Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 189 of 1175 FirstFirst ... 89 139 179 187 188 189 190 191 199 239 289 689 ... LastLast
Results 3,761 to 3,780 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #3761 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am si eu o intrebare.
    Urmeaza sa achizitionez un ps3.
    Si nu stiu ce sa aleg!
    Ps3 slim sau cel vechi Mare? Sunt confuz
    Ps3 slim a aparut oficial si in tara la noi?..sau e "pre-order"?

  2. #3762 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    ps3 SLIM gasesti la media galaxy..1299 lei doi an garantie gasesti prin septembrie dupa 1

  3. #3763 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    gracias senor!
    o sa ma alatur si eu clubului

  4. #3764 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sa nu uiti sa ne spui dupa ce l-ai folosit ce si cum merge!

  5. #3765 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    nu mi-a mers cu filmuletul de mai sus..am dat internet connection sharing la conexiunea rds [ppoe]..am dat si al placa de retea...si degeaba..
    cand intru pe ps3 sa pun setarile..imi da cable disconnect..dar refresh..e conected...dar nu imi ia nici un ip

    ___________
    last edit: mi-a iesit
    mersi

  6. #3766 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    in filmulet arata sa dai internet connection sharing la conexiunea wireless nu la cea rds.
    Start -> Connect to -> click dreapta wireless network connection -> advanced.
    Eu sincer nu am incercat dar asa am auzit ca merge daca ai 2 placi de retea.

  7. #3767 SP
    Member MSlv's Avatar
    daca iti da cable disconnect in ps3 trebuie sa setezi sa se conecteze wireless...

    nu mai stiu exact cum era cu ICS, dar tin minte ca trebuia activat pe reteaua la care ai net nu la aia prin care dai net. o sa verific mai exact cum era, nu am timp acuma.

  8. #3768 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    filmuetul practic arata cum se da intenrnet sharing...nu conteaza ca laptopul primeste prin cablu sau wireless [ca in film]
    nu era bifat la placa de retea care se duce spre ps3 tcp-ip [ramasese cand era folosit pentr ppoe la rds cu ele nebifate]
    dupa am dat internet connection sharing la conexiunea de rds [ppoe cu user si parola] am selectat sa se duca spre placa de retea cu ps3 conectat si a mers

    multumesc tuturor de raspunsuri

  9. #3769 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    in filmulet arata sa dai internet connection sharing la conexiunea wireless nu la cea rds.
    Start -> Connect to -> click dreapta wireless network connection -> advanced.
    Eu sincer nu am incercat dar asa am auzit ca merge daca ai 2 placi de retea.
    intrebarea este: tu ce ai ?

    1buc x PC unde ai (care din cele doua ? a) ori b) ):
    a) 1buc x NIC si 1buc x WIFI
    b) 2buc NIC
    1buc x PS3 are NIC si WIFI

    daca ai 2buc x NIC atunci NIC1 = RDS/WAN si NIC2 = PS3
    daca ai 1buc x NIC si 1buc WIFI atunci NIC = RDS si WIFI ca AP = PS3

    in ambele cazuri ICS pe PPPoE RDS

  10. #3770 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    da..am un pc..la care am pus doua placi de retea
    wireless aveam pana acum prin rooter
    si da...o mufa de retea imi aducea netul..prin rds..ppoe...si una pleaca spre ps3
    am dat internet connection sharing la conexiunea ppoe [nu la placa de retea unde imi intra cablu rds]...de acolo am bifat sa se duca la placa de retea care pleaca spre ps3
    la placa de retea care pleaca spre ps3 trebuie lasat bifat toate serviciile [tcp/ip etc]..si pe urma pe ps3...se intra la network...custom...wired...auto auto auto..test si a mers

  11. #3771 SP
    Member soselinho's Avatar
    o intrebare legata de carcasele ps3:
    -acum ca s-a schimbat ps3 si logoul acestuia, vom intalni si pe carcasele jocurilor noul logo?

  12. #3772 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Cica odata cu schimbarea asta,se vor schimba si carcasele jocurilor.

  13. #3773 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pai...oricum mi se pare ca ps3 / xbox classic au folosit font-urile de la filmele cu Spiderman (daca o sa va uitati mai in detaliu...o sa observati )
    Oricum mie imi plac micile carcase de la jocurile ps3. Marginea aia transparenta imi pare "cleaveage" .

  14. #3774 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #3775 SP
    Junior Member Sharky's Avatar
    e frustranta reclama... app zice PS3 only 299... la noi cand va fi asa?

  16. #3776 SP
    Member MSlv's Avatar
    din septembrie

  17. #3777 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Raspuns pentru Sharky - Cum zice poporul roman : Cand o' face plopu' pere si rachita micshunele!

    O sa tina cu dintii de preturi...pentru ca...sa fim seriosi cand o sa auda ca trebuie sa scada cu 4 milioane din pret...o sa isi dea cu calcaile-n MsDOS numa ca sa tina pretul...
    Deci..Ps3 slim va costa in SUA 300 $...Astfel..pretul in Europa ar trebui sa devina 250eu. ceea ce rezulta ca ps3 slim in romania ar trebui sa aibe un pret de 10-11 milioane.

  18. #3778 SP
    Member Cata25's Avatar
    Wrong. �n SUA e 300$, iar �n Europa ar trebui să fie 300€. Nu se stabilește prețul din Europa după cursul la coco.

  19. #3779 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Au mai fost postate ambele, but damn they're funny. lol
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Raspuns pentru Sharky - Cum zice poporul roman : Cand o' face plopu' pere si rachita micshunele!

    O sa tina cu dintii de preturi...pentru ca...sa fim seriosi cand o sa auda ca trebuie sa scada cu 4 milioane din pret...o sa isi dea cu calcaile-n MsDOS numa ca sa tina pretul...
    Deci..Ps3 slim va costa in SUA 300 $...Astfel..pretul in Europa ar trebui sa devina 250eu. ceea ce rezulta ca ps3 slim in romania ar trebui sa aibe un pret de 10-11 milioane.
    PS3 Slim in Europa (fara UK) costa �299,aia e reclama pentru SUA.
    Fat-ul e greu sa i se scada pretul pentru ca magazinele noastre nu au contact direct cu Sony din pacate.

  20. #3780 SP
    gmn
    Junior Member gmn's Avatar
    E cineva amabil sa posteze lista accesoriilor care vin in cutia unui PS3 (sa zicem unul fat pentru ca nu stiu cati ati desfacut slim-uri pana acum). Mersi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts