Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Shooter pe ps3

  1. #1 SP
    Junior Member Muhahaxs's Avatar

    Shooter pe ps3

    salut scuze daca cumva am postat unde nu trebuie dar am o problema... am luat cod black ops freate si nu descurc cu tinta sa ii mierlesc pe aia aveti ceva tips pentru shootere ? cum as putea sa imi imbunatazesc stilu .cateodata imi vine sa arunc cu gamepadu in tv

  2. #2 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    arunci gamepadu si pe urma cumperi altu si ai sa vezi ca te descurci mult mai bine

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa joci cat mai mult. Si cand incerci sa tintesti, nu misti numai left stick-ul (camera) misca-te si tu in acelasi timp (right stick). Adica le misti pe amandoua in acelasi timp pentru "finete" lol.. in rest... practice practice and practice ca asa eram toti la inceput.

  4. #4 SP
    Junior Member Muhahaxs's Avatar
    nu merge sa bag o tastatura si un mouse in ps3 ?si sa joc cu alea ?

  5. #5 SP
    Member daredevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Muhahaxs View Post
    nu merge sa bag o tastatura si un mouse in ps3 ?si sa joc cu alea ?
    lol nu doamne feri

  6. #6 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Poti cu asa ceva:
    XFPS Mouse and Keyboard Adapter Now Available For PS3
    Da' eu zic sa mai insisti ca poate ajunge sa ti se para mai fain cu controlleru'(dupa cateva sesiuni de halo in 4-6 cu prietenii mie mi se pare mai comod)

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si mie imi place mai mult cu controller-ul acum, desi la inceput injuram si-mi scmulgeam parul din cap lol

  8. #8 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by Muhahaxs View Post
    salut scuze daca cumva am postat unde nu trebuie dar am o problema... am luat cod black ops freate si nu descurc cu tinta sa ii mierlesc pe aia aveti ceva tips pentru shootere ? cum as putea sa imi imbunatazesc stilu .cateodata imi vine sa arunc cu gamepadu in tv
    Doar cu mult exercitiu. Iti pui o harti cu bots pe easy si joci acolo pana incepe sa mearga treaba.

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Doar cu mult exercitiu. Iti pui o harti cu bots pe easy si joci acolo pana incepe sa mearga treaba.
    +1

    Ai nevoie de rabdare si trebuie sa exersezi. Asa eram si eu la inceput. Bine, nici acum nu dau headshot-uri (ca sa zic asa), dar ma simt destul de ok cand joc shootere pe controller, aproape am terminat Killzone2, am jucat cam jumate si din Resistance si n-am avut probleme.

  10. #10 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Muhahaxs View Post
    salut scuze daca cumva am postat unde nu trebuie dar am o problema... am luat cod black ops freate si nu descurc cu tinta sa ii mierlesc pe aia aveti ceva tips pentru shootere ? cum as putea sa imi imbunatazesc stilu .cateodata imi vine sa arunc cu gamepadu in tv
    Practica te face maestru.

  11. #11 SP
    Junior Member Muhahaxs's Avatar
    am progresat de la 0 fraguri am ajuns la 6-8 :d da e grreu fata de pc pe controler in primele cateva ore vroiam sa sparg tv-ul

    ---------- Post added 07-12-2010 at 12:27 AM ----------

    inca ceva si la voi da frozen screen pe ps3 ?

  12. #12 SP
    Member justamodel's Avatar
    Frag Fx Shark. Try that.

  13. #13 SP
    Junior Member Muhahaxs's Avatar
    unde gasesti asa ceva si cat costa ? oare se merita ?

  14. #14 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Muhahaxs View Post
    am progresat de la 0 fraguri am ajuns la 6-8 :d da e grreu fata de pc pe controler in primele cateva ore vroiam sa sparg tv-ul
    Primele ore ? Ohohoho...stai calm, mie mi-au trebuit cateva luni de zile sa ma acomodez cu un controller de xbox 360 (care e mult mai comod). Bine, nici n-am jucat mult, cateva ore pe saptamana, dar asa, ca idee. Nu poti avea pretentia sa devii maestru in cateva ore, trebuie sa exersezi la greu.

  15. #15 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    hai ca incerc si eu sa-ti dau un sfat, doua si asa nu am somn. in primul rand inceaeca sa joci un rpg/racing ceva de genul acesta pana te obisnuiesti cu controllerul si iti creezi si cateva reflexe. e foarte important acest lucru. dupa ce crezi ca te-ai obisnuit si toate alea, incearca un shooter, de ex black ops, dar in Single player si pe easy. pe urma pe hard si poti sa incerci si pe veteran. cand reusesti sa pui tinta destul de usor, repede si comod, intra in MP. aici in primele zile vei muri de multe ori, pana te obisnuiesti sa reactionezi extrem de rapid. important e sa nu te lasi batut. incearca sa observi stilul de joc al adversarilor. crede-ma ca o sa ajungi sa intrebi ce e aia tastatura si mouse. sincer eu acum nu as putea sa mai joc un shooter fara controller, da poate ti se pare ciudat, dar asa e. bafta!

  16. #16 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu lua niciun Frag Fx Shark sau mai stiu eu cum... e o prostie. Nu te gandi ca e la fel de precis ca mouse-ul pe PC. Da, e ca un mouse, doar ca acuratetea si precizia sunt foarte foarte slabe, ai mai multe sanse cu controller-ul... Eu am incercat unul la un prieten si m-am gandit ca o sa fie identic ca un mouse normal, pt PC, dar e varza.

  17. #17 SP
    Junior Member Muhahaxs's Avatar
    mc de feedback da intradevar mere mai ok acum .... practice practice makes the difrence

  18. #18 SP
    Member justamodel's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu lua niciun Frag Fx Shark sau mai stiu eu cum... e o prostie. Nu te gandi ca e la fel de precis ca mouse-ul pe PC. Da, e ca un mouse, doar ca acuratetea si precizia sunt foarte foarte slabe, ai mai multe sanse cu controller-ul... Eu am incercat unul la un prieten si m-am gandit ca o sa fie identic ca un mouse normal, pt PC, dar e varza.
    Nu stiu ce versiune de Frag Fx ai incercat tu dar Sharku e exact la fel ca cel de PC. 1:1

  19. #19 SP
    Junior Member Muhahaxs's Avatar
    performantza in seara asta am terminat pe primu cu 15 fraguri pe nuketown

    ---------- Post added 08-12-2010 at 01:13 AM ----------

    am vaz kitu acela cu mouse la emag e 400 lei aproape
    si din ce am vaz eu pe youtube cred ca e mai dificil cea din mana stanga pozitia nu mi se pare ideala sau poate ma insel oricum e mai dificil sa nimeresc la distantza xd

  20. #20 SP
    ZecaR_13 BliZZarD's Avatar
    Eii...vezi ca se poate daca perseverezi umpic si... incet, incet o sa-ti dai drumul la joc din ce ince mai bine...it takes time and practice
    Spune Controller DA!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 18:42
  2. Shooter ps3 By kompany in forum Console Club
    Replies: 7 Last Post: 04-11-2010, 10:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts