Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 344 of 1175 FirstFirst ... 244 294 334 342 343 344 345 346 354 394 444 844 ... LastLast
Results 6,861 to 6,880 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6861 SP
    Member playgame's Avatar

  2. #6862 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by R9naldo View Post
    Sunt cu mai multe probeleme cele de 60 gb ? sau toate sunt la fel ?
    Eu as zice ca DA...si cred ca totul vine de la faptul ca cel de 60Gb se incinge foarte tare.In general pe majoritatea care i-am auzit ca au avut pb cu PS3 aveau modelul de 60...si eu am avut unul si mi s-a dus blocul optic la el...am un prieten la care ia dat YLOD asa ca nush ce sa zic dar eu m-am lecuit cu cele de 60...am acum modelul de 80 si e alta treaba. Numa bine

  3. #6863 SP
    Junior Member alexbeltechi's Avatar

    Compatibilitate online stor - joc

    Buna, am Little Big Planet de ceva timp si m-am decis sa cumpar ceva resurse de pe online store. Ceea ce nu stiam e ca ce cumpar de acolo nu e compatibil cu jocul cumparat din Romania. Adresa pe care mi-am facut contul e una americana, deci orice cumpar de pe store merge doar pe jocurile din acelasi loc. Ei si aici vine dilema. Decat sa schimb contul online si sa cumpar iar itemurile (am irosit 30 USD pe ele), nu ar fi mai bine sa pun mana pe un joc cumparat din SUA? Am un var care se intoarce in RO luna asta, si as putea face asta. Dar va fi de ajuns? Va trebui sa reinstalez jocul? Imi voi pierde salvarile, nivelele etc. ?

  4. #6864 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Arata foarte bine,dar mereu jocurile de genul asta ma dezamagesc si nu prea ma atrage sa bag discul in consola decat prima data

  5. #6865 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  6. #6866 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by alexbeltechi View Post
    Buna, am Little Big Planet de ceva timp si m-am decis sa cumpar ceva resurse de pe online store. Ceea ce nu stiam e ca ce cumpar de acolo nu e compatibil cu jocul cumparat din Romania. Adresa pe care mi-am facut contul e una americana, deci orice cumpar de pe store merge doar pe jocurile din acelasi loc. Ei si aici vine dilema. Decat sa schimb contul online si sa cumpar iar itemurile (am irosit 30 USD pe ele), nu ar fi mai bine sa pun mana pe un joc cumparat din SUA? Am un var care se intoarce in RO luna asta, si as putea face asta. Dar va fi de ajuns? Va trebui sa reinstalez jocul? Imi voi pierde salvarile, nivelele etc. ?
    Poti cumpara si de la noi la preturi foarte bune LBP zona 1(adica productie SUA - ceea ce iti trebuie tie). Da un anunt la mica publicitate si 100% il gasesti la un pret foarte bun.

  7. #6867 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Ca o completare
    Rationament corect,din moment ce ai cumparat de pe cont de US este mai simplu sa vinzi jocul si sa cumperi unul zona 1
    Nu cred ca e o problema faptul ca va trebui sa reinstalezi jocul.
    Din cunostintele mele salvarile nu vor functiona la un joc din alta regiune si vei fi nevoit sa incepi din nou

  8. #6868 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pana azi am avut Clicknet ADSL de 4 mbps . De azi mi-am bagat VDLS de 20 mbps , acum apare problema . Am conectat PS3-ul , merge dar cand joc BC2 dupa ceva timp ma deconecteaza de la server . Din ce cauza se deconecteaza , pana acum nu mi s-a mai intamplat. Pe PSN raman logat dar ma deconecteaza de la server-ul de joc .

    O solutie ? Cineva ?

  9. #6869 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  10. #6870 SP
    Member robilicious's Avatar
    Nu stie careva daca se poate sharui Gran Turismo 5 Prologue, am citit undeva ca numai contul care a cumparat jocul poate sa il joace.

  11. #6871 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    din cate stiu....orice content cumparat (add-on sau joc)...mai poate fi downloadat de inca 4 ori....in cazul in care cumperi alta consola sau nu stiu ce....deci ai putea sa ii dai unui prieten de al tau contul tau cu parola cu tot ....intra el la download list si mai downloadeaza inca odata jocul.....dar din cate stiu....cei de la sony au inceput sa baneze userii care fac acest lucru....sunt cateva cazuri pe youtube si google daca cauti.....daca am spus vreo informatie gresita va rog sa ma corectati.....dar ce spun am citit si eu tot de pe forumuri....

  12. #6872 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Pana azi am avut Clicknet ADSL de 4 mbps . De azi mi-am bagat VDLS de 20 mbps , acum apare problema . Am conectat PS3-ul , merge dar cand joc BC2 dupa ceva timp ma deconecteaza de la server . Din ce cauza se deconecteaza , pana acum nu mi s-a mai intamplat. Pe PSN raman logat dar ma deconecteaza de la server-ul de joc .

    O solutie ? Cineva ?
    Nimeni ?

    Era sa uit : Pana acum nu am mai avut problema , dar nu mai am IP static de cand mi-am bagat VDSL .

  13. #6873 SP
    Junior Member Bengosu's Avatar

    Va rog ajutati-ma!!!

    Salut prieteni,
    Sunt nou pe acest forum si noul proprietar al unui PS 3 de 120 gb din US, pe care tocmai l-am primit ieri si am mare nevoie de ajutorul vostru!!! Cu toate ca am citit pe diferite forumuri ca "inside" ar avea un transformator universal, pe spatele consolei scrie clar 120V - 2.1A 60Hz.
    Am nevoie de un transformator??? Si daca da, unde l-as putea gasi si ce caracteristici (volataj si altele) trebuie sa aiba???
    Tin sa precizez ca eu am cumparat unul ca sa nu am batai de cap, n-as vrea sa stric o frumusete de consola, pe care scrie I/P AC 220V 50Hz si O/P AC 110v 150W, dar care a inceput sa baraie si consola intra singura in stand by asa ca l-am scos imediat si am bagat direct in priza (cu un adaptor de priza) si a mers perfect, dar totusi e pacat sa-mi bat joc de consola dupa ce am fost 3 saptamani in sevraj astaptand-o!!!

    P.S. -daca aceasta problema s-a mai discutat va rog sa ma scuzati, am cautat-o dar n-am gasit nimic.
    -daca aveti si alte sfaturi pentru un incepator va rog nu ezitati sa le spuneti.
    -astept raspuns cat mai curand fiind in Bucuresti azi as putea sa-mi procur ce-mi trebuie.
    Va multumesc anticipat!

  14. #6874 SP
    Junior Member Bengosu's Avatar

    Va rog ajutati-ma!!!

    Salut prieteni,
    Sunt nou pe acest forum si noul proprietar al unui PS 3 de 120 gb din US, pe care tocmai l-am primit ieri si am mare nevoie de ajutorul vostru!!! Cu toate ca am citit pe diferite forumuri ca "inside" ar avea un transformator universal, pe spatele consolei scrie clar 120V - 2.1A 60Hz.
    Am nevoie de un transformator??? Si daca da, unde l-as putea gasi si ce caracteristici (volataj si altele) trebuie sa aiba???
    Tin sa precizez ca eu am cumparat unul ca sa nu am batai de cap, n-as vrea sa stric o frumusete de consola, pe care scrie I/P AC 220V 50Hz si O/P AC 110v 150W, dar care a inceput sa baraie si consola intra singura in stand by asa ca l-am scos imediat si am bagat direct in priza (cu un adaptor de priza) si a mers perfect, dar totusi e pacat sa-mi bat joc de consola dupa ce am fost 3 saptamani in sevraj astaptand-o!!!

    P.S. -daca aceasta problema s-a mai discutat va rog sa ma scuzati, am cautat-o dar n-am gasit nimic.
    -daca aveti si alte sfaturi pentru un incepator va rog nu ezitati sa le spuneti.
    -astept raspuns cat mai curand fiind in Bucuresti azi as putea sa-mi procur ce-mi trebuie.
    Va multumesc anticipat!

  15. #6875 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Salut, poţi liniştit să laşi consola direct la 220V, toţi cei care au console NTSC aduse din SUA (inclusiv maestrul Donely dacă nu mă �nşel) aşa au procedat - vezi şi acest post. �n rest, enjoy your PS3 and happy gaming!

  16. #6876 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Sal , aveti idee care e faza cu psn China , am un cont acolo pe honk kong si am cumparat bionic commando rearmed dar nu are updateul cu trofee , unde psn us is uk il au si la Resident Evil 5 inca nu a aparut dlc ul lost in nightmare.Aici apar cu intarziere ? Vreun info ceva?
    ps cand cumparati ceva de pe psn asia verificati de doua ori , in special trofeele.!!.
    numai zic ca storeul e slab rau , putine jocuri.

    Apropo , era un site care facea reviews bune , mai la sange asa , il stie cineva?

  17. #6877 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post
    Apropo , era un site care facea reviews bune , mai la sange asa , il stie cineva?

    EDGE?

  18. #6878 SP
    Member Geonebun's Avatar
    reviews la jocuri gen gamespot , sa dea note etc

  19. #6879 SP
    Member robilicious's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post

    Apropo , era un site care facea reviews bune , mai la sange asa , il stie cineva?
    Video Games, Cheats, Walkthroughs, Game Trailers, Reviews, News, Previews & Videos at IGN

    Cel mai bun din business, il recomand.

  20. #6880 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Nimeni ?

    Era sa uit : Pana acum nu am mai avut problema , dar nu mai am IP static de cand mi-am bagat VDSL .
    suna a coincidenta din mom. ce pe PSN ramine logat ... poate au ei o problema cu server-ul, ai incercat si altceva online ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts