Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 426 of 1175 FirstFirst ... 326 376 416 424 425 426 427 428 436 476 526 926 ... LastLast
Results 8,501 to 8,520 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #8501 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by killer95 View Post
    cineva mi-a spus ca asta e cel mai bun Router Wireless N D-Link DIR-615 4 porturi la Domo.ro, Routere Wireless . stie careva daca e bun de ceva ?
    Daca iti permiti, mergi pe 635: Router wireless D-Link RangeBooster DIR-635 DIR-635. Eu asta folosesc acasa si la diverse firme mai mici, 24/7.
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Nu D-Link, foarte slabe sint, majoritatea fac probleme pe wireless si sint care au hibe de firmware, fiind si limitate la transfer. Cumpara un Linksys, Merdiso ti-a recomandat aceeasi firma.
    E clar ca nu vorbesti din experienta. Dupa ce mi-au murit 3 Linksys-uri, am renuntat complet la ideea de a mai dai bani doar pt. ca e logo CISCO pe ele... De atunci stau pe Dlink-uri fara probleme. Si crede-ma ca am locatii unde tine peste 50 de clienti un amarat de 635 (de peste 4 ani !!!). Unde e nevoie de dual, merg pe 855 (dar ala e cam expensive). Si da, merg 24/7... fara probleme.

    P.S. In plus, noua generatie de Linksys-uri arata de parca ar fi farfurii zburatoare, cu antene interne (cah)...

  2. #8502 SP
    Junior Member AxelFair's Avatar



  3. #8503 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by AxelFair View Post
    Chiar vrei sa deschizi o discutie fanboy Xbox360 vs PS3?

  4. #8504 SP
    Junior Member killer95's Avatar
    nu prea imi permit unu DIR-635, asa ca am sa il iau pe cel DIR-615. mersi pentru tot

  5. #8505 SP
    Junior Member Wyzy's Avatar
    Salutare.
    Jocul Vancouver 2010 se joaca in modul splitscreen? Imi spuneti si cum daca e posibil? Nu am reusit sa gasesc cum anume il fac sa mearga in splitscreen

  6. #8506 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Salut
    Am si eu o nelamurire, va rog, vreau sa procur un ps3 phat de la cineva care zice ca il are la randul lui din America dar mi-a aratat o poza cu cablul de alimentare si am observat ca stecherul este la fel ca si unul romanesc. Nu ar trebui ca stecherul sa fie prevazut cu acele lamele plate (st american)? Merge la 220V? Stiu ca la 360 e treaba cu PAL si NTSC, la PS3 e la fel? Am vreo restrictie la vreun fel de jocuri? Multumesc.

  7. #8507 SP
    Member Alex's Avatar
    Quote Originally Posted by Amur View Post
    Salut
    Am si eu o nelamurire, va rog, vreau sa procur un ps3 phat de la cineva care zice ca il are la randul lui din America dar mi-a aratat o poza cu cablul de alimentare si am observat ca stecherul este la fel ca si unul romanesc. Nu ar trebui ca stecherul sa fie prevazut cu acele lamele plate (st american)? Merge la 220V? Stiu ca la 360 e treaba cu PAL si NTSC, la PS3 e la fel? Am vreo restrictie la vreun fel de jocuri? Multumesc.
    Sal! Ps3-urile sunt "region free" deci nu conteaza de unde sunt jocurile. O singura chestie la jocuri: daca jocul este cumparat din USA orice patch trebuie downloadat de pe un cont psn din SUA (la fel si cu jocurile din Europa, Asia.....).
    Cat despre cablul de alimentare, el poate fi inlocuit (cred ca asta s-a intamplat si in cazul de fata).
    Eu recomand ps3 . Bafta

  8. #8508 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Mersi fain man!

  9. #8509 SP
    Junior Member killer95's Avatar
    nu conteaza care consola o joci. important este sa iti placa tie sa o joci.

  10. #8510 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    @mark si Monky, da vorbesc din experienta, mai ales dupa ce am avut in service peste 20 bucati din ~80 vindute. Picate soft si nu numai, chiar si cele mai scumpe, nu am zis ca nu sint bune, am zis doar ca sint slabe si ca Linksys se misca ceva mai bine. Dovada ca nu decat un anumit producator este ca am la unii clienti instalat D-Link de ~4 ani si nu am avut niciodata probleme.

    Asa ca va rog nu mai sariti fara sa stiti ce experienta am, la 12 ani vechime in service IT cred ca mai stiu totusi ce spun.

    PS: eu nu vorbesc de noua generatie ci de cea contemporana cu WRT54GL si DIR615. Si nu vorbesc de avioane ci de routere la preturi decenete sub pragul de 300ron si chiar sub 200ron, ca end-user-ul se uita la fiecare banut nu arunca cu ei pe fereastra.

    PS2: discutia asta e ceva de genul ASUS vs GIGABYTE sau XBOX360 vs PS3, tot timpul vor exista argumente pro si contra.

    PS3: asa ca cel mai bine killer95 extrage doar informatiile utile din ce palavragim noi aici si-si cumpara ce crede el de cuviinta. Ca noi putem sa-i dam doar niste informatii si nimic mai mult.

  11. #8511 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sony announces huge Eurogamer Expo line-up PlayStation 3 Article - Page 1 | Eurogamer.net

    Tickets for the Expo are on sale now, and today we can confirm that attendees will get to play Gran Turismo 5, inFamous 2, Killzone 3, LittleBigPlanet 2, MotorStorm Apocalypse and SOCOM: Special Forces.

  12. #8512 SP
    Member prise's Avatar
    salut. am si eu un sistem 2+1 si vreau sa il pun la ps3. am un monitor samsung care e conectat la ps3 prin cablu hdmi sia cum fac cu sistemul? eu l-am conectat prin mufa mica verde (nu stiu cum se numeste) la monitor dar nu se aude nimic ...
    stiti ce e de facut?
    multumesc

  13. #8513 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    la care va place sa jucati resident evil la modul mercenaries,versus sau mercenaries reunion
    add me:darkre3surrecter

  14. #8514 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Si la voi da eroarea 80022D6A cand incercati sa va uitati la trofee?(ale oricui)

  15. #8515 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    ma scuzati am postat unde nu trebuia mai sus,am crezut ca sunt la PSN ID
    formabletube:mie imi da uneori eroare la trofee,dar isi revine

  16. #8516 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ai doua variante:

    a. prin cablu optic, daca ai sistem audio care sa aibe intrare de cablu optic.
    b. prin cablul special cu care ai luat ps3-ul - av-multi out... cablul galben e de sunet.
    Attached Images Attached Images 20080421062553195.jpg

  17. #8517 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    SirAndrew, galbenul e pentru Video, albul+rosu sint pentru audio, si-i mai trebui omului un cablu adaptor de la RCA la Jack de 3,5 (T-M). Ai un link mai jos sa-ti faci idee de un pret si de cum arata.

    Cablu 2x RCA tata - 3,5 Jack mama 0,2 m, Preturi Cablu 2x RCA tata - 3,5 Jack mama 0,2 m

  18. #8518 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Sal , in leg cu siteul asta ps3trophycardgenerator , mi am facut si eu un card acolo dar nu stiu cum sa fac sa il pun la semnatura gen poza , are cineva o idee ? ms.

  19. #8519 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Nu se pot pune poze in semnatura pe acest forum . Asa au decis moderatorii si administratorii .

  20. #8520 SP
    Member ViBy's Avatar
    Quote Originally Posted by prise View Post
    salut. am si eu un sistem 2+1 si vreau sa il pun la ps3. am un monitor samsung care e conectat la ps3 prin cablu hdmi sia cum fac cu sistemul? eu l-am conectat prin mufa mica verde (nu stiu cum se numeste) la monitor dar nu se aude nimic ...
    stiti ce e de facut?
    multumesc
    Prise si eu am sistem 2+1, un Z2300 si l-am conectat direct la PS3 cu ajutorul a doua cabluri [ din cate imi aduc aminte a mai fost postat pe undeva problemutza asta, dar ca sa iti usurez trebusoara, mai postez eu odata cum am procedat in cazul meu ]
    1. Cum a specificat mai sus si SirAndrew
    prin cablul special cu care ai luat ps3-ul - av-multi out
    + Adaptor 2xRCA >> jack mama voi pune mai jos imaginea cu ce fel de cablu iti trebuie ca sa il gasesti mai usor Functioneaza 100% si nici nu se compara sunetul cu cel scos prin hdmi tv !!!

    Mult Succes !
    Attached Images Attached Images cablu.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts