Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 53 of 53

Thread: Red Faction: Guerilla

  1. #41 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by yoyokid View Post
    Nu pot sa zic ca am vazut multe cladiri cazand la viata mea(cu ochii mei,dar am vazut in filme)
    Dar cu totii am vazut detonarea controlata a turnurilor WTC 1, 2 si 7 din 911. lol

  2. #42 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Daca aveati vreo ezitare legata de jocul asta vi le spulber eu.
    Total peste asteptari.
    Grafica minunata si foarte detaliata; gameplay superb; distrugerile ... vai distrugerile ... impresionante (poti sa cioplesti trunchiul unui turn astfel incat sa cada pe directia dorita de tine, pe un alt turn de exemplu); multiplayer ... vai multiplayer-ul ... Nota 10! Armele ... vai armele (inclusiv perk-uri si alte device-uri) ... de exceptie.
    Dificultate Medie, destul de greu nemernicul, foarte bine.

    Works like a dream.
    GET IT!

  3. #43 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Daca aveati vreo ezitare legata de jocul asta vi le spulber eu.
    Total peste asteptari.
    Grafica minunata si foarte detaliata; gameplay superb; distrugerile ... vai distrugerile ... impresionante (poti sa cioplesti trunchiul unui turn astfel incat sa cada pe directia dorita de tine, pe un alt turn de exemplu); multiplayer ... vai multiplayer-ul ... Nota 10! Armele ... vai armele (inclusiv perk-uri si alte device-uri) ... de exceptie.
    Dificultate Medie, destul de greu nemernicul, foarte bine.

    Works like a dream.
    GET IT!
    Damn dude you're all hyped up! Ma bucur pt tine.

  4. #44 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Te astept la un online nameless!

  5. #45 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Daca aveati vreo ezitare legata de jocul asta vi le spulber eu.
    Total peste asteptari.
    Grafica minunata si foarte detaliata; gameplay superb; distrugerile ... vai distrugerile ... impresionante (poti sa cioplesti trunchiul unui turn astfel incat sa cada pe directia dorita de tine, pe un alt turn de exemplu); multiplayer ... vai multiplayer-ul ... Nota 10! Armele ... vai armele (inclusiv perk-uri si alte device-uri) ... de exceptie.
    Dificultate Medie, destul de greu nemernicul, foarte bine.

    Works like a dream. GET IT!
    Ma asteptam sa fie asa, dar cum este lifeline-ul? Cat ai jucat din el? Devine putin plictisitor?

  6. #46 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Devine putin plictisitor?
    Din cauza asta nu l-am luat.

  7. #47 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Daca joci numai misiunile principale (ce dureaza cam 8 ore - cel putin atat mi-a luat mie) nu o sa te plictisesti; sunt destul de diversificate. Dar daca te apuci sa faci si side-missions atunci devine plictisitor pentru ca sunt extrem de repetitive si foarte multe la numar (104 misiuni).

    Din punctul meu de vedere, acest joc exceleaza la partea de multiplayer. Online este absolut genial. Este foarte fun sa te folosesti de fizica exceptionala a jocului pentru a-ti pacali adversarii sau chiar pentru ai omori.

    Arme sunt pentru toate gusturile: rifles, shotguns, rocket-launchers, sniper, nano-rifle, remote charges, promity bombs, reconstructor (o arma ce repara cladirile, foarte buna din punct de vedere tactic pentru a proteja obiectivele; pot fi omorati si inamici cu ea.) si, sa nu uitam, ciocanul (vai, ce satisfactie aia cand ii dai unuia cu ciocanul in cap si il zbori cativa metrii.).

    Insa backpackurile sunt cele care "condimenteaza" multiplayer-ul. Ele iti dau diferite abilitati ce te ajuta foarte mult in lupta, de exemplu: jetpack, stealth (te face invizibil), concussion (genereaza o unda de soc ce ii face pe inamicii din jur sa cada la pamant; perfect pentru a-i bate cu ciocanul) tremor (genereaza cutremur in jurul tau daramand parti din cladiri si facandu-l pe inamic sa te tinteasca mai greu), heal, vision (poti vedea prin pereti unde sunt inamicii), fleetfoot (iti mareste viteza de miscare), etc.

    Exista modurile de joc clasice: deathmatch, team deathmatch, capture the flag, zones (adaptat pentru a se folosi de fizica jocului; trebuiesc distruse, reparate si apoi protejate niste turnuri pentru a obtine puncte.) + siege (un mod de joc original ce se bazeaza numai pe distrugeri; sunt 2 runde: o echipa apara si cealalta ataca pentru ca distruge cat mai multe cladiri in cat mai scurt timp, iar apoi invers. Numarul hartile este si el destul de mare, undeva peste 10 harti (multe sunt comune intre modurile de joc altele sunt exclusive anumitor moduri)

    De precizat, insa, ca sistemul de matchmaking mai da cateodata rateuri. De exemplu, eram pe un server asteptand al 8-lea jucator pentru a incepe meciul si jocul ma scoate automat pentru ca asteptasem prea mult si pentru a ma conecta la un alt server ce avea mai multi playeri; pe serverul de pe care m-a scos au intrat 2 jucatori si meciul a inceput iar eu am ramas pe dinafara. Am asptat si 15 min pentru a juca un meci; depinde foarte mult si cat de popular este modul de joc pe care vrei sa il joci si de numarul de playeri online.

    In opinia mea, jocul asta merita si doar pentru componenta online si fizica incredibila. Nu inteleg cum de a fost cumparat de asa putina lume de pe forum.

  8. #48 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Fa review draga! Bravo!

  9. #49 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Daca joci numai misiunile principale (ce dureaza cam 8 ore - cel putin atat mi-a luat mie) nu o sa te plictisesti; sunt destul de diversificate. Dar daca te apuci sa faci si side-missions atunci devine plictisitor pentru ca sunt extrem de repetitive si foarte multe la numar (104 misiuni).

    Din punctul meu de vedere, acest joc exceleaza la partea de multiplayer. Online este absolut genial. Este foarte fun sa te folosesti de fizica exceptionala a jocului pentru a-ti pacali adversarii sau chiar pentru ai omori.

    Arme sunt pentru toate gusturile: rifles, shotguns, rocket-launchers, sniper, nano-rifle, remote charges, promity bombs, reconstructor (o arma ce repara cladirile, foarte buna din punct de vedere tactic pentru a proteja obiectivele; pot fi omorati si inamici cu ea.) si, sa nu uitam, ciocanul (vai, ce satisfactie aia cand ii dai unuia cu ciocanul in cap si il zbori cativa metrii.).

    Insa backpackurile sunt cele care "condimenteaza" multiplayer-ul. Ele iti dau diferite abilitati ce te ajuta foarte mult in lupta, de exemplu: jetpack, stealth (te face invizibil), concussion (genereaza o unda de soc ce ii face pe inamicii din jur sa cada la pamant; perfect pentru a-i bate cu ciocanul) tremor (genereaza cutremur in jurul tau daramand parti din cladiri si facandu-l pe inamic sa te tinteasca mai greu), heal, vision (poti vedea prin pereti unde sunt inamicii), fleetfoot (iti mareste viteza de miscare), etc.

    Exista modurile de joc clasice: deathmatch, team deathmatch, capture the flag, zones (adaptat pentru a se folosi de fizica jocului; trebuiesc distruse, reparate si apoi protejate niste turnuri pentru a obtine puncte.) + siege (un mod de joc original ce se bazeaza numai pe distrugeri; sunt 2 runde: o echipa apara si cealalta ataca pentru ca distruge cat mai multe cladiri in cat mai scurt timp, iar apoi invers. Numarul hartile este si el destul de mare, undeva peste 10 harti (multe sunt comune intre modurile de joc altele sunt exclusive anumitor moduri)

    De precizat, insa, ca sistemul de matchmaking mai da cateodata rateuri. De exemplu, eram pe un server asteptand al 8-lea jucator pentru a incepe meciul si jocul ma scoate automat pentru ca asteptasem prea mult si pentru a ma conecta la un alt server ce avea mai multi playeri; pe serverul de pe care m-a scos au intrat 2 jucatori si meciul a inceput iar eu am ramas pe dinafara. Am asptat si 15 min pentru a juca un meci; depinde foarte mult si cat de popular este modul de joc pe care vrei sa il joci si de numarul de playeri online.

    In opinia mea, jocul asta merita si doar pentru componenta online si fizica incredibila. Nu inteleg cum de a fost cumparat de asa putina lume de pe forum.
    Bun Review!
    Eu am jucat inca prea putin vreo 4 ore maxim. Vreau sa termin SP inainte de a continua cu MP.
    Are vanzari slabe am vazut in toata lumea, cu toate ca daca citesti review-uri pe metacritic e clar ca e traznet.

    ---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

    Am uitat sa laud sistemul de cover (nici nu am stiut ca are pana nu am cumparat jocul), AI-ul bun (se feresc de gloante, se ascund, te iau pe flancuri), vehicule inspirate (super sf)

  10. #50 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    apare si DLC deja

  11. #51 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    va pun un gameplay frumos cu misiunea la care am ajuns si eu si nu pot sa trec.
    eu zic ca nu contine spoilere

  12. #52 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    "Get Your Ass Back to Mars" 5x XP Event! | Red Faction Underground

    The team behind Red Faction Guerrilla wants to ensure that everyone has a joyful holiday, and we’re going to push the limits. Do you fall into any of the following categories?
    Achievement/Trophy Hunter
    Leaderboard Aficionado
    Demolitions Expert
    Unexplained affinity for Sledgehammers or Ostriches

    If so, then this event is for you. Instead of the usual double or less frequent triple XP that most games run, we’re launching our “Get Your Ass Back to Mars” Event with a bang by giving all players on 360 and PS3 five full days worth of quintuple XP. You read that correctly, 5x XP for 5 entire days across every mode from Anarchy to Siege.

    For the Achievement/Trophy Hunter in all of you, it’s now easier than ever to earn 50 points or get that Gold trophy for 100,000 XP. If you’re feeling adventurous, you can push on a little farther and obtain 120,000 XP in order to obtain the legendary Ostrich Hammer. If you’ve never played Red Faction Guerrilla’s multiplayer yet, this is your chance. A new account under quintuple XP settings will earn approximately 10 unlocks after just a single game!

    The “Get Your Ass Back to Mars” event runs from Thursday, December 17th (starting around Noon PST) until end of day on Monday, December 21st.

  13. #53 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    eu il joc pe hard sa nu devina plictisitor si totodata ofera si mai multa satisfactie,panica,strategie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 13 Last Post: 08-08-2009, 16:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts