg-league.cabanova.com/

  6. #1246 SP
    Member dinamovistu2008's Avatar
    pey s-a deconectat la pauza.....si am mai juucat o repriza dupa care am iesit:-s.......mai jucam din nou repriza?:-s

  7. #1247 SP
    Member adicodlea's Avatar
    da , cum vrei , imi e indiferent ! dar maine , ca sunt rupt de oboseala si nu mai am chef de nimic..

  8. #1248 SP
    Junior Member ics11's Avatar
    Liga B

    i_c_s (Everton) - wackorine (Lazio) : 2 - 0
    wackorine (Arsenal) - i_c_s (Everton) : 0 - 1

  9. #1249 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar

    Exclamation

    2. In primele 2 zile ale unei etape aveti dreptul sa jucati pt etapa respectiva cu orice doriti, cu conditia ca adversarul sa nu fi jucat deja in etapa curenta si evident sa nu fi jucat cu el pana atunci.

    4. Tinand cont ca aveti posibilitatea sa jucati meciurile in ce ordine doriti si chiar si in avans, nu se vor da amanari de nici un fel in campionat. Jucati meciuri in avans pt a fi acoperiti in cazul in care apar probleme personsale care sa va impiedice sa o faceti.


    Am jucat cu givingi . De unde trebuia sa stiu eu ca meciul jucat de mine cu el nu se va considera ca fiind un meci din prima etapa pt mine ? Scrie sa jucam meciurile in orice ordine dorim . Eu am ales sa joc cu givingi iar apoi nu am mai putut intrucat : sambata dupa orele 18 au fost pregatiri pt plecare la Bon Jovi Bucuresti [eu stau in BV] . Duminica am fost in Bucuresti . Luni m-am intors la pranz si am dormit pana la 20.30 . La 21.55 am fost contactat de ossaur prin SMS. Nu stiam despre ce era vorba si am zis ca o sa vorbesc cu Spike sa vad care e treaba .

    Te-am sunat si mi-ai zis ce mi-ai zis . Sunt jucator serios [am jucat si in sez 2] dar au intervenit lucrurile de mai sus.


    In concluzie ,consider ca nu e absolut deloc corect sa pierd meciurile cu 3-0



    Nu vreau sa ma cert cu nimeni ,dar NU E CORECT

    Si daca e sa o luam si pe alta parte , nici faptul ca am fost contactat de ossar doar astazi la 21.55 nu mi se pare corect . Eu contactez totdeauna adversarii telefonic [ CARE E METODA OFICIALA cel putin in regulament dar pe care si in sezonul 2 si acum , NUMAI EU am respectat-o in liga B ] . Am fost contactat prin SMS la 21.55 . Pe mess sau mail , absolut nimic !

    IN SEZONUL 2 A FOST O SITUATIE ASEMANATOARE CU WACKORINE ,situatie din cauza careia am pierdut promovarea. Parca e un deja-vu. NU E CORECT , REPET


    Astept pareri si din partea altor jucatori care pot fi impartiali avand in vedere ca nu ar avea nimic de pierdut/castigat si care pot analiza situatia concis si fara sentimente de razbunare [daca sunt vreunele sau pt simplele motive ca am zis ca nu pot juca cu ei cand m-au intrebat]

  10. #1250 SP
    Member DonBassil's Avatar
    Liga A

    DonBassil (Manchester City) - HoriaHG (Bayern Munchen) 1-2
    HoriaHG (Manchester City) - DonBassil (Liverpool) 2-1

  11. #1251 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    wackorine ( FC Porto ) - gvingi76 ( Tottenham ) 0-3
    gvingi76 ( Mainz ) - wackorine ( Fulham ) 1-0

    ---------- Post added 12-07-2011 at 12:31 AM ----------

    @Nightcrawl3r:
    Dupa cum ai postat si tu la punctul 2 "In primele 2 zile ale unei etape aveti dreptul sa jucati pt etapa respectiva cu orice doriti, cu conditia ca adversarul sa nu fi jucat deja in etapa curenta si evident sa nu fi jucat cu el pana atunci." . Tu nu ai verificat aspectul subliniat. Asa si ossaur jucase deja cu ILentz si balasadaniel41

    Sambata la 05:29 PM Spike a afisat pe forum ce meciuri mai sunt de jucat in prima etapa.

    La fel de adevarat este si faptul ca initial limita era duminica seara iar ossaur te-a contactat abia azi la 07:21 PM pe forum sustinand ca <<Nu stiu cum sa iau altfel legatura cu tine>>. Ori nu raspundeai la telefon ori nu avea lista de contacte.

    Dar faptul ca el te-a contactat tarziu nu te absolva de vina ca nu te-ai interesat ce status ai in campionat.

  12. #1252 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    wackorine ( FC Porto ) - gvingi76 ( Tottenham ) 0-3
    gvingi76 ( Mainz ) - wackorine ( Fulham ) 1-0

    ---------- Post added 12-07-2011 at 12:31 AM ----------

    @Nightcrawl3r:
    Dupa cum ai postat si tu la punctul 2 "In primele 2 zile ale unei etape aveti dreptul sa jucati pt etapa respectiva cu orice doriti, cu conditia ca adversarul sa nu fi jucat deja in etapa curenta si evident sa nu fi jucat cu el pana atunci." . Tu nu ai verificat aspectul subliniat. Asa si ossaur jucase deja cu ILentz si balasadaniel41

    Sambata la 05:29 PM Spike a afisat pe forum ce meciuri mai sunt de jucat in prima etapa.

    La fel de adevarat este si faptul ca initial limita era duminica seara iar ossaur te-a contactat abia azi la 07:21 PM pe forum sustinand ca <<Nu stiu cum sa iau altfel legatura cu tine>>. Ori nu raspundeai la telefon ori nu avea lista de contacte.

    Dar faptul ca el te-a contactat tarziu nu te absolva de vina ca nu te-ai interesat ce status ai in campionat.
    De unde sa stiu eu ca a fost contorizat alt meci al tau ca fiind unul pt prima etapa si nu cel cu mine ??? Si de unde sa stiu ca se aplica regula asta , pt ca in regulament nu se specifica concret asta . Poate trebuia si pt aia mai batuti in cap cum sunt eu , explicat mai pe indelete ,gen : "Primul meci pe care un jucator in joaca intr-un campionat se considera ca fiind in etapa I .Celelalte se considera ca fiind pt urmatoarele etape iar adversarii care joaca cu jucatorul respectiv dupa al 2-lea lui meci incepand , se considera ca nu au jucat in prima etapa ! "

    Eu m-am luat dupa Spike care a zis ca deadline-ul pt prima etapa e duminica , eu considerand ca prima etapa pt mine , a fost meciul cu tine si apoi nu am mai putut juca . Sambata nu am fost foarte mult online si de la 18 , cum scrie mai sus am inceput pregatirile pt Bon Jovi si azi [11.07.2011] la 20.30 m-am trezit ,obosit fiind [pot trimite poze]

    Si forumul nu e metoda oficiala de contact dar oricum regula asta NUMAI EU O RESPECT . La fel cum am facut-o si in sezonul 2 cand tot sezonul am primit un singur SMS si atat. Si acum inca unul cu 5 min inainte de deadline

  13. #1253 SP
    Member BatsBike's Avatar
    in plus,aduci vorba de sentimente de razbunare ... dand exemplul cu mine ... lasa,o sa ai ocazia sa te razbuni de data asta ...

  14. #1254 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    Quote Originally Posted by wackorine View Post
    in plus,aduci vorba de sentimente de razbunare ... dand exemplul cu mine ... lasa,o sa ai ocazia sa te razbuni de data asta ...
    Ai inteles f gresit si chiar ma gandeam sa nu se interpreteze . Chiar am spus mai sus , "situatie din cauza careia , si nu "wackorine, din cauza caruia".

    Nu sunt genul razbunator , ba dimpotriva , dar vreau corectitudine si fair-play in special din partea jucatorilor

  15. #1255 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Nightcrawl3r

    1. citat din regulament: "In primele 2 zile ale unei etape aveti dreptul sa jucati pt etapa respectiva cu orice doriti, cu conditia ca adversarul sa nu fi jucat deja in etapa curenta si evident sa nu fi jucat cu el pana atunci. Meciul se considera jucat atunci cand rezultatele sunt trecute pe forum." Gvingi76 jucand cu micul_, rezultatele fiind trecute pe forum inaintea meciurilor cu tine si niciunul din cei 2 neavand jucat nici un alt meci in campionat, e logic ca meciul lor a fost trecut in prima etapa. Era de datoria ta sa verifici acest lucru. In plus ai mai jucat la mine in campionat iar regula asta nu e noua.
    2. Din sezonul acesta a fost introdusa o regula pt cei care sunt contactati si nu au bunul simt sa raspunda inapoi. Mai mult nu am ce sa fac. In situatia voastra puteati sa nu va contactati niciunul iar duminica sa fii intrat pe psn intre 22:00 si 22:15 si sa fi jucat. In cazul incare unul din voi il suna pe celalalt si ii lasa si un sms iar acesta nu binevoia sa raspunda dar intra pe psn, ii categoriseam actiunea drept incercare de a castiga la masa verde si la a 3-a tentativa il eliminam.
    3. O etapa dureaza 3 zile. Eu v-am lasat insa 4 zile pt prima etapa. In plus am mai dat si o amanare de o zi. Sa vii si sa faci scandal dupa 5 zile ca nu ai putut juca mi se face lipsit de orice fair play.
    4. Ma suni si imi zici "pai dc nu m-ai anuntat si pe mine?" - cum i-am zis si lui scociu sezonul trecut, fac campionatul asta din placere dar totul are o limita. Sa nu aiba nimeni pretentia sa il trag de maneca sau sa ii dau telefoane ca sa nu uite sa isi joace meciurile.

    In concluzie: Nightcrawl3r - ossaur 0-3 rezultat final. Nightcrawl3r paraseste si cupa in urma acestui rezultat.

  16. #1256 SP
    Member maghear's Avatar
    thedeadman are 10 meciuri jucate si 34 de puncte. Ai gresit aici ceva. In 10 meciuri se pot face maxim 30 de puncte.

  17. #1257 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    maghear - avea 12 meciuri jucate. ms de atentionare.

    De jucat pana miercuri 13.7.11 ora 23:00

    Liga A
    Maghear - xslvry
    HoriaHG - Razvan

    Liga B
    Nightcrawl3r - wackorine

    Am facut uptade pe site cu rezultatele de pana acum: http://fifa11-cg-league.cabanova.com/

  18. #1258 SP
    Junior Member ILentz's Avatar
    Liga B

    Roseven (Borusia Dortmund) - ILentz (Totenham) : 1 - 3
    Ilentz (Sevilla) - Roseven (Villareal) : 1 - 2

  19. #1259 SP
    Junior Member roseven's Avatar
    roseven(borussia d.)-ILentz(Tottenham)1-3
    Ilentz(sevilla)-roseven(villareal)1-2

  20. #1260 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Nightcrawl3r

    1. citat din regulament: "In primele 2 zile ale unei etape aveti dreptul sa jucati pt etapa respectiva cu orice doriti, cu conditia ca adversarul sa nu fi jucat deja in etapa curenta si evident sa nu fi jucat cu el pana atunci. Meciul se considera jucat atunci cand rezultatele sunt trecute pe forum." Gvingi76 jucand cu micul_, rezultatele fiind trecute pe forum inaintea meciurilor cu tine si niciunul din cei 2 neavand jucat nici un alt meci in campionat, e logic ca meciul lor a fost trecut in prima etapa. Era de datoria ta sa verifici acest lucru. In plus ai mai jucat la mine in campionat iar regula asta nu e noua.
    2. Din sezonul acesta a fost introdusa o regula pt cei care sunt contactati si nu au bunul simt sa raspunda inapoi. Mai mult nu am ce sa fac. In situatia voastra puteati sa nu va contactati niciunul iar duminica sa fii intrat pe psn intre 22:00 si 22:15 si sa fi jucat. In cazul incare unul din voi il suna pe celalalt si ii lasa si un sms iar acesta nu binevoia sa raspunda dar intra pe psn, ii categoriseam actiunea drept incercare de a castiga la masa verde si la a 3-a tentativa il eliminam.
    3. O etapa dureaza 3 zile. Eu v-am lasat insa 4 zile pt prima etapa. In plus am mai dat si o amanare de o zi. Sa vii si sa faci scandal dupa 5 zile ca nu ai putut juca mi se face lipsit de orice fair play.
    4. Ma suni si imi zici "pai dc nu m-ai anuntat si pe mine?" - cum i-am zis si lui scociu sezonul trecut, fac campionatul asta din placere dar totul are o limita. Sa nu aiba nimeni pretentia sa il trag de maneca sau sa ii dau telefoane ca sa nu uite sa isi joace meciurile.

    In concluzie: Nightcrawl3r - ossaur 0-3 rezultat final. Nightcrawl3r paraseste si cupa in urma acestui rezultat.
    Nu fac niciun scanadal , dar ma rog , daca asa intelegi tu , asta e . Accept rezultatul , acum ce sa fac dar e ultima data si daca se mai intampla ceva de genul ,nu o sa mai joc vreodata cred pt ca m-am saturat de jucatori de-astia . E a 4-a sau a 5-a oara deja . Cel mai misto "conflict" a fost cu ala cu care am jucat un meci pt promovare in 2 parti [tot aici pe CG] pt ca o data s-a intrerupt , am castigat , nu am facut poza si sustinea ca el a castigat . Pacat ca nu s-a putut face rost de convorbirile telefonice

    VA SFATUIESC SA FACETI SI ACUM LA FEL . Poate uit sa fac poza si poate mai castigati niste meciuri si scapati si de mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 220 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 579 Last Post: 29-08-2011, 14:23
  2. Replies: 706 Last Post: 11-07-2011, 13:37
  3. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  4. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  5. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts