Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 83

Thread: Sa modez sau nu PS3-ul

  1. #21 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Dude, ne aflam pe un forum de console, iar domnul a intrebat specific despre modarea PS3, discursul tau generalizat nu isi are sensul aici.

  2. #22 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    daca tot nu esti un fun inrait ..tine consola curata ; astfel te poti bucura de on-line si nu de vreun ban din partea Sony...am avut-o modata (- 25%/buget jocuri) ..iti spun din propria experienta

  3. #23 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    eu vorbeam de absolut TOATE software-urile/jocurile/filmele...
    Te inteleg, dar suntem pe forum de console gaming aici. Remuscarile legate de windows si ultimele albume de la Lady Gaga, pe alte forumuri. Ii cam dau dreptate lui muggs. Daca tot nu sunt bani, sa se reorienteze spre alte surse de distractie.

  4. #24 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Te inteleg, dar suntem pe forum de console gaming aici. Remuscarile legate de windows si ultimele albume de la Lady Gaga, pe alte forumuri. Ii cam dau dreptate lui muggs. Daca tot nu sunt bani, sa se reorienteze spre alte surse de distractie.
    pai eu n-am nicio remuscare...si n-am zis nimic nici de lady gaga nici de windows...vorbeam in general..

  5. #25 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    sa fur sau nu o masina... grea intrebare
    Tu n-ai absolut nimic downloadat de pe trackere in calculator nu?
    Cate masini ai spart?

  6. #26 SP
    Member Mircea's Avatar
    Cred ca s-a zis prin primele posturi destul de modare PS3.Fiecare face ce vrea.

  7. #27 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Pai daca mor de foame sa nu se mai joace nene, sa-si cumpere mancare si sa-si plateasca facturile. "Saracia" nu e niciodata o scuza.
    Ar mai fi multe de spus aici. Dar cel mai important e situatia absolut penibila in care se afla multi "saraci". Ei "n-au bani" pt jocuri, pt ca sunt saraci. Insa nu e nicio problema sa-si achizitioneze consola. Sau calculatorul. Asta e culmea : am auzit o gramada de oameni - joc piratate pentru ca nu-mi permit sa cumpar originale. Si pentru ca preturile sunt mari, noi in Romania avem salarii mici - ASTA e cireasa de pe tort. O gramada de romani isi cumpara calculatoare de ultima generatie, de peste 1000 euro, dar cand e vorba sa mai dea inca o suta de euro pe sistemul de operare apeleaza rapid la scuza : pai e scump, eu sunt sarac, in Romania salariile sunt mici.

    La fel e si cu o consola. Cat de ipocrit sa fii sa zici ca esti sarac, dar tu totusi iti cumperi consola. Daca esti sarac concentreaza-te la altceva - fara sa jignesc pe nimeni, dar daca esti sarac inseamna ca ai alte prioritati - da banii aia pe mancare, haine, etc. In momentul in care ii dai pe o consola inseamna ca ai bani in plus si TIMP in plus ca sa te joci - atunci nu-mi servi placa cu "sunt sarac" pentru ca esti penibil. Ai timp sa te joci si bani sa-ti cumperi consola ? Atunci nu esti sarac. Daca esti sarac nu mai bine iti cauti un job (pentru timpul ala liber in plus) ? Si faci niste bani. Si iti iei apoi consola, cand ti-o permiti (adica o sa ai bani si pentru jocuri).

  8. #28 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    cred ca l-ati lamurit lol

  9. #29 SP
    Member Mircea's Avatar
    S-a lamurit sau s-a blocat.Nu mai vad nici un reply,answer de la el

  10. #30 SP
    Junior Member popescu_razvan's Avatar
    In primul rand va multumesc pentru raspunsuri Eu nu imi puneam problema daca sa o modez sau nu neaparat pentru partea financiara cat pentru partea mai practica, nu stiam daca o sa imi leg ps3-ul la net.
    Dupa un mic sondaj de opinii am ajuns la concluzia ca nu se merita modat, dar dupa cum ati spus si voi este placut sa ai o mica colectie de jocuri, fiecare in carcasa lui si daca ajungem in situatia neplacuta in care nu ne permitem un joc se poate vinde oricand unul mai vechi.

    Salve

  11. #31 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Ar mai fi multe de spus aici. Dar cel mai important e situatia absolut penibila in care se afla multi "saraci". Ei "n-au bani" pt jocuri, pt ca sunt saraci. Insa nu e nicio problema sa-si achizitioneze consola. Sau calculatorul. Asta e culmea : am auzit o gramada de oameni - joc piratate pentru ca nu-mi permit sa cumpar originale. Si pentru ca preturile sunt mari, noi in Romania avem salarii mici - ASTA e cireasa de pe tort. O gramada de romani isi cumpara calculatoare de ultima generatie, de peste 1000 euro, dar cand e vorba sa mai dea inca o suta de euro pe sistemul de operare apeleaza rapid la scuza : pai e scump, eu sunt sarac, in Romania salariile sunt mici.

    La fel e si cu o consola. Cat de ipocrit sa fii sa zici ca esti sarac, dar tu totusi iti cumperi consola. Daca esti sarac concentreaza-te la altceva - fara sa jignesc pe nimeni, dar daca esti sarac inseamna ca ai alte prioritati - da banii aia pe mancare, haine, etc. In momentul in care ii dai pe o consola inseamna ca ai bani in plus si TIMP in plus ca sa te joci - atunci nu-mi servi placa cu "sunt sarac" pentru ca esti penibil. Ai timp sa te joci si bani sa-ti cumperi consola ? Atunci nu esti sarac. Daca esti sarac nu mai bine iti cauti un job (pentru timpul ala liber in plus) ? Si faci niste bani. Si iti iei apoi consola, cand ti-o permiti (adica o sa ai bani si pentru jocuri).
    aici te contrazic..sa zicem Gogu are parinti care au fiecare salariu de 7-8 milioane pe luna....are un calc vechi ...dar el isi strange bani...sa zicem imparte pliante si face rost de 10 milioane sa ia un PS3..si mai face rost dupa cateva luni de inca vreo 2 si il modeaza...e alegerea fiecaruia..nu inseamna ca daca esti sarac nu poti sa iti cumperi PS3..poate nu vrei sa mananci decat paine si apa dar sa ai PS3...si invers..nu inseamna ca daca ai PS3 esti bogat si ca esti dispus sa dai banii pe jocuri originale..
    am prieteni care desi sunt cu o situatie sociala mai slaba decat mine..si totusi au telefoane si masini mai bune decat ale mele...deci investitia in ceva nu e conditionata de situatia sociala..dar depinde de ea intr-o oarecare masura de ea...


    Repet...cred in "Teoria Conspiratiei" conform careia Sony a dat "o mana de ajutor" in modarea consolei...citeste pe net sa vezi cum a fost posibila modarea...tocmai pentru a creste vanzarile in tarile sarace...vor pierde pe partea de software..dar castiga pe partea de hardware mult de tot...ptr ca:
    1.In primu rand mai putine console trimise ptr garantie..deci mai putine reparatii-din moment ce o modezi pierzi garantia
    2.Cresterea vanzariilor tocmai din aceasta cauza..o modezi..ti se strica....n-o poti repara si cumperi alta..

    Nu cumva si asta a fost unul dintre multele motivele ale dominatiei Xbox360 in vanzariile de console din generatia asta ?

  12. #32 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Il stiu si eu pe Gogu

  13. #33 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13
    cred in "Teoria Conspiratiei" conform careia Sony a dat "o mana de ajutor" in modarea consolei...citeste pe net sa vezi cum a fost posibila modarea...tocmai pentru a creste vanzarile in tarile sarace...
    Da, eu sunt de acord cu partea asta, vor să v�ndă c�t mai multe unități după care ne vor pune pe masă PS4 și am presentimentul că PS4 ne va lua pe toți prin surprindere ... soon!

  14. #34 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by genoCid View Post
    Da, eu sunt de acord cu partea asta, vor să v�ndă c�t mai multe unități după care ne vor pune pe masă PS4 și am presentimentul că PS4 ne va lua pe toți prin surprindere ... soon!
    off-topic:eu n-as baga mana in foc ptr asta..deocamdata au scos Move-ul...deci se pare ca se va prelungi...eu cred ca prin 2013-2014..

  15. #35 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    off-topic:eu n-as baga mana in foc ptr asta..deocamdata au scos Move-ul...deci se pare ca se va prelungi...eu cred ca prin 2013-2014..
    C�nd spun cur�nd mă refer la finalul 2011 - jumătatea lui 2012, probabil Move-ul va fi compatibil cu PS4 ... who knows?!

    ON: O consolă nu merită modată!

  16. #36 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Pai daca mor de foame sa nu se mai joace nene, sa-si cumpere mancare si sa-si plateasca facturile. "Saracia" nu e niciodata o scuza.
    Nu e dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci pe interesantu, cei cu posibilitati materiale modeste au si ei un suflet la fel ca tine, isi doresc si ei sa se joace. Nu bagati aici pirateria jocurilor cu furtul unei masini, sunt chestii total diferite.

    Nu iau apararea infractorilor insa de multe ori devin infractori datorita societatii... si conjuncturii din care nu pot sa iasa... un copil dintr-o familie saraca ar trebui sa stea si sa sufere uitandu-se la tine cum te lauzi cat de bine o duci si cum te joci tu jocuri originale?

    Eu pentru aceste cazuri exclusiv sunt total de acord sa pirateze un joc si sa isi modeze consola. Si copii saraci trebuie sa se joace. Nu condamna individul, condamna conjunctura, nu ei au cerut sa se nasca saraci. Stii ce sincer nu condam nici pustanii din familiile sarace care fura sa nu moara de foame, ca nu fura de placere, fura sa nu le treaca stomacu prin sira spinarii. Nu ii condamn pe ei, le condamn familiile si societatea din Romania care nu face nimic pentru ei.

    Nu condamn un copil sarac care pirateaza un joc dar condamn unu cu bani care face pe grozavu cu colectia lui de orginale dar isi trage filmele de pe filelist. Cati din astia atat de inversunati impotriva pirateiri au licenta ptr Windows-ul pe care il folosesc? Sau pentru Office? Aud?

    Facem prea mult pe grozavii cu pirateria dupa parerea mea. Absolut toti de pe acesto forum au piratat cel putin odata, un film, o melodie, un joc. Sa arunce piatra ala care n-are niciun pacat. Daca modarea consolei este infractiune, atunci anuntul lui donely cu modarea este instigare la furt. Ar trebui sa il arestam?

  17. #37 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Sa stearga cineva topic-ul inainte sa-l vada si altii. lol

    @paulone: N-ai ce sa strici daca ii faci jailbreak. E ca si cum ai spune ca exista riscul sa-ti strici PC-ul daca conectezi un stick USB si nu e ilegal sa faci asta. Daca ar fi ilegal atunci n-ai mai vedea topic-ul lui Donely cu modarea consolelor.
    Daca modezi o consola indiferent de modul de a o face, faptul ca joci jocuri copiate SI NU CUMPARATE este ILEGAL oricum ai intoarce problema!!! Nu ma erijez in aparatorul legalitatii dar uite eu va propun altceva: daca nu ne ajung banii de cumparaturi de ce sa nu furam din magazine, sau daca nu imi ajung banii de benzina de ce sa nu-i sparg masina unui care are Jeep? care ar fi diferenta? aaa, am inteles, piratarea e mai comoda nu necesita efort fizic si teama prea multa....sincer haideti sa nu incurajam asa ceva, maine-poimaine vom fi de acord si cu hackerii care fura din cardurile bancare. Daca vrem sa schimbam ceva in tara asta de ***, haideti sa spargem geamurile Guvernului si ale Parlamentului nu sa dansam "pinguinul" ca niste retardati si sa ne plangem toata ziua. Bafta tuturor.

  18. #38 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    daca modezi o consola indiferent de modul de a o face, faptul ca joci jocuri copiate SI NU CUMPARATE este ILEGAL oricum ai intoarce problema!!!
    Sa modezi consola si sa joci apoi originale e la fel de penibil cu a fura o masina ca dupa aia sa te plimbi cu a ta... baieti, incetati...

    Suntem golani sau nu mai suntem golani? MODAREA se face EXCLUSIV pentru PIRATERIE. Daca pirateria jocurilor e ilegala si nu e acceptata pe forum, dupa atitudinea voastra atunci si modarea este ilegala si n-ar trebui sa se discute aici despre asa ceva... Sau ce imi scapa mie? E OK sa vorbim pagini intregi de modarea PS3 care se face in scopul a CE?

    Repet, sa modezi consola si sa joci apoi originale e la fel de penibil cu a fura o masina ca dupa aia sa te plimbi cu a ta...

  19. #39 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    aici te contrazic..sa zicem Gogu are parinti care au fiecare salariu de 7-8 milioane pe luna....are un calc vechi ...dar el isi strange bani...sa zicem imparte pliante si face rost de 10 milioane sa ia un PS3..si mai face rost dupa cateva luni de inca vreo 2 si il modeaza...e alegerea fiecaruia..nu inseamna ca daca esti sarac nu poti sa iti cumperi PS3..poate nu vrei sa mananci decat paine si apa dar sa ai PS3...si invers..nu inseamna ca daca ai PS3 esti bogat si ca esti dispus sa dai banii pe jocuri originale..
    N-ai ce sa ma contrazici. Sa-si ia PS2 si originale. Costa si consola mai putin si jocurile mai putin. Fiecare sa incerce sa-si adapteze cerintele la posibilitati, asa e normal.

    Quote Originally Posted by tphase View Post
    Nu iau apararea infractorilor insa de multe ori devin infractori datorita societatii... si conjuncturii din care nu pot sa iasa... un copil dintr-o familie saraca ar trebui sa stea si sa sufere uitandu-se la tine cum te lauzi cat de bine o duci si cum te joci tu jocuri originale?
    Normal ca nu trebuie sa sufere. Intr-o lume IDEALA, perfecta...(si care nu exista) nimeni n-ar trebui sa sufere. Dar argumentul tau e subred. Asa pot veni si eu sa zic : pai daca eu sunt un tip dintr-o familie "normala" trebuie sa stau si sa ma uit la un fiu de senator cum se plimba cu Lamborghini de sute de mii de euro, in timp ce eu platesc rate la un Logan ?

    In rest sunt de acord - se cam exagereaza cu pirateriile si se face prea mare caz. Dar stii cum e : pestele de la cap se impute. Si cine azi fura un ou, maine va fura un bou. Nu-s zicale fara sens, au in spate un mare adevar. Azi copilul invata ca e normal sa joace jocuri piratate, maine invata ca poate sa si vanda (vezi okazii.ro) jocuri piratate (ca deh, e din familie saraca si trebuie sa faca un ban), poimaine invata sa si traga o teapa mica si uite asa se impute treaba.

  20. #40 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Oh no, not again.... s-a mai discutat pe tema asta -> aici <-

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts