Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1060 of 1175 FirstFirst ... 60 560 960 1010 1050 1058 1059 1060 1061 1062 1070 1110 1160 ... LastLast
Results 21,181 to 21,200 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21181 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nu ai un prieten sa aiba laptop/ssd sa il imprumuti? caraie HDD'ul? ai incercat sa joci ceva gen fifa care are foarte putina informatie pe hdd?

  2. #21182 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Buna ideea cu Fifa, sa vad ce joc mai gasesc care nu are nevoie de install mai deloc. Am si eu laptop, problema e ca daca bag HDD-ul din laptop in PS3 imi cere sa il formateze, am prea multe pe el sa imi permit un format general. Incerc asta cu un joc care nu solicita HDD si apoi am vazut ca ar fi recomandat sa incerc cu HDD Regenerator in bagat in PC.

  3. #21183 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Am primit din partea unei asociatii de caritate in care m-am inscris un cod pentru tema de PS3 ce vine totodata cu o luna de PS+ daca deja aveti PS+.
    For information on how to redeem your code visit http://bit.ly/198gRBp
    Your next incentive, which is a free month of PlayStation Plus will be unlocked if you are one of the first 50,000 people to reach $10 raised for your hospital of choice. If you’re already subscribed to PlayStation Plus, this will add a free month to your current subscription and no credit card is required.

    Asa ca prima persoana ce detine PS+ doreste codul si imi trimite PM,voi fi foarte fericit sa va ajut.

    ---------- Post added 05-11-2013 at 18:47 ----------

    Codul a ajuns la rockybt18

  4. #21184 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca imi fac control pe Psn:
    *Country/Region of Residence (Asta inseamna si zona pe care doresc sa joc) ?

  5. #21185 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Nu neaparat. Exemplu: la Killzone 3 alegi zona pe care vrei sa joci Multiplayer din meniul jocului. Daca vrei sa descarci DLC-uri, atunci iti trebuie cont cu zona jocului. UK (zona 2), USA (zona 1).

  6. #21186 SP
    Member excess's Avatar
    Au venit astia de la RDS cica sa ma treaca pe reteaua noua, bla bla bla, si mi-au montat asta din poza. Eu am user si pass la net.
    Cum fac sa am net si pe PS3 din sloturile alea libere?
    Attached Images Attached Images dsc_8278.jpg

  7. #21187 SP
    Member cipvas's Avatar
    Banuiesc ca bagi un cablu de retea in unul din sloturi, si apoi in PS3. Daca nu merge, alegi in PS3 PPOe, si acolo bagi userul si parola de la RDS. Dar ce fel de retea noua au astia de la RDS? E vorba de abonamentelea alea de viteza mare? Fiberlink 500 si Fiberlink 1000?

  8. #21188 SP
    Member excess's Avatar
    N-am cum sa bag pe PS3 PPOe, nu pot intra pe acelasi cont si pe calculator si pe PS3.
    Nu cred ca e vb de abonamentele alea. cel putin nu se specifica nimic pe hartiile astea.

  9. #21189 SP
    Member cipvas's Avatar
    Da, corect, in cazul in care folosesti si PC. Cu cablu de retea ai incercat?

  10. #21190 SP
    Junior Member enachesil's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Au venit astia de la RDS cica sa ma treaca pe reteaua noua, bla bla bla, si mi-au montat asta din poza. Eu am user si pass la net.
    Cum fac sa am net si pe PS3 din sloturile alea libere?
    Aparatul tau suporta viteza de pana la 160 mb/s in functie de lungimea coaxialululi ce intra in el.
    Conexiunea la internet se seteaza in aparat cu ppoe(parola si user).
    Din acest aparat ai un singur port pentru net lan1, celalalt port este pentru iptv.
    Daca ai doar consola atunci tragi un cablu utp din aparat in consola daca ai si pc sau laptop e indicat sa pui si un router.
    Atengie nu merge cu swich deoarece tu ai un singur ip.
    Recomand tplink clasa 300N sunt usor de conectat si foarte durabile.
    Bafta
    Daca nu reusesti contacteazama [email protected]

  11. #21191 SP
    Member excess's Avatar
    Da, am incercat cu un cablu bagat in slot si Ps3 dar automat nu merge fiindca userul si pass e conectat pe calculator. Nu stiu daca merge sa setez user si pass pe modem sau ce o fi asta.
    Ip dinamic.

    Are 4 sloturi ETH1.....ETH4.
    Attached Images Attached Images dsc_8279.jpg

  12. #21192 SP
    Junior Member brebenell's Avatar
    Salut,
    Problema: PS3 CECHG lentila dusa. Am schimbat lentila iar acum nu mai trage cd-urile inauntru. Aveti idee ce ar trebui sa schimb ? am filmat sa vedeti cum face. link:
    .
    Cine s-a mai lovit de aceasta problema va rog frumos sa imi spuneti solutia. ( de preferat ceva mai specific decat inlocuit tot blocul optic...eu presupun ca e ori senzoru ori altceva)

  13. #21193 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    I s-a mai intamplat cuiva sa i se blocheze un joc, sa reuseasca sa apese PS button, sa dea quit si imediat dupa sa i se restarteze consola ?

  14. #21194 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    mie unu cel putin da

  15. #21195 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Da, se intampla la unele jocuri.

  16. #21196 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Da, mi se intampla

  17. #21197 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Salut.Am un ps3 fat de 60 de GB.am avut YLOD si l-am reparat si acum a facut din nou YLOD.Sa-l repar din nou sau sa-mi iau unu nou?aaa da si cum pot sa scot discul din consola?

  18. #21198 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Daca ai bani, asteapta black friday si ia-ti unul nou, o sa-l gasesti cu 600-700 lei, ceea ce mi se pare o oferta imbatabila .

  19. #21199 SP
    Member awaytokill's Avatar
    As dori un model cu mai multi GB.am si PS+ si nu-mi ajunge spatiul la unul de 12 GB si am vazut ca anul trecut doar modelele de 12 GB au fost la Black Friday.Inafara de cel de 500 si cel de 12 mai sunt si alte modele?

  20. #21200 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    de scos discul din consola cu YLOD...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts