Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 349 of 1175 FirstFirst ... 249 299 339 347 348 349 350 351 359 399 449 849 ... LastLast
Results 6,961 to 6,980 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6961 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Cum spunea si sercanu, consola e luata in vara anului 2007 si e varianta de 60 GB, am facut azi un FANTEST si a iesit un praf hal de nehal si acum imi curat laserul su un cd pentru curatat. Daca nici asa nu reusesc atunci il desfac diseara si il rog pe tata sa mil stearga de praf(sa fie vina lui daca il strica ) si daca nici asa nu reusesc, consola o sa ajunga la Donely.
    NU lasi pe nimeni sa il desfaca si mai ales sa umble la blocul optic sa dea mecanica peste cap. Incercam sa il curatam daca nu da nici un semn de viata, va trebui schimbat.

  2. #6962 SP
    Member drati71's Avatar
    Mersi, dar deja am comandat de pe Amazon via Robert, dar sunt scumpe rau.

  3. #6963 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by clyck View Post
    am si eu o problema cu netu pt consola ps3!! vreau sa stiu daca bag direct cablu de la Rds direct in consola...este ok??? am inteles ca merge cu rooter sau ceva de genu asta...
    merge fie direct (IP Adress Settings: PPPoE) fie cu un router daca ai mai multe dispozitive pe care vrei sa ai conexiune internet.

  4. #6964 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    merge fie direct (IP Adress Settings: PPPoE) fie cu un router daca ai mai multe dispozitive pe care vrei sa ai conexiune internet.
    de la rds primesti 1 cablu cu mufa,deci daca vrei de ex 2 ca sa bagi unu la pc si unu la PS3 iti trebuie dispozitiv router?

  5. #6965 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Contul PPPoE (user/pass) este unul singur, fizic le poti conecta pe amindoua insa la conectarea logica/virtuala in retea poti conecta doar un singur dispozitiv ... cind ai nevoie conectezi PS3 cind termini cu PS3 si ai nevoie la PC conectezi PC-ul si tot asa, daca asa nu-ti suride atunci router este singura solutie.

  6. #6966 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Subscriu la ce a zis Q. Cumperi un router mai ieftin, setezi rds-ul pe router sa faca automat conexiunea la net, bagi un cablu la pc si ps3-ul il pui pe wireless. O sa ai o conexiune stabila iar protectia impotriva atacurilor va fi crescuta daca activezi un firewall din router. Insa nu recomand sa iti bagi degetelele prin setari daca nu te pricepi ca ajungi la o defectiune de tip PICNIC. (Problem In Chair Not In Computer). Toate bune.

  7. #6967 SP
    Member kaoru's Avatar
    Oke revenind.

    Am cumparat un router wireless Cisco - conectat cablul de internet RDS in router - din router pleaca alt cablu din portul 1 in PC => am internet pe PC fara sa fi facut nici o setare in prealabil.
    Routerul emite wireless si pot vedea reteaua dar nu emite si internetul - ce anume trebuie sa setez?

    Tx

  8. #6968 SP
    Junior Member crushburn2003's Avatar
    daca te referi la ps3 sa mearga netul pe el... seteaza ps3 pe wireless... intri la network config si setezi wirless pe ps3

    uite aici exact:

  9. #6969 SP
    Member kaoru's Avatar
    nu nu la asta ma refer...atata lucru stiu si eu sa fac. reformulez.
    daca are cineva net de la RDS si a incercat sa shareuiasca internetul printr-un router wireless sa imi zica si mie cum.

    Thanks!

  10. #6970 SP
    Junior Member sercanu's Avatar
    problema e de la router.daca ai vre-o cunostinta care se pricepe.trebuie configurat.eu am de la Romtelecom net-u si mi-am luat un router,simplu si frumos am conectat fire si toate prostiile.BUM ma lovit aceas problema,am crezut k e defect router-u l-am schimbat si aceas problema.am o cunostiinta si saracu vre-o 2 ore sa chinuit sa il configureze.a durat mult k nu raspundea nici modemu la parametri ce ii setase tipu.
    gaseste pe cineva k nu e simplu.
    SAlutari All!

  11. #6971 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Am si eu o intrebare: exista un driver sau ceva de genul pentru a instala controller-ul de PS3 pe PC. Nu il mai gasesc, stiu ca il luasem de pe undeva anul trecut dar am schimbat si PC-ul intre timp si nu il mai am. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator. Thx!

  12. #6972 SP

  13. #6973 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Pentru cei care si-au facut upgrade de HDD la PS3, ce producator recomandati? In afara de SATA de 2.5" si preferabil 7200rpm, la ce specificatii ar mai trebui sa fiu atent cand il cumpar? Pe PS3 sunt diferente mari intre 5400 si 7200rpm la durata accesarii informatiilor stocate pe hard?

    Multzamiri!

  14. #6974 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Nu exista, daca ai configurat corect PPPoE-ul (user/pass) si se pare ca este corect din moment ce poti accesa internetul de pe PC atunci problema este hardware (router defect) pe partea de WIFI.

    Check list:
    a) configurare router pe WAN in functie de tipul de conexiune (DHCP/IP Static/PPPoE)
    b) configurare router pe WIFI, adica securizat ori nu (optional) vezi ca e destul de complexa treaba asta, ca sa faci testul recomand sa-l lasi fara securizare.
    c) configurare DHCP, clasa trebuie sa fie 192.168.0.xxx pentru acces la WAN (Internet) altfel te alegi cu Limited or no connectivity. Verifica IP-ul PC-ul si al Consolei, trebuie sa fie in clasa mentionata mai inainte.
    d) test conexiune LAN (pe toate porturile router-ului) ... daca unul din porturi este defect asta poate sa indice ca si WIFI-ul ar putea sa prezinte o defectiune.
    e) test conexiune WIFI (pune/activeaza un Media Server si vezi daca poti accesa continutul cu PS3-ul) .. daca LAN-ul functioneaza atunci nu are nici un motiv sa nu ruteze WAN-ul spre WIFI


    Daca nu se rezolva atunci reset router (la setarile din fabrica) ar trebui sa aiba un switch mai greu accesibil, trebuie tinut apasat 4-8sec functie de model, tine-l 10sec ca sa fii sigur. Reconfigurare WAN si incerci din nou. Daca nici asa nu vrea atunci este clar defect pe WIFI.

  15. #6975 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Cum spunea si sercanu, consola e luata in vara anului 2007 si e varianta de 60 GB.
    Hmm...din nou pb tot cu varianta de 60 Gb.Am mai spus si ma repet...parerea mea este ca cele de 60 sunt cu cele mai multe pb...sper sa fie doar blocul optic si sa o poti repara.Bafta

  16. #6976 SP
    2fy
    Junior Member 2fy's Avatar
    va salut, merge sa imi iau DLC pt little big planet de pe US si sa imi mearga pe jocul care este zona 2? a incercat cineva. ms

  17. #6977 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by superman90 View Post
    Pentru cei care si-au facut upgrade de HDD la PS3, ce producator recomandati? In afara de SATA de 2.5" si preferabil 7200rpm, la ce specificatii ar mai trebui sa fiu atent cand il cumpar? Pe PS3 sunt diferente mari intre 5400 si 7200rpm la durata accesarii informatiilor stocate pe hard?

    Multzamiri!
    Recomandat ar fi un HDD la 5400rpm, la 7200rpm se incalzeste mai tare consola.

    Quote Originally Posted by 2fy View Post
    va salut, merge sa imi iau DLC pt little big planet de pe US si sa imi mearga pe jocul care este zona 2? a incercat cineva. ms
    Nu, pentru DLC de pe US iti trebuie joc zona 1. Poti sa-ti faci cont pe UK daca vrei DLCurile.

  18. #6978 SP
    Member kaoru's Avatar
    Mda oke....am ajuns in faza in care trebuie sa setez routeru pentru PPPoE - problema e ca introduc adresa pentru configurare si pauza - totala - nu pot accesa pagina gen web de configurare. - si fara cablu net conectat si fara.

  19. #6979 SP
    Member TheSpider's Avatar
    facem si noi un campionat de fifa10?

  20. #6980 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by superman90 View Post
    Pentru cei care si-au facut upgrade de HDD la PS3, ce producator recomandati? In afara de SATA de 2.5" si preferabil 7200rpm, la ce specificatii ar mai trebui sa fiu atent cand il cumpar? Pe PS3 sunt diferente mari intre 5400 si 7200rpm la durata accesarii informatiilor stocate pe hard?

    Multzamiri!
    Recomand Seagate, dar indiferent ce alegi, atenție la grosime - să fie de 9,5mm , cele de 12mm nu potrivesc! De asemenea, susțin și eu ce spune colegul erik: evită 7200rpm, nu vei trage beneficii din viteza superioară de rotație, ci doar vei genera căldură degeaba - mai ales că interfața la PS3 este SATA 1.5.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts