Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: 1st game on PS3

  1. #1 SP
    Junior Member robert_11's Avatar

    1st game on PS3

    Salutare. Deoarece in scurt timp am sa fiu posesor de PS3, as dori sa aflu parerea voastra legat de jocul cu care ar trebui sa dezvirginez PS-ul.

    In principiu, sa mergem pe ideea ca nu avem decat un singur controller. Cel cu care vine in cutie cu PS-ul. Deci, ce joc imi sugerati sa joc? Foarte important, zic eu, conteaza si ce gen de jocuri prefer. So, imi place sportul si tot ce este adiacent lui. Daca se poate juca si in retea, ar fi si mai bine, de fapt chiar preferabil. Sa am motivatie. Asadar, jocuri legate de sport, insa nu este obligatioriu daca se merita jucat si altceva.

    PS: Fara FIFA sau PES. Nu suport genul asta de jocuri. Le-am incercat pe PC si din 1999 pana acum, n-am reusit sa joc 3 meciuri legate indiferent de release.

    Cu multumirile de rigoare, astept raspunsurile voastre.

  2. #2 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Uncharted Drake's Fortune. Orice altceva pentru dezvirginare e sacrilegiu.

  3. #3 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Lasa sporturile d-le,daca iti plac sporturile trebuia sa-ti iei un wii ceva,ala are de toate,box,tenis...fitnes.PS3-ul e pt jocuri serioase d-le God of War,Metal Gear Solid,Uncharted,Gran Turismo,alea alea,nu sporturi.So...daca vrei sa ramai trasnit uitandute la ecran pt cateva minute bune ia-ti God of war 3 si dupaia mai vorbim.

  4. #4 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Sau pentru o experienta totala poti face un thresome cu Uncharted 1 si 2.

  5. #5 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    1. Inca nu am luat nimic, dar cred ca tot PS3 aleg. 2. Bune si simulatoarele auto sau de oricare alt gen.

    LE: M-am uitat la trailer la God of War 3. Pff. Praf. N-as irosi nici macar 5 minute din viata mea jucand asa ceva. Exact genul de joc care nu-mi place. Prefer orice joc care sa fie cat mai aproape de realitate. Nu cu sabii care arunca flacari ans ****uri de genul asta. Nu ma prind asemenea jocuri.

  6. #6 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu te lua dupa trailer. Orice joc e bun daca iti place genul, mai ales GOW 3.
    Shooter - BF Bad company 2, COD Black Ops, Mag
    Racing - Nfs Shift, Gran turismo 5
    Action sandbox- Assassin's Creed( 2 si Brotherhood), Grand theft auto IV, Red Dead Redemption
    Adventure, action - Uncharted 1,2
    Jocuri Playstation Move (ping pong, etc) - ai nevoie de move aici.

  7. #7 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Daca God of War 3 e 'praf' atunci ia-ti Xbox 360.

  8. #8 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pff...nici nu stiu de ce mi-am batut capul

  9. #9 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Nu este genul meu de joc. Nu-mi place. Apreciez faptul ca incercati sa ma ajutati, insa nu pot juca ceva de nu-mi place. Nu suport sa ma joc jocuri inc are apar tot felul de ciudatenii grafice. Prefer sa impusc oameni, decat balauri cu 30 de capete.

  10. #10 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Ai gresit consola, te incadrezi de minune in tiparul jucatorului de xbox.

  11. #11 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    YLOD FTW for the weird non-KRATOS character.

  12. #12 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Ma bagati in ceata mai rau decat sunt.

  13. #13 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Bine ai venit pe forum Daca te hotarasti in cele din urma sa-ti iei un PS3, ia-ti si Uncharted 2 sau Killzone 2 sau, si mai bine, ia-le pe amandoua. Garantat o sa ai ce face pan la Anu Nou.

  14. #14 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Bine te-am gasit. . Cu cat ma uit mai mult ce fel de jocuri imi propuneti si am mai vazut si cateva trailere pe net, parca PS3 nu ma coafeaza asa tare. Ma asteptam sa gasesc si alt gen de jocuri, nu doar impuscaturi, violenta, sulite cu luneta si sabii care trag cu foc. Tocmai am vazut ca EA Sports a scos acum cateva zile EA Sports Active 2. Ideea imi place la nebunie. Adica imi surade faptul ca pot interactiona cu jocul. Sa dau din butoane la controller, parca nu e chiar asa funny. La fel, ar fi bine daca as putea sa joc ceva jocuri si la dublu, sau macar ceva de genul asta. Ideea e ca trebuie sa o pot face si pe sotie sa se implice la jocurile mele. Altfel, imi inchide PS-ul in beci. ).

    PS: EA Sports Active 2 a fost scos pe toate cele 3 platforme. PS3, Xbox 360 si Wii. Din ce am vazut in trailerele de pe net, jocul are undeva la 70+ joculete (programe fitness sau cum vreti sa-i spuneti), dar din dotarile fiecarei platforme, imi da de inteles ca nu pot juca fiecare joculet din cele 70+. La Wii, am vazut ca player-ul sta cu controllere in mana cand se joaca, la PS3 n-au nimic. Asta nu pricep eu cum functioneaza la acest joc. Daca stie careva cum sta treaba si vrea sa ma lumineze, i-as ramane dator.

    EA SPORTS Active Fitness Games | Official EA SPORTS Active Website

  15. #15 SP
    Member kkkotto07's Avatar

  16. #16 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Foarte tare. Am sa-mi iau chiar doua. In caz de se strica prima, sa o pot avea pe a doua. Genial. Pff, asta micu-i praf.

  17. #17 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    • Seria Uncharted (1 + 2)
    • Seria Assasin's Creed (1+ 2 + 3 "Brotherhood")
    • Red Dead Redemption
    • Killzone 2
    • The Saboteur
    • Dead Space
    • Fallout 3 + Fallout New Vegas
    • Seria Dirt (1 + 2)

    Ai de unde alege.

  18. #18 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Pare interesant si The Saboteur. De Dirt nu se mai pune problema. Le-am jucat si pe PC si mi-au placut. Asteptam si Dirt 3, precum si Need For Speed Hot Pursuit.

  19. #19 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    La inceput ia Uncharted 1 si 2. Apoi poti sa iei un GTA4 sau RDR ( depinde daca iti plac masinile sau caii, Wild West sau New York) , Gran Turismo 5, MGS4 ( asta deja e mai greut si mai greu de inteles daca nu ai mai jucat MGS).
    Daca nu iti place God of War, nu-l lua, nici mie nu mi s-a parut ceva extraordinar, e doar bun si nu e genul meu. E genul de joc kill first, think second si in 90% din joc o sa omori un buton, doua.

  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    E genul de joc kill first, think second si in 90% din joc o sa omori un buton, doua.
    no s.h.i.t!!! that kinda game? il vand gata....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. 1st April News: Cliff Bleszinski rapit! By Rasko in forum Offtopic
    Replies: 10 Last Post: 18-04-2009, 04:00
  2. 1st April News: Syberia 3 anuntat By erik95 in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 02-04-2009, 20:52
  3. Replies: 5 Last Post: 02-04-2009, 13:51
  4. 1st April News: Playstation 3 Price-cut By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 14 Last Post: 01-04-2009, 23:41
  5. 1st April News: Xbox Live in Romania By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 01-04-2009, 11:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts