Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 360 of 1175 FirstFirst ... 260 310 350 358 359 360 361 362 370 410 460 860 ... LastLast
Results 7,181 to 7,200 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7181 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Am si eu o intrebare..
    As vrea sa formatez hardul PS3-ului ca sa instalez Linux pe el.Problema este la salvarile jocurilor. Cand l-am cumparat am jucat GTA IV si, a doua zi l-am conectat la internet. Cand intram in joc dupa ce incarca salvarea imi spunea ca trofeele nu sunt disponibile pentru acea salvare. A trebuit sa incep un joc nou pentru a castiga trofee.
    Intrebarea mea este: pot sa fac backup sau sa pun pe un stick salvarea de la GTA IV astfel incat sa pot castiga trofee in continuare?
    Daca a facut cineva asa ceva cum a procedat astfel incat sa ii meargea trofeele?

    Va mulumesc,
    Sebastian

  2. #7182 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Nu merge ceea ce vrei tu. Altfel ar lua toti de pe net salvari cu jocul completat 100% si ar lua toate trofeele.

    Daca nu ma insel GTA IV nu a venit cu suport de trofee din start, a fost nevoie de update. Cand i-ai facut update-ul s-au activat trofeele, si acestea nu se aplica retroactiv pe salvari, din motivul de mai sus.

  3. #7183 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Multumesc de raspuns..

    Prin backup crezi ca ar merge?..De exemplu sa ii dau din meniul lui backup nu sa le salvez eu pe stick direct..

  4. #7184 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Nu se poate in nici un fel.

    Just let it go man, foloseste o salvare noua.

  5. #7185 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Mersi mult..
    O sa il fac asa, aia e..

  6. #7186 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar
    Ieri mi-a picat celula optica de la BluRay.

    Nu-mi mai citeste nici un disc (Uncharted2, Demon's Souls, LBP, Bioshock etc....). Bag discul in PS3, ledul albastru ramane aprins (no blinking), iconita din dreapta sus pe TV imi arata ca citeste discul, dar nu-mi apare nimic in GAME. Incerc sa scot discul din PS3, face putina galagie si ..."it amounts to...nothing"! Trebuie sa tin apasat pe Eject 10-20 secunde pana face PS3-ul un "forced eject"...

    Mentionez ca am PS3 varianta US versiune NTSC *initiala 20gb (320gb actual), *fara Wireless si Cititor de carduri. Acum ma intreb daca blocul optic folosit in modelele de "launch" mai poate fi gasit pe piata ca sa-l schimb (Donely?).. Cred ca modelul blocului optic de BluRay este acelasi cu modelul de pe PS3-ul de 60 gb NTSC lansat intial in US in Nov 2006?

    PS3-ul l-am cumparat in Martie 2007 si de atunci a inghitit atata praf de mi-e foarte greu sa-mi imaginez cum a rezistat pana acum.

    PS:
    Nu m-am jucat pe santier si nici n-am casa-n gradina. )hahhaha

    Bafta(?).

  7. #7187 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Iti cumperi altul... asta am facut eu

  8. #7188 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Iti cumperi altul... asta am facut eu
    Alt bloc optic vrei sa spui, nu alt PS3.

  9. #7189 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Un PS3 te-ar costa mai mult, dar ai avea garantie 2 ani. Plus ca diferenta ca pret nu este foarte mare.

  10. #7190 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar
    Blocul optic pt BluRay l-am vazut la pretul de ~250 lei. Cu ceva manopera taxata de cineva care stim cu totii ca se pricepe , s-ar putea ajunge la ~350 lei.

    In plus, nu vreau sa-mi pierd compatibilitatea cu PS2, pentru care am si cumparat mai multe jocuri de PS2, evident NTSC.

    M-am gandit si eu sa-mi cumpar un alt PS3, dar inca nu mi se pare a fi o varianta atat de buna.

  11. #7191 SP
    Member felixxx's Avatar
    nu fi asa sigur ca mai gasesti bloc optic pentru modelul tau.
    in plus s-ar putea sa patesti ca mine: sa schimbi blocul optic si dupa trei luni sa iti crape si blocul optic nou.
    mai bine ia-ti alta consola.

  12. #7192 SP
    Junior Member b79cez's Avatar
    sunt nou pe forum si in lumea propietarilor de ps3....dar sunt incantat....
    vad ca la jocuri se pune mare accent pe zona jocurilor....de ce?care e diferenta intre ele?
    care sunt mai bune?

  13. #7193 SP
    Member Execitor's Avatar
    Pai se pune accent pe zona jocurilor pentru ca sunt mai multe zone. De exemplu la unele jocuri (care au multiplayer) fiecare zona are serverul ei de multiplayer si pentru ca sunt compatibile doar DLC'urile de pe serverul de PSN din zona jocului. De exemplu
    Zone 1 : US / Zone 2 : Eu(Psn UK) / Zone 3 : Japan(nu sunt sigur) . Inainte erau mai cautate cele de zone1 pentru ca nu se puteau incarca conturile de UK , dar acum se pot incarca.
    LE: GL si Welcome pe forum.

  14. #7194 SP
    Junior Member zappoo's Avatar
    dupa ce ma joc cam 2-3 ore pe ps3 si il inchid , dupa un minut se aud cv zgomote ca si cum ar bate cv in ea este normal?

  15. #7195 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Poate cum se raceste si se contracta. Daca e asa atunci e ok. Ai Slim? Daca da e clar.

  16. #7196 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Sau poti pati ca mine, care dupa aproape 2 ani merge fara probleme blocul optic schimbat. Jucat minim 30-40 de ore pe luna pe ea.
    Iti asumi riscul.
    Crapa..... il schimbi si pe ala. Tot iesi mai ieftin.

  17. #7197 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Sau poti pati ca mine, care dupa aproape 2 ani merge fara probleme blocul optic schimbat. Jucat minim 30-40 de ore pe luna pe ea.
    Iti asumi riscul.
    Si la mine e la fel cu orele /saptamana. Undeva pe la 40... Oricum alegerea mea este in prima faza sa "risc" cu un nou bloc optic si abia dupa sa incerc sa achizitionez o a 2a consola. Prefer sa fac asta deoarece inca sunt "restant" cu unele jocuri de PS2.

    Cheers, upto Bottom's UP! =)

  18. #7198 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by faxiu View Post
    daca iti iei altul le legi intre ele cu un cablu USB si dai de acolo transfer. Se zvoneste ca ar muta pana si game contentul protejat la copiere.
    Din ce am citit si eu la descrierea operatiunilor de backup ale PS3-ului, exista posibilitatea de a muta (nu copy-paste, ci cut-paste) salvarile cu protectie de pe un PS3 pe altul prin metoda de care zice faxiu.

  19. #7199 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by AdykOSu View Post
    Si la mine e la fel cu orele /saptamana. Undeva pe la 40... Oricum alegerea mea este in prima faza sa "risc" cu un nou bloc optic si abia dupa sa incerc sa achizitionez o a 2a consola. Prefer sa fac asta deoarece inca sunt "restant" cu unele jocuri de PS2.

    Cheers, upto Bottom's UP! =)
    Sal, de ce sa risti, nu este nici un risc. Iti iei laser nou care te poate tine o viata. La ce trebuie sa ai grija insa este compatibilitatea lentilei cu ps3-ul tau. De fabricat se fabrica pentru orice model existent bloc optic. Uite un grafic chart, poate te ajuta sa gasesti modelu de care ai nevoie sau eventual iti deschizi consola si te uiti la serie daca altfel nu te descurci.
    Attached Images Attached Images resizedx8dnc.jpg

  20. #7200 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Cel mai bine daca nu vrei sa iti cumperi alta consola sa te duci cu ps3-ul actual la donely sa ti-l faca el si sigur o sa tina mai mult , pentru ca nu e ca la Xbox unde inlocuiesti pasta termala de maxim 3 ori si dupa aia gata, lentila o inlocuiesti de cate ori vrei tu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts