Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1105 of 1175 FirstFirst ... 105 605 1005 1055 1095 1103 1104 1105 1106 1107 1115 1155 ... LastLast
Results 22,081 to 22,100 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #22081 SP
    Junior Member kdyalex's Avatar
    Pai da dar merge pus si invers, cu unitatea blu ray in jos.

  2. #22082 SP
    Junior Member iooon's Avatar
    salutare...sunt nou pe aici..am si eu o problema cu ps3-ul meu. e un ps3 ultraslim de 12 gb. de curand am cumparat un hdd de 320gb de la wd .cand l-am conectat la ps3 au aparut problemele. la inceput , dupa ce i-am dat sa formateze si sa copie informatiile din mem interna pe hdd, mi-a aparut pe la 80% eroare 800 si ceva, am citit pe net, ca e legata de setarile internetului(wi-fi). apoi am scos hdd si l-am formatat eu manual pe laptop cu un rack l-am facut fat32, apoi l-am bagat iar in ps3 si acum imi zice cand il deschid ca hdd-ul trebuie formatat..si sa dau "ok" . ii dau "ok" si scrie "formatting ... do not turn off the system" , si nu se incarca ramane la 0% , l-am lasat si o noapte intreaga si tot asa l-am gasit dimineata, precizez ca asa face si cu hdd-ul bagat in el si fara...acelasi lucru. pot sa ii fac eu ceva, si daca da, ce? sau sa il duc la garantie?
    sper ca am fost destul de explicit. va rog sa ma ajutati.

  3. #22083 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu, nu merge...doar gandeste-te cat de stupid arata cu unitatea in jos si cu spatele la tine.

  4. #22084 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Lasa-l sa incerce

  5. #22085 SP
    Junior Member kdyalex's Avatar
    De mers merge unde l am pus este langa un perete lateral la stanga si nu am cum sa l pun ca in imagine. A trebuit sa l pun invers sa se vada capacul cu ps3.

    ---------- Post added 28-03-2014 at 11:11 ----------

    Am si eu o intrebare la voi cat asteptati pana de instaleaza un joc? (aprox12gb) eu astept aproape o jumatate de ora, este ceva normal? Cand am instalat gta 5 dupa ce ca am asteptat o gramada sa fac update ul cand a copiat datele de pe dvd copia cu aprox 100mb s. Ma gandeam ca e hdd ul stricat. Exista vreun program sa testez hdd ul din ps3

  6. #22086 SP
    Member paulone's Avatar
    stie cineva care este logica pt.care castile Sony de PS4 sunt mai ieftine decat cele de PS3?
    Casti audio gaming SONY PULSE Wireless Stereo Headset, PS3 | ALTEX
    vs
    Casti SONY Gold Wireless Stereo PS4 | ALTEX

  7. #22087 SP
    Member toto's Avatar
    are cineva internet de la upc ?, sunt ceva probleme la jocurile online pe ps3 ? , pingul e acceptabil ?, multumesc.

  8. #22088 SP
    Banned Venom's Avatar
    Am abonamentul fiber 120 si e foarte ok online. Joc mai mult fifa si maxim 2-3 % din meciuri au lag. Cu Londra am ping de maxim 60 iar uploadul 4 Mb.

  9. #22089 SP
    Junior Member kdyalex's Avatar
    Sal detin un ps3 slim de 250gb si as avea cateva intrebar.
    1 Cat dureaza la voi instalarea unui joc?La mine tine si cate o jumatate de ora, apoi mai astept iara vreo 10-15min pt update exemplu GTA V.Asa e si la voi sau are al meu ceva.
    2 Exista vreun program sa testez hdd ul?
    3 Se poate copia salvarile de la jocuri ca sa nu le pierd?As vrea sa formatez hdd ul?
    4 Care este viteza de download de pe psn?La mine merge cu 1 maxim 2 dar rar mb/s.Pe laptop ajunge si la 7mb/s.Ps3 e conectat prin cablu la router.Drebuie facuta vreo setare speciala la router?
    5 Hdd ul este de 250gb l am formatat rapid si imi zice ca am liber 200gb restul unde sunt?Acuma i am dat format complet si ma avertizeaza ca dureaza 14 ore
    Multumesc!!!

  10. #22090 SP
    Junior Member kdyalex's Avatar
    Sal detin un ps3 slim de 250gb si as avea cateva intrebar.
    1 Cat dureaza la voi instalarea unui joc?La mine tine si cate o jumatate de ora, apoi mai astept iara vreo 10-15min pt update exemplu GTA V.Asa e si la voi sau are al meu ceva.
    2 Exista vreun program sa testez hdd ul?
    3 Se poate copia salvarile de la jocuri ca sa nu le pierd?As vrea sa formatez hdd ul?
    4 Care este viteza de download de pe psn?La mine merge cu 1 maxim 2 dar rar mb/s.Pe laptop ajunge si la 7mb/s.Ps3 e conectat prin cablu la router.Drebuie facuta vreo setare speciala la router?
    5 Hdd ul este de 250gb l am formatat rapid si imi zice ca am liber 200gb restul unde sunt?Acuma i am dat format complet si ma avertizeaza ca dureaza 14 ore
    Multumesc!!!

  11. #22091 SP
    Junior Member tronko's Avatar

    help

    salutare tuturor, acum doua zile mi-am luat primul playstation,ps3, din media galaxy. m-am inscris pe psn dar la tara am trecut romania, iar acum imi tot spune acces interzis pt aceasta regiune. asta inseamna ca nu mai pot juca online?

  12. #22092 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Bada poti juca online daca ai trecut tara RO,dar daca vrei sa iti cumperi de pe psn jocuri sau altele trebuie sa iti faci cont UK sau US (defapt un cont fake cu o adresa de hotel de acolo). Romania nu are psn...

  13. #22093 SP
    Junior Member tronko's Avatar
    merci pt raspuns, pai si sunt mai ieftine cu mult decat la emag sau altex de exemplu?daca nu pot downloada jocuri ma gandesc ca am cam degeaba cei 500 de gb

  14. #22094 SP
    Member AzFaust's Avatar
    @kdyalex 1 - daca te referi la joc descarcat de pe store si cantareste peste 8gb, este posibil sa astepti si o jumatate de ora. Pentru update la fel, depinde cat de mare este. Daca te referi la instalat de pe disc, dureaza intre 10-15 min (cel putin nu am intalnit eu joc care sa dureze mai mult, nu am incercat GTA V)
    2 - sper sa iti raspunda altcineva ca nu ma pricep
    3 - da, se pot copia pe USB, insa anumite salvari nu permit acest lucru
    4 - am descarcat prin internet de la RDS si UPC, merge la fel, 1-2 mb/s prin wi-fi (daca vrei 200km/h http://www.consolegames.ro/forum/f15...-proxy-server/)
    5 - ar trebui sa ai mai mult spatiu (eu am 149gb din 160)



    LE: @tronko cateodata gasesti oferte mai bune la Altex. Un mic exemplu, Battlefield 3 era 1 milion la Altex si 39 lire PSN UK.

  15. #22095 SP
    Junior Member fan_ps_4's Avatar
    Quote Originally Posted by kdyalex View Post
    Sal detin un ps3 slim de 250gb si as avea cateva intrebar.
    1 Cat dureaza la voi instalarea unui joc?La mine tine si cate o jumatate de ora, apoi mai astept iara vreo 10-15min pt update exemplu GTA V.Asa e si la voi sau are al meu ceva.
    2 Exista vreun program sa testez hdd ul?
    3 Se poate copia salvarile de la jocuri ca sa nu le pierd?As vrea sa formatez hdd ul?
    4 Care este viteza de download de pe psn?La mine merge cu 1 maxim 2 dar rar mb/s.Pe laptop ajunge si la 7mb/s.Ps3 e conectat prin cablu la router.Drebuie facuta vreo setare speciala la router?
    5 Hdd ul este de 250gb l am formatat rapid si imi zice ca am liber 200gb restul unde sunt?Acuma i am dat format complet si ma avertizeaza ca dureaza 14 ore
    Multumesc!!!
    La punctul 4 Eu am net de la Romtelecom si imi descarca cu 500 kb/s si il am conectat prin Wi Fi
    La punctul 5 asa este la Ps3 si eu am ps3 de 320 gb si imi arata doar 300

  16. #22096 SP
    Junior Member kdyalex's Avatar
    I
    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    @kdyalex 1 - daca te referi la joc descarcat de pe store si cantareste peste 8gb, este posibil sa astepti si o jumatate de ora. Pentru update la fel, depinde cat de mare este. Daca te referi la instalat de pe disc, dureaza intre 10-15 min (cel putin nu am intalnit eu joc care sa dureze mai mult, nu am incercat GTA V)
    2 - sper sa iti raspunda altcineva ca nu ma pricep
    3 - da, se pot copia pe USB, insa anumite salvari nu permit acest lucru
    4 - am descarcat prin internet de la RDS si UPC, merge la fel, 1-2 mb/s prin wi-fi (daca vrei 200km/h http://www.consolegames.ro/forum/f15...-proxy-server/)
    5 - ar trebui sa ai mai mult spatiu (eu am 149gb din 160)



    LE: @tronko cateodata gasesti oferte mai bune la Altex. Un mic exemplu, Battlefield 3 era 1 milion la Altex si 39 lire PSN UK.
    Am dat full format la hdd a durat 14ore. Intradevar au mai aparut inca 5gb acuma am 205gb. Am sa bag hdd ul intr un extern si am sal testez. Dupa ma uit pe ceas cat imi ia sa se instaleze gta 5 si undercover si va anunt. Cu salvarile am reusit de le am pus pe contu de psn unde am spatiu 1gb.
    Mersi mult.

    ---------- Post added 31-03-2014 at 14:24 ----------

    Quote Originally Posted by fan_ps_4 View Post
    La punctul 4 Eu am net de la Romtelecom si imi descarca cu 500 kb/s si il am conectat prin Wi Fi
    La punctul 5 asa este la Ps3 si eu am ps3 de 320 gb si imi arata doar 300
    O sa incerc sa l formatez pe laptop si sa i fac un test. Ms totusi la mine lipsesc 40gb.

  17. #22097 SP
    Member memol's Avatar
    La un hdd de 250 gb la ps3 iti arata in mod normal cam 232gb

  18. #22098 SP
    Junior Member kdyalex's Avatar
    L am bagat pe laptop si imi arata aproape 250gb. Pe ps3 205gb.

  19. #22099 SP
    Member paulone's Avatar
    are cineva idee la castile Sony Pulse Wireless de ce volumul nu este atat de puternic? Adica la maxim poate fi suportabil ceea ce la alte casti este imposibil...
    e vreo setare in meniul consolei, ceva?

  20. #22100 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    are cineva internet de la upc ?, sunt ceva probleme la jocurile online pe ps3 ? , pingul e acceptabil ?, multumesc.
    am eu upc si merge excelent,ping mic si fara lag.

    cele bune..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18053 Last Post: Today, 05:51
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts