Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 321 of 1175 FirstFirst ... 221 271 311 319 320 321 322 323 331 371 421 821 ... LastLast
Results 6,401 to 6,420 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6401 SP
    Member cj_quest's Avatar
    In cazul meu am un fisier mkv cu subtitrarea inclusa..nu am o subtitrare separata. La mine pentru 4,2 gb a durat cam 2 ore si 10 minute prin wireless atat laptopul cat si ps3-ul.

  2. #6402 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    in cazul mkv-urilor cu sub inclusa trebuie sa cauti o sub separa si rezolvi problema. (la mine a functionat)

  3. #6403 SP
    Member geo971986's Avatar
    Voua vi se intampla sa va deconecteze de pe PSN din senin? mi s-a intamplat de vreo 3 ori in ultimele 2 zile.

  4. #6404 SP
    Junior Member catalin2407's Avatar
    Am si eu o problema cu un monitor Horizon cu Tunner TV inclus. Am in spate mufe (2) pt AV output (astea nu merg pt PS3, mai ales fiind output) si mai am DVD input cu 6 mufe de culori diferite si printr-o combinatie ciudata si ca sursa ceva de genu' "Ycbr..." la TV primesc semnal doar ca este alb negru! Exista vreo solutie? Vreo setare la PS sau TV? PS merge bine, testat pe alt TV.

  5. #6405 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @geo971986 - da de mai multe ori zilele astea si da un cod de eroare.

    @catalin2407 - Din cate stiu eu ar trebui sa fie 5 mufe RCA ( 3 pentru video component: Y-verde, Cb - albastru si Cr - rosu) si doua pentru sunet. Solutia in acest caz e un cablu component ps2-ps3 care arata cam asa, iar apoi faci setarea din ps3 pentru cablu component.
    Attached Images Attached Images ps3-cable-component-av-2.jpg

  6. #6406 SP
    Member paulone's Avatar
    varianta Phat fiind lucioasa(negru acela "glossy" mi se pare de prost gust-sorry no offence)se va vedea praful pe ea mult mai tare decat pe slim, parerea mea...

  7. #6407 SP
    Member paulone's Avatar
    Domle, dau orice sa-mi spuneti de ce un DVD ISO de marimea 6.5gb(un film cu Chaplin)nu pot sa-l vad prin streaming cu media serverulin rest vede orice dvd iso....cand dau pe el sa-l deschid la "video" imi apare "there are no title"de ce???

  8. #6408 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    da geo si mie in ultimile zile si da si o eroare ...

  9. #6409 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    si micile zgarieturi se vad mult mai bine pe phat

  10. #6410 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    A gasit cineva vertical stand pentru ps3 slim in romania, daca da spunetimi si mie va rog unde.

  11. #6411 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Da, si zgarieturile se vad foarte bine , este rentabil sa imi iau un skin din acela protector sau fac consola si mai urata?

  12. #6412 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Am PS3-ul din Iulie 2009 (parca) si am intampinat cateva chestii destul de enervante:
    1. Nu am intrare pentru casti. (USB does not count) Stiu ca acum nici o consola nu are intrare pentru casti, ci se presupune ca televizoarele ar trebui sa aiba, dar nu prea vad de ce este asa greu sa ii faci o intrare pentru casti consolei. (Pana si SEGA GENESIS a avut asa ceva, si mai avea si volum separat pentru ele)
    2. Nu pot conecta un Dualshock2 la consola. Asta e chiar aiurea...De ce nu am intrare Dualshock 2 pe o consola Sony? Are cineva idee? (faptu ca DualShock2ul nu are HOME button nu este o scuza)
    3. Daca setez consola pe HDMI dupa care mut consola la un televizor care are doar AV, imi lasa ecranul negru. Asta iarasi e o chestie fara sens, nu puteau face un Autodetect feature de cate ori conectezi consola? Practic, daca consola nu detecteaza HDMI dar detecteaza AV, ar trebui sa isi schimbe automat setarile, dar nu o face, trebuie sa o fac manual. Si DA, chiar am avut niste probleme din cauza asta.
    4. Am avut parte de un Crash dar ala era din cauza jocului Assassin's Creed 2, asadar in loc sa ma mir ca jocul a provocat un crash, ar trebui sa ma mir ca un joc Ubisoft a provocat DOAR un crash lol. Si am mai avut si probleme de sunet cu Homecoming. (dar din nou, nu e vina consolei, ci a jocului)

    Ah da, e modelul de 80 de GB.
    Overall: E un sistem foarte reusit, macar nu trebuie sa trec prin ce trec cu PCul. lol

  13. #6413 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Mykayel View Post
    Am PS3-ul din Iulie 2009 (parca) si am intampinat cateva chestii destul de enervante:
    1. Nu am intrare pentru casti. (USB does not count) Stiu ca acum nici o consola nu are intrare pentru casti, ci se presupune ca televizoarele ar trebui sa aiba, dar nu prea vad de ce este asa greu sa ii faci o intrare pentru casti consolei. (Pana si SEGA GENESIS a avut asa ceva, si mai avea si volum separat pentru ele)
    2. Nu pot conecta un Dualshock2 la consola. Asta e chiar aiurea...De ce nu am intrare Dualshock 2 pe o consola Sony? Are cineva idee? (faptu ca DualShock2ul nu are HOME button nu este o scuza)
    3. Daca setez consola pe HDMI dupa care mut consola la un televizor care are doar AV, imi lasa ecranul negru. Asta iarasi e o chestie fara sens, nu puteau face un Autodetect feature de cate ori conectezi consola? Practic, daca consola nu detecteaza HDMI dar detecteaza AV, ar trebui sa isi schimbe automat setarile, dar nu o face, trebuie sa o fac manual. Si DA, chiar am avut niste probleme din cauza asta.
    4. Am avut parte de un Crash dar ala era din cauza jocului Assassin's Creed 2, asadar in loc sa ma mir ca jocul a provocat un crash, ar trebui sa ma mir ca un joc Ubisoft a provocat DOAR un crash lol. Si am mai avut si probleme de sunet cu Homecoming. (dar din nou, nu e vina consolei, ci a jocului)

    Ah da, e modelul de 80 de GB.
    Overall: E un sistem foarte reusit, macar nu trebuie sa trec prin ce trec cu PCul. lol
    ..
    Attached Images Attached Images img_0839-j1.jpg

  14. #6414 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Playstation 3 price drop causes Metal Gear Solid 4 sales spike in Japan

    The Playstation 3 got a new model and a price drop last September in Japan. Not only did that combination resulted in increased hardware sales, it also caused a sales spike for one of the best exclusive games on the system: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.
    In an interview with Japanese gaming site Mainichi (via Andriasang), the president of Enterbrain, Hirokazu Hamamura, stated that Hideo Kojima has told him that the sales for Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots have improved after Sony launched the cheaper Playstation 3 slim model in Japan last fall.


    ---------- Post added 25-01-2010 at 12:12 PM ----------

    Game News HQ - Sony: 3 Million PlayStation 3 Units Sold In UK

    Three million PlayStation 3 consoles have been sold in the United Kingdom since its debut back in 2007, Sony Computer Entertainment said today.

    And there are signs that the system is significantly improving its pickup rate in the region. According to figures released by UK retailer GAME last April, PlayStation 3 had sold 1.9 million units in the UK, which makes for an average monthly sales rate of 76,000 since the system's March 2007 launch.

    Since that time, however, the system has sold another 1.1 million units, giving it an average monthly sales rate of 120,000 between April 2009 and this month.

  15. #6415 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Mykayel View Post
    cateva chestii destul de enervante:

    2. Nu pot conecta un Dualshock2 la consola. Asta e chiar aiurea...De ce nu am intrare Dualshock 2 pe o consola Sony? Are cineva idee? (faptu ca DualShock2ul nu are HOME button nu este o scuza)lol
    Ti-a aparut cumva pe ecran mesaju asta?
    Attached Images Attached Images controller_ps3.png

  16. #6416 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Da, si zgarieturile se vad foarte bine , este rentabil sa imi iau un skin din acela protector sau fac consola si mai urata?
    Daca il pui bine , consola arata bine si o poate proteja de zgarieturi...

    @Glucoza : inca nu am vazut sa fi aparut in Romania, poate vand unii useri , eu iti recomand sa apelezi la userul BoDoPSX sau RobertDinu si sa comanzi cu ajutorul lor de pe Kamikaze Gear Slim Vertical Stand - Black (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/31glSGlwSqL.@@AMEPARAM@@31glSGlwSqL


    Link forum : http://www.consolegames.ro/forum/f41...n/index37.html

  17. #6417 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Chiar nu pricep ce atzi gasit amuzant sau stupid la mesajul postat de mine.
    Consider ca "playgame" ar trebui sa citeasca mai cu atentzie, ca nu cred ca a observat acel "2" din Dualshock2!
    PS3-ul de 80GB NU are intrare ptr DualShock2.

  18. #6418 SP
    Member Geonebun's Avatar
    vertical stand au la mediagalaxy cate vrei
    ca sa nu se mai puna praful , acopera consola cu un prosop dupa ce o stingi , eu asa fac si e prafless tot timpul

  19. #6419 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cu un mileu eventual si un bibelou
    haideti oameni buni ca nu locuiti in santier
    daca macar odata pe saptamana ai girja e praful din camera..de pe consola...e aerisita [adica nu e bagata in dulap] nu ai de ce sa iti faci griji din punctul de vedere al ventilarii

  20. #6420 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mykayel View Post
    Am PS3-ul din Iulie 2009 (parca) si am intampinat cateva chestii destul de enervante:
    1. Nu am intrare pentru casti. (USB does not count) Stiu ca acum nici o consola nu are intrare pentru casti, ci se presupune ca televizoarele ar trebui sa aiba, dar nu prea vad de ce este asa greu sa ii faci o intrare pentru casti consolei. (Pana si SEGA GENESIS a avut asa ceva, si mai avea si volum separat pentru ele)
    2. Nu pot conecta un Dualshock2 la consola. Asta e chiar aiurea...De ce nu am intrare Dualshock 2 pe o consola Sony? Are cineva idee? (faptu ca DualShock2ul nu are HOME button nu este o scuza)
    3. Daca setez consola pe HDMI dupa care mut consola la un televizor care are doar AV, imi lasa ecranul negru. Asta iarasi e o chestie fara sens, nu puteau face un Autodetect feature de cate ori conectezi consola? Practic, daca consola nu detecteaza HDMI dar detecteaza AV, ar trebui sa isi schimbe automat setarile, dar nu o face, trebuie sa o fac manual. Si DA, chiar am avut niste probleme din cauza asta.
    4. Am avut parte de un Crash dar ala era din cauza jocului Assassin's Creed 2, asadar in loc sa ma mir ca jocul a provocat un crash, ar trebui sa ma mir ca un joc Ubisoft a provocat DOAR un crash lol. Si am mai avut si probleme de sunet cu Homecoming. (dar din nou, nu e vina consolei, ci a jocului)

    Ah da, e modelul de 80 de GB.
    Overall: E un sistem foarte reusit, macar nu trebuie sa trec prin ce trec cu PCul. lol
    Inainte sa-ti raspund la intrebari te voi ruga ca data viitoare sa scrii in limba romana si sa folosesti un limbaj mai civilizat. ok?

    1) deoarece castile sunt de domeniul trecut :d, nu uita ca PS3 are bluetooth si este foarte usor sa conectezi o casca cu tehnologie bluetooth care se foloseste la telefoanele obisnuite.

    2) Pentru ca DS2 a fost folosita la consolele PS2 si daca te uiti putin, layoutul DS2 este diferit fata de cel al lui DS3, mai exact DS3 are triggeres. in plus nicio conosola PS3 nu are intrare pentru DS2

    3) se rezolva foarte simplu. "When turning on the system, just hold down the power button for FIVE seconds. It should beep at you and then restart over whatever cables you've hooked it up with." (sper ca sti engleza )

    4) cred ca nici tu nu sti ce ai vrut sa ne transmiti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts