Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1140 of 1175 FirstFirst ... 140 640 1040 1090 1130 1138 1139 1140 1141 1142 1150 ... LastLast
Results 22,781 to 22,800 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #22781 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    tine butonul de power de la consola apasa pana auzi 3 bipuri si mai incearca o data. ai conectat prin composit sau hdmi?

  2. #22782 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    e din cauza rezolutiei. jocul e cumva alta regiune decat celalalt? gen unul din jocuri e regiunea 1, iar celalalt 2?

    daca da, e posibil sa forteze consola sa intre pe un anumit standard care e incompatibil cu televizorul. incearca ce a zis deathofart mai sus, si spune-ne ce fel de cablu folosesti si ce televizor folosesti.

  3. #22783 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    deci este cablu hdmi pe un lg si nu cunosc ce e regiunea 1 ce 2 multumesc

    ---------- Post added 21-10-2014 at 14:17 ----------

    am dat reset la fel vreau sfaturi m observat ca consola nici sigiliu numai are e posibil sa fie desfacuta?

  4. #22784 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E de la rezolutie, ce ti-a recomandat colegul de mai sus se refera la resetarea consolei pe partea video, nu resetarea ei in general.
    Fa cum ti-a spus colegul. Cand e stinsa consola apesi pe butonul power de la consola si ti apasat asa pana suna a 2-a oara (prima data va suna cand vei apasa butonul). Sau vezi pe youtube cum se face. N-are cum sa nu mearga, nu e de la consola, e de la TV care nu afiseaza rezolutia cum trebuie pt ca fostul TV pe care a rulat consola posibil sa fi folosit alt refresh sau ceva diferit la rezolutie.

  5. #22785 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    o sa incerc si asta pana atunci va multumesc frumos tuturor maine voi incerca si voi rula si alte cd-uri si voi reveni sa va anunt ca sa stiu ce am de facut am o luna la dispozitie sa o testez si presupun ca in tot acest timp ma puteti ajuta sa imi dau seama daca e o consola buna sau nu multumesc inca odata foarte folositor acest forum si membri acestuia

  6. #22786 SP
    Junior Member arr33s's Avatar
    Salut , astazi mi-am recuperat si eu ps3 care il uitasem la un prieten . L-am conectat la TV (SAMSUNG FULL HD LED) rezolutia in PS3 MENU era de 1920 x 1080 dar cand am bagat FIFA 14 rezolutia s-a schimbat la 1280x720 iar totul era foarte sters , jucatorii zici ca erau stersi cu guma se vede oribil va rog frumos sa ma ajutati . PS : PS3 a fost la un prieten care nu avea un TV FULL HD si se vedea in genul acesta cum se vede la mine acum !!

  7. #22787 SP
    Member florent's Avatar
    Arr33s , e normal , PS3 nu se vede bine pe full HD , doar pe HD Ready , pentru calitate maxima rezolutia semnalului trebuie sa fie identica cu cea a panoului LCD

  8. #22788 SP
    Member micul_'s Avatar
    Am un prieten care are PS3. Problema e ca nu ii merg codurile acelea care îți dau tot felul de DLC-uri. Care ar putea fi cauza?

  9. #22789 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Poate codurile sunt pentru alta zona.
    Exemplu: http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post453728

  10. #22790 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Probabil are cont principal de PSN pe US si DLCurile sunt pentru Europa (in cazul asta tre' sa-si faca cont pe UK sau orice tara din Europa sa le poata activa si dupa ce downlodeaza contentul il poate accesa de pe orice cont, chiar si cel de US).
    Sau poate sunt expirate (unele au valabilitate limitata).

  11. #22791 SP
    Member micul_'s Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Probabil are cont principal de PSN pe US si DLCurile sunt pentru Europa (in cazul asta tre' sa-si faca cont pe UK sau orice tara din Europa sa le poata activa si dupa ce downlodeaza contentul il poate accesa de pe orice cont, chiar si cel de US).
    Sau poate sunt expirate (unele au valabilitate limitata).
    Mersi amândurora pentru răspuns. O să îl pun sa verifice pe ce tara e contul.

  12. #22792 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am si eu o dilema, mi-am cumparat ieri de la media galaxy tastatura din attachment. Buba ei e faptul ca are layoutul in franceza, si nu stiu cum sa fac setarile de asa maniera incat sa corespunda caracterele de pe tastatura cu ce se afiseaza pe ecran. am incercat sa schimb limba etc. si nimic. Any help?

    Later edit, am gasit, my bad ca nu am fost atent.
    Attached Images Attached Images gamps3keyboard_1.jpg

  13. #22793 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    Arr33s , e normal , PS3 nu se vede bine pe full HD , doar pe HD Ready , pentru calitate maxima rezolutia semnalului trebuie sa fie identica cu cea a panoului LCD
    nu e adevarat. eu am LED fullhd si PS3 si nu am patit la FIFA 14 sa vad imaginea stearsa. semnalul trimis de consola este in 1080p (fie el si upscaled) daca asta transmite consola, cu exceptia situatiei in care jocul blocheaza o anumita rezolutie. si chiar si asa un 720p curat ar trebui sa arate bine pe un led.

    Quote Originally Posted by arr33s View Post
    Salut , astazi mi-am recuperat si eu ps3 care il uitasem la un prieten . L-am conectat la TV (SAMSUNG FULL HD LED) rezolutia in PS3 MENU era de 1920 x 1080 dar cand am bagat FIFA 14 rezolutia s-a schimbat la 1280x720 iar totul era foarte sters , jucatorii zici ca erau stersi cu guma se vede oribil va rog frumos sa ma ajutati . PS : PS3 a fost la un prieten care nu avea un TV FULL HD si se vedea in genul acesta cum se vede la mine acum !!
    @arr33s verifica in meniul consolei la Display settings, daca la video output settings ai bifate mai multe optiuni (in afara de 1080). daca da, debifeaza tot in afara de 1080p. ah, si banuiesc ca folosesti cablu hdmi, nu?

  14. #22794 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Si poate un cablu hdmi cu mufe aurite pentru un semnal mai bun si stabil.

  15. #22795 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca tu zici ca un hdmi cu mufe aurite are semnal mai bun...

  16. #22796 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    salutare revin cu nelamurirea legata de citirea cd-ului de consola pe care deabia mi-am achizitionat-o era din cauza salvarilor ptr ca erau coruppte deci sa rezolvat consola merge stas numai ca se vede ca e umblata in ea din ce motiv nu stiu

    ---------- Post added 23-10-2014 at 17:08 ----------

    am o luna la dispozitie sa ma hotarasc daca sa o pastrez sau nu

    ---------- Post added 23-10-2014 at 17:08 ----------

    voi ce sfaturi imi dati?multumesc

  17. #22797 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ce consola ti-ai achizitionat?

  18. #22798 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    ps3 slim 320 g scrie si mai sus ce nelamurire am avut cu ea dar sa rezolvat

    ---------- Post added 23-10-2014 at 18:23 ----------

    acum as vrea sfaturile voastre

  19. #22799 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    In legatura cu sigiliul, daca ai fi cumparat consola mea de exemplu, si ai fi observat ca nu mai e sigiliul, ti-as fi zis clar ca am desfacut consola dupa ce i-a expirat garantia ca sa o curat de praf. Daca vrei sa o tii, iei/imprumuti un joc (sa nu fie zgariat discul) si joci vreo 4 ore sa vezi daca are vreo problema. Un joc mai stresant sa zic asa este Starhawk, pe 3 console pe care l-am incercat creste turatia ventilatorului.

  20. #22800 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt șanse sa-si facă apariția si pe PS3, în felul asta o sa-l joc si eu dacă tot l-am ratat in copilărie
    http://www.thesixthaxis.com/2014/10/...ing-this-week/
    GTA: San Andreas on the Xbox Marketplace will be available again for purchase beginning October 26th, 2014, through Games on Demand. This version features 720p resolution, enhanced draw distance, and Achievement support.

    UPDATE: Some members on NeoGAF have noticed that the Classics version has been pulled from the Xbox Live Marketplace. A similar thing happened with the PSN version, suggesting PS3 will get the new game as well.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4289 Last Post: 13-06-2024, 10:18
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts