Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 354 of 1175 FirstFirst ... 254 304 344 352 353 354 355 356 364 404 454 854 ... LastLast
Results 7,061 to 7,080 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7061 SP
    Member richardm27's Avatar
    Daca te deranjai sa dai macar cu o pagina, doua mai in urma afali ca slimurile n-au avut nici o legatura cu bugul dar......banuiesc ca ai postat doar de dragul de a mai aduna inca un post !

  2. #7062 SP
    Member faby_67's Avatar
    sal prieteni am o problema am varianta de ps3 slim de 250 gb si am dat jos dlc-urile la Uncharted 2: Among Thieves si nu mi le recunoaste aveti vreo idee care ar fi problerma. mentionez ca jocul este zona 2 iar dlc-urile leam luat de pe uk

  3. #7063 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Vezi sa nu fie aceeasi problema pe care a avut-o Rasko
    http://www.consolegames.ro/forum/272436-post1668.html

  4. #7064 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Mai multe amanunte, conectezi consola la net prin router, prin PPPoE sau ai o legatura directa?
    Pentru router verifica setarile pe pagina de log si dai automat la PS3.
    PPPoE, setezi user si parola fara a da un nume conexiunii daca esti la rds, asta dupa ce-ti recunoaste PS3-ul tipul de conectare, tot automat alegi conectarea. Multa bafta.
    am modem,legatura directa,am incercat sa conectez automat si nu a mers zice ca a expirat timpu in care tre sa afle ip-ul,dupa am pus manual eu ip-ul,default gateway,DNS-urile si cand dau connect zice ceva de genu:"this is a DNS error" btw am net de la rds prin modem cum am spus si nu-mi trebuie user si parola ca sa-l conectez

  5. #7065 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Nu am stiut unde sa postez linku asta ca nu gasesc o sectiune de discutii generale, uitati-va la serialul asta daca nu l-ati vazut, ca ii fff tare legat de universul jocurilor si a netului....
    IGN Video: Jace Hall Show Video - The Jace Hall Show: Season 3, Episode 4

  6. #7066 SP
    Member OxygeN's Avatar
    richardm27 ai dreptate am scris doar sa mai fac un post felicitari pentru o deductie foarte inteligenta

  7. #7067 SP
    Member wolverine's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    am modem,legatura directa,am incercat sa conectez automat si nu a mers zice ca a expirat timpu in care tre sa afle ip-ul,dupa am pus manual eu ip-ul,default gateway,DNS-urile si cand dau connect zice ceva de genu:"this is a DNS error" btw am net de la rds prin modem cum am spus si nu-mi trebuie user si parola ca sa-l conectez
    Si eu pateam la fel cu router-ul de la romtelecom.am bagat setarile de net manual,apoi mi-am dat seama ca nu activasem de pe net o chestie la router(Active the Universal Plug and Play Upnp).dupa ce am activat optiunea mi-a mers brici.Cel mai bine ar fi sa intri pe filmuletele astea ca explica mai binhe decat mine cum sa faci o conectare.si eu la randul meu am stat 2 zile pana sa rezolv cu internetul. YouTube - connect ps3 to internet

  8. #7068 SP
    Banned England's Avatar
    Quote Originally Posted by England View Post
    Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie.

    Mi-am cumparat de "afara" 2 Gamepaduri EA GAMES ptr PS3-ul meu...unu merge super bine iar celalant nu merge de nici o culoare, se aprinde, palpaie beculetele ca la si celalant dar nu-si gaseste reciver-ul cred ca nu-l vede consola.Daca stie cineva cum pot rezolva problema fac cinste.AM dat ceva banuti pe ele si mi-ar parea rau sa nu-l pot face ca e muuuult mai bun decat cel standar dualshok de la PS3 meu.


    Asta e "vinovatul".
    Stie cineva cum rezolv problema mea sau il dau pe ghena si imi cumpar altul?
    Imi pare rau de el ca ptr jocurile FIGHT era "stabil" rau.

    Deci problema sta in felul urmator sa fiu mai explicit decat prima data.Am cumparat 2 bucati identice din germania, 1 merge fara nici o problema iar celalant nu-l vede consola.

  9. #7069 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ai incercat sa ii dau un reset ( un buton mic pe spatele controller-ului ) ?

  10. #7070 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by England View Post
    Stie cineva cum rezolv problema mea sau il dau pe ghena si imi cumpar altul?
    Imi pare rau de el ca ptr jocurile FIGHT era "stabil" rau.

    Deci problema sta in felul urmator sa fiu mai explicit decat prima data.Am cumparat 2 bucati identice din germania, 1 merge fara nici o problema iar celalant nu-l vede consola.
    Incearca sa gasesti un buton mic de reset pe care-l sa-l apesi cu un varf de ac, o scobitoare. Apoi conecteaza-l cu cablu usb la consola pentru a-si face pairing. Daca nu merge de nici un fel posibil sa fie stricat mai ales ca ai doua si cu celalalt nu au fost probleme. Probabil ca tu ai facut deja acesti pasi dar m-am gandit ca poate...poate...

    LE: Syzygy was faster

  11. #7071 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  12. #7072 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    mersi wolverine poate o sa gasesc ceva,eu dupa ce fac setarile zice ip succeed dar connection failed
    am si modem de la romtelecom(o sa renunt la contract cat de curand),decat il conectez la ps3 si dau connect la psn fara probleme
    la rds e altceva

  13. #7073 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    mersi wolverine poate o sa gasesc ceva,eu dupa ce fac setarile zice ip succeed dar connection failed
    am si modem de la romtelecom(o sa renunt la contract cat de curand),decat il conectez la ps3 si dau connect la psn fara probleme
    la rds e altceva
    Nu inteleg un lucru. Ai spus initial ca ai net de la rds, acum ai modem de la romtelecom. Sa vad daca am inteles bine. Incerci sa te conectezi de pe rds? (in cazul asta nu te pot ajuta). Daca incerci sa te conectezi de pe romtelecom, te ajut cu cea mai mare placere. Si eu am net de la romtelecom si imi merg 2 ps3-uri si un laptop fara probleme.

  14. #7074 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Voua va merge PS Store UK ? Eu ma conectez fara probleme la PSN dar cand intru pe PS Store (UK) si dau pe "Latest" tot imi apare ca se incarca si dupa aprox. 30 de sec imi apare ceva eroare.

  15. #7075 SP
    Member wolverine's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    mersi wolverine poate o sa gasesc ceva,eu dupa ce fac setarile zice ip succeed dar connection failed
    am si modem de la romtelecom(o sa renunt la contract cat de curand),decat il conectez la ps3 si dau connect la psn fara probleme
    la rds e altceva
    asa pateam si eu.apoi am facut o setare in router pe internet si mi-a mers fara probleme.presupun ca modem=router.de obicei e un mic detaliu pe care l-ai trecut cu vederea,dar pana la urma o sa se rezolve.

  16. #7076 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    am avut net de la romtelecom 3 ani,acum am rds,la romtelecom mi s-a conectat fara probleme,la rds nu merge sub nicio forma

    ---------- Post added 02-03-2010 at 10:20 PM ----------

    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    asa pateam si eu.apoi am facut o setare in router pe internet si mi-a mers fara probleme.presupun ca modem=router.de obicei e un mic detaliu pe care l-ai trecut cu vederea,dar pana la urma o sa se rezolve.
    si unde mai exact ai facut setarea aia?ai dat enable upnp din pc?

    ---------- Post added 03-03-2010 at 08:49 AM ----------

    am facut netu sa mearga la playstation,dar nu a mai mers la calculator pana in dimineata asta,acum inteleg de ce e mai ieftin rds-u,de bun ce e

  17. #7077 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ce poate fi?
    http://www.pushsquare.com/11715/fuuu...ttv-this-week/
    The latest promo for this week’s GameTrailers TV has a very exciting tease for Sony fans. During a reel of Playstation 3 exclusives, host Geoff Keighley reveals a “surprise Sony sequel”. Sony have been throwing exclusives at GTTV left and right in recent months, with God Of War III episodes and a ton of exclusive MLB 10: The Show trailers — so there’s every possibility this might be a big announcement.
    [url][url]GameTrailers TV Video Game, Episode 306 Promo | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

  18. #7078 SP
    Member Painkiller's Avatar
    haze 2 lol

  19. #7079 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    haze who?

  20. #7080 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Ummm...surpriza, deci nu Killzone 3, nu Resistance 3...Syphon Filter? Heavenly Sword?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts