Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 83

Thread: Sa modez sau nu PS3-ul

  1. #1 SP
    Junior Member popescu_razvan's Avatar

    Sa modez sau nu PS3-ul

    Salut,

    Tocmai am achizitionat un PS3 si inca nu sunt convins daca se merita sa il modez sau nu. Nu sunt tocmai un impatimit al consolelor, nu ma joc foarte mult. Jocurile originale au un pret destul de mare, mai ales daca vrei un joc nou si nu sunt foarte sigur ca merita doar pentru experienta online. Astept parerile voastra sa imi spuneti daca pentru voi a meritat sau nu sa modati ps3-ul

    Multumesc.

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  3. #3 SP
    Member paulone's Avatar
    pe langa ca este ilegal , dar risti sa strici si consola....

  4. #4 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Sa stearga cineva topic-ul inainte sa-l vada si altii. lol

    @paulone: N-ai ce sa strici daca ii faci jailbreak. E ca si cum ai spune ca exista riscul sa-ti strici PC-ul daca conectezi un stick USB si nu e ilegal sa faci asta. Daca ar fi ilegal atunci n-ai mai vedea topic-ul lui Donely cu modarea consolelor.

  5. #5 SP
    Member Harilip's Avatar
    sincer...
    nu conteaza cat te joci, nu se merita sa modezi consola
    mai bine un joc la 2-3 luni

  6. #6 SP
    Member Mircea's Avatar
    Daca nu vrei sa dai bani pe jocuri si sa te joci numai offline o modezi,daca vrei sa dai bani pe jocuri si sa te joci online nu o modezi.Easy as pie.O zi buna

    Update la zi 4 LIFE

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    simplu: man poti sa faci ce vrei, poti s-o modezi sau nu, insa e ilegal sa joci jocuri piratate si sa vorbesti despre ele pe forum. oricum iti zic inca de pe acum ca pierzi multe lucruri daca iti modezi consola si vei juca jocuri piratate, belive me. bafta...

  8. #8 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Mai da-le dracu de jocuri,cumpara unu pentru inceput de iti place mult si joaca-l pana ai bani sa-ti iei altu.
    Nu recomand deoarece nu poti sa joci online si ai alta senzatie cand te joci cu un prieten mai ales la Resident evil 5.
    Si inca ceva,cand apare un joc nou de iti place sa nu te chinui singur uitandu-te la tot felu de clipuri pe net cu jocul respectiv.
    Lasa-l ca vine el si la tine mai tarziu sau mai DEVREME.

  9. #9 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    pe langa ca este ilegal , dar risti sa strici si consola....
    Asta-i argument?!
    Chestiunea este ca se pierd multe lucruri daca nu o poti conecta la net - trailer, demo, jocuri full, Home, lista cu amici si cel mai important partidele multiplayer.
    Daca esti o persoana cu posibilitati financiare mai mici tragi cu ochiul in sectiunea second hand, sunt o caruta de jocuri la pret foarte bun.

  10. #10 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    sa fur sau nu o masina... grea intrebare

  11. #11 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    sigur tipu asta e prieten cu Anunutzu,ce-i asa mare branza ai bani iti cumperi jocuri le joci te plictisesti le vinzi pierderea nu e totala e de 20-30% la un joc nou si care te folosesti de el o luna,nu stiu de unde trageti toti concluzia ca jocurile is scumpe,te pune careva sa faci colectie sa iesi in pierdere?bani sa dai pe un pachet de tigari la zi sau pe cine stie ce vicii care nu te ajuta la nimic ai...si cum spunea cineva de pe forum SA TE JOCI E UN LUX...normal esti sarac la sapa ce-ti cumperi ps3 e ca si cum te-ai da cu dolce&gabanna in timp ce mirosi a transpiratie.

  12. #12 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo
    Chestiunea este ca se pierd multe lucruri daca nu o poti conecta la net - trailer, demo, jocuri full, Home, lista cu amici si cel mai important partidele multiplayer.
    Bravo man, scurt si la obiect, pt motivul asta nu merita sa modezi consola.
    Iar faza cu "este ilegal" , hai sa fim seriosi, cati din noi nu luam muzica, filme, programe, jocuri etc de pe trackere?
    Oare asta nu e ilegal?
    Fiecare face ce vrea acasa dar lucrul cel mai important la atins cryyo, de ce sa pierzi toate aceste lucruri cand gasesti jocuri sh la preturi bune.
    Practic motivul pt care se modeaza console este, banul
    Dar nu este obligatoriu sa cumperi un joc chiar cand apare cu 200 lei, poti astepta un timp si il gasesti apoi mai ieftin, nou sau sh.
    Si mai e un lucru, ce frumos arata jocurile fiecare in carcasa lui, puse unul langa altul, mie unul imi place la nebunie

  13. #13 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Bravo man, scurt si la obiect, pt motivul asta nu merita sa modezi consola.
    I
    Si mai e un lucru, ce frumos arata jocurile fiecare in carcasa lui, puse unul langa altul, mie unul imi place la nebunie
    plus ca daca ai dori totusi sa ai jocurile in carcase chiar si daca ai consola modata, o sa iesi mai scump, pt ca iti trebuie Blu-ray writter, imprimanta, tus, hartie , carcase

    concluzia ca e mai ieftin originalul

  14. #14 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Nu merita,decind am auzit de treaba asta cu(modatu-rahatu)la ps3,in varianta asta asa cum e ia,am zis ie TOTAL O AIUREALA,si nu ma refer la faptu ca sunt un jucator 75%pe partea de online,ci ca oricum e o mare aiureala care nu merita(ASTAI PAREREA MEA)

  15. #15 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    concluzia ca e mai ieftin originalul
    Pentru cineva care isi ia azi PS3 iasa mai ieftin daca si-o modeaza. Sunt foarte multe jocuri iesite pana la 3.42.
    Ramane ca fiecare sa-si puna in balanta ce pierde si ce castiga si sa decida in consecinta...

  16. #16 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    plus ca daca ai dori totusi sa ai jocurile in carcase chiar si daca ai consola modata, o sa iesi mai scump, pt ca iti trebuie Blu-ray writter, imprimanta, tus, hartie , carcase

    concluzia ca e mai ieftin originalul

    Stiu ca le poti face si tu numai ca mie imi plac originale, nu sa le fac eu

  17. #17 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    De fapt: A fi sau a nu fii?! Asta este intrebarea Gigi.

  18. #18 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    de ilegalitate nu se pune problema...decat teoretic...cati dintre noi au doar software licentiat pe calculator ?sau altfel..cati dintre noi au filme care nu sunt luate de pe trackere sau odc ?
    majoritatea ar muri de foame daca ar investi banii doar in software/filme/jocuri originale..
    si pe langa asta...modarea PS3-ului mi se pare ca a fost facuta posibila si cu un mic "ajutor" din partea Sony(toata povestea e in levelu' de luna asta sau pe net bineinteles )..ceea ce e destul de credibil din moment ce vanzariile de PS3 in tarile sarace vor creste extrem de mult..
    si acum sa fim seriosi...cati dintre noi ar mai fi cumparat jocuri originale daca modarea PS-ului ar fi fost posibila mai devreme ?multi cred eu ,au cumparat jocuri originale doar ptr ca erau obligati...

    ca sa nu fiu ipocrit...si eu tot din acest motiv am cumparat jocurile originale ptr PS3...dar asta nu inseamna ca imi modez consola acum..mai bine joc 8 jocuri pe an cap-coada decat sa ma joc 30 de jocuri din care nu termin decat 2-3...plus ca este si timpul pierdut cu modarea ,cautarea jocurilor,copierea etc..lucruri care consuma mult timp..ca sa nu mai vorbesc de timpul pierdut cu un joc dus pana la 40% ptr ca apoi sa imi dau seama ca m-am plictisit si sa incep altul si tot asa.....

  19. #19 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Pai daca mor de foame sa nu se mai joace nene, sa-si cumpere mancare si sa-si plateasca facturile. "Saracia" nu e niciodata o scuza.

  20. #20 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Pai daca mor de foame sa nu se mai joace nene, sa-si cumpere mancare si sa-si plateasca facturile. "Saracia" nu e niciodata o scuza.
    eu vorbeam de absolut TOATE software-urile/jocurile/filmele...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts