Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 1175 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 549 1049 ... LastLast
Results 961 to 980 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #961 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    you have a point bitza dar cine risca?!
    maniac, citind ce zici si daca ma gandesc bine, zgomotul il asociez doar rularii discului (cand incarca jocul sa zicem) deci nu e de la hard (cum zici tu, transfer fisiere sau download de pe store)
    weird

  2. #962 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    O sa fac eu testul diseara cand ajung acasa 100% si revin cu pareri. Am bani, deci daca se buleste consola si nu o mai primeste la garantie, mai iau 2-3.

  3. #963 SP
    Junior Member artreides's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmmo76 View Post
    Salut,

    Sunt si eu posesoru al unui PS3 80GB de vreo cateva zile si intampin o problema ciudata la incercarea de a instala un joc.
    Imi zice ca nu am spatiu suficient pe HDD, asta in conditiile in care n-am instalat nimic pe el.
    I-am facut si update la software la 2.53, am formatat si HDD full, dar aceeasi problema. (La System Information imi zice ca in jur de 90% liber HDD)

    Merci de ajutor

    si eu am aceeasi problema cu o consola de 80Gb nou noutza.
    imi poate spune cineva daca si cum poate fi rezolvata problema.
    Multumesc,

  4. #964 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    Mircea, daca tot ai bani de riscat, hai sa te provoc!
    arunca-i spre mine si sa vedem daca-i prind! i'll do my best, i promise!
    serios acum: sa ne zici ce si cum dupa test!

  5. #965 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Hahaha tare poanta!
    Dap, revin cu pareri diseara pe la 10, ca dupa munca mai raman putin la birou sa jucam LBP in 4 oameni pe PS3-ul de la firma.

  6. #966 SP
    Member slabunator's Avatar
    probleme,probleme

    1 crash la street fighter 2 hd remix

    1 crash uncharted drake's fortune

    1 crash far cry 2

    probleme si crashuri in browser ...daca deschid mai multe casute merge greu si sacadeza, chiar da crash cateodata, sau daca dau exit browser dupa ce am deja deschise multiple casute imi da crash consola sau ma aduce meniu consolei unde sta vreo 10 sec pana ma lasa sa navighez diversele utilitati

    probleme constante grave in far cry 2 si gta 4...elemente din enviroment ,obiecte,texturi care se incarca doar daca ma apropii considerabil de ele ( asta se intampla la fiecare pas, cand iau o curba sau ma plimb pe oriunde, NU sporadic)
    am jucat si far cry 2 si gta 4 inainte sa intampin problemele, atunci mi-i s-a parut ca au mers bine

    probleme in burnout hdd - building pop up cand intru prima data in joc

    pete si liniute albe care licarescc DOAR in cazul anumitor obiecte ( ex cactusi in far cry 2 ) ;
    mi-i s-a intamplat si cand m-am uitat la un film de pe hdd pe ps3 si mi-i s-a intamplat asta si la xbox inainte sa dea rrod; am inteles ca si la pc exista in anumite cazur,i cand GPU-ul ( sau CPU-ul, nu mai tin minte) e supraincalzit

    am schimbat cablu de alimentare, am schimbat cablu de transmisiune a semnalului video ( de pe HDMI pe AV ), si tot am avut probleme , si pe jocuri hdd si pe jocuri pe disc, si pe filme pe stick ( am eliminat posibilitatea ca , cauza problemei sa fie cablu de alimentare, video, unitatea blu ray,hddul) eventual pot sa incerc cu alt tv

    scuzati postul foarte lung...am incercat sa includ toate problemele pe care le-am avut...garantie nu mai am si tare mult mi-ar placea sa nu mai cumpar inca o consola ci sa o repar pe asta...
    poate sunt pur si simplu paranoic si asa merg jocurile..nimeni nu a mai intampinat problemele acestea ?

  7. #967 SP
    Member maniac360's Avatar
    @aallex2099:
    Problemele pe care le ai tu nu sunt deloc normale, sau cel putin nu mi se par mie.
    Ca o sugestie: fa rost de un voltmetru si verifica tensiunea de alimentare. Daca nu ai minim 210v la priza sau sunt fluctuatii mai mari de 5v in intervale de 2-3sec atunci comportamentul consolei e perfect explicabil.

    Quote Originally Posted by ciuki View Post
    you have a point bitza dar cine risca?!
    maniac, citind ce zici si daca ma gandesc bine, zgomotul il asociez doar rularii discului (cand incarca jocul sa zicem) deci nu e de la hard (cum zici tu, transfer fisiere sau download de pe store)
    weird
    Daca zgomotul respectiv e deranjant si se agraveaza in timp eu zic ca e pe duca partea mecanica de la unitatea optica. Precizez ca eu vorbesc acum in necunostinta de cauza intrucat nu am tangenta cu unitati blu-ray, dar nu cred ca sunt foarte diferite d.p.d.v. functional de o unitate dvd.

  8. #968 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  9. #969 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Ar fi bine sa apara un emulator software, printr-un update or so...

  10. #970 SP
    Junior Member vibeo's Avatar
    Well am intrat si eu oarecum in acest club (ps3) sau cum ii spuneti voi. Zic oarecum, fiindca am 40 de ani, iar consola am luat-o pentru baiatelul meu de 10 ani. Echipamentul consta din consola ps3 (evident), si un tembelizor JVC DE 37", hd ready la 100Hz, care are o imagine superba pe surse HDMI, si catastrofala pe cablu si DTH-rile mioritice. Intr-o alta camera mai troneaza batranul Samsung 46M86, care este fullHD, dar la acesta nu are acces pustiul.. Jocuri, ei pe astea l-am comandat dupa dorintele lui si constau din: MetalgearSolid 4, Resistance2, Granturismo Prologue5, Motorstorm Pacific, Fifa99 (asta a venit cu consola), GTA4, Armored Core4 si Gundam. (Ultimele 2 din pacate au deziluzionat. Vechiul MechWarrior 4 mi se parea mult mai antrenant). Conexiunile le-am facut pe 3 noaptea (seara de craciun, fiindca juniorul nu a mai avut rabdare) aburit de whisky, dar nu am intampinat nici-o problema. Internetul merge brici pe un modem thomson cu 4 porturi eternet (clicknet 6 mb). Am facut iclusiv update la ultima versiune de firmware.
    Am (deocamdata) o singura intrebare, fiindca pe mine ma intereseaza mai mult latura multimedia: in afara de discuri bluray, dvd sau stick usb, vad ca ar mai fi la meniul muzica, video sau poze si posibiltatea accesarii acestor fisiere de la un media server. La ce se refera asta? Acasa reteaua este compusa de modem cu 4 porturi, la care sunt legate prin cablu un calculator desktop, un laptop si consola. Deci pot accesa cu consola genuri de fisiere amintite mai sus de pe aceste doua calculatore, si daca da cum? Precizez ca inca nu am facut inca cont pe Playstation network.
    Thx!

  11. #971 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    deci mi-am luat un cablu hdmi-dvi si l-am connectat la LCD de la PC care are DVI si are HDCP si i-am dat start la PS3 si nustiu cum trebuie facut ca sa mearga LCD ,adica sa vad imaginea pe LCD help ?

  12. #972 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    vibeo, incearca ce scrie aici: Playstation 3 Media Server Setup - by Digital Trends
    eXistenZ, ai incercat sa dai reset? Asta ar trebui sa rezolve problema.

  13. #973 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    pfu de atatea ori am dat reset hai ca intru pe linku ala al tau sper sa fie de folos
    edit : nu prea m-a ajutat ..

  14. #974 SP
    Junior Member vibeo's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    vibeo, incearca ce scrie aici: Playstation 3 Media Server Setup - by Digital Trends
    eXistenZ, ai incercat sa dai reset? Asta ar trebui sa rezolve problema.
    Merci @istrategie, cred ca va functiona fara probleme. Noapte buna!

  15. #975 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    damn can somebody help me ?
    EDIT :apropo e DVI-HDMI nu HDMI-DVI are vreo legatura ?

  16. #976 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Hahaha tare poanta!
    Dap, revin cu pareri diseara pe la 10, ca dupa munca mai raman putin la birou sa jucam LBP in 4 oameni pe PS3-ul de la firma.
    Am facut testul de coolere, dupa care am aspirat gaurile de aerisire, dupa care am facut destul de coolere din nou.
    Problema n-a disparut. Ma duc la garantie cu ea.

  17. #977 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Imi poate da cineva o adresa de e-mail sau cv pt a contacta pe cei de la sony ? Vreau sa imi recuperz parola pt ca blegul de mn a facut "schimb" de joace cu cnv si mi-a fost schimbata parola =/ .
    Si vreau sa il si reportez !
    Noroc ca e psn'ul meu secundar de us si nu aveam niciun ban pe el !

  18. #978 SP
    Member Imperatore's Avatar
    ce cocalar sa faca asa ceva, sper sa rezolvi cumva, mult succes

  19. #979 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Cine are cont pe Gametrailers si e membru PSN Trading faction, poate intra pe thread sa vada intreaga poveste !
    Cat de nenorocit si tampit a putut sa fie tipu ala ! --> http://forums.gametrailers.com/?do=s...=569578&page=1
    Deh...am ramas si fara socom si tot el ma acuza pe mn
    Daca il cunosteam in persoana as fi dat cu masina peste el !

  20. #980 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Rockstar, iti sugerez sa suni direct la ei. Sa nu uiti sa te inarmezi cu multa rabdare si o engleza cat mai clara pt. ca tipele cu unghii mari nu or sa te inteleaga. asta bineintels, daca iti amintesti datele personale pe care le-ai introdus la crearea contului. Also, iti trebuie si un numar de telefon de US, eu te pot ajuta pt. ca mi-am facut unul pe Skype. Suna la +18003457669, asculta ce are de zis robotica dar nu optezi pt nici o optiune. Robotica o sa-ti reaminteasca optiunile, dar si de aceasta data astepti. Apoi o sa-ti faca legatura cu un operator. Ceri o resetare de parola si osa-ti trimita alta temporala pe e-mail.
    Mult succes!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 1175 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 549 1049 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts