Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 612 of 1175 FirstFirst ... 112 512 562 602 610 611 612 613 614 622 662 712 1112 ... LastLast
Results 12,221 to 12,240 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #12221 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    offf......PSN IS IN MENTENAINCE!!!!!!!!

  2. #12222 SP
    Junior Member mr_vistas's Avatar
    Pentru ce dau atatea bani pentru sony daca nu sunt in stare sa ferifice serverul in timp ce joc ce insemna asta macar sa ne dea un mess. Sa stim si noi! exat asi cunt am si eu mai mult timp sa joc nu pot sa merg online!!

  3. #12223 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Quote Originally Posted by mr_vistas View Post
    Pentru ce dau atatea bani pentru sony daca nu sunt in stare sa ferifice serverul in timp ce joc ce insemna asta macar sa ne dea un mess. Sa stim si noi! exat asi cunt am si eu mai mult timp sa joc nu pot sa merg online!!
    OMFG. Din al doilea enunt nu am inteles aproape nimic.

    Calmeaza-te, apoi vino pe forum si vorbeste coerent si ... in romana!

  4. #12224 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    deci...yo am primit mail de la ei cum ca urmeaza sa faca un update la servere si ca reteaua PSN va fi inchisa nu stiu cat timp (ca am sters email-ul)+ca este scris pe toate situri-le de gaming,si pentru ce platesti tu sony???????Update-ul asta trebuia sa se faca odata si odata pt ca psn mergea greu de la o vreme.....so...

  5. #12225 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Nu se stie cam pe la ce ora isi revine PSN-ul?

  6. #12226 SP
    Member DeianD's Avatar
    Quote Originally Posted by dragos_mihaiy View Post
    Nu se stie cam pe la ce ora isi revine PSN-ul?
    Sau poate in ce zi?

  7. #12227 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    maxim o saptamana,cel putin asa am inteles.

  8. #12228 SP
    Member bartonn's Avatar
    While we are investigating the cause of the Network outage, we wanted to alert you that it may be a full day or two before we�re able to get the service completely back up and running. Thank you very much for your patience while we work to resolve this matter. Please stay tuned to this space for more details, and we�ll update you again as soon as we can.

    Update on PSN Service Outages � PlayStation.Blog.Europe

    PSN Brought Down By �An Outside Party�, But Anonymous Claims Innocence





    With the PlayStation Network currently suffering major outages, possibly due to a targeted attack from �an outside party� many thought that hacker collective Anonymous had once again set its sights on the network. However, according to the group they are not responsible.
    Anonymous backed off the PSN earlier, claiming that hurting consumers was not their plan, but earlier today SCEE spoke out about the recent PSN problems:
    As you are no doubt aware, the current emergency outage is continuing this afternoon and all Sony Online Network services remain unavailable. Our support teams are investigating the cause of the problem, including the possibility of targeted behaviour by an outside party. If the reported Network problems are indeed caused by such acts, we would like to once again thank our customers who have borne the brunt of the attack through interrupted service.
    Over on the OpSony IRC � the main chat system used to plan and orchestrate attacks against Sony, the topic heading is �NO, WE DON�T KNOW WHAT HAPPENED TO PSN�, with users all claiming ignorance to the attack. Equally, no press releases have been released announcing a renewed DDoS assault.
    A source close to the original attacks � which brought down the PSN and several Sony sites � did reveal to PlayStation LifeStyle that the new offensive could be being organised by individuals who disagreed with Anonymous� soft stance towards PSN users, but could not elaborate on who they might be.

  9. #12229 SP
    Member Atrium's Avatar
    E3-ul este o competitie ? Cine a luat aurul anul trecut ?

  10. #12230 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Iar e vrun hacker ratat care ataca PSN-ul...

  11. #12231 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Vreau sa merg saptamana viitoare sa iau un PS3 de la Emag,au niste oferte OK in perioada asta.

    Eu ce trebuie sa le fac/spun/dovedesc/arat oamenilor ca sa ii conving sa imi dea garantie de 2 ani? Am inteles ca astia prin Altex sint smenari si acorda garantie numai unul. Exista vreo lege sau ceva conform careia tre' sa primesc 2 ani?

  12. #12232 SP
    Junior Member sorinoracol's Avatar
    daca consola este in stand-by contolerul conectat la ea prin cablu se incarca sau nu?ms

  13. #12233 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Quote Originally Posted by sorinoracol View Post
    daca consola este in stand-by contolerul conectat la ea prin cablu se incarca sau nu?ms
    Daca prin stand-by intelegi cand e becul rosu aprins, atunci raspunsul la intrebarea ta este nu.

  14. #12234 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.Gamer98 View Post
    deci...yo am primit mail de la ei cum ca urmeaza sa faca un update la servere si ca reteaua PSN va fi inchisa nu stiu cat timp (ca am sters email-ul)+ca este scris pe toate situri-le de gaming,si pentru ce platesti tu sony???????Update-ul asta trebuia sa se faca odata si odata pt ca psn mergea greu de la o vreme.....so...

    Ati putea sa nu mai exagerati?
    Crapati daca stati o zi fara PSN?

  15. #12235 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    asta am vrut sa le zic........eu n-am mai intrat pe console de vreo 2-3 saptamani

  16. #12236 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.Gamer98 View Post
    asta am vrut sa le zic........eu n-am mai intrat pe console de vreo 2-3 saptamani

    Scuza'ma,sunt un imbecil.

  17. #12237 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    De la 1 ianuarie 2007, doi ani garantie pentru orice produs cumparat

    Orice produs cumparat va avea, de la 1 ianuarie, o garantie de doi ani, prevede legea privind v�nzarea produselor si garantiile asociate. Acest termen se aplica pentru toate produsele, indiferent ca este vorba de �ncaltaminte, haine, electronice, mobila sau autoturisme. V�nzatorii vor fi obligati sa �nlocuiasca produsele �nca de la prima defectiune.

    Sursa

    Vanzarea produselor si garantiile asociate de la 1 ianuarie 2007

    Incepand cu ianuarie 2007 intra in vigoare Legea 449/2003 (publicata in M. Of. partea I nr. 812 din 18.11.2003), care reglementeaza aspecte privind vanzarea produselor, inclusiv a celor executate la comanda, si garantiile asociate acestora, in vederea asigurarii protectiei consumatorului.

    Noutatea acestei legi consta in responsabilitatea pe care o are vanzatorul fata de consumator. Vanzatorul este obligat sa livreze consumatorului produse care sunt in conformitate cu specificatiile contractului de vanzare-cumparare si este raspunzator fata de consumator pentru orice lipsa a conformitatii existenta la momentul cand au fost livrate produsele.

    Legea specifica faptul ca raspunderea vanzatorului este angajata daca lipsa de conformitate apare intr-un termen de 2 ani, calculat de la livrarea produsului, chiar daca la cumparare vanzatorul a negociat cu consumatorul o perioada de garantie mai mica.


    Consumatorul trebuie sa informeze vanzatorul despre lipsa de conformitate in termen de doua luni de la data la care a constatat-o.

    Un produs este conform cu contractul de vanzare-cumparare in cazul in care : - corespunde descrierii facute de vanzator si cu produsele prezentate ca mostre sau model; corespunde scopului solicitat de catre consumator, acceptat de vanzator in contractul de de vanzare-cumparare sau scopurilor pentru care sunt utilizate in mod normal produsele de acelasi tip; prezinta parametri de calitate si performante normale si corespunde declaratiilor publice privind caracteristicile concrete ale acestuia facute prin publicitate sau inscriere pe eticheta produsului.

    In cazul lipsei conformitatii, consumatorul are dreptul de a solicita vanzatorului, ca masura reparatorie, inlocuirea sau repararea produsului in functie de optiunea sa, in fiecare caz fara plata, cu exceptia situatiei in care aceasta solicitare este imposibila sau disproportionata.

    Legea stabileste si faptul ca este obligatorie oferirea de catre ofertant a unei garantii, care trebuie sa precizeze elementele de identificare a produsului, termenul de garantie, modalitatile de asigurare a garantiei - intretinere, reparare, inlocuire -, inclusiv denumirea si adresa vanzatorului si ale unitatii specializate de servicii.


    Daca vanzatorul este raspunzator fata de consumator pentru lipsa de conformitate rezultata dintr-o actiune sau dintr-o omisiune a producatorului ori a unui agent economic din acelasi lant contractual, vanzatorul are dreptul de a se indrepta impotriva celui responsabil de lipsa de conformitate, in conditiile legii.

    Agentii economici care nu respecta prevederile legii pot fi amendati, valoarea amenzilor fiind cuprinsa intre 1000 si 25.000 RON.

    Nu sunt supuse prevederilor legii produsele folosite care sunt vandute prin procedura licitatiei publice, la care consumatorul are posibilitatea sa participe personal.



    Poate te ajuta

  18. #12238 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Depinde de unde il cumperi. Fiecare are perioada lui de garantie. Eu mi-am luat PS3 in august 2007 cu un an garantie. La un an si o luna s-a dus unitatea optica. A trebuit sa platesc eu. Merita sa iei de unde primesti 2 ani garantie, chiar daca dai putin mai mult

  19. #12239 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    am scris mai sus

  20. #12240 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    @Firezu alternativa la emag ar fi domo, deoarece garantie este tot de 2 ani iar la pret diferenta nu este mare emag 1499 RON iar la domo

    1533 RON, transportul fiind in ambele situatii gratuit.
    Ar mai fi si alte site-uri unde gasesti si mai ieftin cu garantia tot 2 ani, dar parca ii ceva suspect cu acele magazine, avand doar un singur sediu(magazin) in Buc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts