Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 322 of 1175 FirstFirst ... 222 272 312 320 321 322 323 324 332 372 422 822 ... LastLast
Results 6,421 to 6,440 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6421 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Hai că-ţi explic eu pe puncte de ce este at�t amuzant c�t şi stupid:
    1. "Nu am intrare pentru casti" - nu s-a inventat �ncă aşa ceva. C�t despre ieşire pentru căşti, vezi sugestia mea aici.
    2. Tehnologia evoluează. DS3 este un upgrade la DS2 din cel puţin două puncte de vedere: tehnologia Sixaxis şi rumble/force feedback de nouă generaţie. Windows 7 nu mai rulează aplicaţii DOS/16 biţi, iar memoriile DDR1 nu mai potrivesc �n sloturile DDR2 - tehnologia nu stă pe loc doar din nostalgia unora.
    3. Nitpicking. Comunicarea prin cablu composite este unidirecţională - PS3 nu are cum şti dacă tu ai sau nu un TV la celălalt capăt, doar la HDMI merge figura asta.
    4. Threadul se numeşte "Probleme şi soluţii PS3"

    Dacă ai �nceta să-i cauţi at�tea bube �n cap poate te-ai bucura mai mult de consola asta.

  2. #6422 SP
    Member paulone's Avatar
    IERTATI-MA pt.insistenta, chiar nu stie nimeni cauzele pentru care un DVD sub forma de fisier ISO nu il poate vede consola prin media server? Sunt foarte intrigat de chestia asta, in conditiile in care toate celelalte dvd-uri se vad....... as da orice sa aflu raspunsul

  3. #6423 SP
    Member Geonebun's Avatar
    caut niste siteuri care vand carduri de psn us eu cat si asia , daca se poate sa imi dati niste linkuri.
    specific , siteuri nu useri care vand ms

  4. #6424 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Instaleaza Daemon Tools si da Mount la DVD/iso ...si cand faci stream prin PS3 Media server o sa vada drive-ul cu dvd-ul.

    E:\ in cazul meu fiind dvd-ul virtual
    Attached Images Attached Images untitled.jpg 25012010451.jpg

  5. #6425 SP
    Member geo971986's Avatar
    normal ar trebui sa poti sa deschizi direct iso-ul...cel putin la mine merge. Fara sa mai dau mount. Vezi sa intrii din XMB la video ca sa le vada... daca e DVD video.

  6. #6426 SP

  7. #6427 SP
    Member Geonebun's Avatar
    aha ms mult , dar de asia nimic ?

  8. #6428 SP
    Member Mykayel's Avatar
    AndRewqp:

    Scuze, dar sunt mai taran de fel. Si intradevar m-am incurcat la faza cu "intrare" pentru casti.

    Faza e ca la PSP am iesire pentru casti (desi fiind handheld e destul de logic sa aiba) si ma enerveaza faptul ca nu pot sa conectez castile la PS3. Dar ma rog, presupun ca as putea sa dau banii aiurea pe o pereche de casti prin bluetooth doar pentru PS3. (self-absorb much?)
    Daca motivul pentru care nu se foloseste DS2-ul la PS3 e pentru ca sunt de domeniul trecutului, atunci de ce au scos Sony un adaptor? (ma intreb daca venitul financiar ar avea ceva de a face cu asta)
    Dar chestia cu tinutul apasat 5 secunde nu merge. Eu acum nu ma pot juca la PS3 pentru ca am LCD-ul facut praf, iar consola era pe HDMI cand s-a intamplat. Acum am ramas cu o japitza de TV pana imi schimb LCD-ul, asadar, no HDMI=no way to change the settings.

    Dar sincer...nu ma astept sa ii pese cuiva deoarece vad ca imi sare in cap divizia fanboy. Cand vorbesc cu cineva care are XBOX, sunt Sony-fanboy deoarece am un PS2, PS3, PSP dar nici un XBOX. Cand postez mesaje aici, imi sare lumea in cap deoarece am tupeu sa ma plang de niste chestii care ma deranjeaza la consola in loc sa scriu ca PS3ul a fost construit din crucea lui Iisus Hristos...Ma rog...

  9. #6429 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Daca schimb hard-ul de la PS3,fara sa fac backup la hard-ul vechi,pierd doar salvarile din singleplayer,demourile si ce mai am pe hard?Nu imi afecteaza cu nimic stats-urile din multiplayer , sau trophy-urile,nu?

  10. #6430 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mykayel View Post
    AndRewqp:

    Scuze, dar sunt mai taran de fel. Si intradevar m-am incurcat la faza cu "intrare" pentru casti.

    Faza e ca la PSP am iesire pentru casti (desi fiind handheld e destul de logic sa aiba) si ma enerveaza faptul ca nu pot sa conectez castile la PS3. Dar ma rog, presupun ca as putea sa dau banii aiurea pe o pereche de casti prin bluetooth doar pentru PS3. (self-absorb much?)
    Daca motivul pentru care nu se foloseste DS2-ul la PS3 e pentru ca sunt de domeniul trecutului, atunci de ce au scos Sony un adaptor? (ma intreb daca venitul financiar ar avea ceva de a face cu asta)
    Dar chestia cu tinutul apasat 5 secunde nu merge. Eu acum nu ma pot juca la PS3 pentru ca am LCD-ul facut praf, iar consola era pe HDMI cand s-a intamplat. Acum am ramas cu o japitza de TV pana imi schimb LCD-ul, asadar, no HDMI=no way to change the settings.

    Dar sincer...nu ma astept sa ii pese cuiva deoarece vad ca imi sare in cap divizia fanboy. Cand vorbesc cu cineva care are XBOX, sunt Sony-fanboy deoarece am un PS2, PS3, PSP dar nici un XBOX. Cand postez mesaje aici, imi sare lumea in cap deoarece am tupeu sa ma plang de niste chestii care ma deranjeaza la consola in loc sa scriu ca PS3ul a fost construit din crucea lui Iisus Hristos...Ma rog...
    man incearca asta "1. fully turn off your ps3 2. hold down the power button on the front of the ps3 (where you insert the discs) 3. then turn on the back switch and continue to hold down the front switch until you hear 3 beeps (about 5 seconds or so inbetween beeps). that resets it and it worked for me" sigur merge. si am avut aceasi problema si am rezolvat-o prin aceasta metoda. PSP e normal sa aibe iesire pt casti deoarece e o consola portabila si poti sa asculti muzica.

    "Dar sincer...nu ma astept sa ii pese cuiva deoarece vad ca imi sare in cap divizia fanboy" doi useri ti-au raspuns la intrebare, cum poti sa zici ca nu ne pasa . nu cred ca cineva ti-a sarit in cap pentru ca te deranjeaza cateva chesti la ps3, ci mai degraba pentru stilul tau de a scrie . iti recomand, fiind un user nou, sa citesti regulamentul. http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    I. Regulament General
    1. Nu este permisa folosirea unui limbaj necivilizat sau atacul la persoana. Aceasta regula este valabila inclusiv pentru mesageria privata.

    2. Nu sunt permise discuţiile gen irc, reply-urile monosilabice, promovarea pirateriei software si scrierea de mesaje care contravin legilor in vigoare.

  11. #6431 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu trebuie sa dai banii aiurea pe casti bluetooth daca ai casti cu fir...odata ce ai playstation 3 e ceva clar ca il ai conectat la un LCD ...daca nu chiar si la un crt , ce vreau eu sa zic e ca toate televizoarele au iesire pentru casti.Ca trebuie sa ai casti bluetooth pentru a folosi microfon...sta altfel treaba.

  12. #6432 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu pierzi trofeele si nici stats-urile din mp

  13. #6433 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Un joc Demo gen racing in splitscreen exista?

  14. #6434 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Una mica problema la PS3 zice asa : THE ATTEMPT TO OBTAIN IP ADRESS TIMED OUT . Ce e de facut?Nu mai pot sa folosesc netul pe PS3 deloc.

  15. #6435 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by Snoopz View Post
    Un joc Demo gen racing in splitscreen exista?
    Vezi ca Motorstorm 2 are chiar doua demouri si se pot juca in splitscreen!

  16. #6436 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Una mica problema la PS3 zice asa : THE ATTEMPT TO OBTAIN IP ADRESS TIMED OUT . Ce e de facut?Nu mai pot sa folosesc netul pe PS3 deloc.
    Da-ne mai multe detalii despre setarile facute.

  17. #6437 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Ce setari sa fie facute, normal cum trebuie.Prima data mi-a mers si apoi nu a mai vrut deloc, mereu aceeasi eroare.Am dat si restart la modemul de la net si tot nu a mers

  18. #6438 SP
    Member Asghaar's Avatar

    configurare manuala

    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Una mica problema la PS3 zice asa : THE ATTEMPT TO OBTAIN IP ADRESS TIMED OUT . Ce e de facut?Nu mai pot sa folosesc netul pe PS3 deloc.
    se intampla deobicei
    dai pe configurare manuala si introduci tu ip/dns pe care le utilizeaza conexiunea ta
    ar trb sa fie ok ulterior

  19. #6439 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @davidteen14 Cred ca ai modemul sau router-ul pe ip manual iar ps3-ul e pe dhcp. Incearca ori sa pui si modemul sa faca dhcp broadcast(ceea ce e mult mai simplu) sau pe manual pui aceeasi clasa de ip, dns, gateway cum a specificat KingMoth.
    In cel mai rau caz resetezi modemul de tot..si de obicei intra pe dhcp broadcast. Acum nu stiu daca o sa iti mai mearga netul. Depinde ce providerul tau si de modul de conectare.

  20. #6440 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Si cum pot sa il pun sa faca DHCP manual ?Introduc IP-ul si celelalte date manual in PS3.Pff haide-ti ca incerc si va dau un raspuns.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts