Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 887 of 1175 FirstFirst ... 387 787 837 877 885 886 887 888 889 897 937 987 ... LastLast
Results 17,721 to 17,740 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #17721 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    logica ne spune ca e ceatza deasa ...corect?
    mai deunazi conduceam o decapotabila, insa de 2 ani merg numai pe bicicleta, azi m-am urcat iar in decapotabila si ghiciti conduc mai bine decat acum doi ani!
    Defapt e ceva de genul "De cand mi-am luat masina merg mai mult pe jos".

    Paulone: Si eu la fel, daca ma joc la Pc cu mouse parca imi lipseste un membru .

  2. #17722 SP
    Junior Member pippo's Avatar
    ce tare. voi cred ca majoritatea v-ati nascut cu controleru-n mana mie insa, unul care am am ps3 doar de 6 luni imi e inca greu sa joc shootere cu controleru si as fi vrut sa imi cumpar ,,Splitfish FragFX Mouse Controller for PS3,, dar am renuntat in favoarea sharpsooter move , si desi nu am jucat aproape deloc pe pc in ultimele 6 luni daca as juca de pe pc un shooter multi plaform mi-ar fi mult mai usor decat cu controleru
    da poate sun eu mai diferit , nu ma adaptez ca dinozauri

  3. #17723 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    si mie imi e mai usor si mai placut sa folosesc un mouse pt point&shoot, si nu cred, chiar oferea cea mai buna acuratate.

  4. #17724 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu unul am consola doar de un an. Am jucat jocurile pe PC de la mouse de cand ma stiu, dar de cand am trecut la controller parca ma simt incomod sa joc de la mouse. Am inceput sa joc si pe PC toate jocurile cu controllerul de la PS3 (in afara de BF3 mp, ca n-ai nici o sansa). Simt mai multa satisfactie cand dau un headshot de la controller. Cu mouse-ul e prea simplu.

  5. #17725 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    salut. am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva... mi-am luat de curand jocul FIFA 13 si am inceput sa joc online... problema este ca atunci cand joc un meci e ca si cum asi juca doua... adica la victorie am defapt 2, la infrangere si egal exact acelasi lucru... care sa fie "buba" ? daca stie cineva sper sa ma ajute... multumesc

  6. #17726 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    E o chestie la care inca asteptam cu totii o rezolvare.
    Hai in threadul de FIFA:
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post875178

  7. #17727 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    ce cablu ai luat pana la urma?
    Am luat un cablu Sony direct de la reprezenta lor, am trecut si pe la Flanco sa caut si alte cabluri dar nu erau decat Hama.

  8. #17728 SP
    Junior Member Kornfq's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am luat un cablu Sony direct de la reprezenta lor, am trecut si pe la Flanco sa caut si alte cabluri dar nu erau decat Hama.
    Salut....Observi vre-o diferenta la hdmi, fata da unul normal? Ma refer in jocuri, se vede mai bine sau tot asa ?

  9. #17729 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Kornfq View Post
    Salut....Observi vre-o diferenta la hdmi, fata da unul normal? Ma refer in jocuri, se vede mai bine sau tot asa ?
    La cum se comporta la el inainte sa schimbe cablul, cred ca este o mare diferenta

    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am o problema si v-as ruga sa ma ajutati cum puteti pana nu ajung sa sparg si televizorul si consola... Am un televizor samsung si consola care incerc de vreo ora sa o conectez prin hdmi la televizor. Stiu nu suna a mare filozofie dar nui dau de cap. In primul rand mentionez ca am consola de ceva ani si am avuto conectata la acest tv fara vreo problema prin hdmi pana acum. Astazi am pus la tv camera foto conectata prin acelasi cablu hdmi si m-am uitat la cateva poze dupa care m-am plictisit si am decis sa ma joc putin pe PS3, dar ce sa vezi "LIPSA SEMNAL" imi spune minunatul tv care numai imi recunoaste consola. Asadar va rog sa ma ajutati.

    L.E.: Am reusit sa il pun pe 576p dar evident ca nu imi place rezolutia asta prea mult, asa ca vreau sa il pun pe 1080 dar cand schimb rezolutia imi da lipsa semnal.
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Da am facut si acest lucru dar dupa cum am spus ma pune pe rezolutia de 576p iar daca incerc sa il trec pe 1080p imi zice mod inutilizabil si ca nu recunoaste rezolutia astfel ma trece la 576p
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am reusit in cele din urma sa il pun pe 1080p prin schimbarea cablului HDMI dar asta nu a rezolvat in intregime problema... Acuma am o imagine cu rezolutie buna dar bate spre o tenta de verde. Aveti idee cum pot rezolva si problema aceasta?
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am dat factory reset de vreo 3 ori pana acuma, iar singura metoda prin care isi revine este HDMI calibration dar imi da Failure cand incerc sa o setez.
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Sunt mai optimist totusi si mai astept o ultima speranta intr-un nou cablu hdmi pentru ca unul numai functioneaza la nimic iar celalalt este destul de vechi si de uzat asa ca nu imi ramane decat sa ma rog ca va functiona cu un nou cablu.
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Ma gandesc sa il iau pe cel de la sony (modelul ps3), eu zic ca e un model de incredere si nu ma intereseaza pretul, platesc si 150ron numai sa functioneze. Personal m-am saturat de atata hama

  10. #17730 SP
    Junior Member danielionut's Avatar
    am un ps3 slim 320 gb.. ce ziceti sa il modez.. sau nu?..

  11. #17731 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by danielionut View Post
    am un ps3 slim 320 gb.. ce ziceti sa il modez.. sau nu?..

    Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #17732 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by danielionut View Post
    am un ps3 slim 320 gb.. ce ziceti sa il modez.. sau nu?..
    Traducere irina margareta nistor
    - vreau sa ma duc la furat, ce ziceti?
    On nu o moda, gasesti jocuri ft bune la preturi decente, abonament ps plus pt un an si ai parte de jocuri multe si bune, gratis, daca o modezi nu te mai poti juca online cu prietenii

  13. #17733 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    hai ca si noi furam Win-uri si programe

    eu personal am tot pe PC "imprumutat",pe telefon la fel...insa consola e clean..deci sunt un puritan...nu fura ca nu-i frumos(da-i sanatos)

  14. #17734 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    hai ca si noi furam Win-uri si programe

    eu personal am tot pe PC "imprumutat",pe telefon la fel...insa consola e clean..deci sunt un puritan...nu fura ca nu-i frumos(da-i sanatos)
    Nu am zis ca eu nu am greşit in viata asta, nu trebuie sa repete si el greşelile noastre

  15. #17735 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by danielionut View Post
    am un ps3 slim 320 gb.. ce ziceti sa il modez.. sau nu?..
    nu fă ce face popa...fă ce zice popa..

  16. #17736 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Salut,
    Am o problema cu ps3-u slim (model 2504 sau 2505, cred nu sunt sigur).
    De vro' 2 saptamani incoa se incalzeste destul de tare si incepe sa imi frame-aze in jocuri (afro samurai, enslaved). Ideea e ca se incinge destul de tare, am curatat-o cu aspiratoru, face la fel.
    Exista vr-un fel de test sa vad daca e de la HDD sau daca e de la temperatura si trebuie dusa la garantie?
    Daca se incinge, e ok sa iau un cooler de laptop pe care sa o pun? momentan sta pe o suprafata plata.

  17. #17737 SP
    Junior Member Jokerash's Avatar
    ieri mi-am luat ps plus tot bine si frumos descarc cateva jocuri le instalez merg si dupa incerc sa descarc lbp2 iar dupa ce lam descarcat imi da la instalare la 7 % eroarea 80010038 la fel si infamous 2 ... are cineva vreo idee ce sa fac..?

  18. #17738 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Jokerash, poate te ajuta

  19. #17739 SP
    Junior Member Jokerash's Avatar
    nu prea ma ajutat ... ieri am descarcat brodelands , scoot pilgrim si hell yeah si au mers instalate fara probleme .. apoi am descarcat lbp2 si infamous 2 si nu merg instalate ambele se blocheaza la 7 % si imi da eroarea aia 80010038.. iar acum tocmai am descarcat machinarium si l-am instalat fara probleme.. alte sugestii..?

  20. #17740 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    data corupte pe hdd...singura solutie pentru multi a fost inlocuirea HDDului...sper sa gasesti totusi un workaround!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts