Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 1175 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 537 1037 ... LastLast
Results 721 to 740 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #721 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    pai cat trebuie sa astept ???
    ca asteptai 20 de minute si nimic
    se face 265 de mb din film intr-un minut dupa care nu mai misca deloc
    Atunci ai ceva probleme, in 3 min ar trebui sa fie gata. Incearca cu alt fisier.

  2. #722 SP
    Junior Member johnny89's Avatar

    hy

    Sper sa nu postez in sectiunea gresita dar nu am vazut un loc mai bun.Sambata am cumparat un ps3 de 80 gb si l-am conectat la net prin intermediul unui router.Am upgradat tot la 2.52 si pana aici tot ok.Nu stiu cum sa transfer file de pe cheita usb sau hdd-ul extern pe hdd-ul ps3.Adica cand le conectez prin usb (imi arata ca am conectat un usb 2.0 dar nu vad la video,filme sau poze).

  3. #723 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Noile Portable ID-uri arata mai bine:

  4. #724 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    gata merge incercai cu alt film

    probabil primu film care incercai era fisieru corupt si nu puteas a il faca


    ms mult ca mi-ai raspuns

  5. #725 SP
    Junior Member Dumanu's Avatar
    din cate stiu eu,nu poti sa transferi fisiere mai mari de 4 gb de pe orice mediu de stocare extern conectat la ps prin usb,deoarece nu suporta decat format FAT...ca sa poti transfera fisiere de pe calculator pe PS3 tre sa faci conectie cu pc-ul printr-un router wireless sau un cablu de net tot prin intermediul routerului.Apoi tre sa faci calculatorul media server folosind tversity sau windows media player 11.
    PLAYSTATION3 System Software User’s Guide (ghidul utilizatorului programului sistemului) in caz ca nu intelegi

  6. #726 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    johnny, ps3-ul recunoaste diferitele fisiere doar intr-un sistem de foldere. Daca nu vrei sa faci folderele pune fisierele unde vrei tu iar dupa ce conectezi USB-ul la playstation in loc sa apesi pe X cand ai USB-ul selectat apasa pe /\ si alege Display all files sau ceva de genul.

  7. #727 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Mi-am cumparat si eu un router netgear de o luna si ma tot chinui sa il fac sa mearga ok. Conectat la el prin cablu am pc-ul si wireless ps3-ul si laptopul. Problema este ca merge pt o perioada de timp dupa care pe wireless nu mai merge nimic si trebuie sa ii dau restart la router(asta se intampla de mai multe ori pe zi). Am incercat si am bagat ip-urile manual si sa le recunoasca automat, am facut mii de incercari si setari si tot nu i-am dat de cap. Problema principala e ca pot accesa setarile routerului doar dupa ce ii dau restart la router, altfel tastez http://192.168.1.1/ in IE si nu ma baga in setarile routerului imi da mesajul :"Internet Explorer cannot display the webpage"(pe internet in schimb pot naviga linistit si acum stau pe forum dar daca dau http://192.168.1.1/ nu imi merge) din ce cauza se intampla asta? Poate fi defect routerul si sa ma duc cu el la garantie? THX

  8. #728 SP
    Junior Member johnny89's Avatar
    Quote Originally Posted by Dumanu View Post
    din cate stiu eu,nu poti sa transferi fisiere mai mari de 4 gb de pe orice mediu de stocare extern conectat la ps prin usb,deoarece nu suporta decat format FAT...ca sa poti transfera fisiere de pe calculator pe PS3 tre sa faci conectie cu pc-ul printr-un router wireless sau un cablu de net tot prin intermediul routerului.Apoi tre sa faci calculatorul media server folosind tversity sau windows media player 11.
    PLAYSTATION3 System Software User’s Guide (ghidul utilizatorului programului sistemului) in caz ca nu intelegi
    l-am facut folosind wmp 11 si in meniul ps3-ului apare ''johnny's pc'' dar acum mai am o problema ,cum trimit?

  9. #729 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by dinugeorge22 View Post
    Am gasit un raspuns interesant pe un site : First go out and buy a 3.5 sata usb enclosure. Remove the hard drive from the PS3. Insert the hardrive into the closure and connect it to your computer. format the harddrive and put it back into the PS3

    Vi se pare OK ???
    Man considerind ca si dupa restore eroarea ramine, este o idee buna sa incerci cel putin o verificare a HDD-ului pe PC. Nu m-as mira sa fie defect irecuperabil.

  10. #730 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Uncharted 2 teaser: Gametrailers.com - Uncharted 2 - Spike VGA 08: Announcement Teaser HD
    sper sa fie la fel de fain ca primul

  11. #731 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Si avem si numele sau :
    Uncharted 2: Among Thieves

  12. #732 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Noile Portable ID-uri arata mai bine:
    Arata super, dar prefer sa-mi fac singur

  13. #733 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    ce noutati aduce update 2.53

  14. #734 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    ce noutati aduce update 2.53
    Firmware 2.53 available now

    Flash functionality.
    It also adds "Live movie (using RTMP format) playability" dar nu stiu ce e aia exact.

  15. #735 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    am de ales intre un bundle cu motorstorm pacific rift sau fifa 09?pe care imi recomandati sa aleg.consola e aceiasi.jocul e diferit

  16. #736 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    As tinde spre motorstorm deoarece l-am jucat pe primul si mi-a placut enorm.

  17. #737 SP
    Junior Member Dumanu's Avatar
    Quote Originally Posted by johnny89 View Post
    l-am facut folosind wmp 11 si in meniul ps3-ului apare ''johnny's pc'' dar acum mai am o problema ,cum trimit?
    Cauti prin categorii(photos,music etc) sau foldere fisierele si apesi /\,apoi dai copy sau copy multiple.

  18. #738 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Gametrailers.com - PlayStation 3 - Wireless Keypad Trailer
    Un mic trailer cu tastatura pentru PS3!

  19. #739 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    It also adds "Live movie (using RTMP format) playability" dar nu stiu ce e aia exact.
    Banuiesc ca are legatura cu functia aceea de a face streaming sau a pune filme pe youtube direct de pe ps3, stiu ca se vb ceva acu cateva luni despre asta.
    RTMP = Real Time Messaging Protocol - Wikipedia, the free encyclopedia

  20. #740 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    US Store Update cu Quore Episode 7 free pentru toata lumea, ca doar am intrat in luna cadourilor nu?
    PlayStation.Blog PlayStation Store Update

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 1175 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 537 1037 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts