Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 492 of 1175 FirstFirst ... 392 442 482 490 491 492 493 494 502 542 592 992 ... LastLast
Results 9,821 to 9,840 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #9821 SP
    Junior Member MCV1's Avatar

    Sal

    Am si eu o intrebare pot sa schimb country/regionu la ps3

  2. #9822 SP
    Member Mircea's Avatar
    ma jucam...deodata 3 beepuri shut down consola..o aprind galben 1 secunda 3 beepuri, rosu palpaind...poate sa fie si altceva inafara de YLOD...orice inafara de YLOD varianta 80 GB (macar de ma jucam ca disperatul) dar ma joc ocazional si o tineam si aerisita

    daca ascult in zona HDD se aude ca un click...parca decupleaza ceva...sa fie hdd?

  3. #9823 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    region = regiune in RO. Nu nu se poate schimba. Faci user nou pentru alta regiune.

  4. #9824 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    E eroare de la HDD sau de la ventilator, a mai patit cineva pe forum. Daca mai ai un HDD incearca cu ala sa vezi ce face.

  5. #9825 SP
    Member Mircea's Avatar
    am incercat fara hdd si face la fel....trebuie neaparat cu hdd presupun ca daca nu poate da asa de la lipsa componenta

  6. #9826 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Nu e din cauza faptului ca nu ai HDD-ul in ea, daca nu-l aveai si consola functiona normal iti aparea un mesaj care zicea sa introduci un hard si sa il formatezi. Din pacate cel mai probabil este ylod sau alta problema majora de hardware

  7. #9827 SP
    Member Mircea's Avatar
    da...deci hdd cade...am incercat cu unul de 40 same ****

    ---------- Post added 01-11-2010 at 03:04 PM ----------

    am aceleasi simptome ca AndRewqp cu o pagina in urma...man daca aflii ce are te rog sa ma anunti si pe mine...inca mai sper ca nu are YLOD...daca incerc sa fac fantest nu merge

  8. #9828 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    cum pot sa vad filme puse de pe pc, sa le vad pe ps 3 ?

  9. #9829 SP
    Member haimi708's Avatar
    Folosesti PS3 Media Server. Pui cablul de net in consola (faci reteaua cu consola practic), rulezi programul pe PC si, odata consola deschisa o vede automat Media Serverul. Din meniul consolei poti rula filmele cu subtitrare (de pe PC) si poti rula chiar si imagini ISO de DVD-uri.

  10. #9830 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu e YLOD, dar din pacate nu se poate repara. am vorbit cu Donely si mi-a zis ca doar prin service autorizat Sony se poate repara. sorry

  11. #9831 SP
    Member Mircea's Avatar
    pfffff....si asa ceva gasim in Romania?

    am gasit ceva aici http://www.sonycenter.ro/service.html dar oare cat costa ca daca ma ajunge jumate cat o consola noua o sa sun zilele astea sa vedem daca rezolv ceva cu ei.daca aflu ceva te anunt AndRewqp

  12. #9832 SP
    Member eNHajeL's Avatar

    Thumbs down

    Chiar nu inteleg de ce ar astepta oamenii un eventual PS4 . Nu va ajunge ca aveti o consola care face de toate , eventual nu spala vase si costa o gramada de bani ? Pentru voi Sony ar trebui sa lanseze in fiecare an cate o consola cu un nou design dar aceeasi calitati ca si precedentul , numai sa va tina in priza ... De exemplu recomand "noua gama de console" : PS4 with a footprint on it ! Common people , sa fim mai rationali , parca exact acest lucru uram , daca am incuraja si astepta lansarea noii console am face cea mai mare prostie posibila . In alte vremuri se lupta pentru respectarea consumatorului si se cerea implementarea tuturor mijloacelor tehnice posibile in actuala consola , ca dupa un an sa nu trebuiasca schimbat , altfel am putea (gamerii) boicota o eventuala lansare . Dar cand citesc posturi ca unii abia asteapta aparitia unei noi console cand ultima abia a aparut de 3 ani ... inseamna ca odata cu cresterea exponentiala a tehnologiei noi devenim din ce in ce mai prosti . Sper ca Sony sa mai scoata o consola sa va scarpinati in nas ... sau alte locuri !

  13. #9833 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

  14. #9834 SP
    Member MSlv's Avatar
    eu personal nu astept ps4, si consider ca cu cat se va lansa mai tarziu cu atat voi fi mai castigat pentru ca din moment ce nu exista ceva mai nou toti developerii se vor concentra la maxim pe jocurile care urmeaza sa fie lansate pe ps3.

    Deci, cu cat vine mai tarziu cu atat mai bine!

    referitor la mubi: We are launching on November 3rd in UK, Ireland, Denmark, Sweden, Finland, Norway, France, Belgium, Netherlands and Luxembourg. If you’re in Germany, Austria, Switzerland, Italy, Spain, and Portugal, don’t fret, we’ll be launching in your territories next week. Australia and New Zealand we haven’t forgotten you: we’re announcing your date later this week.


  15. #9835 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    toate jocurile noi la care faci comanda vin cu semn ps3 in loc de playstation3.(nu ma refer la jocuri din 2010,ci dupa ce a aparut noul semn)

  16. #9836 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Nu stiu daca e neaaparat o problema...am schimbat hdd-ul la ps3...tot 5400 rpm..merge ok,totul bine.... Insa are un mic delay in meniu odata la cateva minute...adica daca apas X pe ceva in meniu sta o secunda pana face ce ii zic... in rest alte probleme nu sunt. Ideea e ca nu facea cu cel vechi... Si inca o chestie ar fi intr-un joc....la F1 2010 de ex...cand ies de la boxe in turul de calificare atunci cand gandeste si unitatea optica face aceeasi chestie tot o secunda...dar mereu in acelasi loc,sau mai bine spus mereu doar cand ies de la standuri.... dar in joc sau in orice alt joc nu a agatat niciodata,merge fluent ...

  17. #9837 SP
    Member Mircea's Avatar
    poate e de la joc...nu e optimizat bine ...caz intalnit si la GTA 4 de scad fps-urile

    mie mi-a purit playu(aici caz de ingrijorare ) saptamana viitoare ii fac o operatie de YLOD cu un amic care se pricepe..poate poate...GOD HELP

  18. #9838 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    adik it trebuie sa ai router ca sa fie conectat si ps3 si pc ?pt ca eu dau pe media server sa caute si nu gaseste nimik,sry dar nu am inteles ...sry

  19. #9839 SP
    Member miami's Avatar
    Quote Originally Posted by vrc View Post
    adik it trebuie sa ai router ca sa fie conectat si ps3 si pc ?pt ca eu dau pe media server sa caute si nu gaseste nimik,sry dar nu am inteles ...sry

    da , iti trebuie router.

  20. #9840 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Poti sa folosesti si conceptul denumit ICS ( Internet Connection Sharing) adica sa iti transformi PC-ul intrun router , pentru asta ai nevoie de un dongle wireless separat (mai ieftin,zic eu, decat un router) singurul dezavantaj al acestei abordari ar fi faptul ca trebuie sa iti tii PC-ul deschis pe toata durata cand faci streamingul catre consola. Daca deja ai o retea wireless/wired intre PS3 si PC si PS3 Media Server-ul nu-ti vede consola, urmeaza pasii urmatori:
    -Deschide PS3 Media Server
    -Apoi sus selecteaza tab-ul pe care scrie "general configuration"
    -Mai jos ai Network Settings , dute acolo si in campul langa scrie "Force networking on interface" selecteaza conexiunea care este utilizata de catre PC-ul tau si de catre PS3. Bafta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts