Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 984 of 1175 FirstFirst ... 484 884 934 974 982 983 984 985 986 994 1034 1084 ... LastLast
Results 19,661 to 19,680 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #19661 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Salut. Pot scoate sunetul pe mai multe iesiti din PS3? Ma intereseaza sa scot sunetul pe HDMI normal pt tv, si pe composit sau cum ii zice pentru casti, casti pe care le inchid cand vreau sa am volum in TV si sa dau volumu la 0 la TV cand vreau sa aud numai in casti

  2. #19662 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  3. #19663 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    iar va cramponati in garantia aia? ca e 1 an si nu 2 ani? care o fi rata de defectiuni intre luna 13 si 24 a unui PS3 slim ? sunt curios daca exista statistici de genul...

  4. #19664 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma cramponez pe banii mei si nu vreau decât sa fiu respectat de acest magazin care îşi creează propriile reguli

  5. #19665 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    unde-i lege nu-i tocmeala, daca intelegeti ca ce este legal se aplica tuturor comerciantilor ok, daca nu..nu

  6. #19666 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Ma cramponez pe banii mei
    Atunci să te cramponezi când îți schimbi tu consola.

  7. #19667 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    iar va cramponati in garantia aia? ca e 1 an si nu 2 ani? care o fi rata de defectiuni intre luna 13 si 24 a unui PS3 slim ? sunt curios daca exista statistici de genul...
    Eu mi-am schimbat consola in a 13-a luna de garantie, cedase blocul optic, consola a fost inlocuita cu una noua + 2 ani de garantie, apoi in a 17-18-a luna mi-a cedat hdd-ul, acesta fiind inlocuit tot in garantie, deci in cazul meu au contat acei 2 ani de garantie, m-au scutit de niste cheltuieli (bloc optic + hdd).
    Consola o folosesc in conditii normale(maxim 5-6 ore de gameplay continu) tinuta la loc aerisit.

  8. #19668 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Atunci să te cramponezi când îți schimbi tu consola.
    Pai am făcut-o deja amice( consola60 gb, bloc optic picat după un an jumate, apoi ylod dupa inca 6 luni ), ai vreo problema? De aceea incerc sa explic ca cei de la Altex sunt nişte hoţi ordinari. Probabil ma agit degeaba, mai ales cand vad ca sunt oameni ca tine care isi merită soarta.

    LE imi cer scuze, acum am văzut vârsta ta, mai vorbim cand o sa fii pe banii tai

  9. #19669 SP
    Member Florix09's Avatar
    ALTEX ul da 2 ani garantie pentru varianta de 500gb ? sau tot 1 an ? :/

  10. #19670 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Altex da un an garantie la toate consolele.

    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Pai am făcut-o deja amice( consola60 gb, bloc optic picat după un an jumate, apoi ylod dupa inca 6 luni ), ai vreo problema? De aceea incerc sa explic ca cei de la Altex sunt nişte hoţi ordinari. Probabil ma agit degeaba, mai ales cand vad ca sunt oameni ca tine care isi merită soarta.

    LE imi cer scuze, acum am văzut vârsta ta, mai vorbim cand o sa fii pe banii tai
    Te-ai cam grabit sa tragi concluzii, multe si proaste. Eu ti-am dat quote la jumatate din comentariul ala si nici nu m-am legat de telenovelele astea cu ylod in prima luna dupa garantie. Uite quote-ul, sa stii despre ce vorbesc.

    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Ma cramponez pe banii mei
    Tu cam te cramponai degeaba, tipul pur si simplu a postat o oferta. Pe banii tai te cramponai cand ti-a cazut consola, atunci puteai sa mergi si pe strada sa imparti flyere in care sa scrie ca cei de la Altex sunt niste magari; eventual te puteai plange cand se discuta despre console de la Altex stricate imediat dupa ce expira garantia. Daca esti nemultumit de Altex nu mai cumpara de la ei iar daca iti cere cineva parerea despre magazinul lor le spui ce crezi. La o adica prost e ala care da, nu ala care cere. Iar later-edit-ul tau e cam penibil. Esti putin cam ignorant, vrei sa-ti impui parerea prin varsta? Nu ma cunosti, nu te cunosc.

    Dar in orice caz, discutia asta nu prea-si mai are rostul. N-am de gand sa intru intr-un schimb de replici. Un Paste fericit.

  11. #19671 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Ce vina are Altex cand se strica o consola imediat dupa terminarea perioadei de garantie?
    "Prost e ala care da, nu ala care cere"? nu e chiar asa, atat timp cat un comerciant desfasoara activitati economice pe teritoriul unei tari acesta trebuie sa respecte legislatia din acea tara, si faptul ca l-a atentionat pe acel user ca Altex-ul nu ofera decat un an garantie, cand ar trebui sa ofere 2 este un lucru bun, de asta suntem o comunitate, poate unii nu cunosc acest lucru (ma refer la faptul ca Altex ofera doar un an garantie).

  12. #19672 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Ce vina are Altex cand se strica o consola imediat dupa terminarea perioadei de garantie?
    "Prost e ala care da, nu ala care cere"? nu e chiar asa, atat timp cat un comerciant desfasoara activitati economice pe teritoriul unei tari acesta trebuie sa respecte legislatia din acea tara, si faptul ca l-a atentionat pe acel user ca Altex-ul nu ofera decat un an garantie, cand ar trebui sa ofere 2 este un lucru bun, de asta suntem o comunitate, poate unii nu cunosc acest lucru (ma refer la faptul ca Altex ofera doar un an garantie).
    E sigur ca Altex are numai 1 an garantie la console? Si a doua intrebare, stie cineva unde se gaseste rack pentru montat HDD in consola asta de 12GB , ca vad ca vine fara el? Multumiri si paste fericit tuturor!

  13. #19673 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Treaba cu garantia 1 an e relativa. Ultima consola am cumparat-o de la Domo si pana nu am sunat la Sony Center sa ii demonstrez omului ca se ofera 2 ani nu au crezut/nu au vrut sa creada. In final am primit 2 ani garantie.
    Asa ca du-te la Altex , da-le cu legea in cap , suna la service de fata cu ei si daca vor sa vanda iti va oferi 2 ani garantie.

  14. #19674 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by lordico View Post
    E sigur ca Altex are numai 1 an garantie la console? Si a doua intrebare, stie cineva unde se gaseste rack pentru montat HDD in consola asta de 12GB , ca vad ca vine fara el? Multumiri si paste fericit tuturor!
    Anul trecut a fost un amic sa-si cumpere o consola si abia acasa a descoperit ca are un an garantie, in prezent nu stiu daca nu cumva au inceput sa ofere 2 ani, cum e si obligatia lor legala, cel mai bine trebuie intrebat la un magazin inainte de a o cumpara.

  15. #19675 SP
    Member Florix09's Avatar
    Deci Altex sucks... pe langa Flanco care ofera 4 ani de garantie all-inclusive...
    Flanco rulz la partea asta !

  16. #19676 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by Florix09 View Post
    Deci Altex sucks... pe langa Flanco care ofera 4 ani de garantie all-inclusive...
    Flanco rulz la partea asta !
    Fa un drum pana la un Altex si vezi cum sta treaba, eventual rezerva consola online la un magazin din localitate si cand te duci sa o ridici vezi daca este 2 ani garantia, daca este doar un an suna de fata cu ei (preferabil sa fie si un manager zonal de fata) la OPC-ul de la tine din localitate si expui problema, vezi apoi ce se intampla.

  17. #19677 SP
    Member Florix09's Avatar
    Eu nu inteleg de ce ofera ei garantie doar pe 1 an.. care este scuza lor ? o sa piarda mult pt. aceasta problema...zic eu

  18. #19678 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu am luat-o de la eMag si am avut 2 ani garantie. Acum are 3 ani jumate si nu am avut nici o problema cu ea.

  19. #19679 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Cand i-am intrebat de ce 1 an am primit un raspuns de genul: "Nu exista reprezentata Sony in Romania si asta e motivul pt. care nu ofera decat un an. "

  20. #19680 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    As vrea sa insist cu intrebarea cu rack-ul de HDD pe care consola de 12GB nu il are si fara de care nu poti pune tu un HDD in ea; a vazut cineva pe undeva si daca da, cat costa? Ca fara el, nu mi-e de nici un folos ca e ieftina varianta asta, nu mi-ar fi niciodata de ajuns cei 12GB inclusi...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts