Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 83 of 83

Thread: Sa modez sau nu PS3-ul

  1. #81 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Asta crezi tu. Nu ca ar fi treaba ta, dar ma uit foarte rar la filme (nu prea suport sa stau sa ma uit fara sa interactionez - adica prefer jocuri). Si cand ma uit ma duc la cinema - de obicei miercuri ca sunt 2 bilete la pret de unul si cum sunt sarac lipit pamantului incerc sa ma distrez si eu la pret mai mic.



    M-as lega mai degraba de gramatica ta, dar n-are rost. Si as incerca sa-ti explic ca Webpredator, Robert Dinue, etc intra in alta liga. Nu pentru ca-s smecheri si au topicuri sticky, cum poate crezi. Ci pentru ca ei specifica clar in anunt de unde cumpara jocurile si cat isi pun comision. Pe cand tu iei jocul si-ti pui un adaus frumusel fara sa specifici asta. Nu mai zic ca ei le vand sigilate, pe cand tu le si joci. Oricum consider "infractiunea" ta (mica bisnita) minora - fata de cei care vand warez : aia e GRAVA, o vad mai grava ca hotia. Si cand se intampla pe fata, pe site-uri publice, fara ca nimic sa miste un deget cred ca e normal sa-mi sara mustarul.

    Tu daca ai vedea un anunt de genul : "vand radiocasetofon furat dintr-o masina" cum ai reactiona ?



    De ce ? Inchiderea lui ar fi suficienta... Sau poate mutarea ultimelor posturi pe alt topic.
    Doar Robert Dinu specifica comisionul...si pana la urma care e problema ?
    Omul joaca jocurile dupa care le vinde...e bisnita daca le vinde la un pret mai mic decat pretul platit la cumparare ?
    Nu stiu ce intelegi tu prin "bisnita" si "mica bisnita"...

  2. #82 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Fratilor, luatul de jocuri de pe DC+, torente nu e ilegal...punct. Problema apare in momentul in care alegi materialele de share. Torentele au o problema cu asta pt. ca vrei nu vrei devii seeder.
    D-nul RaverX, lasa asta cu gramatica ca macane.
    Sigur ca Webpredator, Robert Dinu sunt din alta liga. Ei au doua perechi de...
    Faptul ca specifica de unde iau si ce adaus pun nu le confera drepturi in plus. Toti vrem sa mancam un corn mai mult, si eu si tu si ei.

  3. #83 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ok..si incalci legea de vreo 6-7 ori pe putin...la PS3 doar o data-piraterie
    Cred ca merita facuta o clarificare: daca, fereaaaasca zeul protector al gamerilor, esti prins distribuind material piratat, nu esti pedepsit doar pentru ca ai calcat stramb si ai incercat si tu conceptul de piratare, ci ti se calculeaza pedeapsa pentru fiecare material piratat in parte, in functie si de daunele cerute de proprietarii drepturilor de autor ale materialelor respective. Primesti o pedeapsa pentru 10 filme puse la share pe DC+, primesti una mai maricica pentru 100 de filme.

    ---------- Post added 30-11-2010 at 01:14 AM ----------

    Nu inchideti threadul, mai vreau filmulete de la Dudel!

    ---------- Post added 30-11-2010 at 01:19 AM ----------

    In ceea ce priveste activitatile celor care ne vand jocuri pe acest forum, discutia e mai complicata si nu are prea mare legatura cu specificarea sau ascunderea comisionului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts