Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 369 of 1175 FirstFirst ... 269 319 359 367 368 369 370 371 379 419 469 869 ... LastLast
Results 7,361 to 7,380 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7361 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by kebabagiu View Post
    salut!..da ti mi o parere va rog..chiar incepand de astazi...am intampinat o problema grava..nu mi se mai aprinde consola..cel putin..se aprinde cateva secunde..dupa care se stinge..singura iar ledul rosu..ramane intermitent..s o fii dus placa video?multumesc anticipat!
    Imi pare rau pt tine , dar e ca un rrod la xbox, si nu(cred ca) o poti repara...
    Daca mai ai garantie da o fuga sa ti-l schimbe.. Nu doresc nimanui
    asta...
    Edit: Am vazut pe youtube ca altii au reparato tinand apasat pe buttonul eject disc si in acelasi timp pe on/off



    Am si eu o problema.Aseara cand ma jucam mi s-a blocat ps3-u in timpul jocului splinter cell double agent de vreo 2-3 iar in little big planet de 2 ori, de ce imi face atatea freezeuri?

  2. #7362 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by kebabagiu
    salut!..da ti mi o parere va rog..chiar incepand de astazi...am intampinat o problema grava..nu mi se mai aprinde consola..cel putin..se aprinde cateva secunde..dupa care se stinge..singura iar ledul rosu..ramane intermitent..s o fii dus placa video?multumesc anticipat!
    nu cred ca ti s-a stricat. din cate stiu ps3 face asa cand te-ai jucat mult pe el si s-a supraincalzit. e o metoda de prevenire. lasa vreo 20 de mn consola sa se raceasca si aprinde-o iarasi. incearca sa-i gasesti un loc mai deschis si sa nu ai nimic pe langa ventilatoare, in spate si dreapta lateral. bafta.

  3. #7363 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    @cristy trebuie sa o stingi din apate in urma freezurilor? ti-a da cumva eroare de citire a blu-rayurilor? s-ar putea sa ai probleme cu blocul optic sau din caza firmware-ului. incearca si cu alte jocuri.

  4. #7364 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Grozav... daca e pe bune eu pentru ce am mai luat modelul phat?!
    Optiunea "other OS" era printre motivele principale pentru care am ales modelul clasic.

  5. #7365 SP
    Member MSlv's Avatar
    e obligatoriu update-ul sau tot la alegere?

  6. #7366 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    e obligatoriu update-ul sau tot la alegere?
    Poti sa nu faci update dar nu mai beneficiezi de urmatoarele:

    • Ability to sign in to PlayStation Network and use network features that require signing in to PlayStation Network, such as online features of PS3 games and chat
    • Playback of PS3 software titles or Blu-ray Disc videos that require PS3 system software version 3.21 or later
    • Playback of copyright-protected videos that are stored on a media server (when DTCP-IP is enabled under Settings)
    • Use of new features and improvements that are available on PS3 system software 3.21 or later
    Le e teama ca e pe punctul de a se moda cu ajutorul functiei install other OS?

  7. #7367 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Stie cineva un sistem 5.1 bun care sa poata fi legat direct la PS3?

  8. #7368 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Le e teama ca e pe punctul de a se moda cu ajutorul functiei install other OS?
    Mda, eu am auzit de un singur mic exploit care nu e nu stiu ce si nici nu merita, dar se pare ca Sony vor sa fie 100% siguri.

    Pacat zic eu, dupa parerea mea este un mare pas inapoi si nu-mi vine sa cred ca Sony face una ca asta.

  9. #7369 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    La resistance 2, in single player, a doua zi cind am vrut sa continui nu mai incarca save-ul. Apare loading si ramine asa.
    Online pot sa joc, deasemenea si alte jocuri.
    in afara sa incep jocul din nou, se poate face ceva?

  10. #7370 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex De Large View Post
    Stie cineva un sistem 5.1 bun care sa poata fi legat direct la PS3?

    Logitech Z-5500

  11. #7371 SP
    Member MSlv's Avatar
    nu e cazul sa dramatizam o astfel de mutare din partea Sony. Faptul ca inca nu s-a putut sparge dupa 4 ani de la lansare creeaza o presiune enorma pe ingineri si sincer este de admirat ce au reusit. Si faptul ca au decis sa nu-si bata joc de munca lor si sa taie aceasta functie din meniu este perfect de inteles.

  12. #7372 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by Dankys View Post
    Logitech Z-5500
    Cunosc sistemul, e foarte fain dar mult prea scump pentru mine, ideal ar fi ceva pana in 500 RON.

  13. #7373 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Sistem 5.1 Logitech X-540? 400 lei m-a costat la Altex.

  14. #7374 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Tot de sisteme audio legat, am atasat mai jos poza cu panoul spate al Samsungului meu seria 5. Am atasat si o poza care arata cum am eu momentan cablat sunetul la PS3. Ma intereseaza sa il pot scoate totusi direct din TV, ca sa-l pot modifica direct din telecomanda TV-ului, ca altfel trebuie sa tot umblu la comanda cu fir a sistemului.

    Am incercuit Audio Out la panou pentru ca acolo am inteles ca trebuie bagate mufele L-R. Cred ca am cumparat absolut orice fel de adaptor RCA-jack, jack-RCA, si ce o mai fi, deci is pregatit Cand scot totusi sunetul prin cele doua iesiri, mi se aude mono la sistemul de boxe. Stiti cumva cum trebuie cablat corect?

    Momentan, cu cablul compozit direct din PS3 in Subwoofer, mi se aude stereo si un fel de simulare de surround (asta din apasarea unui buton pe telecomanda cu fir a sistemului audio).
    Attached Images Attached Images panou-spate.jpg cabluri.jpg

  15. #7375 SP
    Junior Member kebabagiu's Avatar
    ..k...va multumesc pt rspunsuri...oricum deocamdata am dus o la reparat...astept sa vad ce sa zic aia de la service..

  16. #7376 SP
    Senior Member tray's Avatar
    interesant este faptul ca playstation este singura consola care pe masura ce trece timpul pierde din facilitati:
    -ps2 emulation
    -sacd playback
    -other os


    "A note to people interested in the exploit and retaining OtherOS support, DO NOT UPDATE. When 3.21 comes out, I will look into a safe way of updating to retain OtherOS support, perhaps something like Hellcat's Recovery Flasher. I never intended to touch CFW, but if that's how you want to play..."

    lol , let the games begin

  17. #7377 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Cine-a zis asta ? geohot ?

  18. #7378 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Cine-a zis asta ? geohot ?
    Nu. Mama lui a zis, pe twitter. Interesant este faptul ca unora, cu trecerea timpului, li se micsoreaza creierul. Nu inteleg, nu va puteti juca fara alt OS? Este un update care nu ne priveste in mod direct, iar daca l-au facut, inseamna ca au avut motive.

  19. #7379 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    nu e cazul sa dramatizam o astfel de mutare din partea Sony. Faptul ca inca nu s-a putut sparge dupa 4 ani de la lansare creeaza o presiune enorma pe ingineri si sincer este de admirat ce au reusit. Si faptul ca au decis sa nu-si bata joc de munca lor si sa taie aceasta functie din meniu este perfect de inteles.
    E de inteles? Pentru mine nu, eu am linux instalat pe consola.

    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Nu inteleg, nu va puteti juca fara alt OS? Este un update care nu ne priveste in mod direct, iar daca l-au facut, inseamna ca au avut motive.
    Un mic exemplu, normal ca te poti juca pe ea dar ce ar mai fi sa scoata si suportu pt media playback? Tot nu v-ar deranja ca doar puteti sa va jucati pe consola? Eu nu am cumparat consola doar sa ma joc pe ea asa ca as vrea sa o folosesc la potentialu initial. Doamne ajuta sa le sparga cineva consola cat mai repede.

  20. #7380 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Voi chiar folositi Linux pe PS3? Din ce am inteles se misca foarte prost.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts