Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 175 of 1175 FirstFirst ... 75 125 165 173 174 175 176 177 185 225 275 675 ... LastLast
Results 3,481 to 3,500 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #3481 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am citit ca asa e normal cum ai facut tu.

  2. #3482 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  3. #3483 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu fac asta cu fan test cam o data pe luna,de vreo 4 luni cam de cand am aflat de el.La mine este si praf mult,daca fac curat azi,maine seara se pune altul.Se intampla la fel cu ledul rosu de 3 ori,stingi din spate,dai drumul din spate,apoi din fata si aia e.
    De fiecare daca cand fac asta,imi cere sa aleg iesirea video pe care vreau sa o am la PS3.
    Mentionez ca am varianta de 80gb.

  4. #3484 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    imi poate explica si mie cineva va rog ce este acest test?

  5. #3485 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Deci asadar si prin urmare de la 1 septembrie (zicea cineva pe aici ca va scadea pretul la consola in toamna - se pare ca a avut dreptate) 2009 pretul oficial pt PS3 FAT SI SLIM TREBUIE SA FIE 299 euro in Europa. Eu personal nu cred ca se va intampla si la noi, adica aproximativ 1250 Ron. Nu scad romanasii nostrii de la 1750 ron la atat ca is hoti, mai bine aduc la noul pret si castiga mai mult, vedeti voi.

  6. #3486 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Se zice ca ar inlatura praful ce se acumuleaza inauntrul consolei, eu doar vroiam sa stiu daca e safe sa-l facem.

  7. #3487 SP
    Member slabunator's Avatar
    as vrea sa schimb hdd-ul la ps3 si nu ma prea pricep. din cate am inteles trebuie schimbat cu unul de laptop de 2.5" S-ATA la 5400 rpm.

    intrebarile mele sunt daca se poate schimba si cu un hdd S-ATA II ?
    cu ce as putea face system backup daca nu dispun de un Memory Stick destul de incapator (aprope 40 gb) ?
    cum il schimb? ce trebuie facut?

  8. #3488 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Backup-ul nu e asa mare daca nu ai multe salvari si filme, poze, mp3 salvate. De schimbat e simplu, scrie pe youtube "how to upgrade PS3 hdd" si vei vedea ca e foarte usor. Si da, merge cu hdd Sata 2 insa iti spun ca nu merita sa iei un hdd de 7200 rpm pt ca am inteles ca nu are nici un efect, se incarca totul cam cu 1 sec mai repede, atat. Deci... si e si mai scump, nu merita.

  9. #3489 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    eu din cate stiu (si sper sa nu gresesc) daca a fost anuntat oficial acel pret (si a fost),toti sunt obligati sa il respecte.

  10. #3490 SP
    Member slabunator's Avatar
    cati gb ar avea backup-ul doar cu os-ul consolei, profilele, si cateva salvari? gamedata ultility nu sunt esentiale pt ca pot fii instalate din nou ulteriorm,jocurile pot fii downloadate din nou.

  11. #3491 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Repet, nu se aplica si pt Romania din principiu ca suntem mai cu mot si nu facem parte din Europa.

  12. #3492 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Chiar nu stiu, insa am vazut pe youtube ca dureaza vreo 50 min doar backup-ul dar cred ca conteaza si asta de cate ai pe el.

  13. #3493 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    We’ve went through everything and made a list of what Sony announced at this year’s gamescom in Cologne, Germany. Enjoy!

    - VIDEOS: ModNation Racers, God of War III, EyePet, Ratchet & Clank, Heavy Rain, Singstar, My Singstar Online Community share, Buzz, Billiards, DC Online, White Knight Chronicles, Uncharted 2.

    - STATS: 138.8 million PS2s sold worldwide, 52 million in SCEE territories. PSP sales at 52.9 million worldwide, 17 million in SCEE territories. PS3 at 23.7 million worldwide, over 10 million in SCEE territories. PSN registrants at over 27 million, 11 million in SCEE territories. Global downloads from PSN has passed 560 million which has generated $280 million of revenue. Home has been downloaded 7.5 million times worldwide, 3.5 million in SCEE territories.

    - NEW HOME GAMESPACES: SingStar includes The SingStar Rooms, Music Quiz, Video Jukebox, Interactive Dance Floor and more. Audi will release a gamespace by the end of 2009.

    - WHAT’S NEW ANNOUNCED: You can view recently uploaded videos from the likes of the BBC iPlayer in the UK.

    - PSN VOUCHER CARDS: No credit card needed in PSN store now. Vouchers can be bought for 20 or 50 Euros worth of PSN money.

    - VIDZONE: The service will be heading to Scandinavia.

    - VIDEO DELIVERY SERVICE: Includes Pirates of the Caribbean, Harry Potter, Batman and Terminator. Can be rented or purchased in SD or HD. Coming November 2009 to UK, France, Germany and Spain through PSN; rest of the world in 2010. Deals signed with Lionsgate, Paramount, MGM, Walt Disney, Fox, Universal, Universum, Warner Bros and Constantin.
    PSP DIGITAL READER: Coming in December 2009. Can read multiple types of media and will be used to launch digital comics. Will include the likes of Spider-Man, X-Men, Transformers, Archie, Star Trek, Hulk, Captain America, Iron Man, Fantastic Four, Wolverine, Daredevil, and Thor. Has an “autoflow” that will make reading easy.

    - MINIS ON PSP

    - NEW PSP-3000 COLOURS: Lilac Purple, Blossom Pink and Turquoise. Will be included in a Hannah Montana Bundle.

    - FREE GT PSP: PAL users who register their PSPgo between the 1st and 10th of October will receive a free downloadable copy of Grand Turismo for the PSP.

    - EYEPET PRICING: Will retail for 44.99 in Euros and will include the PlayStation Eye Camera.

    - STAGE DEMO: Heavy Rain. Will include four different playable characters.

    - NEW PS3 ANNOUNCED

  14. #3494 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Am PS3 ul de 10 zile si deja am intampinat 2 freeze uri: primul a fost in meniurile lui si al doilea le am luat azi in LBP cand imi aranjam POD ul. Ar trebui sa ma ingrijorez?

  15. #3495 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Nu stiu. Si eu am ps3-ul de 1 luna si am intampinat peste 10 freezuri. Majoritatea in LBP (are onlineul foarte plin de lag si buguri.) sau alte mutliplayer/online games,
    Oricum presupun ca ai 2 ani de garantie la ea. E destul de mult timp incat sa-ti dai seama daca are intr-adevar o problema sau face doar figuri datorita jocurilor.
    In majoritatea cazurilor freezurile am inteles ca sunt din cauza jocurilor si nu din cauza consolei.
    Oricum tine apasat butonul din fata pentru restart. E mai recomandat din cate am citit decat sa-l stingi/aprinzi din spate.

  16. #3496 SP
    Member MSlv's Avatar
    legat de ala din meniurile lui... ai folosit cumva browserul inainte?

  17. #3497 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  18. #3498 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Asta e raspunsul Sony la Project Natal de la Xbox360.

  19. #3499 SP
    Member MSlv's Avatar
    de fapt, nu... sony lucra cu si la tehnologia asta inainte de wii chiar.

    referitor la pret. Am ascultat adineauri conferinta, si Kaz a rostit un cuvant magic: [url"http://en.wikipedia.org/wiki/Suggested_retail_price"]RRP[/url]

    wikipedia: The (manufacturer's) suggested retail price ((M)SRP), list price or recommended retail price (RRP) of a product is the price the manufacturer recommends that the retailer sell it for.

    Cu alte cuvinte, retailerii au mana libera sa puna ce pret vor. In tari cu traditie in lumea jocurilor video, sau care se respecta si au o economie serioasa, nu este viabil sa umfle pretul la infinit ca la noi pentru ca acolo concurenta este eficace in dictarea celor care supravietuiesc pe o piata. Spre deosebire de, ati ghicit, ce se gaseste pe la noi. Ma refer doar la jocuri video (hardware/software), dar se poate extrapola.

    Deci nu sariti toti de maine in magazine, ca nu la noi e ca si cu criza: ne ocoleste........... pana ne da in cap pe la spate si cadem pe spate.

  20. #3500 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    @pooaul: L am restartat din spate doar la freeze ul din meniurile lui deoarece din fata nu a vrut...

    @MSlv: Nu mai stiu exact, dar stiu ca dupa ce iesi din browser trebuie sa l lasi putin sa se incarce (aka se blocheaza).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts