Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 488 of 1175 FirstFirst ... 388 438 478 486 487 488 489 490 498 538 588 988 ... LastLast
Results 9,741 to 9,760 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #9741 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...știu că toate sunt niște fake-uri dar poza a 2-a de pe r�ndul al 2-lea e de nota ZC!

  2. #9742 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    PlayStation LifeStyle � Skype May be in the Cards for the PS3

    “…Skype is still a popular and desired feature of the PSP experience, in addition to enjoying great games and now movies on demand. Our global development teams certainly take into account the relative desirability of the feature set, so consumer needs and technology innovation really drive the product development process. It’s impossible to look into the future but I would guess, like everything, it’s a possibility particularly with PS3 system software upgrade ability…”

  3. #9743 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Am un router D-Link DI-524 si am o problema la conectarea cu PS3-ul. Pe router am conectat PC-ul prin cablu si PS3-ul este conectat wireless. Ma conectez la PSN, pot vorbi online dar am probleme cu unele jocuri multiplayer. Am putut juca online Fifa 09, Tekken 6, SF4 dar la jocuri ca GTA4, Dirt2, Uncharted 2, Killzone 3 (beta) nu ma pot conecta. Am incercat si cu DMZ + IP static pentru PS3 sau port forwarding + Ip static dar nu am reusit. Am googalit de mi-au sarit capacele si am folosit tot felul de porturi pentru forward. Daca il conectez direct pe cablu si fac conexiunea PPoe nu am probleme, deci mai mult ca sigur e o problema de la setarea routerului. Ce setari folositi voi la router? Ma intereseaza doar parerile celor care au router si le merge multiplayerul wireless.

  4. #9744 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...știu că toate sunt niște fake-uri dar poza a 2-a de pe r�ndul al 2-lea e de nota ZC!
    Aceeasi reactie am avut-o si eu vizavi de acea poza, probabil va fi cel mai aproape de realitate.

  5. #9745 SP
    Junior Member Saian's Avatar
    salutare,vreau azi sa ma duc sa cumpar din magazin un ps3 slim de 120gb,aveti idee cu ce firmwire vine.
    eu vreau sa il modez,sa nu ma trezesc cu o surpriza si sa dau si o caruta de bani si sa il tin de bibelou.

  6. #9746 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Saian View Post
    salutare,vreau azi sa ma duc sa cumpar din magazin un ps3 slim de 120gb,aveti idee cu ce firmwire vine.
    eu vreau sa il modez,sa nu ma trezesc cu o surpriza si sa dau si o caruta de bani si sa il tin de bibelou.
    Mai mult ca sigur vine cu firmware mai mic ca 3.41. Dar ca sa fii sigur cred ca poti sa verifici data de fabricatie a consolei si o compari cu data cand a aparut firmware-ul 3.42 (6 septembrie 2010).
    Am googalit un pic si am gasit ca europenele nu au data fabricatiei ci un cod care s-ar traduce cam asa:

    7A = First quarter of 2007
    7B = Second quarter of 2007
    7C = Third quarter of 2007
    7D = Fourth quarter of 2007
    8A = First quarter of 2008
    8B = Second quarter of 2008
    8C = Third quarter of 2008
    8D = Fourth quarter of 2008

    Nu stiu exact unde gasesti codul respectiv, pentru ca nu sunt acasa sa verific unde gasesti codul respectiv.

  7. #9747 SP
    Junior Member Saian's Avatar
    saru'mana,dar unde vad data fabricatiei,scrie undeva pe cutie,intreb si eu ca nu am mai avut ps3 pana acum.

  8. #9748 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by Saian View Post
    saru'mana,dar unde vad data fabricatiei,scrie undeva pe cutie,intreb si eu ca nu am mai avut ps3 pana acum.
    daca imi aduc bine aminte , sub consola sunt, bafta

  9. #9749 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Intrebare,se poate schimba mac-ul la placa de retea la ps3 ? mi-au furat ip-ul si tipul de la compania de net mi-a zis ca tre sa schimb si mac-ul la placa de retea ca altfel iar se poate fura...acum nu stiu cum sa fac,la calculator stiu dar aici nu stiu cum e,mersi mult,astept un raspuns

  10. #9750 SP
    Junior Member sattodude's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Am un router D-Link DI-524 si am o problema la conectarea cu PS3-ul. Pe router am conectat PC-ul prin cablu si PS3-ul este conectat wireless. Ma conectez la PSN, pot vorbi online dar am probleme cu unele jocuri multiplayer. Am putut juca online Fifa 09, Tekken 6, SF4 dar la jocuri ca GTA4, Dirt2, Uncharted 2, Killzone 3 (beta) nu ma pot conecta. Am incercat si cu DMZ + IP static pentru PS3 sau port forwarding + Ip static dar nu am reusit. Am googalit de mi-au sarit capacele si am folosit tot felul de porturi pentru forward. Daca il conectez direct pe cablu si fac conexiunea PPoe nu am probleme, deci mai mult ca sigur e o problema de la setarea routerului. Ce setari folositi voi la router? Ma intereseaza doar parerile celor care au router si le merge multiplayerul wireless.
    ai incercat sa dai factory default?
    spun asta ptr ca am si eu un di-524 si tot asa facea...i`am dat factory default si merge perfect acum pe ps3 orice joc in multi. cu setari facute doar wpa2 pe wireless si nimic altceva schimbat si la ps3 totul dat pe auto la setarile wireless

  11. #9751 SP
    Junior Member Hrdcore's Avatar
    cat costa transportul de pe shopto.net ? si cat dureaza livrarea ?

  12. #9752 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by sattodude View Post
    ai incercat sa dai factory default?
    spun asta ptr ca am si eu un di-524 si tot asa facea...i`am dat factory default si merge perfect acum pe ps3 orice joc in multi. cu setari facute doar wpa2 pe wireless si nimic altceva schimbat si la ps3 totul dat pe auto la setarile wireless
    Am sa incerc. Mersi pentru raspuns.

  13. #9753 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Intrebare,se poate schimba mac-ul la placa de retea la ps3 ? mi-au furat ip-ul si tipul de la compania de net mi-a zis ca tre sa schimb si mac-ul la placa de retea ca altfel iar se poate fura...acum nu stiu cum sa fac,la calculator stiu dar aici nu stiu cum e,mersi mult,astept un raspuns
    @Lazarica: Cumperi un router, legi PC și PS3 la el și faci MAC spoofing din setările acestuia.

  14. #9754 SP
    Junior Member Saian's Avatar
    salutare,ma poate ajuta si pe mine cineva,deja nu mai pot de nervi
    am luat azi un ps3 slim 120gb nou nout,am fost mai devreme si am luat un stick pt modare de la donely,am urmat pasii ca in videoclip,doar ca mie in dosarul "Install Package Files" nu imi apare nimic,nu am ce sa instalez,folderul e gol.
    multumesc mult

    PS: si nici in play station store nu pot intra,imi cere o versiune mai nou

  15. #9755 SP
    Member toto's Avatar
    as vrea sa iau un dlc de pe psn , spune acolo ca am nevoie de un cod bles-00354 , daca nu am codul asta la joc , o sa-mi mearga dlc-ul ?.....multumesc

  16. #9756 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Dupa ce faci acel update la versiunea mai noua iti va merge si stick-ul si tot. Bafta!

  17. #9757 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    as vrea sa iau un dlc de pe psn , spune acolo ca am nevoie de un cod bles-00354 , daca nu am codul asta la joc , o sa-mi mearga dlc-ul ?.....multumesc
    Nu. Bles 00354 este codul jocului regunea 2 - Europa. Si banuesc ca e vorba de COD: World at War.

  18. #9758 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Saian View Post
    salutare,ma poate ajuta si pe mine cineva,deja nu mai pot de nervi
    am luat azi un ps3 slim 120gb nou nout,am fost mai devreme si am luat un stick pt modare de la donely,am urmat pasii ca in videoclip,doar ca mie in dosarul "Install Package Files" nu imi apare nimic,nu am ce sa instalez,folderul e gol.
    multumesc mult

    PS: si nici in play station store nu pot intra,imi cere o versiune mai nou
    Vorbeste mai bine cu Donely. Nu poti avea si modare si Playstation store.

    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Dupa ce faci acel update la versiunea mai noua iti va merge si stick-ul si tot. Bafta!
    Nu duce in eroare omul. Daca isi face update la versiunea noua nu va mai putea sa isi modeze. Trebuie sa isi faca update la 3.41 de pe un stick.

  19. #9759 SP
    Member toto's Avatar
    da , toate jocurile de zona 2 ao acelasi cod bles ,ptr cod waw ?

    ---------- Post added 26-10-2010 at 10:58 PM ----------

    eu am cont pe uk,jocul trebuie sa vina iar dlc le -am descarcat deja, dupa aia am vazut despre codul bles si am putina teama sa nu fie codul bun la joc ,...multumesc

  20. #9760 SP
    Junior Member Saian's Avatar
    am facut update la 3.41 de pe un stik,e aiurea sa nu mearga play station store
    cred ca am reusit sa instalez "package file"...trag un joc acum de pe net sa vad daca merge

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts