Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 394 of 1175 FirstFirst ... 294 344 384 392 393 394 395 396 404 444 494 894 ... LastLast
Results 7,861 to 7,880 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7861 SP
    Member LeGenD's Avatar
    da mai incet netu ca ti-o prea solicita....si de aia man

  2. #7862 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    De ceva timp am niste probleme cu PS3-ul. Mi s-a intamplat cand am iesit de pe PS Store sa astept sa apara meniul si mai mi se mai intampla sa am "lag" in meniu cand downloadez ceva.

    Si mie mi se intampla la fel, dar cand vreau sa ies dintr-un (text)chat in meniu, imi ramane si 2-3 minute. Si imi incarca lista de prieteni destul de greu (mereu mi se intampla cand sunt intr-un joc). Nu cred ca e din cauza netului, cel putin la mine. Eu am modelul de 60GB.

  3. #7863 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Ce parerea aveti de acest TV ca l-am gasit la Real la pretul de 1879 ron si parca as fi tentat sa-l cumpar dar ma intreb daca nu cumva rezolutia suportata este cam mica totusi

    Televizor Plasma SAMSUNG PS42B430 , 107cm

  4. #7864 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Ce parerea aveti de acest TV ca l-am gasit la Real la pretul de 1879 ron si parca as fi tentat sa-l cumpar dar ma intreb daca nu cumva rezolutia suportata este cam mica totusi

    Televizor Plasma SAMSUNG PS42B430 , 107cm
    Vezi mai jos detalii despre acest TV, este HD Ready si e normal sa aiba rezolutia aia, 720p ar fi si e ok.
    SAMSUNG PS42B430 - 107 cm, fiche technique, prix et avis consommateurs

  5. #7865 SP
    Member MSlv's Avatar
    am si eu o intrebare, legat de vestile de genul "Sony pierde 100$ la fiecare consola vanduta" sau, mai nou, "Sony in sfarsit castiga bani vanzarea de PS3-uri"... Recent m-am contrat cu profa de Marketing din facultate pe subiectul "este ilegal sa vinzi sub pretul de productie", eu sustinand ca nu este chiar ilegal, ca exista numeroase cazuri de acest gen. Mi-am amintit acum si am studiat putin problema (wikipedia ) si intradevar, este ilegal sa vinzi sub pretul de productie, sau sub valoarea bunului, sau chiar sa exporti la un pret mai mic decat vinzi pe piata locala (daca am retinut bine). Si vroiam sa intreb, in cazul in care stie cineva, cum sta de fapt situatia? Este ilegal sa vinzi sub costul de productie? Si daca da, de ce nu sunt Sony si Microsoft, care uneori au si recunoscut public ca vand sub costul de productie, inchisi si cu lacat la poarta?

    am cautat pe net si nu prea am reusit sa gasesc nimic relevant despre aceasta problema.

    p.s. daca sunt offtopic, cer scuze

  6. #7866 SP
    Member wolverine's Avatar
    Sa incep cu inceputul:am avut un router de la romtelecom care s-a busit din cauza ca i-am facut un update de firmware.In schimb pana sa se intample asta reusisem sa conectez consola la internet si nu era nici o problema(a mers chiar 5 luni).Dupa ce baietii de la romtelecom mi-au adus alt router mai nou,nu mai reusesc deloc sa ma conectez la net cu consola.Imi zice ca nu poate sa gaseasca acces pointul sau ca SSid este incorect.Dar am facut totul ca la carte.Am pus manual si ip-ul si default gateway etc.(pe care le-am luat din(run/cmd/ipconfg/all).Se pricepe cineva?Stie careva ce poate fi facut?Vreo setare in router in consola?Internetul e vdsl,nu stiu daca are vreo legatura.Apreciez orice ajutor.Multumesc anticipat pt orice raspuns.Bafta!

  7. #7867 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cred ca se refera mai mult la pretul recomandat de producator. De exemplu GameShop nu poate vinde PS3uri sub pretul recomandat de producator care in acest moment e de 1300 ron.
    Sau se refera la asta, doar ca nu este respectata legea.

  8. #7868 SP
    Member DiablQ's Avatar
    vreau sa spun ca nu o sa mai fie Ps3 Fat nu stiu exact cand....si aveti grija la limbajul ala

  9. #7869 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Salut!Am si eu o rugaminte.Cine are Mw2 zona 2 si nu-l mai joaca sau nu joaca online daca ar putea face un schimb cu al meu zona 1 ca sa pot juca pe hartile cele noi pentru ca am facut o greseala si am cumparat Stimulus Pack de pe un cont de UK.Platesc eu transport si tot ce e necesar.Multumesc.

  10. #7870 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by fulg3r View Post
    vreau sa spun ca nu o sa mai fie Ps3 Fat nu stiu exact cand....si aveti grija la limbajul ala
    pai nu mai este de mult timp in magazine, mai exact de cand a fost lansat ps3 slim. daca mai vezi ps3 Phat prin magazine sa stii ca sunt din loturi foarte vechi. bafta!

    PS: apropos "ai grija cu limbajul ala"...

  11. #7871 SP
    Member DiablQ's Avatar
    bine am inteles hai sa inchidem subiectul

  12. #7872 SP
    Member paulone's Avatar
    Apropo de TV LCD, rog pe cei avizati(priceputi) un sfat: intre doua modele de SONY, respectiv KDL-40HX700(200HZ) si KDL-40NX700(edge LED), ambele full HD unul are cum am spus, scanare la 200Hz iar celalat EDGE LED(leduri in rama TV) dar scanare la doar 100Hz... sunt in aceasta dilema de 1 luna si nu stiu pe care sa-l alegprecizez ca ambele au imaginea superba....
    Daca imi indicati unul din ele, rog sa-mi spuneti si de ce l-as alege pe acela.

  13. #7873 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Apropo de TV LCD, rog pe cei avizati(priceputi) un sfat: intre doua modele de SONY, respectiv KDL-40HX700(200HZ) si KDL-40NX700(edge LED), ambele full HD unul are cum am spus, scanare la 200Hz iar celalat EDGE LED(leduri in rama TV) dar scanare la doar 100Hz... sunt in aceasta dilema de 1 luna si nu stiu pe care sa-l alegprecizez ca ambele au imaginea superba....
    Daca imi indicati unul din ele, rog sa-mi spuneti si de ce l-as alege pe acela.
    usor, cel de 200 HZ, mai ales ca va fi bun si la 3d gaming

  14. #7874 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    usor, cel de 200 HZ, mai ales ca va fi bun si la 3d gaming
    +1 la ce a zis AndRewqp

  15. #7875 SP
    Member psycho-07's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Apropo de TV LCD, rog pe cei avizati(priceputi) un sfat: intre doua modele de SONY, respectiv KDL-40HX700(200HZ) si KDL-40NX700(edge LED), ambele full HD unul are cum am spus, scanare la 200Hz iar celalat EDGE LED(leduri in rama TV) dar scanare la doar 100Hz... sunt in aceasta dilema de 1 luna si nu stiu pe care sa-l alegprecizez ca ambele au imaginea superba....
    Daca imi indicati unul din ele, rog sa-mi spuneti si de ce l-as alege pe acela.
    clar cel de 200hz

  16. #7876 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Mi-a ajuns ps3-ul si nu stiu ce pe ce tara sa fac contul.

    sa fac pe US sau UK ? sa pe ambele si sa joc pe cel de UK si pe cel de US sa downloadez DLC, jocuri ?

  17. #7877 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Rumor: Valkyrie Profile 3 coming to PS3 — Scrawl

    Early this past April, gaming blog GoFanboy reported that Square Enix was set to announce Valkyrie Profile 3 for Xbox 360 at this year’s E3 Expo. Just recently, however, with the new PSM3 teaser resembling the Square Enix RPG series, the site has revised their rumor saying that their ‘wires got crossed‘ and that ‘in the rush’, they’ve made an error. Now, according to them, the game is a PlayStation 3 exclusive set to be revealed in PSM3 as little as two weeks before the big show.
    Attached Images Attached Images rumor-vp3-ps3_resemble-500x442.jpg

  18. #7878 SP
    Member Radoo's Avatar
    Depinde ce jocuri vrei să-ţi iei. Dacă le iei de zona 2, o să iei DLC-uri de pe UK. Dacă-s de zona 1, atunci din US.

    Eu, momentan, nu am dec�t un cont de RO.

  19. #7879 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Mi-a ajuns ps3-ul si nu stiu ce pe ce tara sa fac contul.

    sa fac pe US sau UK ? sa pe ambele si sa joc pe cel de UK si pe cel de US sa downloadez DLC, jocuri ?
    Felicitari de achizitie!
    Poti sa faci cont de US (atentie neaparat adresa West Coast - Tax Free), UK, JP, HK si nu in ultimul rand
    RO unde vei juca si iti vei desfasura activitatile (sa vada astia de la SONY ca sunt console si in Romania).
    Deci indiferent de unde iti cumperi DLC(normal sa fie compatibil cu jocul adica JOC US = DLC US etc.) poti, dupa ce-l descarci, juca pe ce cont vrei.
    Eu descarc si cumpar DLC-uri, Demo-uri de pe conturile mai sus amintite si intotdeauna joc pe contul RO.

  20. #7880 SP
    Member viezure's Avatar
    Pt carduri prepayed, inteleg ca cel mai bine ar fi sa-ti faci cont pe US, fiinda 20$<20 lire, corect? Preturile sunt convertite 1:1?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts