Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 372 of 1175 FirstFirst ... 272 322 362 370 371 372 373 374 382 422 472 872 ... LastLast
Results 7,421 to 7,440 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7421 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    Quote Originally Posted by Apocalyps View Post
    Maine,in sfarsit ma duc sa-mi cumpar un PS3.Vreau sa intreb daca ar trebui sa cumpar ceva in plus pe langa continutul cutiei....ceva fire,cabluri,etc.Deocamdata o sa il conectez la un TV normal,cu tub care are cele 3 input-uri necesare PS3-ului:galben,alb si rosu,deci in mod normal ar trebui sa intre cele 3 de la cablul ala la culoarea corespunzatoare.


    Numai trebuie sa cumperi nimic. Daca aveai un LCD cu HD ... era bine sa-ti fi luat un cablu HDMI, insa la un televizor cu tub ai tot ce-ti trebuie in cutia ps3-ului. bafta si sa-l stapanesti sanatos.

  2. #7422 SP
    Member wolverine's Avatar
    Quote Originally Posted by Apocalyps View Post
    Maine,in sfarsit ma duc sa-mi cumpar un PS3.Vreau sa intreb daca ar trebui sa cumpar ceva in plus pe langa continutul cutiei....ceva fire,cabluri,etc.Deocamdata o sa il conectez la un TV normal,cu tub care are cele 3 input-uri necesare PS3-ului:galben,alb si rosu,deci in mod normal ar trebui sa intre cele 3 de la cablul ala la culoarea corespunzatoare.
    un joc!
    dar daca il bagi la un tv normal nu mai ai nevoie de nimic.cand o sa-l conectezi la un tv hd o sa-ti trebuiasca un cablu hdmi.daca o sa vrei sa-l conectezi si la un sistem audio iti mai trebuie si cablu optic.in rest bine ai venit in grupul consolistilor care beau numai apa cu lamaie.
    multa bafta!

    ---------- Post added 31-03-2010 at 05:49 PM ----------

    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    prin media server imi merge greu si sacadat.de asta prefer sa rulez filmele de pe stick.asta ar fi un motiv.al doilea ar fi ca am niste seriale care ocupa destul de mult loc pe pc si vreau sa le trec pe un hdd extern ca sa nu le mai pun pe dvd.un alt motiv ar fi ca daca vreau sa mearga sub pe ps3 trebuie sa fac schema ai cu programelul care baga sub in avi.deci practic o sa se ocupe de doua ori mai mult spatiu pe hard.de sters nu pot sa le sterg tot timpul pt ca si eu la randul meu sunt obligat sa stau la share.cred ca stiti toti despre ce e vb . si de asta ma gandeam la un hdd extern.un hdd extern portabil are sistemul FAT32,oare?care e cel mai mare stick acum pe piata?eu am unul de 16.ms inca o data pt raspunsuri.

    P.S. la media server pot sa dau sa ruleze de pe hdd extern?
    mda,m-am mai interesat si cel mai mare stick de pe piat ajunge la 1500 de roni.(250 giga).in fine,am sa incerc o schema cu media service.macar acum o sa-mi iau un hd extern mai mic sa-mi fac backup la ce imi trebuie si gata,vad eu mai incolo care-i treaba.ms inca o data pt raspunsuri si spor la jucat!

  3. #7423 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    un joc!
    dar daca il bagi la un tv normal nu mai ai nevoie de nimic.cand o sa-l conectezi la un tv hd o sa-ti trebuiasca un cablu hdmi.daca o sa vrei sa-l conectezi si la un sistem audio iti mai trebuie si cablu optic.in rest bine ai venit in grupul consolistilor care beau numai apa cu lamaie.
    multa bafta!
    Ms,ms,jocul era culmea sa nu il cumpar

  4. #7424 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Am si eu o problema cu Ps3 Media Server.Buuun,sa incep.Am un router conectat la 2 calculatoare si wireless la PS3,netul la toate cele 3 sisteme merge impecabil(100mbps intern/10mbps extern).Vreau sa rulez sa zicem Metallica.Live.in.Seoul.2006.720p.HDTV.x264(nu dati cu parul ca e piratat),imi merge 3-4 secunde ok dupa incepe sa sacadeze rau de tot,nu poti sa te uiti la video.Am o configuratie destul de buna zic eu la pc,nu sunt mare cunoscator asa ca accept orice fel de sfat/critica constructiva -> E4500 @ 2.20GHZ,2 GB RAM DDR2,9800gt 512mb.Acuma vin si intrebarile(am citit aproape tot ce era despre PS3 media server din threadul acesta): Sunt configuratiile prost facute in programul Java Ps3 Media Server?Configuratia PC-ului nu duce?Conectiunea wireless e de vina?Multumesc anticipat pentru raspunsuri si imi cer scuze daca am incalcat vreo regula in privinta pirateriei,stiu ca nu se accepta aici.

  5. #7425 SP
    Member richardm27's Avatar
    "Conectiunea wireless e de vina?"
    Bingo !!!! Culmea, asta a fost exact primul fisier pe care l-am incercat si eu prin media sever tot pe wireless (am patit la fel), treci pe wired...e diferenta de la cer la pamant. Configuratia PC e mai mult decat de ajuns !

  6. #7426 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Apocalyps View Post
    Ms,ms,jocul era culmea sa nu il cumpar
    Atenție la zona jocurilor: c�t timp joci pe TV CRT, ia-ți doar Region 2 (EU), altfel s-ar putea să ai surprize la unele jocuri NTSC (US R1, Asia R3), gen lipsă culori sau refuz de a rula. După ce treci pe TV HD Ready aceasta nu va mai fi o problemă. Enjoy your new console!

  7. #7427 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    "Conectiunea wireless e de vina?"
    Bingo !!!! Culmea, asta a fost exact primul fisier pe care l-am incercat si eu prin media sever tot pe wireless (am patit la fel), treci pe wired...e diferenta de la cer la pamant. Configuratia PC e mai mult decat de ajuns !

    M-am mai jucat putin cu el si am pus la setari:
    -Force Framerate parsed from FFMpeg
    -Skip loop filter deblocking for H264
    Nu stiu ce am facut,dar merge.Am mai download un Bluray de 7gb ca sa ma verific.Dar tin sa precizez ca Metallica Live in Seoul tot nu-mi merge.Probabil ca o sa trec pe wired in curand.Multumesc de ajutor .

  8. #7428 SP
    Member cata1lin's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Atenție la zona jocurilor: c�t timp joci pe TV CRT, ia-ți doar Region 2 (EU), altfel s-ar putea să ai surprize la unele jocuri NTSC (US R1, Asia R3), gen lipsă culori sau refuz de a rula. După ce treci pe TV HD Ready aceasta nu va mai fi o problemă. Enjoy your new console!
    Exista tv crt multisystem (stiu si PAL si NTSC) ....majoritatea,astea mai noi!

  9. #7429 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by cata1lin View Post
    Exista tv crt multisystem (stiu si PAL si NTSC) ....majoritatea,astea mai noi!
    Din păcate este irelevant - dacă jocul este zona 1 sau 3 şi singurul mod SD �n care rulează este 480i, iar tu pe consola PAL ai bifat doar 576i, nu se va găsi niciun mod video comun, iar jocul va refuza să ruleze, indiferent ce TV CRT este conectat (GTA4 de exemplu). �ntr-adevăr există destule jocuri NTSC care "ştiu" şi de 576i, dar n-am găsit nicăieri o listă.

  10. #7430 SP
    Member unlike's Avatar
    Combinatia fatala este TV CRT + consola NTSC + joc PAL ( unele evident ) .
    Pe o consola PAL, output deci 576, cam toate jocurile NTSC stiu de la 480 in sus, deci contin si 576. Eu cel putin nu am dat de nici un caz care sa-mi demonstreze contrariul.
    In schimb pe o consola NTSC, output 480, unele jocuri PAL ( foarte foarte putine ) stiu doar de la 576 in sus .. deci nu se gaseste nici un mod video comun . Singurele jocuri mai importante, da chiar singurele, care intra in categoria asta sunt GTA4 si MK vs DC Universe.
    Modul televizorului, PAL sau NTSC, nu are nici o legatura .. daca TV_ul sa zicem ca nu stie NTSC, si consola e NTSC, se va vedea probabil alb negru .... mai sus , ce am scris eu, e vorba strict de incompatibilitate video, eroare, si jocul nu ruleaza deloc .

    Cu alte cuvinte, pe un TV CRT , pe consola PAL ruleaza orice joc, orice zona .. pe o consola NTSC, exista cateva "uscaciuni", mentionate merita sa fie GTA4 si Mk vs DC UNiverse ( din ce cunosc eu ) .

  11. #7431 SP
    Junior Member Wyzy's Avatar
    salut all :
    Intrebare pentru fanii Resident Evil:
    ---cum va descurcati cu gamepad-ul in Resident evil 5? Ca pana in prezent a fost super, acum mie cel putin mi se pare ca iti consuma multa energie cu atentia si reflexele pe care tre' sa le ai atunci cand joc.
    In rest numai bune in RE5

  12. #7432 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    mi-am luat una 250,bunddle cu GOW+GTA 4 Platinum,dar am ceva intrebariot sa bag mufa de la internet,RDS,direct in PS3?mufa acum e bagata in PC.

  13. #7433 SP
    Member paulone's Avatar
    ce ziceti de noul update versiunea 3.21 aparut astazi? cu el s-a incheiat era sistemului de operare pe PS3(versiunile fat), eu oricum nu imi fac probleme ca am slim, zic ei ca au facut asta pentru "mai multa siguranta" ,voi ce spuneti?

  14. #7434 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by Apocalyps View Post
    mi-am luat una 250,bunddle cu GOW+GTA 4 Platinum,dar am ceva intrebariot sa bag mufa de la internet,RDS,direct in PS3?mufa acum e bagata in PC.

    Asa mi-am zis si eu la inceput dar crede-ma, o sa ai numai probleme( cel putin eu am avut) asa ca te-as sfatui sa iti cumperi de pe acum un router. Salvezi multi neuroni facand asta

  15. #7435 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Apocalyps View Post
    mi-am luat una 250,bunddle cu GOW+GTA 4 Platinum,dar am ceva intrebariot sa bag mufa de la internet,RDS,direct in PS3?mufa acum e bagata in PC.
    salut, da poti face si asta, dar probabil ca o sa intampini cateva probleme la realizarea conexiunii. iti recomand un router, e foarte simplu si in plus ai net si pe PC si pe PS3.

  16. #7436 SP
    Junior Member BIVAS's Avatar
    salut am si eu o mica problema si nu ii gasesc remediu
    imi apare 1 controler in plus
    adik la fifa dak suntem 2 care joaca apare controlaru nr 7
    mi-am luat little big planet si imi cere sa selectez 1 player si cu contolaru nr 7 eu avand activ doar 1

  17. #7437 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by BIVAS View Post
    salut am si eu o mica problema si nu ii gasesc remediu
    imi apare 1 controler in plus
    adik la fifa dak suntem 2 care joaca apare controlaru nr 7
    mi-am luat little big planet si imi cere sa selectez 1 player si cu contolaru nr 7 eu avand activ doar 1
    Ai cumva telecomandă la PS3 sau vreo chitară ceva? De obicei astea le pune pe 7. Dacă da, disconnect și nu o va mai "vedea".

  18. #7438 SP
    Junior Member BIVAS's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Ai cumva telecomandă la PS3 sau vreo chitară ceva? De obicei astea le pune pe 7. Dacă da, disconnect și nu o va mai "vedea".
    am decat 2 controlere cand sunt amandoua active imi vede 3 controlere

  19. #7439 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by BIVAS View Post
    am decat 2 controlere cand sunt amandoua active imi vede 3 controlere
    try this: "press and hold the ps button. choose controller settings and you should be able to change it from there"

  20. #7440 SP
    Junior Member BIVAS's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    try this: "press and hold the ps button. choose controller settings and you should be able to change it from there"
    atunci cand mut controllaru in spotu 7 apare in 1 si asa mai departe...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts