Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1054 of 1175 FirstFirst ... 54 554 954 1004 1044 1052 1053 1054 1055 1056 1064 1104 1154 ... LastLast
Results 21,061 to 21,080 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21061 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    cum pot verfica daca un cod online pt multiplayer e valabil fara sa-l introduc?

  2. #21062 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu ai cum, il introduci si apoi iti apare mesaj cu yes sau no, apesi no si codul rămâne valabil, asa e si la codurile psn cards

  3. #21063 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Nu eram sigur daca ramane valabil dupa ce apesi "No"

  4. #21064 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    La Samsung ca sa primesti un input lag mai bun/imagine putin mai buna din cate stiu trebuie sa ,,pacalesti" TV-ul (cel putin asa am facut la al meu).
    Incearca sa redenumesti manual portul HDMI in ,,PC", astfel obtii un nou profil.
    Dar cum ti-am zis, e foarte posibil ca asa sa fie calitatea imaginii jocurilor PS3 pe TV-ul tau si sa ai asteptari prea mari de la ele, fiind obisnuit cu titluri de pe PC unde mai toate au AA.
    Eu spre exemplu dupa ce m-am chinuit vreo 2 saptamani incercand sa-mi calibrez TV-ul (am si eu un Samsung), am dat o comanda pentru o plasma.
    Parca jocurile arata de zece ori mai bine pe plasma care am luat-o, vechiul TV folosindu-l de acum doar pentru a ma uita la filme, la gaming renuntand complet a-l mai folosi.

  5. #21065 SP
    Junior Member Razvanss's Avatar
    Explica-mi te rog cum sa il pacalesc ca habar nu am,ms!

  6. #21066 SP
    Junior Member CappyDenis's Avatar
    a ok, scuzama

  7. #21067 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    Salut comunitatea ConsoleGames.ro !!
    Exista pe acest forum un tutorial, o introducere catre lumea PS3-urilor modate, cum functioneaza tot sistemul, cum bagi jocurile in el cum le rulezi si cu ce. Este uimitor cat de multi oameni se ocupa cu asta si totusi cat de putine informatii sunt pe net despre acest subiect.

    Va multumesc!

  8. #21068 SP
    Member adin33's Avatar
    Nu exista asa ceva pe forum . Aici gasesti doar oameni seriosi, care isi cumpara jocurile, nu le fura.

  9. #21069 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Am o intrebare pentru voi si va rog sa raspundeti doar daca stiti. Vreau sa cumpar niste dlc-uri de pe PS Store si ma gandeam sa cumpar un card de 25 lire de la Altex: PlayStation Network Card £25 PS3, SONY | ALTEX
    Vreau sa stiu daca voi intampina probleme cand voi introduce codul, probleme de genul: daca va trebui sa completez date la billing information sau date de pe un card bancar de-al meu. Am aceasta nedumerire pentru ca am primit odata un cod de la Sony pentru PS+ o luna gratis. Codul era bun, dar pentru a putea benificia de o luna de PS+ trebuia sa completez datele pentru billing information. La codurile de la dlc-urile de la jocuri nu am intampinat aceasta problema. Vreau sa stiu daca atunci cand voi introduce codul pentru cele 25 lire voi primi imediat creditul in contul de PSN sau daca vor aparea acele probleme (nu stiu cum e cu billing information, nici macar nu am card; mai bine va intreb pe voi decat sa cumpar codul degeaba). Astept cateva raspunsuri

  10. #21070 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sunt chestii diferite.
    La Altex este un card cu credit PSN, identic cu ce poti cumpara din bazar sau alte siteuri cu carduri PSN(bine... cu exceptia ca e mai scump). cand dai redeem ti se va incarca creditul in wallet.
    La promotia cu PS+ gratis o luna ti se cereau datele de card pentru a putea face prelungirea automata a abonamentului(specificata in termenii promotiei). Este normal la o promotie, doar era facuta pentru a strange abonamente platite PS+ nu de dragul de a da chestii gratis.

  11. #21071 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Ms mult! Acum pot cumpara linistit

  12. #21072 SP
    Junior Member dorianyates's Avatar
    De ce sa dai 160 lei (aprox. 30.5 lire )pe 25 lire cand poti sa iei de pe electronicfirst.com ;acolo cardul de 25 lire e 23 lire ?

  13. #21073 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Ieseam in mare pierdere daca cumparam mai multe carduri de la Altex, dar mie imi trebuie doar unul. De fapt am nevoie de aproximativ 5 lire Pe ceilalti 20 o sa-i pastrez pentru alte dlc-uri viitoare.

  14. #21074 SP
    Junior Member acosaburca's Avatar
    Salut,

    Am monitorul :
    [ HP 2210i ]

    Am conectat PS3 prin HDMI (mufa HDMI-DVI), dar nu am sunet.
    Am iesire la monitor doar 3.5" jack normal.

    Cum as putea sa am sunet la monitor ? (cablu sau adaptor)

    Multumesc

  15. #21075 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Monitorul tau are intrare de 3.5'.
    In principiu scoti video prin HDMI si sunetul prin celalat cablu. Vezi daca te ajuta astea:



  16. #21076 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    De vreo 2 zile mă confrunt cu o problemă la prietenul meu, îl conectam la internet wired, însă de 2 zile nu vrea.. becul din spatele consolei se stinge odată la câteva secunde.
    Să fie placa de rețea? Am încercat și alt cablu, alt cont de internet, însă la toate îmi scrie că userul sau parola este greșită și becul se stinge 1 secundă maxim 2

  17. #21077 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ps3-urile de 12gb au slot pt hhd ?

  18. #21078 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Locul exista, dar e gol. Si ai nevoie de "adaptor Hard disk SONY pentru PS3".
    Adaptor Hard disk SONY pentru PS3 | ALTEX


  19. #21079 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    Salutare, aveti idee e vreo problema cu psn? Nu-mi apar prietenii in lista, dar online ma pot juca fara nici o problema. Multumesc

  20. #21080 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ieşi si mai intra încă o dată, asa am păţit si eu in trecut

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts