Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 308 of 1175 FirstFirst ... 208 258 298 306 307 308 309 310 318 358 408 808 ... LastLast
Results 6,141 to 6,160 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6141 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Din cate stiu e blocul optic,costa cam 400 lei unul nou
    sa ma corecteze cineva daca am zis ceva gresit

  2. #6142 SP
    Junior Member unbody's Avatar
    am si eu o intrebare...am facut un film pe cd si cu subtitrarea in acelasi folder dar cand il pun in ps3 nu-mi citeste subtitrarea...stie cineva care ar fi problema?

  3. #6143 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    @MisterJuice: NU se pierde garanţia, ba chiar �n manual ai instrucţiunile de �nlocuire HDD. Dacă se defectează consola (bloc optic, YLOD, ... - orice �n afară de noul HDD), repui desigur HDD original �nainte de a o duce la garanţie. C�nd bagi HDD-ul de 60GB, ţi-l va formata obligatoriu - să ai �ntr-un port USB băgat stick FAT32 cu ultimul firmware luat de pe site (copiat �n folderul \PS3\UPDATE - majusculele sunt obligatorii). Baftă!
    Mersi, faza cu FW-ul era o intrebare cam stupida, dar ma rog. Iar la garantie domnii de acolo au spus ca se pierde daca scot hddul.
    Oricum, am rezolvat acum

  4. #6144 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Din cate stiu e blocul optic,costa cam 400 lei unul nou
    sa ma corecteze cineva daca am zis ceva gresit
    Nu e blocul optic. YLOD = RROD = se dezlipeste chipul grafic de pe placa de baza. Eu asa stiu.

    Am si eu o intrebare. Am conectat PS3-ul printr-un cablu composite (Galben Rosu Alb) pentru a face captura video dar nu reusesc sa-l fac sa se vada full screen pe LCD (EDIT: Nu cred ca m-am exprimat bine, se vede mult mai mare decat ecranul, imi taie putin din partea de sus si de jos a imaginii). Daca ma puteti ajuta cu ceva setari pe care poate le-am sarit. Multumesc.

  5. #6145 SP
    Junior Member unbody's Avatar
    dute in settings>display settings>video output settings>pune pe scart si vezi ca mai incolo o sa te puna sa alegi dintre 16:9 si 4:3...si alegi 16:9...ar trebui sa mearga

  6. #6146 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #6147 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by unbody View Post
    dute in settings>display settings>video output settings>pune pe scart si vezi ca mai incolo o sa te puna sa alegi dintre 16:9 si 4:3...si alegi 16:9...ar trebui sa mearga
    Am incercat. Nu merge. Oare sa bag cele 3 mufe (Galben Rosu Alb) in adaptorul scart si sa-l conectez prin scart? Inca o chestie care poate sau nu sa afecteze, asta nu stiu, Cablul Red (audio Right) nu e conectat( e trecut prin niste splittere si am cumparat cu unu mai putin).

    LE: Am reusit sa rezolv din setarile televizorului. Thank you

  8. #6148 SP
    Junior Member unbody's Avatar
    cablul rosu si alb nu au nici o treaba cu imaginea...incearca sa le pui prin scart

  9. #6149 SP
    Member AccenT's Avatar
    Quote Originally Posted by AccenT View Post
    As putea copia filme/muzica prin retea (cablu ethernet + wireless) de pe HDD-ul PC-ului pe HDD-ul PS3-ului?
    care ar fi viteza de copiere prin wireless?

  10. #6150 SP
    Junior Member unbody's Avatar
    de ce sa te complici cu copierea cand poti folosi media server...
    P.S:te poti uita la filme sau asculta muzica fara sa le copiezi...sau in caz ca vrei sa le copiezi se copiaza repede nu-ti face griji...

  11. #6151 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by unbody View Post
    am si eu o intrebare...am facut un film pe cd si cu subtitrarea in acelasi folder dar cand il pun in ps3 nu-mi citeste subtitrarea...stie cineva care ar fi problema?
    foloseste AviAddXSubs, dureaza doar 2 min sa integrezi o subtitrare, ai acolo si un tutorial, succes

  12. #6152 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  13. #6153 SP
    Manager paul's Avatar

  14. #6154 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Am observat ca la unele jocuri, pe carcasa, scrie ca suporta si 1080p. Cum pot sa activez sa ruleze la rezolutia asta? Am un monitor Samsung FullHD, dar de fiecare data cand dau din monitor sa vad ce rezolutie are jocul, imi aparea 1280x720.

  15. #6155 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Am observat ca la unele jocuri, pe carcasa, scrie ca suporta si 1080p. Cum pot sa activez sa ruleze la rezolutia asta? Am un monitor Samsung FullHD, dar de fiecare data cand dau din monitor sa vad ce rezolutie are jocul, imi aparea 1280x720.
    folosesti cablu HDMI?

  16. #6156 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Am observat ca la unele jocuri, pe carcasa, scrie ca suporta si 1080p. Cum pot sa activez sa ruleze la rezolutia asta? Am un monitor Samsung FullHD, dar de fiecare data cand dau din monitor sa vad ce rezolutie are jocul, imi aparea 1280x720.
    Umbli la Display Settings si la rezolutie bifezi doar 1080p.

  17. #6157 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Da, am cablu HDMI.

    Am incercat, dar ramane bifat si 368p sau ceva de genul. Si tot in 720p merge.

  18. #6158 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Da, am cablu HDMI.

    Am incercat, dar ramane bifat si 368p sau ceva de genul. Si tot in 720p merge.
    Sunt convins ca este ceva din setari pur si simplu trebuie s-o iei metodic: mai intai la consola si pe urma la TV, e imposibil sa nu mearga

  19. #6159 SP
    Member Theodor01's Avatar
    PS3-ul meu e din America.La jocuri e ok,RF.Dar am bagat un DVD sau CD parca cu un documentar de la Jurnalul National cu ''Asasinarea lui J.F.K'' si zice ca nu citeste PAL.Daca o sa cumpar filme blu-ray,o sa patesc lafel?

  20. #6160 SP
    Member Execitor's Avatar
    Am facut platina la assassin's creed 2, cand ma loghez pe contul de psn zice syncing trophys, dar cand ma uit pe psn la trofeele mele tot nu gasesc platina si alea... Stie careva ce este? Oare este o ora la care se updateaza conturile sau ceva?
    Si intrebarea numarul 2, am cumparat uncharted 1 , fratele meu a inceput sa joace inainte sa faca updateul de trofee si a luat primele treaseruri si nu a primit trofeul First treasure. Acum daca ia alte trofee nu ii mai da trofeul.. ce se poate face? Sa stearga salvarile si sa inceapa din nou?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts