Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 1175 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 563 1063 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #1241 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Ca sa elimini problema cablului HDMI schimba in TV pe alta intrare si incearca sa folosesti o alta sursa, ca sa elimini problema unitatii BR pui alt disc desi m-as mira sa fie de la BR pentru ca in cazul asta ai avea imagine tot timpul mai putin cind pui ceva de pe BR.

    OFF:
    steauacroitoru aceeasi intrebare este valabila si pentru tine ... daca faci circ pe un thread denumit Probleme si solutii Playstation 3 ce crezi ca ai de cistigat ?
    la finalul finalului omul a pus o intrebare de interes, asteapta un raspuns deci se conformeaza cu titlul threadului. Clona ori nu asta este treaba unui moderator. Dupa, ai asa:
    crysty / 55p / join 10-01-2009
    dextertag / 1p / join 03-02-2009
    cum o reusi crysty sa fie clona lui dextertag numai tu poti intelege.

  2. #1242 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Q lasa-l frate in pace cu ale lui, crede ca problemele lui dexter ala se pot intampla doar la o singura consola din cate ies pe banda rulanta.. Si in plus uita-te la postul lui apbaciu el ma recunoaste pe ce forum mai am cont cu nick-ul asta, UNDE AI LUAT TU BAN!! Esti foarte greu de cap. , da' ma rog nu imi bat capul cu tine.

    LE: Q pana la urma am facut altceva , am imprumutat de la cineva un cablu HDMI nou si am conectat ps3 la tv si a mers deci prin urmare cred ca avea ceva cablul, dar nu inteleg cum se poate, aa si inca ceva pt steauacroitoru, nu am tv samsung, am sony .

  3. #1243 SP
    Junior Member dextertag's Avatar
    Asa...am revenit! 1.Nu am imagine si nici sunet la TV, am updatat chiar si firmware-ul televizorului (am citit pe un forum din afara si am zis sa incerc). 2. Nu este de vina cablul HDMI! Am citit pe un forum, cum ca, se poate sa nu fie legate circuitele HDMI-urilor pt. ca se intampla aleator sa nu mearga. Frati-miu are televizor identic si ii merge automat-din prima. Mai am un TV Samsung 1080i, model mai vechi decat asta si merge HDMI-ul! 3. la component merge 1080p dar scrisul se vede un pic dublat. 4. nu-l cunosc pe acest crysty! Daca Donely cunoaste circuitele HDMI si se baga la TV-ul meu, I'm ready to pay! Dar, parca nu-mi vine sa-l duc la garantie, ca pana mi-l face (daca intr-adevar e defect...dau din buze). Eu am cautat peste tot, am incercat TOT CE SE POATE! I'm out of ideas! Voi sunteti singura mea sansa!

  4. #1244 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    dextertag ai incercat cu alta sursa pe acelasi cablu ? eventual sa schimbi si intrarea HDMI din TV ... in felul asta te asiguri ca intradevar HDMI-urile din TV sint problema. Din cit am inteles pina acum ai exclus PS3-ul si cablul HDMI care functioneza corect pe un alt TV insa asta nu inseamna ca ai gasit problema, de aia spun incearca si cu o alta sursa pe acelasi cablu si pe toate intrarile HDMI din TV. Daca nu merge nici asa si spui ca ai garantie la el iti recomand sa mergi totusi la garantie.

  5. #1245 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Ba si blu-ray-urile merg. Faza asta era doar la DVD-uri din cauza rezolutiei specifice fiecarei zone (NTSC/PAL). Daca continutul unui blu-ray este redat pe un TV HD Ready sau Full HD, nu sunt probleme, pt. ca rezolutiile HD sunt universale. Deci, fara probleme pot fi redate si discurile blu-ray. In cazul jocurilor este la fel, exceptand DLC-urile (pachetele aditionale) care merg la jocurile numai de pe aceeasi regiune.
    Scuze, nu stiam exact, dar nu toate sunt region free. Oricum, 70% e mai mult decat bine. (am gasit pe wiki).

  6. #1246 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Pai deaia ziceam ca tre sa aiba joc de usa si intra pe us store pt new content.
    Si regiunea 3 ce zona este? Nu o sa pot cumpara nimic pentru joc?

  7. #1247 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Regiunea 3 = ASIA! Eu am avut Dead Space reg. 3 si a mers content-ul de pe US.

  8. #1248 SP
    Member drati71's Avatar
    Mersi de informatie, pfuiiii... poate, poate!

  9. #1249 SP
    is the man! trickz's Avatar


    Ce a aparut azi, 05.02.2009 pe store uk.

  10. #1250 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Vezi daca ai in TV 2-3 intrari HDMI, trebuie sa setezi din telecomanda exact pe care intrare ai conectat consola la lcd. Dar cred ca deja stiai asta...

  11. #1251 SP
    Member psycho-07's Avatar
    a aparut update 1.60 la bournout paradise

  12. #1252 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    a aparut update 1.60 la bournout paradise
    Update care pe mine m-a dezamagit un pic...
    Am asteptat cu nerabdare acest update sa vina si "Insula", dar cand am intrat insula nu era nicaieri. Ce am observat eu, este ca au imbunatatit un pic culorile in joc care acum sunt mai vii, au schimbat Bilboards-urile care acum sunt luminate cu rosu, iar semnele luminoase de dinaintea unei trambuline sunt albastre in locul celor galbene, au schimbat meniul cu o tenta albastra, din meniu au scos chestia care arata ultimele stiri din domeniul jocului si meteo din diferite orase, au introdus Burnout Store-ul de unde se pot cumpara DLC-uri, au impartit in doua sectiuni parcul auto, acum masinile si motocicletele nu mai sunt la un loc, in joc am observat ca maximul de Takedown-uri pe care trebuie sa le faci in joc este de 40 in loc de 30, daca am observat bine au scurtat timpul la toate Stunt-urile la 45 de secunde. O mai fi si alte schimbari dar inca nu am avut timp sa intru prea mult in detalii. Asa si a aparut un DLC pe Store-uri, Party Pack si este un fel de Multiplayer Offline, care costa 10 Dolari pe PSN US, 8 Lire pe PSN UK si 10 Euro pe PSN DE.

  13. #1253 SP
    Member slabunator's Avatar
    party packul ofera mp local split screen?

  14. #1254 SP
    Member drati71's Avatar
    Am cumparat de pe PSN US, Party Pack-ul, dar nu merge la jocul meu care e regiunea 3 Asia .
    Am incercat sa cumpar de pe PSN Hong Kong cu card ING, dar nu a mers. Ceea ce este interesant este ca download-ul are doar 100 de KB ceea ce inseamna ca add-on-ul este deja inclus in ultimul update.
    Ceva solutii aveti sa pot sa cumpar DLC-urile pentru versiunea mea de joc?

  15. #1255 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    nu prea cred,trebuie sa dai jocul la schimb pe unul regiunea 1,sau ceva de genul..

  16. #1256 SP
    Member slabunator's Avatar
    da dar trebuie sa-l incepi din nou

  17. #1257 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    party packul ofera mp local split screen?
    nope. insa in schimb are un sistem fun de "pass the controller", afli tot aici:
    Criterion Games

  18. #1258 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    am urmatoarea problema: am doua controllere si, dupa multa uzura, la ambele controllere stick-urile au inceput sa imi scartaie la miscare si am probleme de genu ca daca apas inainte imi ramane blocat de multe ori, iar personajul pe ecran merge tot inainte chiar daca las de stick. Nu se intampla intotdeauna da patesc din ce in ce mai des.
    Credeti ca pot sa rezolv ceva daca ma apuc sa desfac controlleru sa mai curatz ceva pe acolo? sau e vorba de ceva arcuri pe care nu mai am cum sa le rezolv.
    mersi anticipat

  19. #1259 SP
    Member psycho-07's Avatar
    eu am cont pe ro daca iau de pe uk imi merge jocu e regiunea 1

  20. #1260 SP
    Member drati71's Avatar
    Pai de ce nu iei de pe US? Regiunea 1 este North America aka US.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 1175 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 563 1063 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts