Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 1175 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 98 148 548 1048 ... LastLast
Results 941 to 960 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #941 SP
    Junior Member solary's Avatar
    multumes pt raspuns, m-am cam speriat ca majoritatea puneau la zid legatura wireless dar 6-7 mbs intre pc si ps3 e suficient, ma interesa mai mult sa nu imi pice netu cand ma joc online sau viteza sa fie insuficienta pt a juca online, mentionez ca nu am decat un perete intre ps3 si comp asa ca nu vad de ce nu ar merge bine si tocmai am achizitionat un stick de 32 gb asa ca daca imi trebe ceva repede folosesc stickul.

  2. #942 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    man..las-o..serios acum , n-are nici o treaba pretul routerului cu lagul
    Cum sa nu aiba, am avut multi prieteni ce au jucat pe un wifi-router de toata jena, disconecturi si ms lag non stop , dupa transferul pe lan n-au mai avut nici cea mai mica problema.
    Si un prieten avea si net de 50mb/sec si il scotea non stop din battlefield si nu puteam face chaturi pana l-am convins sa treaca pe fir.

    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    300-400 de euro, da ce router iei nene ?
    Eu imi tin Xbox-ul pe un router de 90 de euro si n-am probleme de lag pe Live.
    Tu esti mai special, asta presupune ca ai routeru langa 360, ca si fara wifi nu se misca perfect live-ul si va dati seama ca am exagerat un pic la pret dar pe acolo se invarte unu bun ce merita tinut ps3-u pe el sau 360-u..

  3. #943 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    Tu esti mai special, asta presupune ca ai routeru langa 360, ca si fara wifi nu se misca perfect live-ul si va dati seama ca am exagerat un pic la pret dar pe acolo se invarte unu bun ce merita tinut ps3-u pe el sau 360-u..
    Evident ca sunt mai special, nici nu vreau altfel.
    360-ul nu il tin langa router, dar este legat de acesta prin cablu, deci no wi-fi
    Chiar si asa, laptop-ul de peste 2 camere distanta si psp-ul imi merg fara probleme pe wireless. Fara disconnecturi si fara lag. Routerul este un D-link 615, deci nu mare scula.

  4. #944 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Evident ca sunt mai special, nici nu vreau altfel.
    360-ul nu il tin langa router, dar este legat de acesta prin cablu, deci no wi-fi
    Chiar si asa, laptop-ul de peste 2 camere distanta si psp-ul imi merg fara probleme pe wireless. Fara disconnecturi si fara lag. Routerul este un D-link 615, deci nu mare scula.
    Mmmouri(ce au mounthly fee), cs pe un serv din romania, rts toate astea multi le pot juca cu un download deschis fara probleme
    Anyway fiecare face ce vrea of course acest gen cablu este inca sfant.

  5. #945 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    eu o am mai mare decat a voastra detin un router ordinar linksys de 60 de euro, la aprox. 5 metrii de consola si nu am probleme.

  6. #946 SP
    Manager paul's Avatar
    Sony Computer Entertainment boss Kaz Hirai had some fresh PlayStation data for the CES crowd today. Probably most important to Sony's PlayStation 3 fortunes are LittleBigPlanet sales, which Kaz says now total 1.3 million worldwide. Hirai also revealed that more than 300,000 user created levels have been made for LittleBigPlanet, with over two years of game play time racked up in the PlayStation 3 game. That's over 17,000 hours by our calculator.
    Kaz also noted that some 17 million PlayStation Network accounts are in the wild, with 2.1 million of those created in the month of December. Hey, that's the same number of Xbox Live users! How convenient.
    The final number that the Sony folks wanted to throw out was 330 million. That's the total number of things downloaded from the PlayStation Store. Great success!

    CES 09: Kaz Says LittleBigPlanet Has Sold 1.3 Million, PSN Accounts At 17 Million


    CES 2009: Sony teases with high-quality PS3 3D

    At CES, Sony is reportedly showing off a highly impressive PS3 3D gaming demo. Sony noted that this is just an idea of what 3D would look like if Sony moved into it. Apparently, a demo of Wipeout HD was shown running in true 3D and it was so good that a couple of journalists believe it is the best demo of 3D technology ever experienced.

  7. #947 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    cine mai ii si asta? un analist ce vede tot ca Michal Patcher sau cum il cheama pe ala ce apare la bonus round (gametrailers)
    N'ai cum sa urmareste exact cate copii s-or vandut decat prin online/sony/media molecule si cred ca sa vandut mai mult de 1.3 mil.Inspecial acum dupa sarbatori

  8. #948 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Am o problema cu PS3-ul. Nu l-am mai folosit de doua luni cred, si nu stiu acum daca e de la praf, insa blu-ray-ul scoate un sunet ca de imprimanta atunci cand citeste discurile, sunet pe care nu mi-l amintesc sa fi fost prezent de la inceput.

    Problema e ca jocuri precum Resistance 2 sau Motorstorm 2 (nu am testat prea multe) ruleaza ca si cum ar fi pe low details, cu texturi sterse si lipsa altor efecte grafice.

    Tind sa cred ca cele doua probleme au legatura. Ceva sfaturi inainte sa ma duc cu ea la garantie?

    Mersi!

  9. #949 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    si eu patesc la fel cand ruleaza jocurile de pe disc. parca "rontzaie" energic atunci cand e in loading de pe disc.
    weird

  10. #950 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Am o problema cu PS3-ul. Nu l-am mai folosit de doua luni cred, si nu stiu acum daca e de la praf, insa blu-ray-ul scoate un sunet ca de imprimanta atunci cand citeste discurile, sunet pe care nu mi-l amintesc sa fi fost prezent de la inceput.

    Problema e ca jocuri precum Resistance 2 sau Motorstorm 2 (nu am testat prea multe) ruleaza ca si cum ar fi pe low details, cu texturi sterse si lipsa altor efecte grafice.

    Tind sa cred ca cele doua probleme au legatura. Ceva sfaturi inainte sa ma duc cu ea la garantie?

    Mersi!
    Dute cu ea la garantie mai repede !!!!!!

  11. #951 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    ma sperii! la garantie pt ca ii "scoate un sunet ca de imprimanta atunci cand citeste discurile" lui Mircea Badea sau pt ca "ruleaza ca si cum ar fi pe low details, cu texturi sterse si lipsa altor efecte grafice"?
    pt ca prima chestiune se pare ca o intalnesc si eu (nu si pe a 2-a) si vreau sa stiu mai exact de naiba poate sa fie?
    merci fain Don

  12. #952 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Mi-a zis fratemiu ca exista o combinatie de butoane pe PS3 (exower + eject or something) care face in asa fel incat coolerele de PS3 se invart toate,in obtinerea scoaterii prafului din PS3.stie cineva care este acea combinatie?a auzit cineva de asa ceva?
    mentionez ca nu am baut nimic,si sunt lucid.

  13. #953 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Uite aici

  14. #954 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    De la praf ma gandesc si eu ca e. O sa aspir gaurile de aerisire diseara cand ajung, poate rezolv asa cine stie. Altfel maine cu ea la garantie.

    LE: Mersi de clip, super tare. O sa incerc si eu.

  15. #955 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    eu am citit ca nu este ft sanatoasa schema asta si ca nu merge pe toate variantele de PS. nu stiu ce sa zic
    daca incerca cineva sa ne zica si noua daca observa schimbari
    thx

  16. #956 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    merci de link.se aude cam...ca la avion.dar la mine in apartament e cam praf,oricat de multa curatenie as face,e "izolat" prost.cred ca am sa incerc si eu un test dinasta cam odata la o luna.

  17. #957 SP
    Member maniac360's Avatar
    In mai multe locuri am citit ca nu-i o metoda recomandata, poate duce la defectarea ps3-ului. Cel mai indicat, dupa parerea mea, e metoda clasica: aspiri fantele de aerisire si dupa ce iti iese din garantie poti sa-l desfaci odata pe an si sa-l aspiri peste tot. Eu asa fac cu toate electronicele si n-am probleme.

  18. #958 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    si totusi discutia plecase de la unitatea blu-ray si zgomotul pe care-l face la rularea discurilor. parca are un fel de "perie" in fanta de introducere, deci s-ar presupune ca nu are pe unde intra praful. atunci de unde horcaitul respectiv?
    sau nu localizez eu bine sursa zgomotului si sa fie de fapt de la hard?

  19. #959 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuki View Post
    si totusi discutia plecase de la unitatea blu-ray si zgomotul pe care-l face la rularea discurilor. parca are un fel de "perie" in fanta de introducere, deci s-ar presupune ca nu are pe unde intra praful. atunci de unde horcaitul respectiv?
    sau nu localizez eu bine sursa zgomotului si sa fie de fapt de la hard?
    Eu zic sa downloadezi un demo de pe PSN si sa-l instalezi sau sa copiezi de pe un stick un fisier mai mare. Daca face acelasi zgomot inseamna ca-i de la hdd.

  20. #960 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    dar ma intreb eu atunci daca este periculos,de ce mai are metoda respectiva de fan test/cooling?
    just for fun to brake the system?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 1175 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 98 148 548 1048 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts