Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Sfaturi Achizitionare Platforma

  1. #1 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar

    Question Sfaturi Achizitionare Platforma

    Salut am si eu o nelamurire si va rog frumos sa ma ajutati,deci dupa cum spune si titlul as vrea sa imi achizitionez o platforma pentru gaming dar nu stiu ce sa aleg dintre XBOX 360 Slim 250 GB,PS3 Slim 320 GB si un PC.
    Avantajul lui XBOX 360 fata de PS3 este ca are o grafica mai buna decat PS3(din cate am vazut pe youtube),si mai este un avantaj ca poti instala jocurile pe HDD deci long life pentru unitatea optica.
    La PS3 sta altfel treaba jocuri exclusive mult mai atractive decat xbox 360 si are un failure rate mai mic decat xbox 360.
    Si PC la PC e mai complicat pentru ca jocuri exclusive mai deloc,dar grafica mult peste console,si mai este un avantaj aici jocurile pe PC sunt mai ieftine decat cele de pe consola.
    Si mai trebuie sa mentionez ca daca mi-as cumpara consola mai trebuie sa imi cumpar si un TV de 32" pentru ca nu am deocamdata.
    Ce sa aleg dintre PS3,XBOX,PC va rog din suflet ajutati-ma.
    Nu ma poate ajuta nimeni ?

  2. #2 SP
    Junior Member mc911's Avatar
    Cumpara-ti o consola, PS3 sau XBox, oricare, nu vei regreta! Been there, done that!

  3. #3 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Multumesc frumos dar care consola sa cumpar PS3 Slim 320 GB sau XBOX 360 Slim 250 eu sunt foarte atent la detalii:
    1.Care are grafica mai buna?
    2.Care are un failure rate mai ridicat?
    3.Daca am grija de consola foarte foarte bine ma poate tine o viata intreaga fara sa se strice?
    4.Voi ce imi recomandati?

  4. #4 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    1. nicio diferenta
    2. vrei o grafica ? tine de noroc mai mult
    3. da, insa si consola se poate strica fara motiv-been there done that
    4 pc-doar daca ai multi bani pusi deoparte...
    ps3- for ps3 exlclusives
    xbox - for xbox exclusive s

    Imi pare rau ca nu-ti dau un raspuns mai concret, insa nu sunt fanboy si consider ambele console la fel de bune.

  5. #5 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    La numarul 2 si 3 nu prea am inteles scuze
    1.Deci nu este nici o diferenta la grafica ok asta am inteles!
    4.Nu prea is avut financiar de abia am bani de consola de 1 si jumatate strang bani pentru momentul asta .

  6. #6 SP
    Junior Member mc911's Avatar
    Subscriu cu ce a mentionat FuriaAlba!

  7. #7 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    La numarul 2 si 3 nu prea am inteles scuze
    1.Deci nu este nici o diferenta la grafica ok asta am inteles!
    4.Nu prea is avut financiar de abia am bani de consola de 1 si jumatate strang bani pentru momentul asta .
    Pai poti avea tu mare grija de consola ca poate ceda in orice secunda...sau poate nu. Insa da e foarte important sa ai grija deoarece scad sansele sa se strice.

    2. ziceai care are un "failure rate mai mare "... intrebam daca vrei o statistica...in fine din cate stiu eu xbox-urile au avut multe pobleme la lansare.

  8. #8 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Mai bine postai la console club unde ai mai multe pareri aici ai parerile posesorilor de ps3.Eu am ps3-ul de 8 luni si nimic nu m'a dezamagit la el.Cat despre grafica parerile sunt impartite dar parerea mea este ca ambele sunt la fel.Iti recomand asta
    si tine seria aceluias user pana vezi cele 12 runde si vei vedea....









  9. #9 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Mai bine postai la console club unde ai mai multe pareri aici ai parerile posesorilor de ps3.Eu am ps3-ul de 8 luni si nimic nu m'a dezamagit la el.Cat despre grafica parerile sunt impartite dar parerea mea este ca ambele sunt la fel.Iti recomand asta
    si tine seria aceluias user pana vezi cele 12 runde si vei vedea....
    Nu trebuia sa postezi video-ul.Dupa ne trezim cu ps3 fanboys pe aici...aia de xbox is mai linistiti un piculet

  10. #10 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    las' ca la sfarsitul celor 12 runde se vor linisti

    ---------- Post added 25-07-2011 at 04:21 PM ----------

    care incepe cu fanboysme dau report post si n'o sa iasa bine

  11. #11 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Mda am vazut acele 12 runde de vreo 5 ori incontinuu .
    Pana la urma cred ca voi alege PS3 Slim 320 GB,deoarece are exclusivitati mai frumoase,un failure rate mai mic ca xbox 360 si Multiplayerul este FREE.
    Si inca ceva de unde imi recomandati sa cumpar jocurile,si pot conecta PS3 la un tv orion crt pana imi cumpar tv asta
    LG 32LD450

  12. #12 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    Si inca ceva de unde imi recomandati sa cumpar jocurile
    Sony: Jocuri Console

    Si da poti folosi cam orice TV. cheers

  13. #13 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Multumesc frumos tuturor si o sa revin cu detaliile contului meu de PSN,jocurile m-am hotarat o sa le cumpar de pe amazon.

  14. #14 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    le am pe ambele si parerea mea este ca la televizoare mici chiar nu e o diferenta sesizabila la grafica
    cat despre durata de viata, conteaza foarte mult cum o ingrijesti si cum o tii (sa aiba aer suficient)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfaturi achizitionare aparat foto By AndRewqp in forum Foto & Video
    Replies: 20 Last Post: 17-07-2014, 14:38
  2. Replies: 30 Last Post: 21-11-2013, 08:46
  3. Platforma Gaming By CNake in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 07-10-2011, 21:01
  4. Modern Warfare 2 - Pe ce platforma? By Mika in forum Console Club
    Replies: 64 Last Post: 08-11-2009, 16:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts