Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1073 of 1175 FirstFirst ... 73 573 973 1023 1063 1071 1072 1073 1074 1075 1083 1123 1173 ... LastLast
Results 21,441 to 21,460 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21441 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Am facut ce scrie acolo, dar tot asa patesc, lag mare si apoi primesc disconnect. Alte idei?

  2. #21442 SP
    Junior Member Americanu20's Avatar
    Salut,tocmai ce am achizitionat din nou un PS3 SS si as dorii sa imi cumpar un alt controller foarte asemanator cu Xbox360.Am si un Xbox si imi place mai mult si joc mai bine cu acel controller. Nu conteaza pretul , vreau doar sa cumpar cel mai bun controller pentru PS3 ( dar sa fie gen Xbox360) multumesc anticipat.

    P.S : Pute-ti sa imi dati link-uri si de pe amazon.uk nu ma deranjeaza ...

  3. #21443 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
    Am facut ce scrie acolo, dar tot asa patesc, lag mare si apoi primesc disconnect. Alte idei?
    Esti prin ruter? Incearca sa pui PS3-ul in DMZ, incearca sa restartezi ruterul...
    Daca esti pe cablu direct nu stiu ce sa zic...

  4. #21444 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Culmea,am sters putin disc-ul,era o dunga pe suprafata disc-ului...si acum merge vizibil mai bine,atat online cat si offline,totusi inca se mai simte putin lag-ul,mai ales dupa cateva meciuri,dar cu siguranta este o imbunatatire mare...

  5. #21445 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
    Am facut ce scrie acolo, dar tot asa patesc, lag mare si apoi primesc disconnect. Alte idei?
    Da un Internet connection test ..daca ai Nat 3(NAT 2 e optim) , incearca sa activezi UPNP-ul din consola si din router (daca e cazul)

  6. #21446 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Esti prin ruter? Incearca sa pui PS3-ul in DMZ, incearca sa restartezi ruterul...
    Daca esti pe cablu direct nu stiu ce sa zic...
    Am restartat conexiunea la ps3 si am jucat 3 meciuri si vad ca merge. Sper sa nu mai am probleme. Ms mult

  7. #21447 SP
    Member justamodel's Avatar

  8. #21448 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by Drag05azs View Post
    Revin cu o intrebare , probabil raspunsul e trecut prin disclaimer dar e putin mai delicata situatia...Eu am PS Plus UK , un prieten urmeaza sa isi faca pe US , putem da conturile de PS Plus unul altuia fara sa luam ban sau alte inventii Sony?Ambii avem si conturi pe UK respectiv US bineinteles pe adrese diferite
    Mai incerc , poate acum e cu noroc...

  9. #21449 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu se ia ban imediat. Eventual la inceput te pune sa resetezi parola, daca faci sharing pe prea multe console.
    Daca le folositi doar pe console voastre nu e nici o problema.
    Limitarea este la 2 console activate.

  10. #21450 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Pentru cei care au probleme cu netul: puneti DD-WRT pe router (daca suporta). Dupa cateva luni de probleme de conectivitate la un DIR-615, inclusiv imposibilitatea de a folosi PSN i-am schimbat firmware-ul si merge brici acum.

    Doar o confirmare vreau: Pot clona hdd-ul PS3 (e de 80Gb) pe un HDD de 2,5" de 120 de Gb si sa fac upgrade la consola ...(clonarea bit cu bit e ok, formatul folosit de PS3 e fat, nu vad sa fie probleme da' totusi)

  11. #21451 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Se foloseste Backup Utility. Ps3 nu foloseste pe HDD-ul intern FAT32, doar pe mediile externe.
    PS3™ | Backup Utility (Utilitarul pentru copii de siguranţă)

  12. #21452 SP
    Junior Member Madilen's Avatar

    Mailul de la PSN UK

    Am si eu o intrebare simpla dar la care nu am gasit raspunsul pe nicaieri : Cand iti creezi contul de psn uk bagi o adresa fictiva de exeplu nu conteaza asta dar mailul trebuie sa aia aceaasi adresa adik trebuie sa am un mail cu adresa de uk sau pot sa imi folosesc mailul meu de romania ?. Multumesc aticipat.

  13. #21453 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Poti sa iti folosesti mail-ul de Romania..

  14. #21454 SP
    Member excess's Avatar
    Cum e cu PS Plus?? E posibil sa foloseasca 2 console contul cu PS Plus?? M-ar interesa daca l-as putea folosi cu un prieten.

  15. #21455 SP
    Member madskills's Avatar
    Am si eu o intrebare: ce sa cumpar intre Metal Gear Solid: The Legacy Collection si seria Uncharted? primul set costa 160, al 2lea m-ar costa 180 aproximativ, cu uncharted 2&3 noi iar 1 luat second hand. Deci nu e vorba de bani, preturile sunt apropiate. Intrebam pentru ca nu stiu cat o sa tina ofertele cu pretul scazu la MGS si la cele doua Uncharted si mai ales, cat o sa fie pe stoc la Altex. Nu am jucat nicio parte din MGS pana acum pe ps 2 si la fel, nimic din Uncharted. Deci, voi ce ati face tinand cont ca nu puteti sa cumparati ambele seturi? multumesc anticipat

  16. #21456 SP
    Member adin33's Avatar
    Eu zic sa-ti cumperi seria Uncharted , chiar nu o sa-ti para rau. La seria Metal Gear, doar 4 este facut pe generatia actuala, celelalte sunt remasterizari de pe ps2.

  17. #21457 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Cat de mult conteaza cablul HDMI, am unul de 20 de lei. Intreb, fiindca joc Uncharted 3 si de cele mai multe ori, pe la marginiile cladirilor (si nu numai) se vede tremurat, parca vibreaza. Cand ma aproprii totul este ok.

    M-am uitat la gamplay-uri cu Uncharted 3 pe youtube si din cate observ, parca nu se vede asa.

  18. #21458 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Am si eu o intrebare: ce sa cumpar intre Metal Gear Solid: The Legacy Collection si seria Uncharted? primul set costa 160, al 2lea m-ar costa 180 aproximativ, cu uncharted 2&3 noi iar 1 luat second hand. Deci nu e vorba de bani, preturile sunt apropiate. Intrebam pentru ca nu stiu cat o sa tina ofertele cu pretul scazu la MGS si la cele doua Uncharted si mai ales, cat o sa fie pe stoc la Altex. Nu am jucat nicio parte din MGS pana acum pe ps 2 si la fel, nimic din Uncharted. Deci, voi ce ati face tinand cont ca nu puteti sa cumparati ambele seturi? multumesc anticipat
    Uncharted all the way!

  19. #21459 SP
    Junior Member DaxLemon's Avatar
    Salutare.
    Ce format suporta PS3-ul pentru poze? Am pus pe un stick , formatat FAT32, cateva poze (.jpeg) si cand intru in stick-ul usb imi zice "Ther are no images". Multumesc anticipat.

  20. #21460 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Apesi triunghi apoi show all files

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts