Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 1175 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 162 562 1062 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #1221 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Nu recomanzi upc? Ca eu vroiam sa ma abonez la ei dar nu installeaza netu in zona mea.
    singuru motiv pt care nu il recomand e ca, la mine cel putin, are fluctuatii mari de transfer si pica internetul fara explicatie destul de des. cu toate astea, pot sa joc online fara problem in orice joc.
    am varianta de 20mb/s, dar rareori depaseste 15,16mb/s.

  2. #1222 SP
    Member killlemalll3's Avatar

  3. #1223 SP
    Junior Member florin.ghinoiu's Avatar

    Jocurile din USA merg pe consolele din Romania?

    Scuze, poate pun intrebari stupide, dar sunt un tatic, le-am luat copiiilor un PS3 , 80 Gb, din Romania (altex, oferta cu Little Big Planet) si am ramas socat de diferenta de preturi la jocuri si blu ray fata de cele din USA si Canada...Asa ca am 2 intrebari:
    1. Jocurile cumparate din SUA merg pe consolele de Europa(Romania), pentru ca am vazut pe coperta jocului cumparat din Romania o zonare (un glob pamantesc langa care scrie un 2)
    2. Aceeasi intrebare pentru blu-ray....
    A incercat cineva, merg sigur, pentru ca mie un amic mi-a zis ca nu ar merge iar altul ca merge....Eu am pe cineva acolo (in USA) si as putea sa ii rog sa imi trimita, dar nu vreau sa ma agit si sa ii agit degeaba!??

  4. #1224 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by florin.ghinoiu View Post
    Scuze, poate pun intrebari stupide, dar sunt un tatic, le-am luat copiiilor un PS3 , 80 Gb, din Romania (altex, oferta cu Little Big Planet) si am ramas socat de diferenta de preturi la jocuri si blu ray fata de cele din USA si Canada...Asa ca am 2 intrebari:
    1. Jocurile cumparate din SUA merg pe consolele de Europa(Romania), pentru ca am vazut pe coperta jocului cumparat din Romania o zonare (un glob pamantesc langa care scrie un 2)
    2. Aceeasi intrebare pentru blu-ray....
    A incercat cineva, merg sigur, pentru ca mie un amic mi-a zis ca nu ar merge iar altul ca merge....Eu am pe cineva acolo (in USA) si as putea sa ii rog sa imi trimita, dar nu vreau sa ma agit si sa ii agit degeaba!??
    1. Da, merg. Jocurile nu sunt region locked. De asta multi cumpara varianta usa, pt ca sunt mai ieftine si poti instala download-able content de pe us playstation store pt jocurile respective. (trebuie sa fie aceeasi regiune, jocul cu contentu downloadat si usa store fiind singurul de unde putem cumpara noi romanii)
    2. Nu merg, blu-ray-urile merg doar in zona respectiva. Ei cu ale lor, noi cu ale noastre.

  5. #1225 SP
    Member psycho-07's Avatar

    drati71

    Quote Originally Posted by drati71 View Post
    Sincer, din partea mea poate sa arate si de 1000 de ori mai bine, dar pe mine nu ma lasa inima sa iau vreun joc din aceasta serie, dintr-un singur motiv, daca cu oricare masina, cu 100 de metrii inainte de o curba pun o frana zdravana, masina mai merge inca 200 de metrii si abia atunci se opreste, normal deja cand esti in zid, iar daca iei curba la viteza mica atunci e ca si cum nu ai mai concura... vorbesc aici si de Prologue (demo), dar si de GT4(full), aceiasi boala la ambele. Si sa nu pomenesc aici de cursele de raliu din GT4 unde masina merge pe drum ca pi..tul boului.
    din cate stiu eu gt4 si gt5 masinile se controleaza aproape ca in realitate, parerea mea ca gt4 e cel mai bun joc cu masini si gt5 dar fiecare cu parerea lui

  6. #1226 SP
    Member playgame's Avatar
    Pai e simulator, deaia.

  7. #1227 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Tocmai te ai dat de gol ca esti o clona a userului dextertag,ai postat raspunsul la mesaj de pe celalalt user.O sa primesti ban

  8. #1228 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    1. Da, merg. Jocurile nu sunt region locked. De asta multi cumpara varianta usa, pt ca sunt mai ieftine si poti instala download-able content de pe us playstation store pt jocurile respective. (trebuie sa fie aceeasi regiune, jocul cu contentu downloadat si usa store fiind singurul de unde putem cumpara noi romanii)
    Eu daca am un joc regiunea 3, deci inseamna ca nu o sa pot cumpara DLC-uri de pe PSN US si sa mearga la jocul meu?

  9. #1229 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    exact

  10. #1230 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    exact
    Pfuiii... cam naspa atunci daca scot astia ceva pentru Burnout Paradise...

  11. #1231 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Poftim ? )) sunt crysty daca iti mai aduci aminte si de pe un alt forum, ce ai ? .. D'oh am o problema cu imaginea si tu un astfel de raspuns imi dai ?

  12. #1232 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by drati71 View Post
    Eu daca am un joc regiunea 3, deci inseamna ca nu o sa pot cumpara DLC-uri de pe PSN US si sa mearga la jocul meu?
    Pai deaia ziceam ca tre sa aiba joc de usa si intra pe us store pt new content.

  13. #1233 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Culmea prostiei! Ai uitat pass-ul de la celalalt cont?

  14. #1234 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Oameni buni nu sunt nici un dexter sau cine credeti, sunt crysty, eu individual, d'oh nici nu ar trebui sa va ascult pe voi, ca daca eram clona vedeau adminii ip-ul. steauacroitoru aminteste-ti de forumul de psp unde ai luat ban, de acolo sunt eu , si gandeste inainte sa postezi.

  15. #1235 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    1. Da, merg. Jocurile nu sunt region locked. De asta multi cumpara varianta usa, pt ca sunt mai ieftine si poti instala download-able content de pe us playstation store pt jocurile respective. (trebuie sa fie aceeasi regiune, jocul cu contentu downloadat si usa store fiind singurul de unde putem cumpara noi romanii)
    2. Nu merg, blu-ray-urile merg doar in zona respectiva. Ei cu ale lor, noi cu ale noastre.
    Ba si blu-ray-urile merg. Faza asta era doar la DVD-uri din cauza rezolutiei specifice fiecarei zone (NTSC/PAL). Daca continutul unui blu-ray este redat pe un TV HD Ready sau Full HD, nu sunt probleme, pt. ca rezolutiile HD sunt universale. Deci, fara probleme pot fi redate si discurile blu-ray. In cazul jocurilor este la fel, exceptand DLC-urile (pachetele aditionale) care merg la jocurile numai de pe aceeasi regiune.

  16. #1236 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Aha gata il recunosc eu nu este nicio problema e de treaba .

  17. #1237 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    e rumor...multiplatform ar putea fi doar 360 si PC...
    PS: playgame...nice avatar

  18. #1238 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Daca dau Quit Game in timp ce sunt in Bad Company, online, jucand ... se reseteaza consola. Dar daca dau intai exist (ma deconectez de pe server) iar pe urma dau Quit Game , nu se reseteaza.
    Are cineva idee?
    eXist, e de la bulgari mane. nu esti singurul cu aceasta "problema".

    Eu nu am o problema ci mai mult o curiozitate. Am un cont PSN care a fost deja activat pe 5 sisteme. Presupunand, ca una dintre console o vand, sau se strica, sau etc etc, daca dezactivez contul de pe una de console, atunci imi revine un "slot" liber?

  19. #1239 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Mah omule,uita te mai sus si nu te mai hazarda atat Intrebare pusa de ultilizatorul dextertag:
    Am un TV Samsung FullHD (seria 5) de 94 cm...Am un PS3 de 80GB din U.K. De ce Doamne Iarta-ma nu merge HDMI-ul?!?! Ii dau o bere in dintzi cui imi da un sfat! Multumesc anticipat! Sepet rulz, Donely rulz (pt ca mi-a modat vechiul PS2)! P.S.: La component...se vede nashpa... P.S.2: Am gasit doua convertoare ca sa vedetzi bine-merci mkv-urile: VSO - ConvertX si Ultra Video Converter! Bafta!
    Raspunsul userului maniac360:Cum adica nu merge HDMI-ul? Iti ramane ecranul negru? Iti apare mesajul "Unsuported signal"? Iti merge sunetul? Da mai multe detalii ca poate reusesc sa te ajut.
    Inca o intrebare adresata tot de acelasi user,dar a uitat saracul ca tocmai se logase pe celalalt user:Astazi dimineata l-am aprins, avea sunet dar nu avea imagine, adica are sunet si nu are imagine.. Poate fi de la blocul optic sau de la cablul HDMI ?
    In concluzie...clone mizerabileCe crezi ca castigi daca ai o mie de conturi?

  20. #1240 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by weriwulf View Post
    playgame...nice avatar
    Pai nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 1175 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 162 562 1062 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts