Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 72

Thread: Sport Champions

  1. #1 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

    Sport Champions

    Am luat decizia sa fac un thread Sport Champions deoarece aproape 50% din threadul pentru PS Move e plin de posturi despre acest joc. So, sa lasam sa se vorbeasca acolo despre PS Move in general (controllere, jocuri care vor aparea, etc) si sa ne sfatuim aici cum sa spargem tot la tenis de masa .

  2. #2 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Cel mai bine asa

    No, care e procedura la tenis de masa de la jumatatea cupei de argint incolo? Cele mai urate mingi is alea care vin fix pe centru, acolo ma omoara AI-ul. Bag eu viteza si spin la minge in toaate directiile (pana pe la vreo 550 rad si 110km/h), dar tot nu reusesc sa termin cupa de argint.

    ---------- Post added 23-10-2010 at 02:57 PM ----------

    Gata, am inteles treaba. Dupa cum zicea cineva pe threadul PS Move, trebuie sa fii putin atent si la oponenti, ii inveti si castigi meciul.
    Sa vedem acum robotul de la Gold...

    ---------- Post added 23-10-2010 at 03:03 PM ----------

    lol Ma gandeam la un blog numai cu poze cu gameri rupti de oboseala si transpirati dupa o ora-doua de Move lol se baga cineva?

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dupa cum zicea cineva pe threadul PS Move, trebuie sa fii putin atent si la oponenti, ii inveti si castigi meciul.
    Stiu ca eu am zis aia la un moment dat

    Si m-as baga la chestia cu blogul doar ca... eu niciodata n-am transpirat sau obosit cand am jucat
    Decat atunci cand m-am batut cu Kenji la ping pong pt cupa de aur, dar am transpirat de nervi mai mult pt ca dadeam cu picioarele si pumnii in canapea

  4. #4 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    A trebuit iar sa bag cu stanga, nu mai pot cu dreapta. Mi-am dat seama ca daca joc cu stanga (is dreptaci), am mult mai putine probleme cand primesc mingi in zona de mijloc, pur si simplu dau numai backhanduri si gata

    Acum m-am cam blocat la Dallas, pe Gold. Nu inteleg ce e special la el, nu reusesc sa trec.
    A reusit cuiva serva dintr-aia tare scurta, cum da Kenji?

    ---------- Post added 23-10-2010 at 11:06 PM ----------

    Quote Originally Posted by carturaru View Post
    imi e imposibil sa joc altfel decat in picioare. In orice caz, ping pong-ul este cel mai solicitant, precum si tirul cu arcul, care iti rupe mana dreapta din umar. Transpir constant si termin cu dureri. E adevarat, pe de alta parte, ca joc in medie cam 3-4 ore legate.
    Chiar is curios cam cate calorii arde un meci intens la Gold Cup lol

  5. #5 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Eu ma lupt cu Kenji la Champions, dar cam aici sau terminat competentele mele.
    Daca jocul asta avea suport pt. multiplayer era adevaraciune... Se incingeau meciuri de ziceati ca nu e adevarat.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu am dat una a la Kenji dar din greseala
    La tir cu arcul ma enerveaza ca nu vad din cauza controllerului care e in fata
    Si cel mai prost joc la ala cu discu. La argint am facut doar cate-o stea la fiecare adversar... pur si simplu nu le am

    Si la Dallas am stat si eu destul de mult... cat nu l-am injurat saracu'. Dar cand l-oi bate pe Kenji la gold, dallas o sa ti se para floare la ureche...

  7. #7 SP
    Member viezure's Avatar
    Ala cu discul e printre favoritele mele, impreuna cu tenisul. E super relaxant si fun discul (cand le nimeresti, cand nu, s-aud vorbe urate din sufragerie ).

    Bocce ati jucat? Misto si ala. La fel si gladiatorul. Bai, cam toate-s misto

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    chiar ca toate
    dar observ ca nu zice nimeni nimic de volei... mie-mi place si ala, avand in vedere ca mi se pare cel mai usor

  9. #9 SP
    Junior Member mone_andrei's Avatar
    joaca volei la gold sa vezi ca nu ii asa usor

  10. #10 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Si cel mai prost joc la ala cu discu. La argint am facut doar cate-o stea la fiecare adversar... pur si simplu nu le am
    La frisbee totul e din incheietura, crede-ma E exact ca in realitate, e mult mai important sa imprimi rotatie puternica discului din incheietura decat sa-l arunci cu putere din brat si umar. Dupa ceva antrenament ai sa vezi ca scoti numai Birdie-uri (disc la tinta din doua aruncari). Disc bagat in cos dintr-o singura aruncare mi-a reusit vs Kenji, dar numai in demo, o singura data. Tre sa vad si aici cum fac, se da trofeu pentru asa ceva lol

  11. #11 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    bocce nu mi se pare asa usor... adica sunt la gold acum si la nivelul ala cu cauciucurile imi dadeam palme la propriu

  13. #13 SP
    Member BatsBike's Avatar
    mah,jucatorilor,chiar ma"obligati"sa ma upgradez la Move ... daca dau SLIMUL de 250GB,poate ma upgradez la un bundlle,ceva ... ma tenteaza,in plus,Heavy Rain(move edition) ... s-aveti fun in continuare

  14. #14 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    bocce nu mi se pare asa usor... adica sunt la gold acum si la nivelul ala cu cauciucurile imi dadeam palme la propriu
    Lasa, doar asa devii Baci ciampiăn!

    ---------- Post added 26-10-2010 at 01:31 AM ----------

    Pfff, la Disc Golf e tare frustrant cu punctajul. Ori trebuie sa joci absolut perfect pentru 3 stele (indiferente ca e Bronz sau alta cupa), ori nu vad eu bine acolo.

  15. #15 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Sony Releases Free Sports Champions Avatars | Webupon

    The avatars are fairly basic, a throwing disc, a volleyball, sword and shield, bow and arrow, but still, it’s nice of them to update with free ones even though the PS Store has been flooded with a healthy dose of new avatars for some time.

  16. #16 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Am pus si eu jocul + move-ul la treaba azi. Au saracele 3 sapatamani de cand stau linistite in cutie, sigilate.
    Am bagat o repriza scurta de 2 ore la ping pong. Prima impresie :applause:!

    Raspunde foarte bine la comenzi. E facut temelie la dificultate cu bronzul pentru incepatori si pentru initiere in tainele jocului. Iar la silver incepe sa-si arate coltii. Daca la bronz nu am pierdut nici un meci si le-am facut 3 stele din prima la silver se schimba treaba.
    Totusi parca imi ies cam ireal de multe mingi bubuite.
    Dupa gold mai are un nivel?

    P.S. Auuuuu! Manaaa mea! Nu am mai facut o miscare de ..., nici nu mai stiu. Maine cred ca incerc stanga.

  17. #17 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Dupa gold mai are un nivel?
    Da la fiecare sport mai este o dificultate care se deblocheaza dupa ce termini Gold cup,Champions cup.

  18. #18 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post

    Raspunde foarte bine la comenzi. E facut temelie la dificultate cu bronzul pentru incepatori si pentru initiere in tainele jocului. Iar la silver incepe sa-si arate coltii. Daca la bronz nu am pierdut nici un meci si le-am facut 3 stele din prima la silver se schimba treaba.
    Totusi parca imi ies cam ireal de multe mingi bubuite.
    Dupa gold mai are un nivel?

    P.S. Auuuuu! Manaaa mea! Nu am mai facut o miscare de ..., nici nu mai stiu. Maine cred ca incerc stanga.
    Da, trecerea de la bronz la argint e brusca, de la tare usor la munca adevarata. Ai sa vezi ca trecerea argint-aur e mai usoara. Si eu a trebuit sa bag cu stanga, a fost chiar interesant

    Mie tocmai mi-a ajuns al doilea Move si incerc acum niste Gladiatori. Vad ca nici jocul asta nu prea iarta la punctaj si la numarul de stele. Poti fi VanDamme in ring, daca ai luat o lovitura, sunt sanse sa nu mai vezi 3 stele la final

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    stai sa ajungi pe gold sa vezi ca te chinui sa treci, da pai sa mai faci si 3 stele

  20. #20 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Am reluat azi bronzul la Gladiator, sa am la toti cate 3 stele... e greu daca nu faci miscare in mod normal. Ori asta, ori am imbatranit lol Macar la challenge round la bronz am calcat in picioare manechinele alea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts