Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Problema LG LCD

  1. #1 SP
    Member krOOm's Avatar

    Problema LG LCD

    Am si eu urmatoarea problema cu un lcd azi cand am deschis tv-ul imi zice un coleg ca intr o parte a imaginii e mai deschisa culoarea decat in cealalta parte si asa si era acum nu stiu ce sa intamplat dar de exemplu imaginea este asa numai pana imi intra in win adica dupa ce trec de partea cu WELCOME isi revine.
    Am crezut ca este hdmi ul dar si fara sa fiu conectat la iesirea hdmi tot asa se vede sa fie pe duca ceva din TV? sa ma duc cu el la garantie? i -am dat si reset la imagine si tot degeaba ma gandeam la un update de software dar nu cred ca se poate decat in service..

    am sa pun o imagine ca sa vedeti despre ce e vorba...
    Attached Images Attached Images untitled.png

  2. #2 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    deci doar jumatate de ecran, bine delimitata zona afectata, si isi revine in scurt timp? dubios.. vezi intai daca scrie in cartea tehnica ceva despre o astfel de problema.. daca nu, poti incerca sa cauti pe net cartea tehnica de la un televizor/display similar si vezi daca scrie acolo
    daca s-a belit stratul organic (ala care absoarbe energia si transmite lumina in vizibil) nu ai ce sa ii faci... am atasat un articol in engleza despre astfel de display-uri pentru cine e pasionat
    oricum cred ca ar fi o idee buna sa-l duci la garantie dupa ce te lamuresti ca e de la el si nu de la vreun cablu/calculator/consola
    Attached Images Attached Images displaysorgsdarticle.pdf

  3. #3 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    sorry nu am vazut ca scria LCD, credeam ca e vorba de LED.. oricum ideea e ca daca s-a belit stratul ala organic nu ai ce-i face
    cautand acum prin meniul ecranului meu (tot LG) vad ca singura chestie ce poate fi incercata e revenirea la setarile din fabrica, desi nu stiu cu ce te ajuta..

  4. #4 SP
    Member krOOm's Avatar
    I-am dat PICTURE RESET SI FACTORY RESET si tot asa se vede...nu e nici de la pc sau consola pentru ca am scos toate cablurile conectate la el mai putin alimentarea si la fel...nu e o chestie deranjanta dar nu admit faptul sa se vada asa atata timp cat am garantie la el ,dar cu garantia nu cred ca rezolv nimic.
    Banuiesc ca daca ii dau update de software sunt sanse sa pierd garantia?

  5. #5 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Nu stiu daca chiar e o defectiune ci mai degraba o proasta uniformizare a luminii, are un panel slabut; se vede la fel si la samsungul meu, un monitor tv lcd p2270.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema conectare PC la LCD By Honord in forum Software
    Replies: 4 Last Post: 03-04-2011, 20:51
  2. Problema LCD Acer 23'' H235HL By Mircea in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 11-02-2011, 18:55
  3. Problema Samsung Lcd.. Pls Help By Knowalex in forum Help Desk
    Replies: 6 Last Post: 06-04-2010, 21:16
  4. Problema neobisnuita TV LCD By slabunator in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 28-04-2009, 10:07
  5. Problema LCD By capone0 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 19-12-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts