Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1062 of 1175 FirstFirst ... 62 562 962 1012 1052 1060 1061 1062 1063 1064 1072 1112 1162 ... LastLast
Results 21,221 to 21,240 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21221 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @kerjo: Asa mi-a facut si mie o perioada pana nu a mai citit nici un joc. Singura rezolvare este inlocuirea lentilei. Gasesti pe Amazon de cumparat, dar ai grija sa fie acelasi model cu lentila pe care o ai acum.

  2. #21222 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Inainte de a inlocui lentila este bine sa verifici daca "pica" bine pe disc la citire, poate s-a deplasat un pic si nu "prinde" discul.
    Trebuie facuta si verificarea asta, dupa care schimbata lentila. De obicei acel "tzac" care se aude este de la lentila care urca si coboara, iar tzacul apare la coborare.

  3. #21223 SP
    Junior Member brebenell's Avatar
    Quote Originally Posted by brebenell View Post
    Salut,
    Problema: PS3 CECHG lentila dusa. Am schimbat lentila iar acum nu mai trage cd-urile inauntru. Aveti idee ce ar trebui sa schimb ? am filmat sa vedeti cum face. link:
    .
    Cine s-a mai lovit de aceasta problema va rog frumos sa imi spuneti solutia. ( de preferat ceva mai specific decat inlocuit tot blocul optic...eu presupun ca e ori senzoru ori altceva)
    Pentru cine se mai loveste de problema asta am gasit buba. Cablul ribbon albastru din interiorul blocului optic kem400aaa nu era prins bine, clemele alea se strica f repede... Acum merge.

  4. #21224 SP
    Junior Member eusuntro's Avatar
    Salut,Plz Help,am cumparat jocul de ps3 Pes 2013 de la Altex jocul era sigilat normal ca din magazin,am bagat jocul in ps3 am intrat in online mode si mi a cerut codul pentru online,am introdus codul care se gaseste in carcasa jocului si primesc mesaj invalid sau incorrect code.Nu stiu ce sa fac,jocul a fost 1 milion si l am cumparat din magazin de la unirii nu de undeva dupa internet.Plz Help

  5. #21225 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vezi pentru ce zona este jocul. Pe spatele carcasei este un glob cu un numar.
    Zona contul pe care se introduce codul trebuie sa corespunda cu zona jocului.
    Zonele sunt :
    1-USA
    2-UK/EU
    3-ASIA/HK

    ---------- Post added 11-11-2013 at 15:32 ----------

    Partea de online pass este detaliata aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post453728

  6. #21226 SP
    Junior Member Microicen's Avatar
    Salut!Am si eu o poblema cu ps3-ul.Cand vreau sa intru in anumite jocuri(fifa,pes,virtua tennis 4)dupa ce deschid jocul mi se blocheaza la imaginea checking trophies,fiind nevoit sa ies din joc.Are cineva vreo solutie la aceasta problema? Multumesc anticipat.

  7. #21227 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Tema pt. Knack (PS3): 745L-EQNM-D7RK

  8. #21228 SP
    Junior Member eusuntro's Avatar
    Mersi,am gasit .Trebuia cont pe UK....lol.Mersi

  9. #21229 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    A mai primit cineva azi inainte sa dea Sign in mesajul: You need to accept terms&blablabla again in order to sign in ?Am cont pe UK.

  10. #21230 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Da, logheaza-te pe site pe Sony de pe PC si da acolo accept la termeni si conditii si iti va merge dupa aia.
    E un bug cunoscut a consolei dupa ultimul update.

  11. #21231 SP
    Junior Member kerjo's Avatar
    Mersi adibose, Renegade

  12. #21232 SP
    Member rascalov's Avatar
    Salut Microicen. Incearca sa reinstalezi jocul. Ai grija sa nu stergi salvarile si apoi intra din nou.

  13. #21233 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    Da, logheaza-te pe site pe Sony de pe PC si da acolo accept la termeni si conditii si iti va merge dupa aia.
    E un bug cunoscut a consolei dupa ultimul update.
    Nu-i neaparat bug, a apaurt cu mult dupa update, insa nu e nevoie de PC. se poate face din consola, la Sign In PSN, te arunca in meniul Terms and Conditions, acolo dai Agree si voila!
    Sign In si totul e ca nou

  14. #21234 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    E off-topic dar eh, e reply la un post: da, poti si din consola daca accesezi http://www.sonyentertainmentnetwork.com/ si accepti acolo noile conditii de utilizare a serviciului.
    Pe Vita e oleaca busit sistemul ca daca incerc sa dau Sign in to PSN direct din aplicatia de pe home-screen (de exemplu daca vreau sa-mi vad propriul user, ce trofee am etc.) tot ma baga intr-un endless-loop, ceva cu ,,you must accept the new terms and conditions" desi nu-mi da direct optiunea sa dau accept/deny.
    Nu-nteleg cum un glitch asa mare le-a scapat..

    System Bug Locking Vita Out of PSN, Fix Found - IGN

  15. #21235 SP
    Member SavePluto's Avatar
    @kerjo : exact acelasi problema am si eu , pana acum mergea totul oke si cam de 2 saptamani a aparut aceasta problema si exact asa cum zici tu doar la anumite jocuri printre ele The Last of us ,Uncharted 3 si Heavy rain.
    Daca ma joc altceva la inceput dupa care introduc discul cu Last of us asa merge .. foarte ciudat.
    Daca iti dai seama cum se poate rezolva te rog lasa un pm.

  16. #21236 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    A mai avut cineva probleme cu PSN-ul zilele astea? Merge sa ma loghez, dar cand vine vorba de jucat online abia se conecteaza la servere.
    Ex: La Motorstorm Apocalypse nu am avut nici o sansa ca sa ma conectez la server, imi dadea tot felul de erori; am incercat apoi Killzone 3 unde din 3 meciuri, doar unul am dus pana la final ca in celelalte doua m-a dat afara, din nou alte erori apareau. Intr-un final am incercat si la God of War: Ascension unde in lobby imi gasea jucatori, dar dupa cateva secunde se reseta lista si dispareau. Am dat un restart consolei si am refacut de doua ori setarile de net. Intr-un final am reusit sa joc, dar a aparut problema cu incarcarea foarte grea a listei de prieteni.

  17. #21237 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Da, eu am probleme de vreo 2 saptamani. Se conecteaza la PSN si dupa 10-15 minute ma deconecteaza.

  18. #21238 SP
    Member MSlv's Avatar
    probabil se lucreaza la integrarea PS4 in PSN...

  19. #21239 SP
    Junior Member TheWizzard's Avatar
    Salut,
    mai revin cu ceva intrebari.
    Cum mi-am achizitionat si eu recent prima consola, normal ca nu ma descurc prea bine
    1. Unde vad cat spatiu de pe consola e ocupat?
    2. la modelul superslim am inteles ca citirea discului e destul de galagioasa, vroiam doar o confirmare in acest caz.

    ms inca odata pt raspunsuri

  20. #21240 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    La "Settings > System Settings > System Information" vezi ce spatiu mai ai.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts