Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 403 of 1175 FirstFirst ... 303 353 393 401 402 403 404 405 413 453 503 903 ... LastLast
Results 8,041 to 8,060 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #8041 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Insomniac Will Be First Party and Sony Owned by Christmas 2011 | N4G

    "Based on the history of Insomniac with Sony, the extremely short deal which is very uncommon between a large developer and large third-party publisher these days (we’re not talking little nobodies making a movie license here) it’s very likely that Insomniac will be owned by Sony by Christmas 2011. Recently Andrew House, the president of Sony Computer Entertainment Europe was interviewed and regarding the acquisition of developers said; “Our acquisition of Media Molecule clearly shows our commitment to our first party studios, to ensure that we continue to offer by far the most compelling, innovative exclusive games."

  2. #8042 SP
    Member paulone's Avatar
    Domnilor da pe mine ma framanta o intrebare: se spune ca foarte curand va aparea un update pt.ca PS3-ul sa poata reda bluray 3D, ok, dar din ce am citit numai cablurile hdmi versiunea 1.4 suporta acest format, pai atunci cum va reda PS3-ul discuri 3D cand el suporta doar cabluri hdmi versiunea 1.3a????Dau orice sa aflu raspunsul...

  3. #8043 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Merge orice casca bluetooth sau numai cea oficiala???
    In principiu cam orice casca. Eu folosesc una de la Nokia.

  4. #8044 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Domnilor da pe mine ma framanta o intrebare: se spune ca foarte curand va aparea un update pt.ca PS3-ul sa poata reda bluray 3D, ok, dar din ce am citit numai cablurile hdmi versiunea 1.4 suporta acest format, pai atunci cum va reda PS3-ul discuri 3D cand el suporta doar cabluri hdmi versiunea 1.3a????Dau orice sa aflu raspunsul...
    Citește aici �n engleză și aici �n rom�nă detalii ce și cum
    This brings me to the case of PlayStation 3 console with HDMI 1.3 that is expected to receive a software update to bring stereoscopic 3D support. We�ve already got confirmation that the software update for the console will add support for the S3D features from HDMI 1.4 specifications as this is possible to be done with just a software update. Of course adding all the new features introduced with 1.4 specifications of HDMI is not possible with just a simple software update, but in the case of stereoscopic 3D support it can be done so that the different brands of 3D-ready TVs should be able to understand that the console is sending them 3D content and display it accordingly. That is of course if these new TV sets use HDMI 1.4 or at least also have their software updated so that the HDMI 1.3 hardware will be able to �understand� the Stereoscopic 3D part of 1.4 specifications.
    Acum ceva timp, grupul de liceenta HDMI a lansat specificatiile finale pentru nebunia 3D. Principalul detaliu care ingrijora pe toata lumea era acela ca pentru acesta era nevoie de HDMI 1.4, care era incompatibil cu orice Blu-ray Player disponibil, incluzandul pe cel de pe PS3.
    Ei bine, se pare ca nu avem nevoie de HDMI 1.4 pentru a viziona filme 3D, dar totusi avem un compromis.
    Specificatiile lui HDMI 1.4 arata faptul ca acesta ofera utilizatorilor posibilitatea vizionarii filmelor 3D full 1080p. Oricum, daca ai un dispozitiv cu HDMI 1.3, cum este si PS3-ul, vei putea viziona filme 3D in 1080i.

  5. #8045 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Is Sucker Punch Next To Embrace Xbox 360? | N4G

    Things are happening quickly in this industry and competition is becoming stiff. Games are becoming more expensive to develop and independent studios, big and small are looking for partners to help fund their “big” projects while retaining the Intellectual Property and at the same time reach a wider audience.
    Sony trebuie sa se grabeasca

  6. #8046 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by Killswitch View Post
    Sony trebuie sa se grabeasca
    Sa se grabeasca la ce? Insomniacii sunt detinuti de Sony pana anul viitor si o sa scoata Resistance 3 exclusiv pe PS3, probabil ca si cu Sucker Punch o sa fie aceeasi vrajeala. Si chiar daca pierd exclusivitatea, ce conteaza? Nu scrie NICAIERI ca studiourile astea o sa scoata jocuri exclusive pe 360, pe care tu avand doar PS3 nu o sa le poti juca, deci nu vad unde e problema. Eu zic ca e destul sa postezi link-urile si sa lasi pe fiecare sa traga concluzii pentru el.

  7. #8047 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Defapt, IPurile sunt detinute de Sony, deci PS3 nu va pierde nicio exclusivitate ( Resistance, Ratchet sau inFamous) pentru ca acestea sunt detinute de ei si pot aparea doar pe platformele PlayStation.

  8. #8048 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ieri seara am observat cu mirare urmatoarea eroare in momentul in care am incercat sa cumpar de pe PSN US cu cardul folosit de aproape 2 ani - un VISA - "credit card not valid"!
    Am reintrodus datele la "account management" si mi-a dat "update successful" dar problema e ca in continuare mi-a dat aceeasi eroare. Este prima data cand patesc asa ceva.
    S-a mai intamplat si altora dintre voi? Sunt noutati cu privire la politica Sony de care eu nu stiu?

  9. #8049 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Imi puteti recomanda va rog un site de unde pot achizitiona PSN US Store Card? (trustworthy)

    Recent a trebuit sa re-introduc datele cardului pe Store si nu mai functioneaza, se pare ca nu mai accepta card din Ro.
    Keeps telling me invalid details on file. :/

  10. #8050 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Da, nu mai incerca sa cumperi cu card-ul de RO de pe PSN US, au fost cazuri in care s-a dat ban pentru asa ceva. Ai mai jos discutia vizavi de problema.

    http://www.consolegames.ro/forum/f15-sony-playstation-3/639-ps3-faq-pune-o-intrebare-primeste-un-raspuns/index186.html#post350806

  11. #8051 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Imi puteti recomanda va rog un site de unde pot achizitiona PSN US Store Card? (trustworthy)

    Recent a trebuit sa re-introduc datele cardului pe Store si nu mai functioneaza, se pare ca nu mai accepta card din Ro.
    Keeps telling me invalid details on file. :/
    USA_US Playstation Network PSN Card $20 For Ps3 & PsP on eBay (end time 14-Jun-10 17:25:50 BST)

    Am luat de la baiatu asta de 4 ori pana acum si n-am avut nicio problema. Iti trimite instant code pe mail in cateva ore. Am platit prin PayPal.

  12. #8052 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Da, nu mai incerca sa cumperi cu card-ul de RO de pe PSN US, au fost cazuri in care s-a dat ban pentru asa ceva. Ai mai jos discutia vizavi de problema.

    http://www.consolegames.ro/forum/f15-sony-playstation-3/639-ps3-faq-pune-o-intrebare-primeste-un-raspuns/index186.html#post350806
    Un mare rahat pe bat. Din cauza la prostia aia am facut si eu idiotenia de a-mi sterge datele cardului si cand am vrut sa le reintroduc nu am mai putut. Acum regret.
    Ceva s-a schimbat si nu prea mai se pot folosi carduri RO, dar eu stiam ca doar in cazul in care le-ai sters.

  13. #8053 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pai eu am re-introdus datele cardului cum spuneam mai sus si a fost totul ok. Dar in momentul in care dau buy de pe PSN imi da acea eroare. S-ar putea sa fie o problema temporara cu Visa, nu stiu ce sa zic.... Am mai patit-o cu ei acum 2 saptamani.

  14. #8054 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Cum am mai spus, nu e nici o problema sa schimbat doar politica Sony vizavi de cardurile acceptate. Nu are nici o legatura cu cardurile sau alte setari, recoman utilizarea cardurilor valorice cumparate online sau de pe forum (webpredator, bodo, robert).

  15. #8055 SP
    Member taz@'s Avatar
    ICO HD
    ma rog,e facut cu un emulator...
    Attached Images Attached Images 2dln4mu.jpg 2e3wv2c.jpg 2ii7ex5.jpg 2jeb57q.jpg 2nko0nm.jpg 2qlh5yh.jpg 2r5c58k.jpg b4aw4i.jpg b4cn76.jpg n6w8qe.jpg n6xt1d.jpg ojmhx0.jpg

  16. #8056 SP
    Member psycho-07's Avatar
    am si eu o intrebare? am auzit ca primele modele de ps3 slim cech-2000A, 2001A au procesoru pe 65nm si cele 2004A si 2004B au procesoru pe 40nm este adevarat sau am fost informat gresit

  17. #8057 SP
    Member Radoo's Avatar
    Am o mare problemă. Mi-am crăpat nu ştiu cum Blu-ray-ul de la GTA4 dinspre mijloc şi-a ajuns şi pe partea cu informaţii şi nu mi-l mai citeşte PS3-ul. Ce pot face?!

  18. #8058 SP
    Member MSlv's Avatar
    ico ca ico, dar shadow of the colossus cum ar arata in hd...

  19. #8059 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    ico ca ico, dar shadow of the colossus cum ar arata in hd...
    divin . Pre-order de la mine . parca saptaman trecuta vorbeam cu un coleg ca de ar aparea SotC pt ps3 as fi extrem de fericit si ca l-as lua din prima zi . Se pare ca mi se indeplinste dorina

  20. #8060 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    dar shadow of the colossus cum ar arata in hd...
    Cam ceva de genul:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts