Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 806 of 1175 FirstFirst ... 306 706 756 796 804 805 806 807 808 816 856 906 ... LastLast
Results 16,101 to 16,120 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #16101 SP
    Junior Member safinutz's Avatar
    Salut la lume ! Sunt oarecum nou pe forum si am o problema cu ps3 slim 320 gb luat anul trecut din domo . problema este ca mi se blocheaza intruna (si in meniu si in joc si peste tot)nu se intampla tot timpul , dar in ultimul timp cam des de exemplu in seara asta cred ca sa blocat din 2 in 2 minute ( dupa fiecare blocare scoteam alimentarea / buton off tinut pana se stingea) , Cand se blocheaza pur si simplu nu se mai misca nimic ,nu mai merge nici controlleru nimic.Va rog daca se poate un ajutor . 4.0 firmwire

  2. #16102 SP
    Member claudiutk's Avatar
    garantie?

  3. #16103 SP
    Member claudiutk's Avatar
    eu am desfacut un phat si am citit si analize cat de cat tehnice, da, calitatea a scazut cu fiecare model

  4. #16104 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by kretzu360 View Post
    Buna! Am auzit si eu ceva si am nevoie si de alte pareri
    Am auzit ca pretul productiei de Phat era injur de 800 de dolari, iar cel al Slimului in jur de 200$, deci asta nu inseamna ca inphat s au pus piese mai scumpe ceea ce implica automat ca si mai de calitate, deci phat este peste slim ca si calitate.

    Astept sa fiu contrazis

    Mersi!
    Pretul productiei scade in timp, e ceva normal, nu inseamna ca a scazut calitatea materialelor.




    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  5. #16105 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by safinutz View Post
    Salut la lume ! Sunt oarecum nou pe forum si am o problema cu ps3 slim 320 gb luat anul trecut din domo . problema este ca mi se blocheaza intruna (si in meniu si in joc si peste tot)nu se intampla tot timpul , dar in ultimul timp cam des de exemplu in seara asta cred ca sa blocat din 2 in 2 minute ( dupa fiecare blocare scoteam alimentarea / buton off tinut pana se stingea) , Cand se blocheaza pur si simplu nu se mai misca nimic ,nu mai merge nici controlleru nimic.Va rog daca se poate un ajutor . 4.0 firmwire
    Dacă nu o tii �ntr-un spaţiu deschis,astea ar putea fi freez-uri,adică consola ţi se blochează daca nu se aeriseşte bine.Şi nouă ni se �ntampla ,dar nu aşa de des.�ncearcă să o ţii intr-un spaţiu deschis un timp şi dacă tot persistă problema, te duci la garantie.

  6. #16106 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    eu am desfacut un phat si am citit si analize cat de cat tehnice, da, calitatea a scazut cu fiecare model
    Mai degraba as numi acest proces (in cazul PS3) - EVOLUTIE! si as putea argumenta treaba asta prin prisma faptului ca in mana ti acelasi lucru, pe ecran vezi acelasi lucru la un pret mai mic.

  7. #16107 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    exact, garantia!

  8. #16108 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    eu am desfacut un phat si am citit si analize cat de cat tehnice, da, calitatea a scazut cu fiecare model
    Nu stiu unde si ce ai citit si nu ma dau vreun minitehnicus, dar din ceea ce am citit prin specificatii, calitatea ca si consumul de energie au crescut la fiecare model. Singurele lucruri cu care nu am fost de acord au fost eliminarea unor porturi USB, a posibilitatii de juca PS2 si calitatea inferioara a carcasei slim, desi aspectul mat imi place mai mult decat magnetul de amprente al phatului.

  9. #16109 SP
    Member claudiutk's Avatar
    consumul a scazut
    drive-ul bluray din slim are calitatea redarii mai mica in filme (asta au dedus unii dupa teste)
    slim-ul meu cech 3000 nu are unele led-uri (!)
    heatsink-ul de la fostul meu cechK 80gb era mai simplu decat cel de la fostul meu cechG de 40gb
    fat-urile nu "pocneau" de la schimbarile de temperatura
    fat-urile mele aveau un ton al ventilatorului mai neutru si mai putin deranjant decat la slim
    butoanele prin atingere au disparut/ps2/porturi usb (asta ai spus si tu)

    pot sa vin si cu surse verificate pentru toate afirmatiile astea dar acum m-am trezit si e cam mult de munca

  10. #16110 SP
    Junior Member kretzu360's Avatar
    Daca schimb hdd'ul in ps 3, (80 gigi momentan) cu un WD scorpio ,la 320 sa zicem , pot pur si simplu sa scot hddu vechi si sa l bag pe cel nou, fara sa mai treb sa instealez FW ulterior? Si mai important , pierd JB'u? Salvarile nu ma deranjeaza daca le pierd


    Mersi, a si da , ce fel de hdd recomandati , merge 7200RPM?

  11. #16111 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Trebuie sa faci update.







  12. #16112 SP
    Junior Member kretzu360's Avatar
    Dece trebuie update? Nu inteleg

  13. #16113 SP
    Member adicodlea's Avatar
    cel mai bine du-te inapoi la garantie . nu trebuie sa se blocheze asa des .

  14. #16114 SP
    Junior Member safinutz's Avatar
    e tinuta numai in spatiu deschis si pusa in picioare chiar... faza e ca am fost cu ea la garantie mai de mult si ghici ce la ei in magazin nu sa blocat

  15. #16115 SP
    Member adicodlea's Avatar
    nu conteaza , spune-le ca tu ai probleme acasa cu ea si ca nu mergi degeaba la ei , daca nu s-a blocat 1 singura data nu inseamna ca nu are o problema !

  16. #16116 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut, are ceva daca joc direct de pe cd, fara sa instalez jocul pe hdd?

  17. #16117 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    nu

  18. #16118 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Salut,

    Am si eu doua probleme (primele de cand am consola ): 1. Nu vad cum a zis @b615dub nfs the run. De exemplu pe Xbox sunt de 100 de ori mai multe demo-uri si mai cool.
    2. In Assassin's Creed: Brotherhood am terminat jocul, toate bune si frumoase pana sa joc si azi. Cand m-am gandit sa ma mai plimb puin prin oras, am observat ca nu mai aveam nici-o salvare. Am intrat si in trophy si cand... nimic. Credeti ca ma poate ajuta cumva optiunea de backup?

    Multumesc.

  19. #16119 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by SkyBorg View Post
    Nu vad cum a zis @b615dub nfs the run.
    Dupa un search pe google am vazut ca demo-ul a fost valabil pana pe 1 noimbrie 2011

  20. #16120 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Da... dar @adibose de ce il vede?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts