Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: PlayStation App

  1. #1 SP
    Senior Member Diesel's Avatar

    PlayStation App

    Azi am downloadat-o si eu. Din ce am apucat sa umblu prin ea, aplicatia permite vizualizarea listei de prieteni de pe PSN, situatia trofeelor, acces la PlayStation Blog & News si, pe langa asta, ofera o baza de date cu toate jocurile existente pe PSN, PSP, PS2 si PS3.

    via Get the Official PlayStation Android App In Any Region and US Users | PlayStation LifeStyle

    Aici este anuntul oficial, dar aplicatia nu poate fi downloadata direct de pe Android Market sau App Store, are geolock daca nu aveti IP de UK, Germania, Olanda, Spania, Franta sau Italia.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Scuzati ecranul manjit, am avut rabdare sa-l lustruiesc doar la prima poza lol

  3. #3 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar
    geolock cand instalezi sau cand o rulezi???

  4. #4 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by masterblaster View Post
    geolock cand instalezi sau cand o rulezi???
    La rulare nu mai are geolock. Atat doar, ca nu iti apare in Android Market daca nu esti/nu ai IP din tarile mentionate mai sus. De asta, in articolul ala de pe Playstation Lifestyle, kitul aplicatiei e hostat pe ceva site de sharing.

  5. #5 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Got it ...multumesc de info

  6. #6 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Fu*k this sh*t, momentan este disponibilă doar �n Europa, iar iTunes a scos bifa de None pentru modalitatea de plată la creearea unui cont nou (UK). Apple, what the FFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUU!


  7. #7 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar
    fa rost de un sim de uk...sau alta tara unde e disponibil sistemul...eu asa am facut

  8. #8 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ce legătură are SIM-ul cu App Store? Tu ai făcut așa .. adică mai exact cum? Explică pașii, nu ne lăsa �n �ntuneric.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-are legatura SIM-ul cu contul. Graft, eu zic sa ai un pic de rabdare, ca apare si pe US, poate chiar si pe RO (after all, we're official).

    P.S. Poti incerca sa-l cauti cu anumite programe in afara de AppStore ... nu stiu daca va merge insa...

  10. #10 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar

    sal

    eu am pus un sim de uk in telefon si mi-a aparut in android market playstation app.
    pe simul de romania nu mi-a aparut de nici o culoare.
    dupa ce mi-am instalat aplicatia am introdus contul meu de PSN si imi merge

  11. #11 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    N-are legatura SIM-ul cu contul. Graft, eu zic sa ai un pic de rabdare, ca apare si pe US, poate chiar si pe RO (after all, we're official).

    P.S. Poti incerca sa-l cauti cu anumite programe in afara de AppStore ... nu stiu daca va merge insa...
    Eu l-am instalat folosind jailbreakul, sper ca se intelege. Sunt foarte multumit de aplicatie, inainte sa apara imi cumparasem PSNGo care avea o viteza foarte slaba.

  12. #12 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Epic fail Apple,de ce nu faceti ceva de care ne putem bucura toti?

  13. #13 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Eu mi'am luat prin Installous PlayStation App pe Iphone 3g, luat de la Orange, am instalat si rulat fara nici o problema. E ceva dragut dar nimic revolutionar

  14. #14 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by masterblaster View Post
    eu am pus un sim de uk in telefon si mi-a aparut in android market playstation app
    Dacă aveam telefon cu Android de ce m-aș fi enervat pe Apple? Soluția ta nu este valabilă �n cazul celor cu iPhone.

    N-am Cydia, Installous sau alte utilitare de acest gen �n telefon, aștept să apară pe US, asta e.

  15. #15 SP
    Junior Member Tiby1994's Avatar
    Mie imi merge si cu cont de romania. Am HTC Desire si am luat aplicatia de pe megaupload

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tiby1994 View Post
    Mie imi merge si cu cont de romania. Am HTC Desire si am luat aplicatia de pe megaupload
    Omul vorbea de iOS si tu vorbesti de Android. Mere cu pere...

  17. #17 SP
    Junior Member Tiby1994's Avatar
    Scuze na ziceam si eu pt Cei Cu Android

  18. #18 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    In alta ordine de idei, astept ca Sony sa introduca ceva mai multa functionalitate la acest app. Nu cred ca e atat de greu sa pot trimite mesaj cuiva din lista de friends, direct de pe telefon. Sau daca se poate deja si nu am gasit eu, sa-mi ziceti si mie.

  19. #19 SP
    Member cisse's Avatar
    @tiby1994 - imi poti da si mie link-ul de pe megaupload?

  20. #20 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by cisse View Post
    @tiby1994 - imi poti da si mie link-ul de pe megaupload?
    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Shuhei Yoshida detaliaza noul PlayStation App By MonkY in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 08-10-2013, 19:12
  2. Macbook furat in Londra, localizat cu Hidden App in Teheran By AlanPoe in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 18-04-2013, 02:03
  3. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts