Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 446 of 1175 FirstFirst ... 346 396 436 444 445 446 447 448 456 496 546 946 ... LastLast
Results 8,901 to 8,920 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #8901 SP
    Junior Member arfy's Avatar
    salut am si eu o problema..azi mi-am conectat routeru wireless la ps3...am facut totul dupa un tut.si cand dau la test connection imi da ca imi gaseste ip-ul dar n-am internet..imi apare dupa eroare DNS eror 80710102..ce e de facut?

  2. #8902 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by arfy View Post
    salut am si eu o problema..azi mi-am conectat routeru wireless la ps3...am facut totul dupa un tut.si cand dau la test connection imi da ca imi gaseste ip-ul dar n-am internet..imi apare dupa eroare DNS eror 80710102..ce e de facut?
    DNS error 80710102 resolved - PlayStation.com Forums
    poate te ajuta cu ceva

  3. #8903 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    interesant, seamana cu ceva cunoscut, dar nu stiu ce. imho arata mult mai bine decat controllerul original
    New PS3 controllers add comfort and glowing buttons -- PlayStation Universe
    Arata foarte bine, chiar daca sursele de inspiratie sint evidente, daca e la fel de fiabil ca DS3-ul cu siguranta va fi un must have pentru multi owneri PS3.

    Legat de downtime, desi nu am prins nici unul, sint sigur ca ne pregatesc ceva cei de la Sony, sa aiba oare legatura cu jucarie piratilor?

  4. #8904 SP
    Junior Member arfy's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    am incercat sa fac ce scrie acolo si la test connection mi-a dat succeded cand incerc sa updatez versiunea imi arata iar dns error

  5. #8905 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...pozele alea două cu noul controller de PS3 sunt ORIBILE. Ce-i cu D-pad-ul ăla frate? (mă rog...)

    Am găsit asta pe net. (scuze daca s-a mai discutat).
    Și-am mai dat de un zvon (acuma �ncerc să găsesc un MP3 splitter decent FREE (pentru că eu nu dau bani pe așa ceva) să pun pe forum exact discuția respectivă). Dacă e adevărat...e cam penal ce face Sony (mai ales pentru cei care folosesc 3rd party hardware - fighting sticks, adaptors, etc.).

    Revin...

    *later edit*

    cut.mp3

    Repet, e doar un zvon - unul oribil și de prost gust.

    Episodul FULL e aici
    Oricum doar partea finala e de interes pentru Clubul PS3 - celelalte două sunt pentru Tekken and some funny stuff lol

  6. #8906 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Sony opens countdown website for new game - National Video Game News | Examiner.com

    Sony Computer Entertainment Japan has opened a countdown site for a new game.

    The teaser page, which is loading slowly at the moment, apparently features a man playing with a yarn. Furthermore, the word “amimono,” which is Japanese for knitting, appears on both the URL and keyword for the page.

    Expect to hear more about this project soon with the Tokyo Game Show slated for next month.

  7. #8907 SP
    Banned Venom's Avatar
    Sony Halts Australian ReSeller Quantronics PS JailBreak Sales - PS3 NEWS - PlayStation 3 News - PS3 Hacks

    Cam asta a fost cu modarea PS3.

    Oricum, e o chestiune de timp sa se raspandeasca in lume pe alte cai, avand in vedere ca au aparut si clone.

  8. #8908 SP
    Member toto's Avatar
    Ce parere aveti de ps3 modelul cu hdd de 80 gb , a avut probleme la fel ca si cel cu hdd de 40 gb si 60 gb ? Intreb deoarece majoritatea celor cu ylod am vazut ca sunt din categoria asta iar cu hdd de 80 nu am vazut deloc , sa fie altfel conceput e mai fiabil ? , multumesc .

  9. #8909 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Depinde de care model de 80 gb vorbesti.Poate sa fie slim sau fat.Din cate am citit pana acum ,posibilitatea sa-ti apara un YLOD ar creste direct proportional cu vechimea consolei.E si logic,pasta termo-conductoare de pe CPU,GPU isi pierde in timp din proprietati.Am desfacut chiar acum consola mea(model fat 60 gb) si vreau sa zic ca pasta termo-conductoare de pe placa disparuse in mare parte iar cea ramasa s-a sfaramat la prima atingere.
    Daca te gandesti sa-ti cumperi o consola ,cumpara una noua ,apare acum in septembrie cu HDD de 320 GB cu move cu tot
    P.S
    YLOD mai poate sa apara si de la o sursa defecta

  10. #8910 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Slim de 80 Gb?!? Nu exista, decat daca instalezi un HDD de 80 Gb intr-un slim

    Acum depinde de ce procesor au. Cele pe 65 nm consuma 110W, de aici rezulta si mai putina caldura disipata. Mai este un model de 80 Gb, compatibil cu PS2, tot cu CPU de 65 nm, dar acesta consuma 135W, caldura disipata mai mare.

    Cele de 20 si 60 Gb au CPU pe 90 nm si consum de 180W, triplu decat la noile modele de SLIM, care au consum de 60W si CPU pe 45 nm.

    Cu cat consumul CPU este mai mic, cu atat temperatura va fi mai mica si consola in siguranta mai mare.

  11. #8911 SP
    Member MSlv's Avatar
    pai, spre deosebire de modchip-urile clasice, care nu contin soft aflat sub incidenta copyright-ului, PSJB este bazat aproape in exclusivitate pe soft "furat" de la Sony. Cu alte cuvinte, oriunde va exista un shop intr-o tara civilizata Sony va trimite scrisori cu cease and desist sau va recurge direct la instantele de judecata pentru a opri comercializarea.

  12. #8912 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    My bad le-am incurcat.Nu stiu de ce,aveam impresia ca modelul 80 Gb compatibil ps2 este slim

  13. #8913 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Nici nu este de mirare la PS3 sa le incurci, la cate serii au scos.

  14. #8914 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Nici nu este de mirare la PS3 sa le incurci, la cate serii au scos.
    si asta e un lucru rau? ai de unde alege (banuiesc ca te referi la SKU)

  15. #8915 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Nu ar fi un lucru rau daca ar fi lansate numai sa imbunatateasca consola. De regula apar pentru a rezolva probleme

  16. #8916 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Nu ar fi un lucru rau daca ar fi lansate numai sa imbunatateasca consola. De regula apar pentru a rezolva probleme
    aha inteleg la ce re referi acum, dar sa stii ca PS3 a avut doar 2 revizii pana acum si personal nu mi se par asa multe. prima a fost in 2008 cu modelele de 40GB, 80GB si 160GB cand au trecut la 65nm si modelul slim care e la 45nm.

    Eu ma referam la SKU (modele, bundle-uri etc). IMHO cu cat sunt lansate mai multe SKU cu atat mai bine, clientul are de unde alege in functie de nevoi si pret.

  17. #8917 SP
    Member toto's Avatar
    Multumesc mult pentru raspunsurile voastre , mai am insa o nelamurire , poate m-a puteti ajuta , am achizitionat un ps3 ntsc de 80 gb, normal merge pe 110 v , am inteles ca merge foarte bine si la 220 v fara transformator , sursa fiind de 110/220 , doar trebuie un cablu de pc .Sunt ceva probleme in privinta asta , oare chiar merge fara transformator , a mai avut cineva ps3 pe ntsc ?

  18. #8918 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    13 Hour PSN Maintenance, PS3 News - GamerZines : Free Digital Games Magazines
    Between the hours of 08:00 and 21:00 BST, users won't be able to access the PlayStation Store, PlayStation Home or any aspects of their Account Management - including your Download List.
    However, those within the UK fretting that they won't be able to play a hefty multiplayer throughout their Bank Holiday Monday needn't worry. You'll still be able to play games online, as well as being able to log onto the PlayStation Blog and official PlayStation Community forums.
    urmeaza un update important

    Sony launches "amimono" teaser site - National video game | Examiner.com
    Move over Crafting Mama, gamers are now about to witness an “amimono” teaser site, put up by Sony. Amimono in Japanese means "knitting".

    The teaser site features an animated, Godfather-like figure knitting in a chair as the ticker counts down. The countdown will end in five days, which is Wednesday for North America. By the time it ends in Japan, it will already by Thursday.

  19. #8919 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Salutare.Vreau sa cumpar un dlc pt. Uncharted 2, mentionez ca am cont de PSN facut pe UK.Dau frumos din joc ca vreau sa cumpar DLC si ma uit pe acolo si vad ca pt. acel DLC jocul tre sa aiba seris BCES 07...iar eu am BCES 00509.Am cautat si am gasit ca seria cu 07..e special doar pt uk iar eu am versiunea jocului pt. europa zona 2 cred 00509,deci uk are alta seria nu stiu de ce.Acum intrebarea e daca imi fac un cont PSN si pun romania ca tara ar trebuii sa pot gasii DLC-ul care merge cu jocul pe care il am eu,dar dupa ce il cumpar pot sa il joc pe celalat cont de uk pe care il am acum?Si daca da, intentionez sa cumpar un reedem code in euro banuiesc ca sa cumpar dlc-ul e bine ? Sunt cam confuz daca ma puteti indruma va rog .Multumesc.

  20. #8920 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    Ce parere aveti de ps3 modelul cu hdd de 80 gb , a avut probleme la fel ca si cel cu hdd de 40 gb si 60 gb ? Intreb deoarece majoritatea celor cu ylod am vazut ca sunt din categoria asta iar cu hdd de 80 nu am vazut deloc , sa fie altfel conceput e mai fiabil ? , multumesc .
    poate linkul asta le lamureste exact PlayStation 3 Secrets

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts