Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 361 of 1175 FirstFirst ... 261 311 351 359 360 361 362 363 371 411 461 861 ... LastLast
Results 7,201 to 7,220 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7201 SP
    Junior Member sercanu's Avatar
    40 ore pe luna,eu joc pe ea minim 7-8 ore.luata in vara trecuta,asta ar insemna k la vara cade???

    ---------- Post added 13-03-2010 at 10:56 AM ----------

    7-8 ore pe zii am uitat sa specific

  2. #7202 SP
    Junior Member nick's Avatar

    sal

    nu reusesc sa imi fac cont pe PSN sunt conectat la net nu imi gasesc un sign-In ID

  3. #7203 SP
    Junior Member zappoo's Avatar
    da , trebe sa imi fac griji sau e normal?

  4. #7204 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by zappoo View Post
    da , trebe sa imi fac griji sau e normal?
    e normal, stai linistit.

  5. #7205 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    RECOMAND!

    KontrolFreek Performance Gaming Gear - FPS Freek and SpeedFreek for Xbox 360 and PS3 Controllers

    Am asa ceva, si dupa ce te obisnuiesti cu ele, poti juca lejer la sensibilitati mai mari cu aceeasi acuartete, ca si fara ele cu sensibilitate mai mica.Merita!

  6. #7206 SP
    Junior Member zappoo's Avatar
    ok , ms mult de raspuns

  7. #7207 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Asta e si unul din motive pt care nu-mi place slim-ul. Se incalzeste prea tare.

  8. #7208 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar
    Quote Originally Posted by sercanu View Post
    40 ore pe luna,eu joc pe ea minim 7-8 ore.luata in vara trecuta,asta ar insemna k la vara cade???

    ---------- Post added 13-03-2010 at 10:56 AM ----------

    7-8 ore pe zii am uitat sa specific
    Nu inseamna asta Mie mi-a picat blocul optic dupa 3 ani, avand in vedere cantitatile de praf pe care a trebuit sa le "inghita" PS3-ul. Am folosit consola din plin si nu numai pt jocuri, neprotejand-o deloc. Deci, asta inseamna ca am avut uptime si de 1 saptamana, 2-3 zile fiind la ordinea zilei, din care ~40 ore jucate /saptamana.

    Din punctul meu de vedere PS3-ul este incredibil de rezistent la factori externi si daunatori.

  9. #7209 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Asta e si unul din motive pt care nu-mi place slim-ul. Se incalzeste prea tare.
    mie singurul lucru care nu imi place nici la slim(banuiesc ca asa este si la fat) este ca aerul cald iese exact pe mufele din spate si nu cred ca trebuie sa fii inginer ca sa-ti dai seama ca nu e chiar OK, mufele au si ele contacte care acestea se pot dilata in timp de la caldura aia, chiar nu pricep de ce au ales constructia asta

  10. #7210 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    nu am auzit inca nici un caz pentru ditalatarea contactelor de la mufe si nici nu cred ca voi auzi. daca era sa fie o problema se gandeau ei si la asta. parerea mea.

  11. #7211 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  12. #7212 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    mie singurul lucru care nu imi place nici la slim(banuiesc ca asa este si la fat) este ca aerul cald iese exact pe mufele din spate si nu cred ca trebuie sa fii inginer ca sa-ti dai seama ca nu e chiar OK, mufele au si ele contacte care acestea se pot dilata in timp de la caldura aia, chiar nu pricep de ce au ales constructia asta
    Caldura nu este asa de mare incat sa se dilateze contactele de la mufele din spate, iar caldura nu iese exact in ele (trece pe langa ele, nu are un impact asa mare asupra lor) , cel putin asa este la phat.

  13. #7213 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by GuCOZA View Post
    Foarte adevarat, dar vezi tu chestia asta deja a inceput sa se intample uitate de exemplu la Games on Demand pe X360, la Steam pe PC si la PS Store pe PS3, cat despre eliminarea discului fizic deja se incearca prin tot felul de metode, acum ne aflam intro perioada "test" unde sunt testate felurite metode de a elimina CD/DVD/BL-DVD. Lumea deja a devenit prea comoda prefera sa ia totul dintrun singur loc si aici ma refer la jocuri muzica filme etc. marile companii au mirosit trendul si nu fac decat sa il hraneasca prin felurite metode de a achizitiona content on-line in format digital.

    De altfel daca te uiti si la evolutia consolelor din actuala generatie observi cat accent se pune acum pe capabilitatiel online ale consolei si aici nu ma refer la jocuri multiplayer ci la distribuirea de continut digital , daca cineva imi spunea acum cativa ani cand aveam PS2 ca voi cumpara jocuri online de pe consola ia-si fi ris in fata si lasi fi trimis la plimbare, dar uite ca ar fi avut dreptate si inclin sa cred din ce in ce mai mult ca urmatoare generatie de console va fi 100% axata pe content digital ceva in genu conceptului OnLive.
    Eu is mai old school la gaming de felul meu (dat fiind ca am inceput de pe Commodore C64) si nu-mi place deloc treaba asta cu digital downloads, prefer sa am jocul fizic daca tot dau bani pe el sa-l cumpar original!

    Imi aduc aminte ca pe la sfarsitul 90s si inceputurile noului mileniu inca se vindeau jocurile (cel putin cele PC) in cutii mari si frumoase cu materiale bonus si fara sa iei Collector's Edition, care stim cat costa...

    Am si astazi o cutie minunata cu Heroes of Might and Magic Compendium, adica Heroes 1 & 2 fiecare in jewel-case cu tot cu add-on, manual color si 2 pliante cu bestiary din universul HOMM. Asta da pachet de joc!

    Astazi s-a ajuns ca le luam in simple cutii de plastic cu un manual subtirel, discul si atat. Sunt dezamagit, a ajuns din manufactura industrie gaming-ul!

  14. #7214 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Azi mi-a dat slimul primele freeze-uri... deci joc 2-3 ture MAG si se blocheaza... dupa il inchid si ma pun la Uncharted 2 si joc 4 ore... intru din nou in MAG si imi da freeze din prima tura pe care o joc... acum vine intrebarea, poate sa imi dea freeze din cauza internetului? (avand in vedere ca imi da doar cand joc online)

  15. #7215 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Azi mi-a dat slimul primele freeze-uri... deci joc 2-3 ture MAG si se blocheaza... dupa il inchid si ma pun la Uncharted 2 si joc 4 ore... intru din nou in MAG si imi da freeze din prima tura pe care o joc... acum vine intrebarea, poate sa imi dea freeze din cauza internetului? (avand in vedere ca imi da doar cand joc online)
    Freez adica se sacadeaza sau se blocheaza de tot? Daca se sacadeaza poate fi de la internet, dar daca se blocheaza de tot nu cred ca este de la internet.

  16. #7216 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    mie singurul lucru care nu imi place nici la slim(banuiesc ca asa este si la fat) este ca aerul cald iese exact pe mufele din spate si nu cred ca trebuie sa fii inginer ca sa-ti dai seama ca nu e chiar OK, mufele au si ele contacte care acestea se pot dilata in timp de la caldura aia, chiar nu pricep de ce au ales constructia asta
    Cel putin la fat 80 GB Cell si RSX 65nm nu am simtit niciodata sa iasa aer cu adevarat fierbinte, daca ar fi sa fac o estimare, intre 40-50c maxim in load.

  17. #7217 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Se blocheaza de tot

  18. #7218 SP
    Member Imperatore's Avatar
    da se poate si din cauza internetului.

  19. #7219 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Se blocheaza de tot
    Se poate sa fie de la supra incalzire... Il ti intr'un loc stramt sau ceva? Daca mai face freeze pune mana pe el si vezi cat de tare arde.

  20. #7220 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex De Large View Post
    Cel putin la fat 80 GB Cell si RSX 65nm nu am simtit niciodata sa iasa aer cu adevarat fierbinte, daca ar fi sa fac o estimare, intre 40-50c maxim in load.
    la slim plasticul se incalzeste mai repede din cauza ca , consola e mai compacta decat phat-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts